Hamile Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Konu, 'Erken Gebelik Belirtileri' kısmında Beyza tarafından paylaşıldı.

 1. Beyza

  Beyza Kader süsü verilmiş seçimler.. Yetkili Kişi

  Kayıt:
  13 Mart 2013
  Mesajlar:
  14.114
  Beğenilen Mesajları:
  623
  Ödül Puanları:
  113
  hamilelik belirtileri,erken gebelik belirtileri,en çabuk gebelik belirtisi,gebe olduğumu nasıl anlarım,hamile olduğumu evde nasıl anlarım, hamile olduğumu kaç günde anlarım, hamilelik belirtileri, hamilelik hesaplama, hamilelik testi ne zaman yapılır hamilelik belirtileri hakkında bilgiler
  g.jpg  Hamilelik dönemi aslında uzun bir süreç ancak ilk önce hamile kaldığınızı nasıl anlayacaksınız biraz bu konudan bahsedebiliriz. Öncelikle adet döneminizi baz almanız gerekmektedir. Son adet olduğunuz dönemin ilk gününü baz alarak ne kadar haftalık hamile olduğunuzu öğrenmeniz mümkündür.
  Cinsel ilişkiye adet dönemi bitiminizden özellikle 10-15 gün içinde başlarsanız yumurtlama dönemine denk geleceğinden dolayı hamile kalma şansınız % 80 olacaktır bu sayı da oldukça verimli bir sayı dolayısı ile hamile kaldığınızı bir sonraki ay adet olmadığınızı ve gününüzün geçtiğinizi fark ettiğinizde eczaneden alacağınız bir test ile birlikte öğrenebilirsiniz.


  Hamilelik testleri çoğu zaman doğru sonuç vermekte olup asıl kan testi yaptırarak öğrenebilirsiniz. Hemen bişr sağlık kuruluşuna giderek hamile olduğunuzdan şüpheleniyorsanız eğer ultrason ile bakılarak veya kan testi yapılarak hamile olup olmadığınız ortaya çıkacaktır.
  Ultrason ile tespit edilen hamilelikte özellikle kesenin görülmesi % 100 hamilesiniz anlamına gelir. Kese görülmüyor ama kan testinizde progesteron hormonu normalde bir insanın vücudunda olduğundan daha çok sayıda çıktıysa bu yine size % 100 hamile ol
  Hamile olduğumu nasıl anlarım diyorsanız işe öncelikle eczaneden alacağınız bir test ile başlayabilir ve sonucun pozitif olduğunu gördüğünüzde emin olmak içinde bir sağlık kuruluşuna giderek kan testi yaptırabilirsiniz.
   

Sayfayı Paylaş