gebe

Bebeğin Kız Veya Erkek Olması Için Ne Yapılmalı?

Konu, 'Çin Takvimi Yaş Cinsiyet' kısmında Beyza tarafından paylaşıldı.

 1. Beyza

  Beyza Kader süsü verilmiş seçimler.. Yetkili Kişi

  Kayıt:
  13 Mart 2013
  Mesajlar:
  14.631
  Beğenilen Mesajları:
  635
  Ödül Puanları:
  113
  bu konu;kız bebek olması için ne yapılmalı,erkek bebek olması için ne yapılmalı,bebeğin erkek olması için ne yapmalı,bebeğin kız olması için ne yapmalı,bebeğin cinsiyetini belirleme hakkında bilgiler vermektedir
  Her evli çiftin hayalidir bebek sahibi olmak.Anne ve babaların çoğu sağlıklı olsun kız yada erkek olsun diyor,bir çoğuda ısrarla kız veya erkek çocuğunun olmasını istiyor.Bir takım formüllerle çocuğunuzun cinsiyetini belirleyebilirsiniz.Ayrıntılar yazımızda


  bebegin-cinsiyeti-onceden.jpg


  YE TATLIYI DOĞUR “ATLI”YI YE EKŞİYİ DOĞUR “AYŞE”Yİ Bol pepsi içmek oğlunuz olacak anlamına mı gelir? Ya da kızınız olması için bol çikolata mı yemeniz lazım? Bunlar gibibüyükannelerin anlattığı hikayeler hakkında çok şeyler duymuşuzdur. Ve bu sorunun cevabını pek çoğumuz merak etmişizdir.Acaba çocuğumuzun cinsiyetini belirleyebilir miyiz? Şimdi burada size bu konu ile ilgili çeşitli görüşleri aktaracağız. Çocuğunuzun cinsiyetinde yediğiniz şeylerin etkisi var mı? Büyükannelerimizin ve teyzelerimizin anlattığına göre eşinizle ilişkiye girmeden önce neyi çok yerseniz çocuğunuzun cinsiyeti de ona göre oluşur. Örneğin:
  Erkek çocuk istiyorsanız:
  • Daha çok et yiyin (özellikle kırmızı eti)
  • Tuzlu yemişler ve cipsler yiyin.
  • Babalar bol soda için
  Eğer bir kız çocuk istiyorsanız:
  • Hem anne hem baba; bol balık ve sebze yiyin.

  • Anneler bol tatlı yiyin.
  Çocuğunuzun cinsiyetinde **** şeklinizin etkisi var mı?
  Yine büyükannelerin dediğine göre; eşinizle sevişme şekliniz de çocuğun cinsiyetini belirlemede etkin bir role sahip. İşte tavsiye edilenler,

  Bir oğlunuz olması için:
  • Sevişme sonrası bir süre yataktan kalkmadan uzanın.
  • Ayakta sevişin.
  • Eğer erkek daha istekli ve aktif ise oğlunuz olma ihtimali daha yüksek.
  • Eğer bebek yapma fikri babadan gelmişse yine erkek çocuk olma olasılığı fazla.
  • Kadın erkeğin solunda uyuyorsa.
  Kızınız olması için:
  • Kadının üstte olması
  • Kadının erkekten önce orgazm olması
  • Kadının seksi başlatan taraf olması önemli.

  Çocuğunuzun cinsiyetinde Astrolojinin etkisi var mı?
  Bizler gibi günlük horoskoplarını okuyan ve astrolojiye meraklı toplumların elbetteki bu konuda da inanacakları bir şeyler vardır.

  Bir erkek çocuk için:
  • Çeyrek ay varken sevişin.
  • Gece sevişin.
  • Ayın tek günlerinde sevişin
  Kız çocuk için:
  • Dolunayda sevişin.
  • Akşamüstleri sevişin.
  • Ayın çift günlerinde ilişkiye girin.

  Peki ya ısınız?
  Hem gerçek hem de mecazi anlamda ısıda bu konuda etkili. Anlatılan bazı öykülere göre: eğer eşinizle ilişkideyken rahat ve huzurlu iseniz kızınız; eğer endişeli ve gergin iseniz oğlunuz olacak demektir.Gerçek anlamda ise erkeğin testislerinin **** öncesi soğuk olması kızınız, sıcak olması ise oğlunuz olması anlamına geliyor.

  Önceki çocuklarınız
  Anlatılan bazı hikayeler ise en son olan çocuğunuza bir bakmanızı salık verirler. Eğer son çocuğunuzun ensedeki saçları düz bir hizada ise oğlunuz; eğer ense saçıüçgen biçiminde aşağıya uzanıyorsa kızınız olacak demektir.

  Çinliler bu konuda ne diyor?
  Çinliler bu iş için değişik bir yöntem bulmuşlar. Bunu uygulamak için bir ipe bir iğne geçirin ve birisi ipin ucunda sallanan bu iğneyi avucunuzun 10-15 cm üzerine sallandırsın. İğne eğer ileri geri hareket ederse kızınız; daireler çizerse oğlunuz olacaktır.

  Bu konuda uzman görüşleri
  Çocuğumuzun cinsiyetini seçebilirmiyiz? Belki evet, belki hayır. Yukarıda anlattığımız öykülerden çok daha güvenilir olanları çeşitli araştırmalar sonucunda tespit edilmiş ancak tüm tıp dünyası bu konuda ve bu konunun ne kadaretik (ahlaksal) olduğu konusunda ortak bir görüşe sahip değil.Bu konuda daha önce anlattığımız halk görüşleri şuna dayanmaktadır: Erkekkromozomu taşıyan sperm, kız kromozomu taşıyan spermden daha hızlı hareket eder.Peki bu konuda tıptaki ilerlemeler ne diyor? Kimi araştırmalar bu görüşü desteklerken kimileri geçerli olmadığı görüşünde.Human reproduction dergisinin eylül 1998 sayısında yayınlanan bir araştırmada; uzmanlar Flowsitometre denen bir yöntem ile bebeğin cinsiyetinin seçilebileceğini söylediler. Bu yöntemde DNA floresanlı bir boya ile boyanıyor ve miktarı ölçülüyor. DahaönceY-kromozomu taşıyan(erkek) spermin %2.8 daha az genetik materyyale sahip olduğu belirlenmiş. Böylece DNA’nın ölçümü ile istenen sekse ait genetik materyal elde ediliyor.

  Ancak bu yöntemler tam oturmuş değil. Bunun dışında tıpta belirlenen başka yöntemlerde var. Ama hiç bir yöntem size garanti vermiyor. Hatta bazıları birbirleri ile çelişiyor. Şimdi size üç doktorun bu konuda geliştirdikleri teorilerinden bahsedeceğiz. Ancak bunlar için kadının yumurtlamazamanının doğru tespit edilmesi şart. Bunun için iki yöntem var ve özellikle bu ikisi birlikte kullanıldığında çok daha doğru bir sonuca ulaşmak mümkün. Birincisi adet döneminizde vücut ısınızı hergün düzenli ölçerek bir tablo çıkarmanız. Tam yumurtlama zamanında vücut ısınız yükselme gösterir. Bunu tam olarak değerlendirebilmeniz için birkaç dönem bu çizelgeyi hazırlamanız ve alışmanız lazım. Bir ikincisi ise yumurtlama zamanında rahim ağzı servikal mukusun değişip, daha akışkan,berrak ve fazla miktarda olması. Bunları değerlendirip yumurtlama zamanını tespit edebilirseniz hamile kalmaya hazırsınız demektir.

  Shettlesmetod (Dr. Landrom Shettles ve Dr. David Rorvik)
  Bu yöntemin %75 etkili olduğu belirtiliyor.Y kromozomu taşıyan erkek sperm diğerinden daha hızlı hareket eder, ancak X kromozomu taşıyan (kız ) spermde diğerinden daha uzun yaşar.Bundan yola çıkarak yumurtlama zamanına ne kadar yakın ilşkiye girerseniz erkek spermi daha hızlı hareket ettiği için yumurtanızı dölleyecek ve oğlunuz olabilecektir. Eğer yumurtlama zamanından 2-4 gün önce ilişkiye girerseniz erkek spermler yumurtlama zamanına dek yaşayamayacağından ve ancak kız kromozomu taşıyanlar dayanabileceğinden kızınız olma şansı yükselir. Yinede hiç bir şey %100 değildir.

  Whelan metodu (Dr. Elisabeth Whelan)
  Bu metod biraz önce anlattığımızın tam tersini söyler. Bu metoda göre erkek spermin oluşumundaki bazı biyokimyasal değişiklikler adet döneminin erken safhasında daha etkili olur. Yani bir oğlunuz olsun istiyorsanız yumurtlama zamanından 4-6 gün önce ilişkiye girin. Whelan bu metodun erkek çocuk oluşumunda %68 başarılı olduğunu öne sürüyor.

  Ericsson metodu (Dr. Ronald Ericsson)
  Dr. Ronald Ericsson birçok kadın doğum merkezinde kullanılan bu yöntemin patent sahibi. Bu yöntem daha bilimsel şartlarda gerçekleştiriliyor. Babadan alınan spermler özel bir yöntemle filtre ediliyor yada sentrifuje ediliyor. Bu işlemden sonra hafif olan Y kromozomu(erkek) tüpün üstünde kalırken; ağır X kromozomu dibe çöküyor. Hangi cinsiyeti istiyorsanız daha sonra o alınıyor ve yapay döllenme ile rahminize bırakılıyor.

  Anlattığımız tüm bu yöntemleri kullanmasanız bile yapılan araştırmalar göstermiş ki her yıl hamile kalan çiftlerin erkek çocuk yapma olasılıkları %51.2 iken, kız çocuk olasılığı %48.8 dir. Yani ufak bir farkla oğlunuz olma olasılığı daha yüksek.

  Kaynak.bebek.com


   
  Arzu 18 bunu beğendi.
 2. Arzu 18

  Arzu 18 Active Member Yetkili Kişi

  Kayıt:
  1 Aralık 2013
  Mesajlar:
  370
  Beğenilen Mesajları:
  188
  Ödül Puanları:
  43
  Yaşadığınız Şehir:
  moskova
  ben inanmadim dogrusu ..ne olacksa olsun saglikli eli ayagi duz olsun ve en baslica kismetli olsun,,ama sanki icimden bi hisss 2nin oglan olacagini soyluyo..insallah olursa yazicam buraya..opdum
   
 3. sevgi

  sevgi Member

  Kayıt:
  3 Nisan 2013
  Mesajlar:
  66
  Beğenilen Mesajları:
  7
  Ödül Puanları:
  8
  son msj larımı,sorularımı göremiyorum siliniyor mu acaba neden kimse cevaplamıyo?
   
 4. Arzu 18

  Arzu 18 Active Member Yetkili Kişi

  Kayıt:
  1 Aralık 2013
  Mesajlar:
  370
  Beğenilen Mesajları:
  188
  Ödül Puanları:
  43
  Yaşadığınız Şehir:
  moskova
  goruyoruz sevgi ama beyzanin vakit bulunca cvpliycaktir
   
 5. Beyza

  Beyza Kader süsü verilmiş seçimler.. Yetkili Kişi

  Kayıt:
  13 Mart 2013
  Mesajlar:
  14.631
  Beğenilen Mesajları:
  635
  Ödül Puanları:
  113
  Arkadaşlar sorular uygunsuz olmadığı sürece silinmez..
   
Bebeğin Kız Veya Erkek Olması Için Ne Yapılmalı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Erkek Bebek Olması Için Okunacak Dualar

  Erkek Bebek Olması Için Okunacak Dualar

  Bu konu;bebeğin erkek olması için hangi dualar okunmalı,erkek bebek olması için dualar hakkında bilgiler vermektedir Bebeğin oğlan olması için ne yapmalıyım,bebeğin erkek olması için ne yapmalıyım,erkek bebek için okunacak dualar Oğlan olsun, kız olsun, eli-yüzü düz olsun. sözü çok önemli bir gerçeği ifade etmektedir. Gerçekten de oğlanın mı, yoksa kızın mı hakkımızda hayırlı olacağını...
 2. Bebeğin Kız Veya Erkek Olduğunu Belirleyebilirmiyiz?

  Bebeğin Kız Veya Erkek Olduğunu Belirleyebilirmiyiz?

  cinsiyet belirleme,kız bebek nasıl olur,erkek bebek nasıl olur,cinsiyet seçimi, bebeğin kız veya erkek olması için ne yapılır, bebeğin cinsiyeti hakkında bilgiler Dr. Halil İbrahim Tekin ile yapmış olduğumuz röportajda cinsiyet seçimi hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için sorduk. Cinsiyet seçimi ile Tüp bebek tedavisi arasındaki farklar nelerdir? Dr. Halil İbrahim Tekin:...
 3. Bebeğin Zeki Olması Için Tavsiyeler

  Bebeğin Zeki Olması Için Tavsiyeler

  bebeğin zeki olması için ne yapmalı,bebeğin zeki olması için öneriler,bebeğin zeki olması için vitaminler,bebeğin zeki olması için beslenme,bebeğin zeki olması için neler yapılmalı,bebeğin zekası hakkında bilgiler Birçok araştırma zekanın genetik faktörlerden etkilendiğini ortaya koymuştur. Ancak zeka üzerinde genetik faktörler kadar başka faktörler de etkilidir. Hamilelik döneminde...
 4. Beslenmeyle Bebeğin Kız Erkek Olması Mümkünmü?

  Beslenmeyle Bebeğin Kız Erkek Olması Mümkünmü?

  beslenmeyle bebek cinsiyeti belirlenirmi,beslenmeyle kız bebek nasıl olur,beslenmeyle erkek bebek nasıl olur,beslenme ve bebek cinsiyeti belirleme hakkında bilgiler Bebek sahibi olmak her çiftin en büyük hayal ve isteklerinden birisidir. Ailesini genişletmek isteyen çiftler belirli dönemlerde doğal yollar ile cinsel ilişkiye girerek çocuk sahibi olmaktadırlar. Her kız ya da her erkek çocuk...
 5. Ibrahim Saraçoğlu Bebeğin Cinsiyet Tayini

  Ibrahim Saraçoğlu Bebeğin Cinsiyet Tayini

  Gebelikten önce uygulanan bazı yöntemlerle ve tekniklerle bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi eski tarihlerden günümüze kadar hep ilgi çeken bir konu olmuştur. Bundan dolayı her toplumda bu konu ile ilgili türetilmiş, halkarasında anlatılan çeşitli teknikler vardır. Ancak gerçek şu ki bu anlatılan önerilerin hiçbirisinin bebeğin cinsiyetini belirleme konusunda etkili olduğuna dair bir kanıt...
 6. Duanın Kabul Olması Için Yapılması Gerekenler

  Duanın Kabul Olması Için Yapılması Gerekenler

  Duanın kabul edilmesi için bazı şartlar vardır. Duanın kabul edileceğinden şüphe etmemeli, şartlarına riayet edilip edilmediğinden şüphe etmelidir. Gereken şartlara riayet etmeden duanın kabul edilmesini beklemek uygun olmaz. Önce çalışmak, sonra dua dinin esası! Kabul edilir ancak, çalışanın duası! Duanın kabul edilmesi için gereken şartlardan bir kısmı şöyle: 1- Haram lokmadan...

Sayfayı Paylaş