Bebeğin Kalp Atışı ne zaman duyulur ? Hakkında bilgiler


Bebeğinizin kalp atışlarını ne zaman duyarsınız ?

Uzun uğraşlar sonunda hamile kalan anne adaylarının en merak ettiği konuların başında geliyor bebeğimin kalp atışlarını ne zaman duyabilirim sorusu… Hatta bağzı anne adaylarının bu durumu inanılmaz takıntı haline getirdiğini ve ” ya bebeğim ölü ise ya ona birşey olursa “ gibi cümlelerle zaman zaman konularımızda bizlere sorularını gönderdiklerine şahit oluyoruz.

Sevgili hamilemiyimhesaplama.com kullanıcıları ve değerli anne adaylarımız, öncelikle bu durumu asla stres yapmamanız gerektiğinin altını önemle çizmek istiyorum. Bebeğinizin kalp atışları, hamileliğinizin 8. haftasında duyulmaya başlar. Bağzı durumlarda hamileliğinizin 12. haftasına kadar kalp atışlarını duyamayabilirsiniz. Bu durum hakkında doktorunuzla görüştüğünüzde kalp atışı için sizi alttan muayene etmek isteyebilir. Buna izin vermek yada muayene yaptırmak tamamen size bağlıdır. Bebeğinizin kap atışlarının en rahat duyulacağı dönemler, saptamalara göre 10 ve 12. ay diyebilirim.

 

 

Bir önceki yazımız olan Anne sütünü arttırmanın yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bebeğin Kalp Atışı ne zaman duyulur ? Hakkında bilgiler bebeğin kalp atışları ne zaman duyulur,kalp atışı ne zaman duyulur,gebelikte kalp atışı ne zaman duyulur,tüp bebekte kalp atışı ne zaman duyulur,bebek kalp atışı ne zaman duyulur,bebegin kalp atisi nezaman baslar,bebeğimin kalp atışlarını ne zaman duyabilirim,bebegimin kalp atisini ne zaman duyarim,bebek kalp atışı,hamilelikte kalp atışı ne zaman duyulur, makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
gebelik testi
Gebelik Testi silik çıkarsa

Biz kadınların özellikle çok meraklı olduğu ve bu tür testleri çok çok erken yaptığı ortada. Sitemize gelen yorumlara baktığımızda regline...

Kapat