gebe

Adet Olmuyorum 6 Gündür

Konu, 'Hamilelik Soru Cevap Kayıt Olmadan Sorabilirsiniz' kısmında AYFER tarafından paylaşıldı.

1. AYFER

AYFER Guest

ERKEK ARKADAŞIMLA İLİŞKİYE GİRDİM ADETİM TAM 6 GÜNDÜR GEÇİKİYOR ARA SIRA SANCILARIM OLUYOR BELİMDE HAFİF HAFİF AĞRILAR VAR GÖĞÜSLERİMDE ŞİŞME VAR ADET OLCAK GİBİYİM AMA OLAMIYORUM SANKİ BİŞEY BENLE DALGA GEÇİYOR LÜTFEN YARDIMCI OLUN :( :( :(

2. hamilemiyimorg

hamilemiyimorg Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    81
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar Segili ayfer, Az önce Selen ismi ile sorulan soruyuda sizin gönderdiğiniz anlaşılıyor. Ona cevap verdik bu bölümden lütfen o konunuza verdiğimiz cevaba bakınız.

Saygılar.

Adet Olmuyorum 6 Gündür konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2 Aydır Adet Olmuyorum Test Yapmaya Korkuyorum

2 Aydır Adet Olmuyorum Test Yapmaya Korkuyorum

8 aylık evliğim 2 aydır adet olmuyorum en son 0cağin 21'nde oldum Nisan 1 oldu hala olmadım hamile miyim değil miyim bilmiyorum ve 2gün önce sabah kalktıqımda kahverengi akıntı gelmiş korkuyorum neden ve hamilemiyim değilmiyim yardım edin ??
  2. 3 4 5 7 9 10 Gündür – Bu Ay Adet Olmadım Hamilemiyim

3 4 5 7 9 10 Gündür – Bu Ay Adet Olmadım Hamilemiyim

Günlük hayat koşulları, iş yaşamından dolayı stres yaşayabilirsiniz. Bu durumlarla beraber bazı durumlarda regl döneminizde gecikmeler yaşanabilir. Genç kızların adet olmadaki yaş aralığı 11-13 yaş arasıdır. Adet döneminin düzene girmesi için belirli bir zaman gerekir yani 1-2 sene gibi bir zaman diliminde düzene girmektedir. Kadınlar regl dönemi bitmediği sürece hamile kalabilirler. Menopoza...
  3. Neden Adet Olmuyorum?

Neden Adet Olmuyorum?

Amenore, bir veya daha fazla adet dönemi boyunca adet görememe durumudur. İki çeşit Amenore vardır. Birincisi, 16 yaşına kadar adet görmemiş olan genç kızlarda görülür. Buna “primer Amenore” de denir. İkincisi ise, düzenli olarak adet gördüğü halde belli sebeplerden dolayı en az üç adet dönemini kaçırmış olan kadınlarda görülür. Buna da “sekonder Amenore” de denir. Amenore’nin en yaygın...
  4. Adet Söktürücü Besinler Nelerdir?

Adet Söktürücü Besinler Nelerdir?

Düzenli bir şekilde adet olmayan, regl döneminde az kanama gibi çeşitli problemleri olan bayanların dikkatle okuması gereken bir yazı olan olan adet söktürücü yiyecekler ile sizlerde daha rahat bir adet dönemi geçirebilirsiniz. Adet söktürücü bitki çayları ve adet gecikmesi başlıklı yazımız da bu konu ile ilgili olduğu için okumanızı tavsiye ederiz. Sık sık gecikme yaşayan kadınların...
  5. Adet Sancısını Azaltmak Mümkünmü ?

Adet Sancısını Azaltmak Mümkünmü ?

Adetten hemen önce veya adet döneminde kasıklarda meydana gelen ve rahatsızlık veren kramp tarzındaki şiddetli ağrılara dismenore denilmektedir. Kadınların %50’si adet dönemindeki ağrılardan şikayetçidir. Hatta % 10’u bu ağrılardan dolayı aktivitelerinin kısıtlanması durumu ile karşılaşmaktadır. Her ne kadar adet sancısı fizyolojik bir olayın yani yumurtlamanın bir sonucu olsa da “sekonder...
  6. Normal Adet Düzeni Nasıl Olmalı ?

Normal Adet Düzeni Nasıl Olmalı ?

Adet kanamaları 9-16 yaşları arasında başlar. Genç kız 15 yaşına gelmesine rağmen hala adet kanamaları başlamadıysa bir hekime başvurup kontrolden geçmesi gerekir. İlk adet kanamasına menarş denir. Bir adetin başlangıcından diğer adetin başlangıcına kadar geçen süre (1 siklus) 24-38 gün arasında olmalıdır (bazı kaynaklara göre 21-35 gün arası). Kanama süresinin 2-8 gün olması normaldir....

Sayfayı Paylaş