gebe

Gebelikte Bulantı ne zaman başlar

Gebelikte bulantı olması normal midir ? Gebelikte bulantı hakkında bilmeniz gerekenler Genel olarak bulantı ve kusmaların olması gebeliğin yolunda gittiğinin bir göstergesi olarak kabul edilir. Gözleme dayalı çalışmalarda bulantı ve kusma yaşayan kadınlarda düşük yapma olasılığının daha az olduğu gösterilmiştir. Bu durumun nedeni tam olarak bilinmemektedir. Ancak bazı araştırmacılar bulantıların anne adayını bebeğe zarar verebilecek bazı maddelerden uzak tuttuğunu kusmaların ise yine anne adayında bulunan ve yine bebeğe zarar verebilecek bazı toksinlerin uzaklaştırılmasına yaradığını ileri sürmektedirler ve bu iddialarını doğanın koruma mekanizmalarından biri olarak tanımlamaktadırlar. Ancak bu iddiaları destekleyecek yeterli bilimsel kanıt mevcut değildir. Öte yandan anne adayında bulantı ve kusma olmaması ya da çok hafif olması da asla birşeylerin ters gittiği anlamına gelmez.


Beta Hcg değerleri ne zaman yükselir

Beta Hcg değerleri ne zaman yükselir

BETA HCG değerleri nedir ve ne zaman yükselir ? Yükselmesi ne anlam taşır. Hcg Hormonu Ne

Beta hcg testi ne zaman yapılmalı

Beta hcg testi ne zaman yapılmalı

Beta hcg testi kanda ne zaman yapılmalı ne zaman yapılırsa uygun olur ve sonuç verir ? Gebelik

Hamilelikte Akıntı Her Zaman Olurmu?

Hamilelikte Akıntı Her Zaman Olurmu?

Merhaba hocam 6 haftalık gebeyim çok yoğun akıntım var nedeni nedir acaba?Hamilelikte akıntı olması normalmidir?Kolay gelsin


Yorum Gönder

 1. Busra diyor ki:(28 Ağustos 2016 11:30)

  Ben 28 gunluk evliyim bugun lavaboya girdigimde pecetede bir damla kan gordum ama adetime daha 15 gun var ve midem cok bulaniyor sizce hamile miyim?

  1. Site Yönetimi diyor ki:(29 Ağustos 2016 07:28)

   Bu kadar erken gebelik belirtisi olmaz..

 2. Beyza diyor ki:(20 Mayıs 2013 11:59)

  İyi günler ;Geri çekilme yöntemi yüzde yüz gebelikten korumaz.Zevk suyu dediğimiz prostat sıvısı sperm hücresi barındırabilir ,istenmeyen gebeliğede yol açabilir.Emin olmak için kanda gebelik testi yaptırın..(Her adet gecikmeside gebelik lehine değildir)

  1. ibrahim diyor ki:(19 Mayıs 2013 21:48)

   iygünler lütfen ardımcı olabilirmisiniz ben kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdim boşalmadan önce çektim be boxere boşaldım. kız arkadaşım 15 gündür adet olmadı ilişki sırasında penisten boşalmadan akıntı olabilirmi hamile kalma ihtimali varmı lütfen yardımcı olun teşekkürler

   1. Beyza diyor ki:(27 Mart 2013 13:22)

    Nisacım gebelik testi yapmanı öneriyorum :)

    1. nisa diyor ki:(27 Mart 2013 12:58)

     beyza hanım benim adetim 4.gün geçikti gebemiyim