gebe

Besin Takviyeleriyle Nasıl Hamile Kalabilirim ?

Konu, 'Erken Hamilelik İçin Kürler' kısmında Beyza tarafından paylaşıldı.

 1. Beyza

  Beyza Kader süsü verilmiş seçimler.. Yetkili Kişi

  Kayıt:
  13 Mart 2013
  Mesajlar:
  14.635
  Beğenilen Mesajları:
  635
  Ödül Puanları:
  113
  Araştırmacılar beslenmelerini çeşitli komple amino asitlerle takviye eden erkeklerin hem sperm sayılarında hem de testesteron düzeylerinde artış olduğunu gözlemlemişlerdir. Nasıl hamile kalabilirim sorusunun cevabını arayan çiftler için bu konu özellikle önemlidir. Sağlıklı bir vücut sadece kadın için değil aynı zamanda erkek için de çok gereklidir.

  gebelik öncesi beslenme.jpg
  Sağlıklı ve başarılı bir hamilelikte, kadının ve erkeğin farklı farklı görevleri vardır ve her iki tarafta görevlerini en uygun şekilde yerine getirmelidir. Kadınlarında beslenmelerinde özellikle östrojen seviyesini arttıran doğal besinler tercih etmeleri hamileliklerini hızlandıracak etkenler arasındadır. Kısacası doğru, dengeli ve sağlıklı bir beslenme, kolay nasıl hamile kalabilirim sorusunun en önemli etkenini oluşturmaktadır.


  Her gün en az 5 porsiyon meyve ve sebze tüketmeye çalışın. Bir porsiyon meyve/sebzeden kastedilen 1 bardak portakal suyu veya 2 orta boy brokoli çiçeğidir.


  Ekmek, makarna ve pilav gibi nişastalı yiyeceklere bol bol yer ayırın. Her öğünde 1 porsiyonu bu yiyecekler oluşturmalı. Mümkünse lif açısından daha zengin olan tam tahıllı versiyonları tercih edin.

  Günde 2 porsiyon yağsız et, tavuk, balık, yumurta ve baklagiller gibi protein içeren yiyecekler tüketin. Toplam balık tüketimi haftada iki porsiyon olacak şekilde ayarlamaya çalışın.
  Yeterince kalsiyum aldığınızdan emin olmak için günde 3 porsiyon kadar az yağlı süt ve süt ürünleri tüketin. Bu 3 porsiyondan biri yoğurt veya yarım yağlı süt olmalı.

  Hamileliğe hazırlanırken demir depoları önemli. Bu nedenle kırmızı et, baklagiller, kuru meyve, ekmek ve koyu yeşil yapraklı sebzeler gibi demir açısından zengin besinlere de yer ayırın.

  C vitamini, et dışındaki besinlerden demir almanıza yardımcı olur. Yani demir bakımından zengin bir öğün hazırladığınızda, meyve suyu gibi bir C vitamini kaynağı da ekleyin.

  Pasta, kek, çörek, meşrubat ve fast-food gibi aşırı miktarda yağ, şeker ve tuz içeren yiyecekleri sınırlandırın. Bu yiyecekler tokluk hissi yaratır ama besleyici değildir.

  Alkol ve ilaçlardan uzak durmak
  Yapılan araştırmalar, hamilelik düşünülen dönemde hem kadının hem de erkeğin alkolden uzak durmasının hamileliği kolaylaştırdığını kanıtlamıştır. Erkek vücudunda alkol tüketimi vücuttaki çinko oranını azaltmaktadır. Bununla birlikte birçok ilaçta içerdiği maddelerle hem sperm sayısının hem de sperm kalitesinin düşmesine neden olmaktadır.

  **** sırasında dikkat edilmesi gereken konular
  Bir kadının hamile kalmak istediği dönemde seksle ilgili iki hususta dikkat etmesi gereklidir. Birincisi birleşme sonrasında mümkün olduğunca uzun yatar vaziyette kalmalı, hemen ayağa kalkmamalıdır. Böylece sperm rahim kanalına doğru hareket edebilmek için zaman kazanacaktır. İkincisi de mümkünse en az 48 saate kadar duş alınmamasıdır. Erken ayağa kalkmak ve duş almak spermin kat etmesi gereken yolu bitirmesine engel olabilir.
  Hamileliğin gecikmesi ya da başarılamaması durumunda birçok kadın suçu kendilerine yüklemektedirler. Yumurtlama döneminin doğru tahmin edilmesi, genel sağlık düzeyi gibi birçok etken gerçekten kadınla alakalı olsa da, başarılı ve sağlıklı nasıl hamile kalabilirim konusunda erkeğin rolü de unutulmamalıdır.
  Çiftlerin ikisinin de doğurganlıklarını en üst düzeye çıkarabilmek için ellerinden geleni yapmaları lazımdır. Doğal ve sağlıklı yollarla nasıl hamile kalabilirim diye düşünüldüğünde tabiki en önemli etken rahatlamaktır. Rahat ve sakin bir vücut zaten kendisi için gerekli optimum seviyeyi hazırlayacaktır.   
Besin Takviyeleriyle Nasıl Hamile Kalabilirim ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Düşükten Ne Zaman Sonra Hamile Kalabilirim

  Düşükten Ne Zaman Sonra Hamile Kalabilirim

  Sat 15 Şubat dusuk riskim vardi ve lekelenmem oluyordu. Nisanin 2 sinde kanamam oldu yatis verildi beta hcm 5880 Di ayin 4 de benden parça düştü ultrasonda ilk once kalp atışı var denildi ama % 90 dusuk olmus dedi sonra beta hc istendi sonuc 880 yanii minigimi kaybettim :'( peki ben tekrardan ne zaman hamile kalabilirim .?
 2. Hamilelik Nasıl Hamile Kalabilirim?

  Hamilelik Nasıl Hamile Kalabilirim?

  merhaba benim sorum ilk hamilelğimde kürtaj olmak zorunda kaldım hemen arkasından hamile kaldım ve şu an 3 yaşında bir çocuğum var ancak 2. sini korunmamammıza rağmen hamile kalamıyorum 8 ay oldu doktora muayeen olduk hiç bir şey yok ne yapabilirim
 3. Hangi Günler Hamile Kalabilirim?

  Hangi Günler Hamile Kalabilirim?

  gebe kalınıcak günler,gebe kalmak için günler,hamile kalınıcak dönemler,hamile kalmak için uygun dönemler hakkında bilgiler Düzenli adetleri olan ve ayda bir adet gören kadınlarda yumurtlama çoğunlukla adetin başlamasından 14 gün önce olur. Yani adetleriniz düzenliyse bir daha ki adetinizin başlayacağı günü tahmin edebilirsiniz ve bu günden yaklaşık 14 gün önce yumurtlama olacağını düşünerek...
 4. Ne Zaman Hamile Kalabilirim?

  Ne Zaman Hamile Kalabilirim?

  ne zaman gebe kalınır,ne zaman gebe kalınmalı,gebe kalınacak uygun dönemler,hamile kalmak için ne yapmalı hamile kalma hakkında bilgiler Özellikle eşlerin her ikisinin de çalıştığı ailelerde bebeğin bakımı ve duygusal ihtiyaçlarının da karşılanması gerektiği göz önüne alınarak planlama yapılmalıdır.Bu arada en önemli konulardan biri de anne ve baba adaylarının psikolojik açıdan tam anlamı...
 5. Nasıl Hamile Kalabilirim?

  Nasıl Hamile Kalabilirim?

  Bebek sahibi olmak isteyen çiftler hayatın diğer alanlarında olduğu gibi bu konuda da plan yapmak zorunda kalmaktadırlar. Çocuk sahibi olmayı sürekli erteleyen çiftler hamilelik kararı verildiğinde ise geç kalınmışlığın telaşıyla daha kolay hamile kalmanın yollarını arıyor. Gebelik ancak belli şartlar yerine getirildiğinde oluşabilir. Ayrıca 12 ay düzenli ilişkiye rağmen hamilelik...
 6. En Çabuk Nasıl Hamile Kalırım?

  En Çabuk Nasıl Hamile Kalırım?

  Özellikle doğru cinsel pozisyonların seçilmesi nasıl hamile kalabilirim sorusunun en basit ve temel cevaplarındandır. Bu konu sanıldığının aksine birçok çift tarafından yanlış bilinmekte veya hiç bilinmemektedir. Önemli olan konu sadece pozisyon seçimi değil, hem birliktelik öncesinde, hem de sonrasında yapılması gereken hususları, yapılmasından kesinlikle kaçınılması gereken noktaların...

Sayfayı Paylaş