gebe

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Konu, 'Erken Gebelik Belirtileri' kısmında Beyza tarafından paylaşıldı.

1. Beyza

Beyza Kader süsü verilmiş seçimler.. Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    635
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba, zevk suyuyla gebelik düşük ihtimalde olsa mümkün.Fakat bahsettiğiniz şekilde bir birliktelikle gebelik söz konusu olmaz.

2. Nergis

Nergis Guest

Tsk ederim beyza hanim; Peki bi idrar testi yaptirmali miyim ?

3. Beyza

Beğenilen Mesajları:
    635
    Ödül Puanları:
    113
    Rica ederim , içinizin rahat etmesi açısın dan yapabilirsiniz..

4. Nergis

Nergis Guest

Cok kibarsiniz, hemen simdi yapsam yani 3 gun oldu. Olabilir mi ?

5. Beyza

Beğenilen Mesajları:
    635
    Ödül Puanları:
    113
    Olur zaten gebe değilsiniz. Sadece tedirginliğinizin yatışması adına testi yapmanızı öneriyorum. Sevgiyle kalın.

6. Nurrrrr

Nurrrrr Guest

Merhaba benım en son adetım 29 kasım ve 8ocak vehala adet görmedım ıdrar testı yapdım ilk yapdığımda çıft çızkı oldu ama şımdı yapdım tek çızkı oldu hamılelık varmıdır sızce?

7. Beyza

Beğenilen Mesajları:
    635
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba plano testler hatalı sonuç verebilir emin olmak için hcg testi yapın.

8. ahmet kaya

ahmet kaya New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    22 kasımda sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yasadık herhangi bir boşalma söz konusu değil.1-7 aralık tarihleri arasında 6-7 günlük kanaması oldu . Adet kanaması oldugunu düşünüyor ancak 9 ocak oldu 2. Adeti henüz olmadı acaba üstüne mi gördüm diye kokuları var. Üstüne görme o kadar uzun sürmez ve çoğu kişidede gözükmez diye okumustuk.Adet öncesi olan ağrıları belirtileri 10 gündür mevcut akıntısı da var ama adet olamıyor bunun stresi de var kendisinde. Hatta bu ay akıntıları biraz daha fazla oldu(beyaz akıntı).ne yapmamızı önerirsiniz şuan için test imkanımız yok 10-15 güne kadar.ben kendisine sınav zamanının oldugunu antidepresan ilaçlar kullanıyordu (teki yeşil reçeteli)bunları bırakma asamasında oldugu için hormonal dengelerin şaşabileceğini ve bunu kafasına takıp stres yaptıgı için adet olmadıgını söyledim ama bunlarıda okuduğum kadarıyla söyledim.benim içim rahat ancak kendisini buna ikna edemiyorum. Sizce durum nedir tesekkür ederim şimdiden.

9. ahmet kaya

ahmet kaya New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bu arada adet döngüsü zaten düzensizdi . Tesekkür ederim

10. Beyza

Beğenilen Mesajları:
    635
    Ödül Puanları:
    113
    Partneriniz hamile değil. İkna olmuyorsa benim vereceğim yanıtla da ikna olmayacak .Partnerinizi kadın doğuma götürün hekim kontrolü onu ikna eder..

11. ahmet kaya

ahmet kaya New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    akıntının çok olmasının nedeni nedir sizce enfeksiyon olabilir mi üşütmüş olanilirim diyordu kendisi ?

12. Beyza

Beğenilen Mesajları:
    635
    Ödül Puanları:
    113
    Akıntının nedeni muayene olmadan anlaşılmaz.. Normal vajinal akıntısıda olabilir enfeksiyon kaynaklıda..

13. uygar mert

uygar mert Guest

Merhabalar beyza hanım sevgilimle sürtünmeli yakınlasmamız oldu . 5 gün sonra adet oldu. Ancak 2. Ay 13 gün gecikti . Neden olabilir? Hamilelik riski var mıdır? İlk adeti normal adet gibiydi söylediğine göre

14. Beyza

Beğenilen Mesajları:
    635
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba, partnerinizin mensi gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil. Her mens gecikmesi de gebelikle alakalı değildir. Jinekoloğa görünüp muayene olsun. Gecikmesi hormonal yada rahim kaynaklı bir sorundan ötürü gerçekleşmiş olabilir.

15. Onur karacan

Onur karacan Guest

Merhabalar beyza hanım. Üstteki arkadasın ki gibi bir problemim var . Nişanlımla adetten 1-2 gün önce sürtünmeli ancak boşalmasız bir ilişki yaşadık. Kendisi ağrı kesici aldı ve adetini ilşkiden 4-5 gün sonra oldu. Yani adet oldugunu düşünüyoruz 6 gün sürmüş kıvamı ağrısı normal adet zamanları gibi. Ancak diğer ay enfeksiyon kaptı mıhtemelen ve antibiyotikte kullandı grip oldu ağır. Suan 2. Ay 14 gün gecikti. Normal adet zamanı her ayın 15-25 arası değişiyordu . O ilk ay bunu değiştirince mensi mi şaştı sizce ? Son durum nedir ? Korkmalımıyoz? Kendisi stres yapıyor cevabınız belki rahatlatır kendilerini

16. Beyza

Beğenilen Mesajları:
    635
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba , bu 2 ay boyunca nişanlınız test yapmayı düşünmedimi ? Stres yapacağına test yapabilirdi. Bu tür birliktelikte gebelik söz konusu olmaz + partnerinizin mensi daha önce gerçekleşmiş . Adet gecikmesi rahim yada hormonal kaynaklı olabilir. Öncelikle gebelik testi yapsın ve sonuca göre hekime görünsün.

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalıdır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelikte Zeka Testi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Hamilelikte Zeka Testi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Bu konu;gebelikte zeka testi,hamilelikte zeka testi,gebelikte zeka testi ne zaman yapılmalıdır,zeka testi hakkında bilgiler vermektedir Gebelikte yapılan ikili test, üçlü test, dörtlü test gibi testlere genel olarak halk arasında zeka testi denir. Halk arasında zeka testi denilen bu testlerin esas adı doğum öncesi tarama testleridir veya down sendromu tarama testleridir.(prenatal tarama...
  2. Ne Zaman Solunum Testi Yapılmalıdır?

Ne Zaman Solunum Testi Yapılmalıdır?

solunum testi nedir,solunum testi ne zaman yapılır,solunum testi neden yapılır,solunum testi hakkında bilgiler Solunum fonksiyon testi astım, bronşit ve benzeri solunum hastalıklarının teşhisi için yapılır .Bu test akcigerin yuzde kacinin calistigini gostermektedir. Solunum Fonksiyon Testini göğüs hastalıkları uzmanları aşağıdaki durumların varlığında istemektedirler. . Nefes alıp...
  3. Çatlatma Iğnesi Sonrası Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Çatlatma Iğnesi Sonrası Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Çocuk sahibi olmak isteyenlere bazı durumlarda çeşitli tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Yumurta büyütme tedavisi uygulanan kadınlara yumurta çatlatma iğnesi yapılır. Çatlatma iğnesi ne işe yarar? Tüp Bebek Çatlatma ??nesiKısırlık (infertilite) tedavisi gören hastaların bazılarına uygulanan ilaçlardan birisidir. Yumurta oluşturmak ve yumurtayı (folikülü) büyütmek ilaçlar kullanılır. Bu...
  4. Hcg Değerine Göre Kesin Gebelik Varmıdır?

Hcg Değerine Göre Kesin Gebelik Varmıdır?

Beta HCG testi bir kadının hamile olup olmadığının belirlenmesinin yanı sıra doğumsal anormalliklerin taranmasında kullanılır. Spermle döllenen yumurta rahim duvarına yer yerleştikten sonra plesenta gelişmeye başlar ve HCG salgılanır.Beta HCG testi HCG nin gerçek düzeyini belirler .Bu yüzden gebelik şüphesinde tavsiyemiz doğru sonuç için Beta HCG testidir. Hamileliğin oluşmasıyla beraber...
  5. Gebelik Testim Negatif Hamile Olma Olasılığım Nedir?

Gebelik Testim Negatif Hamile Olma Olasılığım Nedir?

Anne olmak bir çok bayanın hayali olduğu gibi,çocuk istemeyen çiftler içinde kabus olabiliyor.Evde test yaptım negatif hamile değilmiyim diye bize sık yöneltilen bu soruya açıklık getirelim.Gebelik belirtilerini yaşıyorsnuz, test yaptınız ve testiniz negatif.Testi erken yapmanız sonucu etkiler.Bu yüzden yukarda belirttiğimiz gibi testi mutlaka mens gecikmesi olduğunda yapılmalısınız.Testi...
  6. Gebelik Testi Adetin Kaçıncı Günü Yapılır ?

Gebelik Testi Adetin Kaçıncı Günü Yapılır ?

Gebelik testi ile ilgili olarak bilinmesi gereken bazı durumlar vardır. Ev tipi gebelik testlerinde diğer testlere göre tekrar etme riski yüksektir. Yani döllenme meydana geldikten 7 ile 10 gün sonra ölçülebilir. Ancak kesin sonuçlar almak için döllenmeden 14 gün sonra bu testin yapılması gerekir. Gebelik testinin hassasiyeti de önemlidir. Ev tipi testlerin bazıları oldukça düşük miktarlardaki...

Sayfayı Paylaş