Gebelikte 31. Hafta


Gebelikte 31. Hafta Hamilelikte otuzbirinci hafta bebeğin görüntüsü görüntüleri ve bebekte sizde olacak değişiklikler hakkında bilgiler.

Bu hafta hamilelikte bebeğin artık büyüdüğü ağırlaştığı bir haftadır. Anne adayı da bir hayli ağırlaşmıştır. Bu haftadan itibaren erken doğum da gelişebileceği için anne ve baba adayı her an her şey olabilir kabilinden hazırlıklarını tamamlamalıdırlar. Ve nereye gideceği nasıl bir plan izleyecekleri taslak olarak oluşmalıdır. Kapının önüne her an hazır olmak üzere hazırlanmış bir çanta ve bebek malzemeleri hazırlanmalı ve anne adayı doğuma giderken kendisine lazım olabilecek her şeyi kapının çıkışına yakın bir yere hali hazırda kullanmak üzere hazırlamalıdır. Malzemeler: bebek bezleri, battaniye, birkaç zıbın, mendil, bebek kıyafetleri gibi kıyafetlerle bebek çantası hazırlanmalıdır.

31 haftalık gebelikte hamile anne adayı en az 11 ila 13 kilo arasında kilo almıştır. Bu artışın daha fazlası da mümkündür fakat ideal olanı budur. Anne adayının göğüslerinde süt denemeleri mevcuttur. Artık birkaç hafta sonra bebek oradan besleneceği için yavaş yavaş süt kanalları açılmaktadır. Anne adayı yavaş yavaş sancıya benzeyen kasılmalar yaşayabilir bu doğum sancısının numunesi hükmündedir. Korkmasın ve bebek doğacak sanmasın.

Gebelikte 31. hafta bebeğin görünümü görüntüsü

Gebelikte 31. hafta bebeğin görünümü görüntüsü

31 haftalık gebelikte anne adayı sık sık rüya görmeye başlar, hatta halüsinasyonlar görür, inanır gerçek sanabilir. Buda anne adayının hormonlarından kaynaklanır. Anne adayının hormonları relaksin salgılar.

Gebelikte 31. Haftada bebeğin boyu ve kilosu ne kadardır?

31 haftalık gebelikte bebeğin kilosu 1600 grama ulaşmıştır. Boyu ise 40 cm dir.         

Gebelikte 31. Haftada hamile anne adayının üzerinde oluşan değişiklikler nelerdir?

Bu hafta itibari ile hamile anne adayı kalsiyum almaya devam etmelidir. Bebeğin kalsiyuma çok ihtiyacı vardır. Anne adayının aldığı kalsiyumdan bebeğin hem kemikleri hem de gelişmekte olan beyni istifade eder. Bebeğin hareketleri artık net bir şekilde hissedilir. Tekmeleri karnın dışından da belli olur. Bu durum anneyi çok rahatsız etse de anne adayı bebeğinin hareket etmesinin verdiği sevinçle hiç umursamaz bile, aksine eğer hareket etmez ise telaşlanır kaygı duyar ve acaba bir şey mi oldu diye endişe duyar.

Bir önceki yazımız olan Gebelikte 30. Hafta başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Gebelikte 31. Hafta gebelikte 31 hafta,31 haftalık bebek görüntüsü,31 hafta gebelik,31 haftakık bebek gorunumu,31 haftalık bebek kilosu hesaplama,31 haftalık hamile,bir bayan otız bir yapar, makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.

“Hamilelik döneminde hangi testler yapılmalıdır?” için 4 yorum

  1. zeyno diyor ki:

    hcg degerim 4198 hamilelik kac haftalık olur

  2. gülizar diyor ki:

    ilişkiden ne zaman sonra hamile olup olmadıqımı öqrenebilirim.?ilişkiden hemen sonra bulantı başlaması hamilelik belirtisi mi.?

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
Gebelikte 30. hafta bebeğin görünümü görüntüleri
Gebelikte 30. Hafta

Gebelikte 30. Hafta Hamilelikte otuzuncu hafta bebeğin görünümü görüntüleri ve bebekteki sizdeği değişiklikler Doğumdan korkan anne adayları bu hafta itibari...

Kapat