gebe

Adet Gecikmesi

Konu, 'Hsg Rahim Filmi Çektirenler' kısmında Mhtponr tarafından paylaşıldı.

1. Mhtponr

Mhtponr New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba Her ay düzenli 27 28 gün aralıklarla adet oluyorum en son ekim 14 de adet oldum henüz olmadım 3 gündür kahverengi akıntım oluyor dün beta hcg testi yaptrdım bişy çıkmadı bugün sağ kasığıma bıçak saplanıyor gibi oluyor ne yapmam gerekir

2. Beyza

Beyza Kader süsü verilmiş seçimler.. Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    635
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba her mens gecikmesi gebelik değil.HCG testiniz de negatif hekime görünüp muayene olun.

Adet Gecikmesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Her Adet Gecikmesi Adet Düzensizliğimidir?

Her Adet Gecikmesi Adet Düzensizliğimidir?

adet gecikmesi nedir,adet gecikmesi neden olur,adet gecikmesinin nedenleri,adet gecikmesinin sebepleri,adet gecikmesi düzensizlikmidir,adet gecikmesi hakkında bilgiler Üreme çağındaki, her yaştaki kadında adet düzensizliği sorunu görülebiliyor. Adet düzensizliğinin altında yatan pek çok neden var. Bunlardan en sık karşılaşılanlar hormon düzensizlikleri ve mevsim değişiklikleri... Her...
  2. Her Adet Gecikmesi Gebelikmi?

Her Adet Gecikmesi Gebelikmi?

Kadın aylık kanamaları yumurtalıklarda büyüyen yumurtanın bir fonksiyonudur. Yumurtayı büyüten hipofiz bezinden salgılanan FSH hormonudur. Yumurta yeterince büyünce ve salgıladığı kadınlık hormonu (estrojen) yeterince yükselince hipofiz bezinden gelen LH hormonu uyarısıyla çatlar ve yumurta tüpe geçer. Yumurtanın yumurtalıkta kalan kabuğu (corpus luteum) progesteron hormonu salgılar. 14 gün...
  3. Antibiyotikle Adet Gecikmesi Yaşanırmı

Antibiyotikle Adet Gecikmesi Yaşanırmı

Antibiyotik kullanımı, birçok vücut mikrobunun atılmasını ve hastalığın kesilmesini sağlar. İnsanlar birçok hastalık ve tedavisi için gerektiğinde antibiyotik kullanır. Kadınlar tarafından en çok merak edilen konu antibiyotik alımı adeti geciktirir mi sorusudur. Doktorlara ve birçok tıbbi alana sorulan ve cevabı merak edilen bu konu tartışılmaya açıktır. Antibiyotik kullanımı sonrası...
  4. Mens Gecikmesi Neden Olur?

Mens Gecikmesi Neden Olur?

Adet kanamaları mens, regl, siklus gibi tabirler ile medikal alanda tarif edilirken halkımız arasında ay hali ve periyod gibi terimlerle de anılmaktadır. Üreme yaşındaki bir kadında normal adet kanaması, 21-35 günde bir olup, 2-6 gün sürer, 20-60 ml kan kaybı ile sonuçlanan düzenli kanamaları içine alır. 7 günden uzun süren 80 ml veya daha çok kan kaybı olan, 21 günden kısa veya 35 günden...
  5. Folik Asit Adet Gecikmesi Yapar Mı?

Folik Asit Adet Gecikmesi Yapar Mı?

Hamilelik döneminde veya öncesinde uzmanlar tarafından folik asit içeren ilaçların kullanılması tavsiye edilmektedir. B grubu vitaminlerinden biri olan folik asitin daha çok gebelikten önce kullanılmaya başlanmaktadır. Bunun nedeni ise hamilelikte vücudun yeterli besin gereksinimine ihtiyaç duyacak olmasıdır. Bebeğin gelişimi ve büyümesi açısından oldukça faydalı olan bu vitamin aslında...
  6. Gebelik Dışında Det Neden Gecikir ?

Gebelik Dışında Det Neden Gecikir ?

Eğer yakın gelecek planların arasında nur topu gibi bir evlat sahibi olup doya doya annelik etmek yoksa; çok az şey adet gecikmesi kadar korkutucu olabilir. Çoğumuzun aklına hemen gebelik olasılığının gelmesi boşuna değil. Gerçekten de aktif cinsel hayatı olan sağlıklı kadınlarda adet gecikmesinin sebebi çoğunlukla hamileliktir, ancak bu başka olasılıklar olmadığı anlamına gelmez. Lafı daha...

Sayfayı Paylaş