gebe

Gebelik Hamilelik Soru Cevap

Konu, 'Hamilelik Soru Cevap Kayıt Olmadan Sorabilirsiniz' kısmında hamilemiyimorg tarafından paylaşıldı.

1. ecemjiyan33

ecemjiyan33 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba iyi günler Beyza hanım yaptırdım kan testinde 403 UI/I hCG çıktı sizce ne kadar süredir hamileyim

2. Beyza

Beyza Kader süsü verilmiş seçimler.. Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    635
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba , son mens tarihiniz nedir ?

3. ecemjiyan33

ecemjiyan33 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    12 ekim geçen ay bugün

4. Mert Sonmez

Mert Sonmez Guest

Oncelikle merheba, konuyu fazla uzatmicam, bi kiz arkadasimla cinsel iliskide olduk ikimizde 18 yas ustuyuz... Anal yolla olmamiza ragmen kiz hamilelik testinden 2 cizgi cikti ve benden hamile oldugunu iddia ediyor... Lutfen cevaplayin, bu mumkunmu? ve hamilelik onleyici ne gibi haplar ala bilirim? lutfen ama lutfen yardim edin

5. Beyza

Beğenilen Mesajları:
    635
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba ,bu tür birliktelikle gebelik söz konusu olmaz.Gebeliğin oluşabilmesi için spermin vajina içine sızması lazım. + oluşan gebeliği ancak kürtajl sonlandırabilirsiniz.İlaç konusun da yönlendirme yapmıyoruz.Partneriniz emin olmazk için hcg testi yapsın.Plano testler hatalı sonuç verebilir..

6. Alemonia

Alemonia New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba Beyza hanim ben en son 23 ekimde adet oldum adet tarihine 5 gün var bugün progesteron testi yaptırırken beta hcgde baktilar 6.52 çıktı. Sizce gebelik varmı 9 gün önce c atlatma iğnesi oldum.doktorum 4 gün sonra tekrarla dedi. Uzun oldu kusura bakmayın.

7. Beyza

Beğenilen Mesajları:
    635
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba değer şüpheli daha mensinize çok var. Hormonal ilaçlar da test sonucunu etkileyebilir. Size tavsiye edilen tarihte tekrar test yapın.Mutlu haberlerinizi almayı dilliyorum.

8. Alemonia

Alemonia New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Beyza hanim bugün yeniden yaptırdım 4.76 düşmüş yok galiba hamile değilim gibi gözüküyor artmaz dimi sonradan

9. Beyza

Beğenilen Mesajları:
    635
    Ödül Puanları:
    113
    Henüz mensinize daha var .Gebelik söz konusu olursa değer artacaktır. Zaten ilk yaptığınız test sonucu ilaç kaynaklı diye düşünüyorum.Moralinizi bozmayın mensinizin gecikmesini bekleyin.

10. Merhaba 6+2 hamileyim. Dün ilişkiye girdim sonrasında kanamam başladı. Tuvalete gittikçe geliyor. 2 gündür devam ediyor. Herhangi bir ağrı yok. Damla damla kırmızı renk geliyor. Herhangi bir parça düşmedi ama siyah kan pıhtısı geldi iki kez. Düşük mü yapıyorum acaba. Doktora hemen gitmem mümkün değil. Çok uzakta.

11. Beyza

Beğenilen Mesajları:
    635
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba ,

Doktora gitmeniz lütfen mümkün olsun. Kan pıhtısı düşmüş + kanamanız var gebeliğiniz risk altın da..

12. Kübra Alkın

Kübra Alkın New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Mrb bende 27 ekimde regl oldum günüm 4 gün geçti eşim çok ısrar etti akşam test yaptım negatif çıktı çok istiyoruz 2 aylık evliyiz ne zaman test yapmalıyım

13. Beyza

Beğenilen Mesajları:
    635
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba, idrar kitleri hatalı sonuç verebilir.Bugün HCG testi yapın gecikmeniz var,net sonucu alırsınız.

14. Güney

Güney Guest

2 aylık gebelikte düşük yaşadım doktorum hücre cogalmasi olmadı ve kalbi durdu dedi.benimle alakali bi sorun var mıdır.

15. Beyza

Beğenilen Mesajları:
    635
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba , düşüğün nedeni tam olarak yapılan genetik testle anlaşılabilir. Hekiminizden genetik testi talep edin ve test hakkında bilgi edinin. Bu durumu biz değerlendiremeyiz.

16. Melike92

Melike92 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar Beyza hanim bende bişey sormak istiyorum sat 17 aralık 2016 eşimle çocuk istediğimizden düzenli ilişkimiz oldu ve bugün faranjit ilacı kullanabilmem için kanda beta hcg baktırdim 0.6 çıktı ama adetime 7-8 gün var sizce bu değer yükselir mi ilaç almamaya devam ediyimmi

17. Beyza

Beğenilen Mesajları:
    635
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba gebelik söz konusu olursa değer yükselir. Gecikmeniz olursa testi tekrar yapın.İlaç konusunda biz yönlendirme yapmıyoruz. Bu konuyu hekiminize danışabilirsiniz. Sağlıklı günler diliyorum..

Melike92 bunu beğendi.
  18. Melike92

Melike92 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kesin sonuç için erken olmuş ama dimi tahlil Beyza hanim

19. Beyza

Beğenilen Mesajları:
    635
    Ödül Puanları:
    113
    Test erken yapılmış.Dediğim gibi gecikme söz konusu olursa testi tekrar yapın..

Gebelik Hamilelik Soru Cevap konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelik Hakkında Merak Edilen Soru Ve Cevaplar

Gebelik Hakkında Merak Edilen Soru Ve Cevaplar

gebelik belirtileri,gebelikte baş ağrısı,gebelikte kabızlık,gebelikte yapılması gereke testler,gebelik sorunları,gebelikte sık yaşanan problemler hakkında bilgiler Hangi testler mutlaka yapılmalı? İdrar testi kan gurubu kan sayımı hepatit b ve bazı enfeksiyon araştıran testler yapılmalıdır. 1- Hamileliğin belirtileri nelerdir? En önemli belirtiler den biri adet gecikmesidir. Bulantı...
  2. Gebelik Zehirlenmesinin Nedenleri?

Gebelik Zehirlenmesinin Nedenleri?

Halk arasında ‘gebelik zehirlenmesi, albumin hastalığı’ olarak ta bilinen Preeklampsi , annede yüksek tansiyon, ödem ve idrarda bir protein olan albumin’in artışı ile kendini gösterir.Bu tabloya sara hastalığındaki gibi kasılma nöbetleri de eklendiğinde Eklampsi adını alır. Genel olarak gebelikte yüksek tansiyon ; * Preeklampsi * Kronik hipertansiyon * Kronik hipertansiyon üzerine...
  3. Gebelik Haftamı Kesin Nasıl Öğrenebilirim?

Gebelik Haftamı Kesin Nasıl Öğrenebilirim?

Gebe olan kadınların en çok merak ettiği sorulardan biride gebelik haftaları.Bir çoğu internetten otomatik hesaplayıcıları kullanarak,yada son mens tarihinden hesaplayarak gebelik haftasını belirler.Hamile olduğunu öğrendikten sonra gebelik hesaplama işine koyulan hanımlar çıkan sonuçlarla hcg değerlerini karşılaştırır ve burda kafaları karışır.Bunların yanında hekime görünüp usg ye girince...
  4. 2-3 Kez Boş Gebelik Yaşayanlar Bebek Sahibi Olabilir Mi?

2-3 Kez Boş Gebelik Yaşayanlar Bebek Sahibi Olabilir Mi?

Boş gebelik bazen birden fazla kere gerçekleşebilir. İki veya 3 kere boş gebelik olması sürekli böyle olacağı ve normal gebeliğin asla olmayacağı anlamına gelmez. Bu hastalarda tekrarlayan düşük vb.yönelik tahliller yapılır ve çoğu hasta daha sonra normal bir gebelikle bebek sahibi olabilir. Boş gebelik ne zaman alınmalı? Kürtaj şart mı? Eğer boş gebelik (su gebeliği) teşhisi kesinse ve...
  5. Kasık Şişmesi Gebelik Belirtisimi ?

Kasık Şişmesi Gebelik Belirtisimi ?

Erken gebelik belirtilerinden biride kasıklarda ağrı, şişlik, ve sertleşme 'dir. Şüpheleriniz varsa, mutlaka gebelik testi yapmalısınız. Doğum kontrolü olmadan yapılan ilişkiler sonrası bayanların gebe olduklarından en çok şüphelerden bir diğer belirti de kasık ağrılarıdır. Ani hareketler yaptığınızda, bu süreçte keskin ve tek taraflı kasık ağrıları meydana gelebilir. Bu ağrılar, genellikle...
  6. Zevk Suyu  Ve Hamilelik Hakkında Sorum Var Acil Cevap

Zevk Suyu Ve Hamilelik Hakkında Sorum Var Acil Cevap

nişanlım ıle adetimin son günü anal bölgede sürtünme ile bir ilişki yaşadık vajinaya bi sürtünme olmadı boşalmada gerçekleşmedi lakin zevk suyu geldiğinden şüpheleniyoruz hamilelik olabilir mi ve hamilelik belirtilerinde yorgunluk baş ağrısı gibi belirtiler ilişkiden hemen sonraki haftada ortaya çıkabilir mi acilen cevaba ihtiyacım var şimdiden teşekkürler cevaplarınız için?

Sayfayı Paylaş