gebe

Hamile Olduğu Halde Adet Görülürmü

Konu, 'Erken Gebelik Belirtileri' kısmında Beyza tarafından paylaşıldı.

 1. Beyza

  Beyza Kader süsü verilmiş seçimler.. Yetkili Kişi

  Kayıt:
  13 Mart 2013
  Mesajlar:
  14.631
  Beğenilen Mesajları:
  635
  Ödül Puanları:
  113
  hamileyken adet olunurmu,gebeyken adet olunurmu,hamileyen mens olunurmu,hamilelikte kanama olurmu,hamilelikte adet kanaması hakkında bilgiler


  hm.jpg
  Halk arasında "üstüne adet gördüğü" için hamileliğini geç fark ettiğini söyleyenlere şahit oluruz. Peki, bir kadının hamile olduğu halde adet kanamasına benzer bir kanama yaşaması mümkün müdür? Halk arasında "üstüne görmek" olarak adlandırılan durum gerçekten de söz konusu olabilir mi, yoksa kanamalar başka nedenlere mi bağlıdır? Herhangi bir kanama durumunda ne yapmanız gerekir?


  İmplantasyon kanaması Hamile kadınların %25'inde ilk üç ayda hafif vajinal kanama veya lekelenme görülebilir. Çoğunlukla lekelenme herhangi bir soruna işaret etmez.

  İlk üç aydaki hafif kanamaya döllenen yumurtanın rahim duvarına implantasyonu (yerleşme) neden olur. Bu implantasyon kanaması genellikle döllenmeden yaklaşık 10 gün sonra gerçekleşir.

  Bazı kadınlar adet kanaması olarak değerlendirse de, implantasyon kanaması normal adet kanamasından çok daha hafif ve daha düzensizdir.

  Normal seyreden bir hamilelikte adet kanamasına benzer derecede ve adet kanaması ile aynı sürede devam eden kanamalar olmamalıdır.

  Her türlü kanamaya dikkat!
  Hamilelikte, az ya da çok, her türlü vajinal kanama ciddiye alınmalıdır. Hamileyseniz ya da hamile olduğunuzu düşünüyorsanız, her türlü kanama durumunu mutlaka doktorunuza haber vermelisiniz. Doktorunuz kanamanın herhangi bir ciddi sorundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını saptayacaktır.

  Hamileliğin ilk aylarındaki kanamalar bir sorunun işareti olabilmektedir. Bu nedenle, aşağıdaki durumlarda derhal doktorunuzu aramalısınız:

  Aşırı kanama

  Kramp, ateş ve ürpermelerin eşlik ettiği kanamalar

  24 saatten uzun süren bir kanama

  KANAMANIN NEDENLERİ NELER OLABİLİR?
  Hamileliğin ilk aylarında implantasyon haricinde vajinal kanamaya yol açan nedenlerden bazıları şunlardır:

  Rahimdeki değişiklikler
  Hamilelik sırasında rahme daha fazla kan akışı söz konusudur. Dolayısıyla kanama olasılığı da artmaktadır. Hamilelik sırasında cinsel ilişki bazen az miktarda vajinal kanamaya neden olabilir. Ayrıca pelvik muayene sonrasında da lekelenme görülebilir.

  Düşük
  Hamileliğin ilk üç ayında meydana gelen vajinal kanamalar bazen de düşük belirtisi olabilmektedir.

  Dış gebelik
  Karın ağrısı ile birlikte olan vajinal kanama dış gebelik belirtisi olabilir. Dış gebelik, döllenmiş yumurtanın rahim dışında bir yere ve genellikle de fallop tüplerine implant olmasıdır. Acil müdahale gerektiren ciddi bir durumdur. Dış gebeliklerde sağlıklı bir bebek gelişimi mümkün değildir. Ayrıca tedavi edilmeyen dış gebelikler anneye ciddi zararlar verebilir veya yaşamını kaybetmesine neden olabilir.


   
Hamile Olduğu Halde Adet Görülürmü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hamile Kalmanın En Yüksek Olduğu Günler

  Hamile Kalmanın En Yüksek Olduğu Günler

  Kızlar selamlar, ben öyle yumurtlamayı biliyorum ama bana böyle tablo halinde hafta hafta hamilekalabileceğim en yüksek gün ve haftaları gösteren bir çizelge verebilir misiniz ? Benim yada tüm kadınların regl döneminden itibaren hamilelik zamanları nasıl oluyor. En yüksek hamile kalma oranı haftası nedir bu konuda beni aydınlatın lütfen olur mu ?
 2. Korunmadığım Halde Neden Hamile Kalamıyorum

  Korunmadığım Halde Neden Hamile Kalamıyorum

  beyza hanım ben 22 yasındayım 6 aylık evlıyım ve esımle bı bebek sahıbı olmak ıstıyoruz ama korunmadıgımız halde olmadı doktra gttım ama bend e sorun olmadıgını söledıler ben gecen ay 20 nısan da adet oldum bu ay kacında olurum acaba bırde yumurtalama zamanım ne zaman öğrenebılır mıyım sımıden tsk edeırm
 3. Hamile Kalmanın Yüksek Olduğu Dönemler

  Hamile Kalmanın Yüksek Olduğu Dönemler

  nasıl hamile kalınır,hangi günler hamile kalınır,hamile kalmak için hangi günler ilişkiye girilmeli,gebe kalmak için hangi günler birlikte olmalı,hamilelik için ovülasyon günleri hakkında bilgiler Hamile kalma şansının en yüksek olduğu günler kadının yumurtlama (ovulasyon) günlerine yakın olan günlerdir. Yumurtlama gününü tespit etmek için aşağıdaki linke tıklayarak sitemizdeki otomatik...
 4. Hamile Kalma Riskinin Az Olduğu Dönem

  Hamile Kalma Riskinin Az Olduğu Dönem

  hangi dönemler hamile kalınmaz,gebe kalınmayan günler,hamile kalınmayan günler,hamile kalmamak için ne yapmalı,gebe kalmamak için ne yapmalı,hamile kalmak istemiyorum,gebe kalmak istemiyorum ,hamile kalma riskinin az olduğu günler hakkında bilgiler Merhaba korunmadan veya korunmayı unutarak eşimle ilişkiye giriyoruz ve kazayla gebe kalmak istemiyorum. Daha önce istemeden hamile...
 5. Hamile Olduğu Halde Kan Testinde Çıkmayan

  Hamile Olduğu Halde Kan Testinde Çıkmayan

  kanda çıkmayan hamilelik,kan testinde çıkmayan gebelik,hamilelik kan testinde çıkmayabilirmi,gebelik kan testinde çıkmayabilirmi, kanda gebelik testi hakkında bilgiler Hamile olmayan bir bayanda HCG hormon değeri sıfır veya sıfıra çok yakın değerler olarak ölçülür. Hamileliğin ilk haftasından itibaren HCG hormon değeri artmaya başlar. HCG hormonu insan embriyosu 8 hücreli olduğunda...
 6. Rüyada Hamile Olduğu Haberini Almak

  Rüyada Hamile Olduğu Haberini Almak

  rüyada hamile olduğunu görmek,rüyada gebe olduğunu görmek,rüyada hamile haberi almak,rüyada gebe haberi almak,rüyada hamile kalmak hakkında bilgiler Rüyada hamile olduğunuzu görmek, yeni ve müjdeli bir haber alacağınıza işaret etmektedir. Rüyada bir akrabasını ya da bir arkadaşının hamile olduğunu görmek, rüyada gördüğünüz kişinin müjdeli bir haber alması ile yorumlanabilir. Rüyada hamile...

Sayfayı Paylaş