Evde yapılan gebelik testinde yanılma payı varmı?

Bu konu evde gebelik testi doğru sonuç verirmi hakkında bilgiler vermektedir.

Annelik heyecanını bir an önce tatmak isteyen hanımlar tarafından sayfamıza yöneltilen sorulardan biri de evde yapılan gebelik testleri nin doğru sonuç verip vermeyeceği.Biz de bu konuya açıklık getirmek için raştırmalar yaptık ve en doğru bilgileri sizler için derledik.Öncelikle gebelik testi ne zaman yapılır,ona değinelim.Gebelikten şüphelenen bayanların ilk yapması gereken adet tarihinde gecikme olup olmadığını kontrol etmektir.Eğer adet gecikmesi mevcutsa plano testlerden alıp evde test yapabilir.

Yalnız evde yapılan gebelik  testleri  ile  sonuçlar her zaman doğru olmayabiliyor.Testin bozuk olması hatalı sonuca neden olabilir.Bu yüzden sizlere önerimiz gebelik şüphesinde mutlaka kanda gebelik testi HCG yaptırmanız.

Bir çok bayan gecikme olmadan evde test yapmakta ve olumsuz sonuç almakta.Gecikme olmadan yapılan testlerde % 90 yanılma yaşayabilirsiniz.

Gecikme sonrası  evde yapılan gebelik testi silik çıkarsa  bu da gebelik olarak kabul gördüğünden emin olmak adına hcg testi yapılmalıdır.HCG testi yapma olağınız yok ise hassas testlerden bir kaç tane alıp testi tekrarlamanız net sonuç almanızı sağlar.

Kanda gebelik testi yaptırmak istiyorum nerde yaptıracağımı bilmiyorum diyorsanız;Sağlık merkezleri,hastaneler de yaptırabilirsiniz.Gebelik şüpheniz var ise mutlaka  hekime görünüp kan testi yaptırmanızı öneriyoruz.Bebeğinizin gelişimi açısından ilk 3 Ay çok önemli olduğu için, gebe olduğunuzun farkına ne kadar erken varırsanız sağlıklı gelişim o kadar iyi olacaktır.Dileyen herkesin anne olması dileğiyle.


Aşılama sonrası  gebelik belirtileri ve gebelik testi

Aşılama sonrası gebelik belirtileri ve gebelik testi

Bu konu Aşılama sonrası gebelik belirtileri ve gebelik testi hakkında bilgiler içermektedir.

Evde kaş nasıl alınır?

Evde kaş nasıl alınır?

Bir kadının yüzüne anlam katan saçları ve kaşlarıdır.Özelliklede kaş şekli çok önemlidir.Yanlış alım yüzünüzde farklı ve

Evde selülit tedavisi

Evde selülit tedavisi

Tüm bayanların en büyük sorunudur selülit.Dengesiz beslenme,hareketsiz yaşam gibi nedenlerden dolayı devreye giren bu cilt sorunu


Yorum Gönder