Adetliyken Adetten Önce Hamile Kalınırmı?

Konu, 'Düzensiz Adet ve Hamilelik' kısmında Beyza tarafından paylaşıldı.

 1. Beyza

  Beyza Kader süsü verilmiş seçimler.. Yetkili Kişi

  Bu konu;adetliyken birliktelik yaşadım hamile kalınırmıyım,adetliyken ilişkiye girildiğinde hamilelik olasılığı varmıdır ,adetliyken hamile kalınırmı, adetten 4 önce ilşkiyle hamile kalınırmı hakkında bilgiler vermektedir


  hamilemiyim.org'a ,adetliyken ilişkiye girdim hamile kalınırmı,adetten bir kaç gün önce ilşkiye girdim hamile kalma olasılığım nedir; gibi sorular yönetilmektedir.Bizde hamilemiyim.org olarak ziyaretçilerimizin merak ettiği bu soruyu detaylarıyla bir araya getirdik..

  ad.jpg

  Bunun cevabı için adet kanamasının ne olduğunu bilmek gerekir.Adet kanaması kadın rahmi içindeki bir dokunun kanayarak dokulmesidir.Bu doku gebelik sırasında bebeğin yapıştığı ve beslenmesi için gerekli koşulları sağlayan özel bir yapıdır.İşte bu doku gebelik oluşmadığı her ay bir dahaki yumurtlamaya yeniden hazırlanması için üstteki tabakasını kanayarak doker ve alttan yeni doku oluşmaya başlar.
  Adet kanamasına ait gerçek dışı uydurmalar;Vücuttaki kirli kan atılması gibi, zehirli olduğu,vücuttan atılmasa kişiyi zehirlediği, pis olduğu ,bu sırada ilişki kurulursa kısır olunacağı gibi bu şeyler tamamen yanlıştır.
  Adet sırasındayken **** yapılıp yapılamayacağın cevabı ise koşullara ve kişilere ,vede kişilerin inançlarına göre farklılık gösterir.
  Adet sırasında yani kadının menturasyonu sırasında eğer prezervatifsiz cinsel ilişki kurulursa kadın veya erkeğin mikrop kapma şansı olabilir.Çok nadir de olsa adet kanaması sırasında gebe kalma olasılığıda mevcuttur,bunu da göz ardı etmemek gerekir.
  Bir çok kadın adetliyken kendilerini itici bulurlar, ve de erkeklerin bu hallerinden rahatsız olabileceklerini düşünürler,oysaki bazı rahatsız olan bunu itici bulan erkekler olduğu gibi ,bundan rahatsız olmayan, kadını adet döneminde de arzulayan ve bu sırada cinsel ilişki kurmak isteyen, cinsel ilişki kuran ve de bundan zevk alan bir çok erkekte mevcuttur.
  Müslümanlıkta kadın adetliyken cinsellik kesinlikle yasaklanmıştır Adet döneminde cinsel ilişkiye girmek sağlık ve hijyen açısından sakıncalıdır ve tavsiye edilmemektedir.


  Normal bir adet dönemi 3 gün ile 6 gün arasında değişmektedir. Bazen kadınlar adet günlerinin kanamanın çok düşük olduğu günlerde cinsel ilişkide bulunmaktadırlar, korunmasız yapılan bu ilişki gebelikle sonuçlanabilmektedir.

  Bunun sebebi, bazı durumlarda kadınlarda yumurtlama zamanlarında değişiklik yaşanmasıdır.

  Vajinada oluşmakta olan her kanama adet kanaması değildir. Yumurtlama döneminde olan benzer bir vajinal kanama kolay bir şekilde adet kanamasıyla karıştırılabilmektedir.Adet dönemine güvenerek cinsel ilişkiye giren bir kadının bu durumda hamile kalma ihtimalı bi hayli yüksektir.

  Zamansız oluşan yumurtlamalar bazen adet dönemi bitmeden yada adet dönemini takip eden birkaç gün içinde olabilir. Her şekilde hamile kalma riski vardır.

  Adet döneminin kanamanın yüksek olduğu ilk günlerinde hamile kalınmadığı söylenmektedir, Ayrıca bu günlerde cinsel ilişkide bulunulmaktan mutlaka kaçınılması gerekir, ciddi ebfeksiyonlara ve sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir.
  Pratik olarak söylenirse adet döngüsünün hiçbir günü %100 gebelikten korunmak değildir. Gebelikten korunmada asla gün sayma metodu, geri çekme veya adetliyken ilişkiye girme gibi yöntemleri kullamamak lazım.


   
  Son düzenleme: 26 Kasım 2013
  Arzu 18 bunu beğendi.
 2. isimsi

  isimsi Guest

  merhaba ben sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdim boşalma olmadı ama zevk suyu deymiş olabilir ilişkiden hemen 1 saat sonra da adet oldum hamile kalmış olabilir miyim üstünden 1 ay geçmedi
   
 3. Beyza

  Beyza Kader süsü verilmiş seçimler.. Yetkili Kişi

  Merhaba adetinizi olmuşsunuz gebelik söz konusu değil..
   
 4. dere

  dere Guest

  ben de ilişkiye girdim ve boşalma olmadı. ama zevk suyu gelmiş olabilir. ancak adetimin ilk veya ikinci günüydü.ertesi gün yine kanamalarım devam etti. sizce hamile miyim? bu kanamalar adet kanamasıdır değil mi? zorlamadan oluşan kanama ise bunu nasıl anlarım?
   
 5. Beyza

  Beyza Kader süsü verilmiş seçimler.. Yetkili Kişi

  Adetli olmanız gebe kalmanızı engellemez+ gelen kanamanın adet kanamasımı zorlanma kanamasımı olup olmadığını ben bilemem..Beklenen adetiniz de gecikme yaşarsanız gebelik testi yapın
   
 6. Merhaba bende adet gunumden bır ıkı gun once sevgılımle ılıskıye gırdm adetım bır gun gecıktı bı kaza olabılır mı hamıle olabılırmıyım
   
 7. Beyza

  Beyza Kader süsü verilmiş seçimler.. Yetkili Kişi

  Sorunuzun cevabı konuda detaylı yazıyor..
   
 8. betl

  betl Guest

  Hocam merhba.adetme 2 gün varken svglmle ilskye grdik geri cekme yntemini kullandı.1 gun snra adet oldum.gebelik riskm vr mı?
   
 9. isimsiz

  isimsiz Guest

  Kız Arkadaşımla adetinden 1 gün önce ilişkiye girdik. Hamile kalma ihtimali varmı yardımcı olurmusunuz lütfen ?
   
 10. Beyza

  Beyza Kader süsü verilmiş seçimler.. Yetkili Kişi

  Yukarıda konu detaylı anlatılmış
   
 11. Beyza

  Beyza Kader süsü verilmiş seçimler.. Yetkili Kişi

  Zamansız oluşan yumurtlamalar bazen adet dönemi bitmeden yada adet dönemini takip eden birkaç gün içinde olabilir. Her şekilde hamile kalma riski vardır.Yukardaki konuda anlatıldığı gibi..
   
 12. betl

  betl Guest

  Hocam evet anlatılmş fakat ben ilşkden snra adet oldum.bu gebe olmadgmı göstermez mi? Bunu mrak ettm hcam ?
   
 13. Beyza

  Beyza Kader süsü verilmiş seçimler.. Yetkili Kişi

  Demekki anlatılanı iyi okumamışsın :) Bu sorunun yanıtı net değil .Zamansız oluşan yumurtlamalar bazen adet dönemi bitmeden yada adet dönemini takip eden birkaç gün içinde olabilir. Her şekilde hamile kalma riski vardır
   
 14. adet dönemimdeyim 1-2 ve 3. gunlerınde ılıskıye gırdık hamıle kalmıs olabılır mıyım?
   
 15. Beyza

  Beyza Kader süsü verilmiş seçimler.. Yetkili Kişi

  Sorunuzun cevabı konuda anlatılmış.Her dönem gebe kalmak mümkündür.Gecikmeniz olursa test yaparsınız
   
 16. kaburga

  kaburga Guest

  Hocam iyi günler. Kız arkadaşım her ayın 21'inde düzenli olarak adet görüyor ama son 2 aydır bu tarih ayın 24'üne kadar geriledi. Bugün 23'ü yani bu gece ya da yarın adet olacak, bugün ilişkiye girdik dışa boşalma yöntemini kullanıyoruz fakat çıkarken geciktim mi tam emin değilim 1 damla kadar içeri boşalmışsam hamilelik riski nedir?
   
 17. Beyza

  Beyza Kader süsü verilmiş seçimler.. Yetkili Kişi

  Merhaba;korunmasız her ilişki istenmeyen gebelik açısından risk oluşturur.Geri çekilme yöntemi %100 koruma sağlamaz
   
 18. Yasinjozef

  Yasinjozef New Member

  Hocam iyi Günler Sevgilimle 1 saat önce ilişkiye girdik adetinin 3. günüydü kondom yöntemiyle korundum fakat kanama söz konusu oldu sevgilimin adet olma olasılıgı var mıdır ?
   
 19. Beyza

  Beyza Kader süsü verilmiş seçimler.. Yetkili Kişi

  Merhaba partnerinizin mens günüymüş zaten.Gelen kanama mense bağlı kanamadır..
   
 20. ayça

  ayça Guest

  ben adetimden 10 gün önce çok az miktarda hasta oldum gibi 2 gün sürdü 9 umda olmam gerkti ama 30 oldum sizce hamilemiyim
   

Sayfayı Paylaş