Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır Kızlar implantasyon kanaması nasıl oluyor ? Tam olarak belirtileri nelerdir bu yazımızdan sizlerle paylaşıyoruz.

Hamilelikte yerleşme kanaması nedir nasıl olur ve nasıl anlaşılır gibi sorularınıza bu yazımızdan cevaplar bulabileceğinizi düşünüyoruz. Gebelik sırasında oluşan vajinal kanama veya lekelenmelerin pek çok sebebi vardır. Bazıları ciddi bazıları ise ciddi olmayan nedenlerdir. Ancak doktorunuza ne zaman haber vermeniz gerektiğini bilmeniz gereklidir. Gebeyken çok az miktarda da olsa kan görmek biraz korkutucudur. Bu kanama bazen bir sorunun işareti olsa da çoğu zaman için pek anlam ifade etmeyebilir. Gerçekten de özellikle ilk üç aydaki süre içerisinde çoğu gebe kadın vajinal kanama ile karşılaşır. Bu tür kanamalara normal bir gebelikte de sıklıkla rastlanır. Döllenmeden yaklaşık bir hafta sonra embriyonun rahime tutunması sırasında olur bu olay.Kanama sizi paniğe sokmasın. Ancak gebeyken kanamalar dikkatlice takip edilmeli ve beraberinde kramp gibi başka bulgular da varsa ciddiye alınmalıdır.

Gebelik süresince en sık kanama yapan nedenleri öğrendiğinizde, siz de neye dikkat edeceğinizi ve doktorunuza ne zaman haber vermeniz gerektiğini öğrenmiş olacaksınız. İlk Trimestirdeki (Üç Aydaki) Kanamalar Gebeliğin ilk üç ayı içinde çoğu kadında lekelenme veya kanama görülür. İlk trimestirinde hafif kanama olan çoğu vakada, gebelik normal seyrini tamamlar. Kanamanın miktarı yada başka bulguların olup olmaması ile, durumunuzun ciddiyeti arasında kesin bir bağlantı yoktur. Ancak bunlar, daha fazla araştırma gerektirip gerektirmediği konusunda yol gösterici olacaklardır. Bu yüzden doktorunuza kanamanızı tarif etmeniz ve başka bulguların olup olmadığını belirtmeniz önemli olacaktır.

Kanamanın Sebepleri Neler Olabilir?

1) Tutunma kanaması; Gebeliğinizin ilk dönemlerinde çok az miktarda lekelenme veya kanama saptayabilirsiniz. Bu, döllenmeden yaklaşık 10-14 gün sonraya denk gelir. Yerleşme veya tutunma kanaması şeklinde de ifade edilir. Döllenen yumurtanın rahiminize tutunması sırasında oluşur. Normal adet kanamanıza göre daha erken, damla damla ve daha açık renkte görülür. Uzun da sürmez. Bazı kadınlar bu hafif kanamayı adet kanaması olarak düşünüp hamile olduklarının farkına bile varmazlar.

2) Rahim ağzındaki değişiklikler; Gebe kaldığınız zaman, rahim ağzındaki kan miktarında ve kan akımında artış olur. Böylece bu bölgede, cinsel ilişki veya karın egzersizleri gibi  olaylardan sonra hafif kanama olasılığı meydana gelir. Gebelikteki bu tip kanamalar genellikle normaldir.

3) Düşük; İlk trimestirdeki kanama düşük belirtisi de olabilir. Bilinen gebeliklerin %15-20 si düşükle sonlanır. Bunların çoğu da ilk 12 hafta içinde olur. Buna rağmen kanama sizin düşük yaptığınız anlamına gelmez. İlk trimestirde kanaması olan kadınların en az yarısı düşük yapmazlar.

4) Dış gebelik; Bu durum, embriyonun rahim dışında (genelde bu yumurtalık kanalı olur) bir yerde yerleştiği zaman gelişir. Düşükten çok daha az rastlanan bir durumdur. Buna rağmen eğer embriyo rahim dışında bir yere yerleştiyse normal bir bebek oluşması imkansızdır ve bu durum, ciddi iç kanamaya neden olabilir. Dış gebelikler, annenin hayatını kurtarmak için sonlandırılması gereken bir durumdur. Dış gebelikteki diğer belirtiler, karın ağrısı(bir tarafta daha yoğundur), sersemlik, baş dönmesi gibi şikayetlerdir.

5) Molar gebelik; Nadir bir durumdur. Döllenmeden sonra rahimde bebek yerine anormal bir doku gelişir. Molar gebeliğin en sık belirtisi kanamadır ancak ilk trimestirdeki kanamaların çok az bir kısmını oluşturur.

6) Gebeliğe bağlı olmayan nedenler; Vajina duvarındaki travma veya yırtıklar da lekelenme yada kanama nedeni olabilirler. Bazı rahim ağzı enfeksiyonları da erken gebelik dönemindeki kanama nedeni olabilirler. Doktorunuza ne zaman haber vermeniz gerekir? Eğer gün içinde hafif bir lekelenmeniz oldu ve geçtiyse kontrole gittiğinizde bunu doktorunuza söyleyin. Lekelenme veya kanama bir günden daha uzun sürerse 24 saat içinde bunu doktorunuza söyleyin.

Acil haber vermeniz gereken durumlar şunlardır; Orta veya ağır derecede kanama Ağrı, kramp, ateş yada titreme ile beraber olan kanama (kanamanın miktarı önemli değil burada)   

Vajinadan doku parçaları gelmesi Doktorunuz, muayeneniz yanında pek çok soru da soracaktır. Bunun yanında bulguların ciddiyetine göre kan testleri  yada ultrasound da yapılabilecektir. Bu tetkiklerle bebeğinizin haftasına göre kalp atımı ve gelişimi tespit edilebilecektir. Gebeliğin ilk döneminde görülen kanamanın tedavisi de sebebine göre yapılacaktır. İkinci  Ve Üçüncü Trimetirdeki Kanamalar Gebeliğin ikinci yarısında görülen hafif kanamaların en yaygın nedeni rahim ağzının büyümesi ve şişmesidir. Fakat bu kanama sizin yada bebeğinizin hayatını tehdit edebilir. Geç gebelik dönemindeki ciddi kanamaların en yaygın sebebi plasenta ile ilgili olanlardır. Bunlar da plasentanın aşağıda yerleşmesi yada plasentanın rahimden ayrılmasıdır.

Kanamanın sebepleri nelerdir? 1) Düşük; İkinci trimestirde düşük, ilk trimestire göre daha az görülmesine rağmen böyle bir risk halen vardır.

2) Rahim ağzıyla ilgili problemler; Rahim ağzındaki enfeksiyon, büyümüş yada şişmiş rahim ağzı, ikinci yada üçüncü trimestirde kanama nedeni olabilirler. Bazen rahim ağzından olan hafif kanama, buranın yetmezliğinin bir işareti de olabilir. Rahim ağzının kendiliğinden açılması, erken doğuma yol açan bir durumdur. Sıklıkla gebeliğin 18-23 haftaları arasında gelişir ve acil müdahale gerektirir.

3) Plasentanın aşağıda yerleşmesi; İkinci yada üçüncü trimestirde orta ile ciddi kanama sebebi, plasentanın aşağıda yerleşmesi olabilir. Plasenta, rahimin o kadar aşağısına yerleşir ki, doğum kanalına açılan yeri kısmen yada tamamen kapamıştır. Bu durumun asıl belirtisi ağrısız açık kırmızı vajinal bir kanamadır. Bu kanama bazen kendiliğinden durur fakat hemen daima günler yada haftalar sonra tekrar başlar. Acil tedavi gerektiren ciddi bir durumdur. Sıklıkla üçüncü trimestirde, her 200 gebe kadından birinde görülür.

4) Plasentanın erken ayrılması; Gebe kadınların %1-2 sini etkileyen bir durumdur. Plasenta, doğum olayından önce rahim iç duvarından ayrılmaya başlar. Bu da kanamaya neden olur. Kanamanı miktarı değişik olabilir. Az, çok yada orta derecededir. Fakat sıklıkla karın ağrısıyla beraber olur. Genelde son 12 hafta içindeyken bu durum görülür.

5) Rahim yırtılması; Daha önce sezaryenle doğum yapmış kadınlarda, rahimdeki cerrahi kesi yerinin birbirinden ayrılmasıdır. Nadir fakat ciddi bir durumdur. Vajinal kanamanın yanında ciddi karın ağrısı ve hassasiyeti olur. Bebeğin, kısmen yada tamamen karın boşluğuna girmesine neden olur.

6) Erken doğum;Gebeliğin 20-37. haftasındaki hafif kanama, erken doğumu işaret edebilir. Özellikle beraberinde kasık yada karında basınç hissi, aşırı bel ağrısı, karında kramp yada rahimde kasılmalar varsa bu durumu daha çok düşündürür. Eğer 36 haftadan önce doğum belirtilerinden herhangi birisi oluşursa hemen doktorunuza haber vermeniz gereklidir.

7) Doğumun başlaması; Gebelik sırasında, kalın bir mukus tıkaç rahim ağzının açılmasını önler. Böylece rahime bakteri ve diğer mikropların girmesi engellenmiş olur. Vücudunuz doğuma hazırlanırken, rahim ağzı incelir ve gevşer. Bu da muköz tıkacı yerinden oynatır. Bu sayede ince yada ipliksi bir akıntı gelişir. Akıntı kanla karışık da olabilir. Buna halk arasında nişan da denilmektedir. Doğumun normal bir işareti olup, beklenen doğum tarihinden bir veya iki hafta öncesinde görülebilir. Doktorunuza ne zaman haber vermeniz gerekir? Eğer ikinci yada üçüncü trimestirde, herhangi bir lekelenme veya kanama geliştiyse doktorunuza haber verin. Kanama nedeninin bulunması gereklidir. 

Çok az bir kanama dahi olsa beraberinde aşağıdaki belirtiler de varsa hemen doktorunuza haber verin; Ağrı Kramp Ateş Titreme Kasılmalar Çoğu zaman kanamaların sizin ve bebeğinizin hayatını tehlikeye sokmadığının açıklaması vardır. Fakat bunu doktorunuzun telefonla anlatmasının imkanı çoğu zaman olmaz. Plasentanın aşağıda yerleşip yerleşmediğinin ultrasoundla kontrol edilmesi gereklidir. Eğer plasenta aşağıda değilse vajinal muayene ile rahim ağzının gevşek olup olmadığına bakılması gereklidir. Hatta sizi monitore bağlayarak kasılmalarınız incelenir ve bebeğinizin kalp atımlarına bakılabilir. Ciddi miktarda kan kaybınız olduysa damar içi sıvılarına yada kan nakline ihtiyacınız olabilir.

Ayrıca doktorlar bebeğinizin sıkıntıda olup olmadığını yakından takip ederler. Geç gebelik dönemindeki kanamanın tedavisi, kanamanın nedenine, sizin sağlık durumunuza ve bebeğinizin gebelik haftasına bağlı olarak değişecektir. Tedavide yatak istirahati, ilaç tedavisi yada bebeğinizin acil doğumu yer alır. Tanıda önemli noktalar Vajinal kanama ile ilgili konuşmak sizi utandırabilir. Ancak doktorunuz, kanamanın nedeniyle ilgili olarak tüm ayrıntıları öğrenmek isteyecektir. Ayrıca bu ayrıntılar, bundan sonraki yapılacak işlemler açısından da gereklidir. Lütfen şikayetinizi anlatırken utanmayın ve hiçbir belirtiyi atlamayın. Ne kadar kanamanız olduğunu, içinde pıhtı yada parça bulunup bulunmadığını, neye benzediğini söyleyin. Eğer kanamanız için ped kullandıysanız kaç tane kullandığınızı dikkatle takip edin. Tüm bu bilgilerle, doktorunuza lekelenme yada kanamanızla ilgili, gebeliğinizin normal seyri mi yoksa ciddi bir durum mu olduğu konusunda karar vermesine yardımcı olacaksınız.  Böylece bundan sonra ne yapılacağına beraberce karar verebilirsiniz.


Hamilelikte beslenme nasıl olmalıdır?

Hamilelikte beslenme nasıl olmalıdır?

Merhaba; Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren, ne bulursanız yemeniz gerektiğini düşünebilir, hatta yakın çevreniz tarafından buna zorlanabilirsiniz.Sen

Hamilelikte depresyon bebeği nasıl etkiler?

Hamilelikte depresyon bebeği nasıl etkiler?

  Merhaba; Hamilelikte pek çoğumuzun sıklıkla karşılaştığı bir sorundur depresyon.Bebeğimizin heyecanını ne kadar içimizde coşkuyla yaşasakta hayatımıza yeni

Hamilelikte Acı yenilebilir mi ?

Hamilelikte Acı yenilebilir mi ?

Hamilelikte acı şeyler yemek normal mi ? Bunların bir zararı var mı ? Hamilelik sürecince, karnımızdaki bebeği


Yorum Gönder

 1. diyor ki:

  Merhaba ben geçen ayın 1 inde adet oldum bu gun açık kahve leke geldi bu adet kanaması mı yoksa tutunma kanaması olabilir mi ?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba bunu anlamanın tek yolu test yapmak.Gebe olup olmadığınızı ancak test aparak öğrenebilirsiniz.

 2. diyor ki:

  Merhabalar benim ayin 4 nde adet olmam gerekiyordu ,adetim gecince adetimin 4.gununde test yaptirdim 0.1 bugun 10.gunum hafif pembe lekenlenmem var adet mi yoksa anlayamadm

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   HCG testini tekrar  yapın net sonucu alırsınız..

 3. Duygu diyor ki:

  Merhaba, geçen hafta ilaçlı rahim filmi çektirdim. Hiç bir sorun çıkmadı çok şükür ve sonrasında ovulasyon zamanlarına girdim ben bugün açık pembe leke geldi. Hamilelik belirtisi olarak erken mi değil mi bilemedim size danışmak istedim..

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Her lekelnmeye gebelik diyemeyiz lekelenmenin bir çok nedeni vardır. Gecikmeniz olursa test yapın.Lekelnme devam ederse hekime görünün.

 4. diyor ki:

  Merhaba adetim 13 gun gecikmisti sonra az miktarda pembe renkli kanamam oldu 3 gun surdu kesildi aradan bir hafta gecti tekrardan kahverengi kanamam oldu yaklasik 6 gundurde devam ediyo az miktarda hamilemiyim acaba ?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba , Mensin 2-3 gün sürmesi normal bir durum geblik söz konusu değil. Lekelenmenin bir çok nedeni var hekime görünün..

 5. diyor ki:

  İyi günler sevgilim ile sürtünme ile ilişki yaşadık onda iç çamaşırı vardı bende yoktu boşalma olmadı fakat zevk suyu vardı ıslaktı hamilelik riski var mı ilişkiden 21 ve 24 gün sonra test yaptığımda negatif çıktı

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba bu tür birliktelikte gebelik söz konusu olmaz.

 6. Acil lütfen diyor ki:

  2 haftalık hamileyim 3 gün önce hafif koyu hafverengiyle leke geldi. Daha sonra bigece açık renkle penpemsi kan gelmeye başladı. Düşük olma ihtimali var mı???

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Lekelenmeniz için hekime görünün . Bu şekilde düşük teşhisi konmaz.

 7. diyor ki:

  İyi günler sürtünme yolu ile ilişkiye girdik bende kıyafet yok onda iç çamaşırı vardı zevk suyu yüzünden ıslaktı çok bir temas olmadı fakat ilişkiden 20 gün sonra kahverengi koyu kıvamlı ve koyu renk akıntı geldi ertesi gun gelmedi silince çok az geliyordu bi kerede çamaşırımda etrafı kırmızı kan ortası kahverengi bir akıntı oldu ama fazlaydı biraz sonra bir kaç gün daha devam etti ve bitti adetim çok düzensiz ilaçla adet oldum son 5 aydır neredeyse acaba hamilelik olabilir mi şimdi sağ tarafta çok arada olan çok hafif ağrı var ilişkiden 20 ve 25 gün sonra test yaptım negatifti silik çizgi de yoktu

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba bu tür birliktelikle gebelik söz konusu olmaz. 

 8. diyor ki:

  Mrb benim 4 aylik bebegim var ve bir bebek daha sahibi olmak istiyoruz bu yuzden korunmuyoruz en son 29.07.2016 adet tarihim ve dün yani 8.10 lekelenme basladi ara ara leke geliyor acik kaverengi acaba hamilemiyim

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba bunu anlamanın tek yolu gebelik testi yapmak. 

 9. eliff diyor ki:

  merhaba iyi günler benim adet olmama 2 gün var ama 1,2 damla kan geldi kahverengi koyu kanama olmadı başka kesildi hamilemiyim acaba ?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba test yaparak bunu öğrenebilirsiniz.

 10. Asya diyor ki:

  Size yazdım başkalarına cevap verdiniz ama bana cevap vermediniz neden yararlanamıyorum bu siteden

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   7 -24 pc başın da değiliz. Herkesin sorusu uygun olduğumuz zaman cevaplanıyor.

 11. diyor ki:

  Ben erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdim onda iç çamaşırı vardı ve zevk suyu yüzünden ıslanmıştı ama çok sürtünme olmadı benim adetim düzensiz bu sene tarlusal ile adet oldum son aylarda ve iki aydır da adet olmuyordum biz ayın 11 inde ilişki yaşadık ve ayın 31 nde çamaşırımda çok koyu kıvamlı kahverengilik gördüm ama bir daha görmedim bu yerleşme kanaması olabilir mi

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Bu tür birliktelikte gebelik söz konusu olmaz. Tedbiren yine de test yapın.

 12. diyor ki:

  Merhaba ben 2 buçuk aylık evliyim 18 ime 5 ay var eşim 23 yaşında evlendigimizden beri 2 3 günde bir ilişkiye giriyoruz her seferinde icime bosaliyo fakat hala hamile kalmadım bi sorun olabilir mi doktora gitmem gerekiyomu yorumu tekrarladım gelmedi sanırım yardımcı olursanız çok sevinirim çocuk sahibi olmayı çok istiyoruz teşekkürler

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba doktroa gitmek için çok erken 1 yıl boyunca tüç çabalarınıza rağmen gebelik elde edemezseniz hekime gideriniz.

 13. diyor ki:

  Selam adet günüm 8 gün gecikti bugün tam 8. Gün kahverengi sivi şeklinde akıntı geldi devam edicek sanırım akıntı hamile olup olmadigimi nasıl anlarım yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba test yaparak öğrenebilirsiniz.Hcg testi yapın net sonucu alırsınız.

 14. gulcan diyor ki:

  Merhaba ben haziran ayinin ikisinde adet oldum fakat 2 gün geldi ve adet kanaması gibi deilde kahverengi lake şeklinde geldi kesildi temmuz ayında da üçünde geldi oda aynı şekilde 2 gün ve leke olarak geldi 10 gün sonra yeni bugün pembe pembe şeklinde leke geldi acaba gebelik olabilir mi

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba , 3 defa aynı olayı yaşıyorsanzı test yapın .Bu şekilde gebelik teşhisi olmaz.

 15. diyor ki:

  merhaba 8 haziranda sevgilim sürtünerek üstüme boşaldı 15 haziranda normal adetim geldi 10 temmuzda hamilelik testi yaptım negatif çıktı 12 temmuzda kahverengi kanamalar oluyor hamile olma durumum var mıdır

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Daha önce mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.

 16. diyor ki:

  Merhaba adetim bi hafta gecikti kan testinde hamile oldugumu ogrendim bugun kahverengi leke gelmeye basladi simdi de kan rengine döndü acaba düşük mü yapicam

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Düşük yapıp yapmadığınızı ancak hekim muayenesi ile öğrenebilirsiniz.

 17. diyor ki:

  Merhaba benim adetim 17 18 oluyordum ama patnerimle ilişkiue girdik adetliyken adetimin 3 günü filan benim adetim 5 gün sürer ve boşalma olmadı ama nolurnolmaz ella kullandım adetim devam etti ve 3 gün sonra içimde boşalma olmadan ilşkiye girdik ama ella içmedim bu ayın 18inde hafif siyah kanamam oldu normalde kırmızı kan olup sonra siyahlasırdı sonra durdu sonra 20 tekrardan hafif siyah kanamam oldu 21de ise yani bugun nolur nolmaz kan gelir sandim yine siyah kahvengi kanama oldu 3 gündür böyle şimdi kan gelmiyor belki yarın gelir ama kafam agrıyor neden sizce adetimde siyah kan gelmesi hamilelik olabilirmi . Bu kadar zamn gecti bulantı kusma yaşamadım

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Bu ilacı sürekli kullanmanız doğru değil.ilaç mens döngünüzü  ve miktarını değiştirebilri.Farklı korunma yöntemleri deneyin.Kanamalarınız ilaç kaynaklı

 18. Emine diyor ki:

  Slm banada yardimci olurmusnz ben esimle iliskiye girdikten 15 gun sonra kanamam oldu normal adet gunume de daha var

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Ara kanama için hekime görünüp muayene olun ya hormonal yada rahim kaynaklı bir sorun olabilir.

 19. puan diyor ki:

  Merhaba ben 10 mart ta adet gördüm, bu ay da adetim 8 gün gecikti ve kan testi yaptırdım gebelik var dediler 4-5 haftalık ancak benim kanamalarim oluyor ve 3 gün sürekli doktora gittim hiç biri doğru düzgün birşey demedi, koyu kan da geldi ancak doktora gitmek istemiyorum ve korkuyorum yardımcı olur musunuz?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba ;Gebelikte görülen kanamalar dikkate alınmalı .Hekimin  muayeneyle teşhis koyamadığını bu şekilde ben hiç değerlendiremem.Başka bir hekime daha görünün.

 20. diyor ki:

  İlişkden 13snra bir iki nokta kdr küçük knama grdüm bkadar az knamada gebelik belrtisi olbilirmi

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Lekelnmelerin bir çok nedeni vardır hemen gebeliğe bağlamak doğru olmaz.Gecikmeniz olursa test yapın.

 21. 05437400039 diyor ki:

  Merhaba ben martın 11de adetlendim ve 3 aydır tedavi görüyordum bebek için doktorum 3 hafta sonra gel dedi gittim ve doktora gittiğimde adetime geceli 4 gün olmuştu ultrasonla bebek yada kese görünmedi kandada hamile çıkmadı yeni oluştuğu için olabilir dedi doktorum 5 gün sonra gel dedi yine kandan ultrasonla bakcaz dedi ve adetim geçtikten 5 gününde kapkara kan geldi koyu bi renk ben hamile olduğumu dusunuyodum bir daha geldiğinde belli olur dedi diye yeni oluşuyordur dedi diye ve o siyah kan gelince yıkıldım bu ne demektir ben anlamadım 11 sene sonra gelen mutluluğum bebeğim olacaktı çok üzgünüm sürekli ağlıyorum lütfen cevap yazar mısınız

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba ;Çocuk tedavisinde kullanılan ilaçlar hormon bazlı olduğundan mens döngüsü miktarı değişebilir.Ayrıca gördüğünüz lekelnme gebeliğe bağlı olabilir.En sağlıklı bilgiyi hekiminiz muayene sonucu verebilir.Bilmediğiniz bir durum için üzülüp hırpalamayın kendinizi .Mutlu haberlerinizi almayı diliyorum.

 22. diyor ki:

  Slm benim üç gün kanamam oldu doktora gidemedim sizce hamilemiyim.. test yapmistim kanamadan önce pozitif cikmisti korkularim var lütfen yardimci olun simdiden teşekkür ederim

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba mensin 3-2 gün sürmesi normal bir durum plano test yaptıysanız hcg testi yaparak durumdan emin olun.

 23. kader diyor ki:

  Merhaba bn Şubat'ın 27 sinde regl oldum 2 gündür lavaboya girdikcə peçeteye pembe lekeler geliyo bu yerleşme kanaması mıdır test aldım ama tek çizgi cıktı öğrenmek istedim cevap verirseniz sevinirim

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba baya gecikmeniz var hcg testi yapın.Gebelik te olabilir rahim kaynaklı bir sorunda.Test sonucuna göre hekime görünün

 24. diyor ki:

  Merhaba, ben 31 ocakta regl oldum ardindan 8 subatta sürtünme yoluyla ilişkiye girdim. 4 martta ise regl oldum ama ilk gun cok yogun geldikten sonraki gunler çok çok az geldi hatta 3. Gun hic gelmedi ve 4.gunde tamamen kesildi. Sizce hamile olabilir miyim?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba mensin 2-3 gün sürmesi normaldir.Zaman zaman mens mikatarında değişim olabilir.Gebelik söz konusu değil.

 25. aysenur diyor ki:

  Merhaba benim adetim 1 subatta geldi ve 15 gun sonra kahverengi lekelenmelerim olmAya başladı 3 gundur suruyo agrim yok acaba yerleşme kanamasi olabilir mi ?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba  bunu anlamanın tek yolu test yapmanız varsa gecikmeniz test yapın..Olasılıklı yorum yapmak yanıltıcı olabilir..

 26. ezgi diyor ki:

  Merhaba ben pko hastasiyim gecen ayin 23nde adet gordum dunden beri pembe akintim kasik ve gogus agrim var ayin 11inde progestan kullandim acaba hamile miyim yoksa adetim 1 hafta erken mi oldu eczaneden test aldim negatif cikti

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba demekki mensinizi olmuşsunuz yaptığınız testte gebe olmadığınızı teyit etmiş..

 27. gökçe diyor ki:

  Meraba iki gün sonra adet olmam gerekiyor ve iki günden biri siyah akinti ve biraz kan Geliyor ve sol kasigim çok ağrıyor arada sisdedleniyor bu ne anlama geliyor ?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba jinekoloğa görünüp muayene olun bu şekilde değerlendirme yapamayız.

 28. diyor ki:

  Slm. Ben gecen ayin 9unda adet oldum. Bi haftadir akintim vardi. Dun lavaboya gittigimde pecetede hafif bi kan gördüm, 3 4 damla kadar. Yerlesme kanaması yada gebelik olabilir mi? Adet oldum sandım ama devami gelmedi.

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba ara lekelenmeler ovülasyon gebelik rahimde yara kist miyom kaynaklı olabilir...

 29. Seda diyor ki:

  Merhabalar cinsel ilişkim var ve benim adetim normalde hep gecikirdi bu sefer 17 gün sonra adet oldum ve gelen kan siyaha yakın cokkoyu bir bordo rengi testlerimdede prolaktinim 23.6 cıktı çalıştıgım içinde denkleştirip bir türlü hastaneye gidemedim bunun nedeni sizce ne olabilir cevaplarsanız çok sevinirim

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba  hormon testleri yapıldığı tarih,yaş ve referans aralığı olmadan değerlendirilemez.+ bu durum için jinekoloğa görünüp muayene olun..

 30. diyor ki:

  slm ben 5 subatta adet gordum ama 2gundur hafif pembemsi akinti iltapli kan grldi ara ara ama belim agriyor goguslerimde sisecek gibi oluyor sizce hamilemiyim daha adetime var bilgilindiirseniz sevinirim tskler

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba bulgular enfeksiyon olabilir.Mutlaka jinekoloğa görünün..

 31. Gulya diyor ki:

  Merhaba önceden tesekurler.Ben 13 ocakda adet oldum 10 subatda adet olmadim bu gün de idrara gedikden sonra normal akinti oldu yalniz icinde kirmizi cizgi vardi bu yerlesme belirtisi olurmu?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba olabilir,lakin bu tür lekelenmeler yara kist miyom kaynaklıda olabilir.Yarın gebelik testi yapmanızı öneriyorum

 32. Fatos diyor ki:

  Merhaba ben 36 gun once düşük yaptim kendisi dustu kurtaj olmadim 2 gun once kahverengi lekelenmem oldu 3 gun surdu ve tamamen kesildi tekrar hamile olabilirmiyim acaba eczaneden aldigim test negatifti sizce nedir :(

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba düşük sonrası mens döngüsü değişebilir.Plano testler hatalı sonuç verebilir emin olmak için hcg testi yapın..

 33. misafir diyor ki:

  Mrb ben en son 20 ocak regl oldum dün ve bugun cok az kahverengi bir leke geldi ve kadınsal akıntım gelmemeye basladı onun yerine saydan kaygan bir sıvı geliyor bu nedir hamile olabilirmiyim?? Teşekkürler

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba akıntıyla gebelik teşhisi olmaz.Bahsettiğiniz akıntı ovülasyona bağlı ,muhtemelen bu ay geç yumurtlamanız olmuş.Sevgiler

 34. sinem diyor ki:

  Mrb ben en Son kasım 17 de regl oldum aralık 16 idrar tahlilinde ikinci cizgi çıktı yanlız 17 de regl oldum doktorum bhcgye çadırdı ilk 10.5 du ancak doktorum regl olduğum için kanama ile bebeğin dusebilcegini söyledi sonra gunasiri bhcg de sonuç 35-94-144-241 çıktı doktorum dış gebelikten suphelendi ancak vajinal muaynelerde hicbirsey görünmedi yüzde 60 artış olması normal deniyor bu gebeliği min normal olma şansı yokmu çok tedirginim

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba en doğru bilgiyi hekiminiz verebilir izlenimi sonucunda..Doktor kontrolünüzü aksatmayın netten okuduklarınızlada kafanızı karıştırmayın

 35. Asuman diyor ki:

  Merhaba Beyza Hanım ; ben daha çok yeni gebeyim. Kahverengi lekelenmelerim var. Dr.umu aradım ve söyledim progestam 100 mş verdi günde 3 defa kullanıyorum. Gebeliğim çok yeni olduğu için daha keseyi görmedik haftaya cuma göreceğiz inşallah. Kahverengi leke var ama herhangi bir agrı sızı hiçbişi yok. Bu lekelenmeler ne zaman sona erer ? Bilgilerinizi rica ederim. Hamile olduğumu anladığımda kan testi yaptırdım ve 64,5 çıktı beta hcg , iki gün sonra 142, 45 lere çıktı . Doktor iyi dedi ama lekelenme tedirgin ediyor doktorum haftaya randevu verdi bebeğimi görmek için brnim merak ettiğim lekelenme ne zaman biter. Teşekkür edrrim. En son regli tarihim 8 kasım 2015

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba gebelikte görülen lekelenme ve kanamalar dikkate alınmalı.Lekelenmenin olmaması lazım.Her hangi olumsuz bir durumu engellemek adına kontrolünüzü öne çekmeye bakın ,sevgiler

 36. Beyza diyor ki:

  Merhaba gebelik olsaydı değerde gebelik lehine olurdu .3 gün sonra mensiniz başlamazsa tekrar test yapın ve sonuca göre hekime görünün

  1. Misafir diyor ki:

   Merhaba beyza hanım size bişi danısıcam benim adetim 8 temmuzda oldu ve 1 ağustosta leke gelmeye basladı 4 agustosta kanda gebelige bakıldı 2.1 cıktı tekrar 6agustosta yıne bakıldı 3.1cıktı regl olamadım sızce hamilelik varmıdır yada geç dollenme olayımıdır ustune gormeyse eger degerler artarmıydı şimdiden teşekkurler

   1. Beyza diyor ki:

    Lütfen bu tür yakınmalar için hekime görünün muayene olmanız lazım

    1. gözde diyor ki:

     Sag kasigima çok kötü bisekilde agri ve kramp girdi yerimden kimildayamadim yarım saat kadar sonrada kanamam ve kahverengi akıntim gelmeye başladı sag kasigim hala ağrıyor ve ara ara kanamam geliyor bu nedir yardımcı olursanız sevinirim

     1. Beyza diyor ki:

      Merhaba jinekoloğa görünüp meuayene olmanızda fayda var rahimde zorlanma buna bağlı yırtılma yara vs. olabilir

      1. kubra diyor ki:

       Merhaba BN 3 aylık evliyim adet gününden 2 gün önce esimle ilişkiye girdik ve kanamam oluyor 2 gündür özellikle lavaboyo gidince kan geliyor ama damla damla geliyor sizce neden cevep yazarsanız sevinirim adetmi oluyorum yoksa bi sorunmu var aanlayamıyorum

       1. Beyza diyor ki:

        Merhaba yerleşme kanaması değil gebelikte görülen kanamalar dikkate alınıp izlenmeli

        1. gonca diyor ki:

         Merhaba, ben 13 haftalik gebeyim. Herşey normal giderken tatile gelmek istedim ve geldiğimin 2. Günü kanama oldu. Ancak bu kanamanın tarihi regl tarihmle örtüşüyor. Gebeligin ilk ayında da hafif kanama olmuştu. O kanamanın rahim ici yerlesme olduğunu düşünüyorum. Bu da rahim ici yerlesme olabilir mi? Tatile geldim ama hastanede geciriyorum şu zamanı. Doktor da olabilir bu da olabilir diyor başka bişey demiyor.

         1. Beyza diyor ki:

          Durumunuzu hemen doktorunuza bildirin

          1. Ebru diyor ki:

           Ben tup bebek yaptirdim kanta hamile cikti ve hamilelik kesenide gordum ve doktor kontrolunden sonra kanamam oldu ne olmus olabilir

           1. Beyza diyor ki:

            Merhaba gebelikte görülen lekelenme ve kanamalar izlenmeli hekiminize danışın

            1. guliz diyor ki:

             Merhaba son adetim haziranin 1 de başladı ve geçen gün tes yaptım silik bir şekilde çıktı bugün Dr gittim.hrcé 95 çıktı düşük dediler eve dönerken kanamanın olduğunu gördüm ve cok irkildim Dr aradım ama tam net bişi söylemedi ve ben çok huzursuz um yerlesme kanaması olabilirmi acaba önce kahve tonu sonra kirmizilasti adetim bacak ve kasigimda ağrı oldu

             1. Beyza diyor ki:

              Test yapın gebe olabilirsiniz

              1. seda diyor ki:

               Mrb benim adetim tam 10 gün gecikti ve bugün akintim pembemsi geldi hafifte kasiklarimda ve belimde ağrı var bu ne olabilir

               1. Beyza diyor ki:

                Başka isim altında soru tekrarı yapmayın sorunuz yanıtlandı

                1. Sevgiipurtul diyor ki:

                 Ben sevgilimle cinse ilişkiye girmedim. Ama sürtünme yoluyla boşaldı ve içime sperm kaçmış olmasından korkuyorum. Kızlık zarımda var. Olayın üzerine 2 kere adet gördüm. Ama içimde bir korku var. İştahsızlık ve doyumsuzlukta var. Ne yapmaliyim nasil anlarim nolur yardimci olum. Hamile olma ihtimalimvarmi

                 1. Beyza diyor ki:

                  Merhaba ara lekelenmelerin bir çok nedeni olabilir Öncelikle bunun idarar yoluylamı alakalı yoksa rahim kaynaklı bir sorun olduğunu anlamak lazım.Lekelenme devam ederse jinekoloğa görünsün.

                  1. Beyza diyor ki:

                   jinekoloğa görünmenizi öneriyorum

                   1. umut diyor ki:

                    Merhaba benim bu ay adetime 2 gun kala pembemsi bi akintim oldu ama cok az ondan 3 gun sonra da kahverengi lekelenmelerim oldu ve adetim 20 gun geciktikten sonra basladi. Ama ara ara az sekilde oldu kanamalarim. Ve 5. Gun bitti normalde 7 gun surerdi. Adet olmadan kan testi yaptrmstm 3.7 cikti acaba yinede hamile olabilir miyim

                    1. Beyza diyor ki:

                     Doktorunuz normal demiş.Biz durumunuzu değerlendiremeyiz.

                     1. Feride diyor ki:

                      Meraba depoprevea kullanıyorum ocak ta ikincisi ni vurdurdum 15 gundur açık renkli lekelenme më var bazen artıyor 6 aydır adet görmüyorum doktor rahim ince çizgi ilaç böyle yapıyor normal dedi ama korkuyorum

                      1. Beyza diyor ki:

                       Merhaba hemen yarın doktorunuza görünüyorsunuz Gebelikte görülen lekelenmeler dikkate alınmalı

                       1. gulden diyor ki:

                        Selam Beyza hanim ben 15 hafta 5 günlük hamileyim bu sabah kalktığımda hafif pembemsi lekeler gördüm ilk hamileliğim ve düşmesindende çok korkuyorum bana yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler

                        1. Beyza diyor ki:

                         Her lekelenme yerleşme kanaması değildir jinekoloğa görünün rahim kaynaklı bir sorun olabilir

                         1. Irmak diyor ki:

                          Merhaba adetimde ilk gün normal kanama oldu,sonraki 2-3 gün hep 3-4 damla şeklinde kahverengi akıntım oldu bu yerleşme kanaması olabilirmi acaba. Eşimle ilişkiye girdik ama içime boşalma gibi bir durum olmadı.

                          1. Beyza diyor ki:

                           Merhaba lekelenmenin bir çok nedeni vardır Bu yüzden ezbere yorum yazmak doğru olmaz Lekelenme devam ederse doktora görünün

                           1. Gül diyor ki:

                            Merhaba... bir sorum olacak. Biliyorum doktora gitmeden anlasilacak bir durum değil ama internetten araştırmak istedim. 31 ocakta adet oldum ve normal seyrinde bitti. Üç gündür kanla karışık akıntım oluyor ara ara. Bugün daha kahverengimsi kanla karışık leke geldi. Evliyim 3 kere ilişki yaşadım. Kullandığım hiçbir ilaç yok. İlk defa böyle birseyle karşılaşıyorum. Sadece önbilgi almak istiyorum. Bunun sebepleri neler olabilir. Şimdiden teşekkür ederim.

                            1. Beyza diyor ki:

                             Merhaba gebelikle alakası yok kullandığınız i,laçların etkisi durumu doktorunuzla yinede danışın

                             1. derya diyor ki:

                              Beyza hanım ben tüp bebek tedavisi gördüm. Fakat sonuç negatifti Birkaç gün sonra regl oldum. Ve regl bittikten sonra ikinci bir kanamam başladı. O da yaklaşık yedi gün sürdü. Yine onun üzerinden de bir hafta geçti. Peçeteyle baktığımda hafif pembe kanamam oldu ertesi gün de kahve lekeler geldi. İdrar yaparken hafif sızım oluyor. Sizce hamile olma olasılığım var mı. Bu kanama implantasyon olabilir mi. Teşekkürler

                              1. Beyza diyor ki:

                               Gecikmeniz varsa test yapın her lekelenme gebelik kaynaklı değil

                               1. gül diyor ki:

                                Merhaba araligin 17 kurtaj oldum 28 araliktada korunmasiz iliskiye girdim esimle bugun ise cok az bi kanamam var hamile olabilirmiyim yerleşme kanamasimi acaba???

                                1. Beyza diyor ki:

                                 Merhaba her doktor gördüğğünü söyler fikir ayrılığı olabilir.Pko olup olmadığınız belli bir zamanda yapılan tetkitlerle anlaşılabilir.Yarın hcg testi yaptırın net sonucu alırsınız.Sevgiler

                                 1. elif diyor ki:

                                  Merhaba beyza hanım, Biz esimle 3 yildir korunmuyoruz surekli doktora gidiyorum onceden pko oldugu soylenmisti en son 3 ay once farkli doktora gittim ve rahmin tertemiz dedi esimin spermini ve benim rahim filmimi istedi.neden surekli farklu soyleniyir anlamadim Sormak istedigim su, bu ay 13 aralikta adet olmam gerekiyordu suan 2 gun gecti ama yaklasik 10 gun once kahverengi gibi kan geldi bi hafta surdu suan gebelik testi yaptirmak istiyorum ama acaba ay sonunumu beklesem umutsuzluga kapilmak istemiyorum veya ne zmn test yapabilirim simdiden tesekur ederim

                                  1. Beyza diyor ki:

                                   Durumunuzu doktora bildirin kanama yoğunlaşırsa mensinizi oluyorsunuz demektir onun dışında aşılamada lekelenme olması normaldir

                                   1. demet diyor ki:

                                    Ayin birinde asilama oldu 13 ve 14 gnde akinti oldu 15kanamam oldu sizce ne olabilir

                                    1. Beyza diyor ki:

                                     Ne alaka arkadaşım? Gebeliğiniziin seyri için doktor takibinde olun Kulaktan dolma yalan yalnış bilgilerede kanmayın..

                                     1. Cano diyor ki:

                                      Mrb hamileligimin 4. cü haftasindayim ve bikacgün sonra 5. haftasina girecegeim kanamam olmadi ters birseyler olabilirmi? Cünkü benim aldigim bilgilere göre cocugun Embrio ya yerlesmesi sirsinda kanama meydana gelior...Tskler

                                      1. Beyza diyor ki:

                                       Gebelikte lekelenmeler dikkate alınmalı.Eşinizi doktora götürün

                                       1. furkan diyor ki:

                                        Arkadaslar bnm esim 2 aylik gebe ve bugun bni aradiaz bsey kan geldgini soledi neyin nesidir dusuk ihtimali olabilirmi acabq allah korusun amin acil cevap lutfen

                                        1. Beyza diyor ki:

                                         Merhaba lekelenmeyi ilaç kaynaklı yaşıyor olabilirsiniz.Belirtilere dayanarak size gebelik bulgusundan söz edemem zira bu yanıltıcı olur.İlaç bitiminden sonra 1 hafta içinde mensiniz başlamazsa test yapın ve doktorunuzla iletişime geçin.Sevgiler

                                         1. umut83 diyor ki:

                                          merhaba Beyza Hanım benim bir sorum olacak adetim tam 5gün gecikti bugün idrarda bakdım negatifti ,yaklasık 10 gün önce pembemsi ve sonra kahverengiye dönen kanamam ve akıntılarım oldu,progestan kullanıyordum 10 gün kullanılması gerekirken bilmediğimden 12 gün kullandım bundan dolayı olabilirmi hamilelik düşünüyorum,progestanı kestikten kaç gün sonra adet olmam gerek,ayrıca siddetli kasık ve yumurtalık ağrılarım,ara ara da alt bölgede sızlama ve böbrek ağrılarım oluyor.Yardımcı olabilirseniz sevinirim,biraz fazla sordum ve uzattım lütfen kusura bakmayın, şimdiden teşşekkür ederim

                                          1. Beyza diyor ki:

                                           sorunuz yanıtlandı

                                           1. Beyza diyor ki:

                                            Test bozuk olabilir.Yarın kanda gebelik testi yapın

                                            1. nursel diyor ki:

                                             bir de lekelenme başlayınca kasık bel ağrılarım mide bulantım durdu 2 gün açık kahve lekelenme oldu 2 tane günlük ped kirlettim. şu an hiç bişey yok lekelenme ve kasık bel ağrısı falan. sadece göğüs hassasiyeti var.dün hasta olmam gerekiyordu

                                             1. nursel diyor ki:

                                              dün hasta olmam gerekiyordu olmadım test yaptım 2. çizgi 1. den farklı çıktı yatay konumda çıktı

                                              1. Beyza diyor ki:

                                               Merhaba melek düzensiz adet sonrası gebelik varlığından emin olmak için belli aralıklarla hcg ye bakılmalıdır.Moralini bozma adetin başlamazsa tekrar kanda gebelik testi yaptır Sevgiler

                                               1. Beyza diyor ki:

                                                Çok erken canım.Belirtiler gebeliğin 4 5 6 cı haftalarında başlıyor

                                                1. Beyza diyor ki:

                                                 Her lekelenme gebelik belirtisi değil.Lekelnme devam ederse jinekoloğa görünün

                                                 1. Beyza diyor ki:

                                                  değer gebelik lehine değilki.. doktor muayenesi olmadan Lekelenmelerin nedeni anlaşılmaz

                                                  1. Beyza diyor ki:

                                                   Merhaba tüm yanıtlarımda belirtiyorum Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmıyoruz.Gecikmeniz olursa test yapın

                                                   1. nursel diyor ki:

                                                    merhaba . 2 gündür şiddetli kasık bel ve göğüs ağrısı çekiyorum. ve mide bulantısı da oldu.adetime 3-4 gün vardı. şimdi ise ağrı kesildi sadece göğüsüm ağrıyo ve kahverengi çok az leke geliyo. leke başlamadan önce sabah kan testi negatif çıkmıştı. ne olabilir sizce :)

                                                    1. melek25 diyor ki:

                                                     beyza hanım merhabalar benim adetlerim hep düzensizdir 4yıl yasminle korundum sonra eşim korundu suan bebek düşünüyoruz son adetim 24 ocak ve doktor önerisi ile progestan kullanmaya başladım ovulasyon tarihlerinde sık ilşki yaşadık ve 16-17 ocakta hafif kanama sonrası kahverengi akıntılarım ve siddetli kasık ağrılarım özellikle sağ kasık ağrım, olunca kad.doğ gitttim karın ultrasona baktı normal dedi, kanda gebelik 2.0 çıktı bizimle alakalı diil hamile de diilsin dedi geç döllenme olamazmı benim bu sekilde ağrım ve ara akıntım hiç olmazdı.ümitlenmek ve sonra üzülmek istemiyorum ama hala umudum var.yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

                                                     1. tudenya diyor ki:

                                                      bundan 1ay önce kan testi 1,3 çıkmıştı doktor gec döllenme olabilir dedi 1 hafta sonra tekrar test yapıldığığında 0,93 çıktı neden düştü an değeri acaba 10gün sonra tekrarlayalım dedi ama 3şubatta hasta oldum 10gün sonra kaygan pembe leke oldu tutunma lekesi olabilir mi teste nezman gitmeliyim

                                                      1. tudenya diyor ki:

                                                       adetim 3şubatta başladı 10 gün sonra pembe leke geldi acaba tutunma lekesi olabilir mi

                                                       1. sevda diyor ki:

                                                        mrb 1 hafta icinde hamilelik belrtileri olurmu?

                                                        1. morla d diyor ki:

                                                         2gün geciktim ertesi gün 3günün akşamı pembemsi akındı geldi göbeğimin alt tarafı ağırdı yarım saat sürdü ondan sonra adet oldum sanırım sonrada kanama rengine benzer akıntı devam etti ama rahmimde sanırım ağırlık hissediyorum nedir anlamadım da bu neyin belirtisidir bazıları agrı oluyor diyor ama öylemi acaba

                                                         1. Beyza diyor ki:

                                                          Merhaba muayene olmadan durumunuz değerlendirilemez Jinekoloğa görünün

                                                          1. songül diyor ki:

                                                           ii çalışmalar ben 29 yaşında 5 yıllık evliyim benim sorum ben geçen 22.08.2013 de adet oldum 29.08.2013-31.08.2013-08.09.2013-09.09.2013-10.09.2013ilişki oldu 16.09.2013de kahverengi leke oldu peçeteye 5-6damla tamam adet oldum sandım ama kana dönüşmedi bu süre içinde sadece yarım saat herzaman olan kadar adet ağrım oldu sonra geçti hala kahverengi leke oluyo tuvalete gittiğimde sulu çamur gibi bazende çok az peçeteye silince siyah kan gibi kokusuz ağrısız bişi oluyo hiç kana dönüşmedi yani böle böle 6gün oldu herhangi bir yanma kaşınma yok şimdi sarı ya döndü arada bir adet olucak gibi ağrı oluyo 5-10 dakika sonra geçiyo başka bir belirti yok acaba hamile olabilirmiyim inşallah öyledir yoksa bi enfeksiyon olabilirmi buay ilk defa 2gün deniz 2gün havuza gittim ondan enfeksiyon olabilir mi henüz doktora gidemedim çünkü oturduğum yerde doktor yok lütfen cvp verin hamile olabilir miyim yardım için teşekkür ederim

                                                           1. Beyza diyor ki:

                                                            Öncelikle jinekoloğa görünün muayene olun gebe kalmanızda sakınca olup olmadığını öğrenin

                                                            1. Beyza diyor ki:

                                                             Geçmiş olsun canım.Düşüğün nedeni ancak genetik taramayla anlaşılabilir.Üzülme kendini toparla ve mutlaka düşüğün nedenini doktoruna sor..

                                                             1. sevm diyor ki:

                                                              Beyza hnm düşük yaptimi bile anlamadm kan geldi agri yoktu hic düşmesine neler sebeb acaba ucgun oldu kanama dewam edio haftaya cuma gel dedi hastane fransada yasiom dr 780 500 100 düştü dedi dr coj yikildim

                                                              1. sevm diyor ki:

                                                               Kan degerim 500 den 100 dustu dusurmusum ikinci gebelikti peki kac zaman sonra gebe kalabilirim bilgi istiyorum

                                                               1. Beyza diyor ki:

                                                                Canım lekelenmenin sebebini ben bilemem doktor takibinde olun..

                                                                1. Beyza diyor ki:

                                                                 Siğara sadece gebelik döneminde değil herzaman zararlıdır bitki çayıyla ilgili konuyu inceleyin http://www.hamilemiyim.org/forum/threads/hamilelikte-bitki-cayi-tuketmek-zararlimidir.343/#post-645

                                                                 1. sevm diyor ki:

                                                                  Ucuncu hafta bitck ins hamileyim kahve rengi lekelenme oldu nedir sizce

                                                                  1. sevm diyor ki:

                                                                   Hamilelikte yesilcay sigara zarari cokmudur

                                                                   1. Beyza diyor ki:

                                                                    Merhaba hülya yarın kanda gebelik testi yaptır sonuca göre jinekoloğa görün

                                                                    1. hulya diyor ki:

                                                                     merhabalar beyaz hanım ben 4 aylık evliyim ve duzensiz adetim oluyor ayrıca adetten çıkalı 17 gunumde duşup 3 dort damla kanamam oldu duştugum gunden beri 23 gunum oldu adete girmeyeli eyer deyilse 41 gunum oldu adet olmamış oluyorum bi yardımcı olsanız sevinirim

                                                                     1. Beyza diyor ki:

                                                                      Lekelenmeler dikkate alınmalı Nedenini öğrenmek için muayene olmanız gerekiyor.Doktora görünün

                                                                      1. pembe diyor ki:

                                                                       Merhaba ben 5 haftalik hamileyim fakat bugun biraz yorgunlugum vardi ve pembemsi bir lekelenmeyle karsilastim ama ates belistim yok sadece bu lekelenme nedendir. Ogrenebilirmiyim?

                                                                       1. Beyza diyor ki:

                                                                        Sevgikanda gebelik testi yap ve sonuca göre jinekoloğa görün

                                                                        1. sevgi diyor ki:

                                                                         Beyza hnm benim adetim 5 gün sürer ve yoğundur ve baya bir pıhtı olur bu ay adet ağrılarla birlikte 2 - 3 gün bir pet dolduracak kadar açık renkte kan geldi daha sonra akıntım geldi ve eşimle birlikte olduktan sonra tekrar çok az kan geldi tekrar akıntım geldi bugün sabak çok az leke oluştu sizce yerleşme olabilirmi test yapmalımıyım bu şekilde bir implantasyon kanaması olurmu şimdiden teşşekkürler...

                                                                         1. Beyza diyor ki:

                                                                          Merhaba jinekoloğa görünüp muayene olmanız da fayda var

                                                                          1. isimsiz diyor ki:

                                                                           Merhaba ben haziranın 10 da adet olmam gerekirken 6da oldum oda tam 12 saat sürdü ama kahverengi geldi 2 gün bekledikten sonra Kadın doktoruna idrar testi yaptım negatif çıktı şuan ise ağustos 4 oldum ama oda pembemsi Karnım ağırmıyor normal de karın ağrısı çekerim bu Adetim çok farklı pembemsi lekeler geliyor oda peçeteye 2 gün bekledim ve doktora gittim idrar testi yaptırdım negatif çıktı sizce bu nedir Göğüslerim de ve kasiklarimda ağrı var.

                                                                           1. Beyza diyor ki:

                                                                            Gecikmeniz var ise beklemeyin kanda gebelik testi yaparak net sonucu alırsınız

                                                                            1. Beyza diyor ki:

                                                                             Canım oruçla alakası yok..Kist miyom yara yerleşme kanaması olabilir bunun için jinekoloğa görünmende fayda var

                                                                             1. Handan diyor ki:

                                                                              Beyza hanim merhaba. Benim sat 5 temmuz. Bu ay bes gun once olarak yani 1 agustosta hafif lekelenmeler basladi. İki gundur bir gunluk pedi bile doldurmayacak sekilde. Ustune goruyor olabilirmiyim dicem ama, ayni durum gecen sene yine ramazan ayinin sonlarinda yasamistim. Dktora gittim kist cikti, sokturucu ve sonrasinda bir ay dogum kontrol hapi kullanmistim. Demem o ki oruc acaba vucudun dengesini bozuyor olabilirmi, yine kist olusmus olabilirmi acaba..

                                                                              1. selinay diyor ki:

                                                                               ii gcler ben selinay 2hazirandan önce adet oldum hala olmadım 5gün önce pembe akıntım geldi doktora gittik herşey temiz cıktı pembe akıntının üzerine kaç gün sonra test yapmalıyım

                                                                               1. Duygu diyor ki:

                                                                                Merhaba beyza hanım benımde size bir sorum olacak ben 19 haziran 2013de kurtaj oldum 9 temmuzda adet gördum yanı yırmı gun sonra adet kanamam.. yedi gun surdu normalde bes gun surer daha sonra adetım bıttıkden sonra kaza ile korunmasız ilişkiye girdik.. ve uc dort gun sonra ara ara lekenmelerım ve kasık bel agrılarım oluyor.. sizce neden olabilir.. şimdiden tşklr

                                                                                1. kader diyor ki:

                                                                                 merhaba ben tedaviyle hamile kaldım hamileyken ohss teşhisi kondu ohss nin gebelige engel olurmu lekelenmem var

                                                                                 1. eda eda diyor ki:

                                                                                  neden cvp ermediniz ve mesajımı sildiniz acaba

                                                                                  1. ilknur diyor ki:

                                                                                   cevap bekliyorum

                                                                                   1. ilknur diyor ki:

                                                                                    merhaba benim hastalıgımın üzerinden 15 gun geçti ilişki sonrası pembe kanama oldu şimdi az kahverengi geldi acaba yerleşme kanaması olabilir mi hasta olmama daha var çünkü öyle karın ağrısıda yo

                                                                                    1. eda eda diyor ki:

                                                                                     merhabalar ... dondurulmuş embro transferimin bügün 7. günü .taransfer aşamasında blast olduğu bilgisi verilmişti.dün ve bugün idrar testim pozitif.ayrıca estrofem ve crinone jel kullanıyorum.acaba bu ilçlardan dolayı pozitif görüyor olabilirmiyim.cevabınızı heyecanla bekliyorum ...saygılarla

                                                                                     1. canan diyor ki:

                                                                                      merhaba beyza hanm ben 5 haftalık hamileym perşembe günü yine doktoruma gidicem gerçi ama yinede içim rahat etmedi sormak istedm benden 2.haftamda hafif kanama gelmişti ve bunun yerleşme kanaması olduğu söylenmişti ancak şuan 5 haftalık oldm ve son 2 gündür geceye yakın saatlerde koyu renk hafif kan geliyo yine. bel ağrısı dışında hiç bi ağrımda yok sizce bu kan normalmidr ayrıca bulantı yada baş dönmem hiç olmadı nezaman başlar yada hep böylemi devam eder gebeliğim boyunca,bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekürler

                                                                                      1. nimet diyor ki:

                                                                                       merhabalar adetime 3 gün var ama kahverengi şelilde akıntım olmuş kasıklarımda da sanki adet olacakmışım gibi ağrı var 4-5 gündür de baş dönmem ve mide bulantım oldu ama ara ara oluyor sık değil

                                                                                       1. ece saygı diyor ki:

                                                                                        merhabalar bundan bir hafta önce korunmasız şekilde kocamla ilişkiye girdik içime boşalmadı ancak çok az duraksadı ben öyle gibi hissettim içimize kurt düştü ertesi gün hapı olan norlevoyu 10 saat sonra içtim bir hafta içinde hiçbirşey olmadı ama bugün kocamla tekrar ilişkiye girdiğimizde sümüksü pembemsi bi akıntı geldi gün içinde lekeler şeklinde devam etti aralıklı olarak yerleşme kanı veya düşük ne olursa sizce nedir bu ve başka herhangi bir belirtide yok yardımcı olursanız sevinirimm

                                                                                        1. ece saygı diyor ki:

                                                                                         merhabalar bundan bir hafta önce korunmasız şekilde kocamla ilişkiye girdik içime boşalmadı ancak çok az duraksadı ben öyle gibi hissettim içimize kurt düştü ertesi gün hapı olan norlevoyu 10 saat sonra içtim bir hafta içinde hiçbirşey olmadı ama bugün kocamla tekrar ilişkiye girdiğimizde sümüksü pembemsi bi akıntı geldi gün içinde lekeler şeklinde devam etti aralıklı olarak yerleşme kanı veya düşük ne olursa sizce nedir bu ve başka herhangi bir belirtide yok yardımcı olursanız sevinirim

                                                                                         1. Beyza diyor ki:

                                                                                          Gecikmeniz var Knda gebelik testi yapın sonuca göre jinekoloğa görünün

                                                                                          1. cennet diyor ki:

                                                                                           3 aydır korunmuyoruz eşimle bebek istiyoruz 4 gündür adetim gecikti kasıklarımda ve belimde ağrlar oldu göğüslerimde de çok ağrı var bu sabah kahverengi lekelenmeler oldu ancak peçeteyle silince belli oluyordu akşama doğru vişne çürüğü renginde kanamam oldu acaba bunun sebebi ne bana yardımcı olabilir misiniz ilk kez böyle oldum... ve aynı zamanda göğüslerimde şişkinlik var

                                                                                           1. Beyza diyor ki:

                                                                                            Lekelenmenin bir çok nedeni vardır canım muayene olmadan değerlendirme yapılmaz

                                                                                            1. Meryem diyor ki:

                                                                                             Slm beyZa hanım ben 3 hafta önce düşük yaptım düşük kanamam bıttıkten sonra doktora gıttım yumurtalıkların açılmış bi sorun yok ilişkiye girebilirsin dedi bizde yaptık ilişkiden 8 gun sonra çok hafıf su gibi pembe leke dün oldu bugün birsey yok adetıme düşük tarıhıme göre 6 gun var sizce adetmi olcam yoksa yerlesmemidir

                                                                                             1. Beyza diyor ki:

                                                                                              Merhaba asu ;lekelenme devam ederse kanda gebelik testi yaptır ve sonuca göre jinekoloğa görün

                                                                                              1. asu diyor ki:

                                                                                               beyza hanım mrb, daha bir kaç gün önce erken gebelik testi sormuştum. cevabınız için tşkler. :) benim yine bir sorum var. yukarıdaki yazıyı okudum. ama yine de sizden de cvp almak istedim. Benim normalde bugün adet olmam gerekiyordu. Ama her zaman başladığı gibi başlamadı. önce bir kaç damla pembe leke geldi. Aradan 12 saat geçti bir şeyyok. yine pembe leke ve ardından çok kahverengi leke geliyor. ancak bu sabah çok belim ve sırtım ağrıyordu sonra hafif karın ağrısı öğleye doğru yani leke kahverengine dönüşünce ağrı kesildi. ara ara göğüslerim sızlıyor ama cok fazla değişiklik yok. Sizce bu bir yerleşme kanaması olabilir mi yatın sabah da böyle devam ederse test yapayım mı?

                                                                                               1. Beyza diyor ki:

                                                                                                sorunuz yanıtlandı

                                                                                                1. pınar diyor ki:

                                                                                                 Merhaba benim adet tarihim 9mayıstı,normalde her 28 günde bir adet olurum ama bu ay olmadı yani kan gelmedi bugün günüm geçeli tam 1 hafta oldu ancak bu 1 haftalık süre içinde kan yerine pembe ve siyah olmak üzere lekelenmeler görüyorum halende devam ediyor dün eczaneden aldığım testi yaptırdım sonuç negatifti:( hamile olabilirmiyim? Ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz...

                                                                                                 1. Beyza diyor ki:

                                                                                                  Merhaba canım ilaçtan dolayı lekelenme yaşıyor olabilirsin durumunu mutlaka doktoruna bildir

                                                                                                  1. GÜLHAN diyor ki:

                                                                                                   merhaba beyza hanım ben size birşey sormak istiyorum doktorum süt hormonu yüksek diye dostinex diye bir ilaç verdi bir kutu kullandım.sonra adet gördüm ama ilk defa bu kadar uzun sürdü ve lekelenme seklinde afedersiniz wc ye gittiğimde peçeteye geliyo 10 gün oldu bu şekilde normalı 2 gün çok yoğun olur 4.gün biterdi sizce hapın etkisimi bu doktora gitmeye fırsat bulamadım cevap verirseniz sevinirim

                                                                                                   1. Beyza diyor ki:

                                                                                                    Pazartesi günü kanda gebelik testi yapın

                                                                                                    1. sevgi diyor ki:

                                                                                                     ne zaman test yapmalıyım

                                                                                                     1. sevgi diyor ki:

                                                                                                      adet dönemimden 2 gün önce lekelenme oldu ve 3-4 gün sürdü hala adet olmadım göğüs ve karın ağrım var hamile miyim

                                                                                                      1. Beyza diyor ki:

                                                                                                       Kanın yoğunluğu her zamankinden az lekelenme şeklinde ise kanda gebelik testi yaptırın

                                                                                                       1. lale diyor ki:

                                                                                                        sevgilimle ayın 6 sında anal bölgeden ilişkiye girdik ama sürtünme ve git gel ile içeri girme olmadı ve boşalmada olmadı ama zevk suyu gelmiş olabilir ertesi gün vajinal akıntım ile beraber az bi miktar sarı renk akıntıda geldi sonraki günler gelmedi adetim 3 gün gecikti 3 gün sonra kan geldi ama öncekilere oranla daha az miktarda ve rengi biraz daha koyu 4 gündür kan geliyor ama dediğim gibi düzensiz miktarı ve rengi biraz değişik yerleşme kanaması olabilir mi yoksa stres ten kaynaklanmış da olabilir mi?

                                                                                                        1. Beyza diyor ki:

                                                                                                         Jinekoloğa görünün adetten sonra ara kanamanın olası rahim kaynaklı bir sorunun habercisi olabilir

                                                                                                         1. aysel diyor ki:

                                                                                                          adetten 6gun sonra tekrar kanama normalmidir lutven bana yardim ci olunuz

                                                                                                          1. Beyza diyor ki:

                                                                                                           Merhaba çubuk testler yüzde yüz güvenilir değil.Kanda gebelik testi yaptırsaydınız gebe olup olmadığınız anlaşılırdı durumunuzu ben değerlendiremem

                                                                                                           1. Beyza diyor ki:

                                                                                                            Merhaba gebelik döneminde bir çok anne adayı lekelenme tarzı kanamalar yaşıyabiliyor.Bu kanamaların dikkate alınması gerekiyor.İlacınızı muntazam kullanın lekelenme devam ediyorsa doktorunuzla irtibata geçin

                                                                                                            1. ayse gul diyor ki:

                                                                                                             Merhaba ben 6hafta 3gunluk hamileyim.2gun once koyu kahverengi lekelenmem oldu.dr progestan igne ve hap Verdi.hala gecmedi.yerlesme kanamsi olabilirmi?

                                                                                                             1. habibe diyor ki:

                                                                                                              slm arkadaslar ben 2 tane ıdrar testı yaptm bırıncısınde ıkıncı cızgı tam net degıldı ıkıncısınde ıse tam kırmızı degıl ama ılk teste gore daha belırgındı son adet tarıhım nısan8 ama su anda yaklasık 4 saattır agrıyla bırlıkte acık kırmızı rengınde kanamam var sızce dusuk yapıyo olabılırmıyım veya testkerde yanılma olaqbılırmı lutfen yardımcı olurmusunuz

                                                                                                              1. Beyza diyor ki:

                                                                                                               sorunuz yanıtlandı yerleşme kanaması ile ilgili konuyu inceleyin http://www.hamilemiyim.org/forum/threads/implantasyon-yerle%C5%9Fme-kanamas%C4%B1-nedir.74/

                                                                                                               1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                adetin miktarı yoğun olur yerleşme kanaması lekelenme şeklinde olur ayırd edebilirsiniz

                                                                                                                1. nagis diyor ki:

                                                                                                                 birşey daha soylemeliydim sanırım normalde 5-6 gün sürerdi adetim ama bu sefer 3-4 gün sürdü tekrar teşekkürler?

                                                                                                                 1. nagis diyor ki:

                                                                                                                  ben tam gününmde adet gördüm ve yoğun bi kanamaydı her adetim gibi ilk 2 günüm yoğun kanama şeklinde geçti.fakat o kadar şey okudum ki acaba yerleşme kanaması mı diye düşünmedim değil sizce bu anlattıklarım bi yerleşme kanaması mı yoksa ben gayet normal bi şekilde adet kanaması mı görüyoum cevabınız için şimdiden teşekkürler

                                                                                                                  1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                   sorunuz formda yanıtlandı

                                                                                                                   1. sibel diyor ki:

                                                                                                                    mrb ilk nerden anlatsam bilmiyorum yaşım 25 ve ilk evliliğimi 17 yaşında yaptım fakat evevliliğimizin ilk gununden beri hiç korunmadik doktorumuz da gittik tedavi bile onermedi herşey normal tüp bebeğe bile gerek yok aşılamaya bile kolaylıkla hamile kalirsin dedi bizde gerek duymadık şimdi herşeyimizi düzenli olarak yaptık adetim her ayın 14 olur hiç değişmez ama 2 3 gündür karnında şişkinlik halsizlik sürekli uyku hali sık idraraa çıkma ki ben sürekli sivi tüketen biri değilim neyse böyle geçiyor bugün günlük pedim de çok az yapışkan pembe renkte sivi geldiğini gördüm sizce bu nedir çok merak ediyorum

                                                                                                                    1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                     Emin olmak için kanda gebelik testi yapın

                                                                                                                     1. hülya diyor ki:

                                                                                                                      selam, benim hamile olabilme ihtimalim var 5 gün var adetime açık kahverengi lekelenmem oldu hafif mide bulantılarım var ve sık idrara çıkıyorum, ama göğüslerimde tık yok :) şişkinlik yada acı yok, bu normal olabilirmi? bide yerleşme kanaması kokarmı benimkinin kokusu vardı

                                                                                                                      1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                       Canım durumunu mutlaka doktoruna bildir

                                                                                                                       1. zehra diyor ki:

                                                                                                                        transferimin 13 günü kanamam ve ağrım var hcbg tahlilim 20,24 çıktı gebelik oluşurmu kanamayla

                                                                                                                        1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                         Yerleşme kanaması ilişki ????

                                                                                                                         1. derya diyor ki:

                                                                                                                          Yerleşme kanamasından hemen sonra ilişkiye girilebilir mi?

                                                                                                                          1. ayse diyor ki:

                                                                                                                           Allah razı olsun sizden.ne esımde nede bende sorun yok bu ılk asılamam bu surec cok yıpratıci asagılıcı cok utanıyorum bu asılama evresındem

                                                                                                                           1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                            Rica ederim ayşecim .Hayatım sana yardımcı olmak isterim Neden çocuğunuz olmuyor? Sorun sendemi eşindemi? Kaç kez aşılama yaptırdınız?

                                                                                                                            1. ayse diyor ki:

                                                                                                                             sevgılı admın verdıgnız cevap ıcın tesekkur ederım .ıznınıLe bır sorum daha olucak alakasız olabılır lutfen kusura bakmYın ben 37 yasındayım ayın 22de asılama yaptırdım tutmadı((devlet hastanesı de yaptırdım benı yasım ıtıbarıyle tup bebege yönlendırlermı artık zaman kaybetmek ıstemıyorum

                                                                                                                             1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                              Nihancım değer gebe olmadığını gösteriyor mutlaka gecikmen için jinekoloğa görün

                                                                                                                              1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                               Rica ederim nihan kafana takılan ayrıntılar olursa formdayım üye olun http://www.hamilemiyim.org/forum/

                                                                                                                               1. nihan diyor ki:

                                                                                                                                Beyza hanım ilginiz için teşekkür ederim. İnşallah hamileyimdir.

                                                                                                                                1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                 Merhaba nihan kanda gebelik testi yaptır canım sonuca göre jinekoloğa görün

                                                                                                                                 1. nihan diyor ki:

                                                                                                                                  Sevgili admin öncelikle iyi günler dilerim, Yaklaşık 10-12 gün önce ilişkiye girdik. Normalde de bu dönemde adet olmam gerekiyor lakin sadece idrardan sonra kanamam geliyor. Arada da kırmızıya yakın pembe akıntı geliyor. Hamile olabilirmiyim?

                                                                                                                                  1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                   Doktorunuzla iletişime geçin.Belirlediği tarihte gebelik testini yaptırın

                                                                                                                                   1. ayse diyor ki:

                                                                                                                                    cok merak edıyom

                                                                                                                                    1. ayse diyor ki:

                                                                                                                                     selam 22nısanda asılama yaptırdım 2mayıs bugun k.leke geldı gögüslerım patlayacak gıbı

                                                                                                                                     1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                      Yo sorunuz gayet mantıklı :) döllenme olur ama bebek tutunamayabilir

                                                                                                                                      1. nalan diyor ki:

                                                                                                                                       sorum biraz tuhaf olacak ama, yumurta döllenipte rahime tutunamama gibi bi durum olur mu :) yani zigot kessin yerleşirmi?

                                                                                                                                       1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                        bu konuyu inceleyin http://www.hamilemiyim.org/forum/threads/implantasyon-yerle%C5%9Fme-kanamas%C4%B1-nedir.74/

                                                                                                                                        1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                         Merhaba ;Tedbiren kanda gebelik testi yaptırın

                                                                                                                                         1. zeynep diyor ki:

                                                                                                                                          merhaba benim sorum son adet tarihimden itibaren korunmadım.2 gün günüm geçti ve koyu renkte kanamam oluyo.bu normaal mi

                                                                                                                                          1. mihrimah diyor ki:

                                                                                                                                           merhaba, yerleşme kanamasının rengi nasıl olur ve kokusu olurmu?

                                                                                                                                           1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                            Rica ederim canım mutlaka sonuçlarla jinekoloğa görün

                                                                                                                                            1. İnci diyor ki:

                                                                                                                                             Teşekkür ederim bugün gittim doktora bütün testler için kan verdim..

                                                                                                                                             1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                              Merhaba hamile kalamamanın bir çok nedeni vardır.Jinekoloğa görünmenizi öneriyorum.Muayene olmadan hormonlarınıza bakılmadan neden gebe kalamadığınızı öğrenemezsiniz sevgiler

                                                                                                                                              1. İnci diyor ki:

                                                                                                                                               Merhaba sorumu tekrar sorucam....yumurtlama tarihine.göre 14.ve.18 nisan günleri arası en uygun gündü gebelik için eşimler o günlerde birlikte olduk fakat beklenen adet gunum 1 gün önce (28 nisan) geldi çok ağrılı oldu hatta 2.gün ağrı ildi ve normalden az oldum hala devam ediyor..hamile kalamama sebebim ne olablir? Bugün doktora gittim test.için sonucu bekliyorum...iyi günler

                                                                                                                                               1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                Lütfen doktorunuzla irtibata geçin.Durumunuz hakkında sizi bilgilendirmiyormu??

                                                                                                                                                1. pınar diyor ki:

                                                                                                                                                 20 nisanda 5.gün embriyosu transfer edildi,29 nisanda kanda gebelik bakılacaktı fakat,27 nisanda kanama başlayınca 28 nisanda yani bugün test yaptırdım.10,4 çıktı.kanamam az ama acaba ilaçların etkisiylemi az, yoksa yerleşme kanaması olabilirmi,kasıklarımda ağrı da var.lütfen yorumlarmısınız?

                                                                                                                                                 1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                  umarım mutlu haberlerle dönersin canım sevgiler

                                                                                                                                                  1. ayça diyor ki:

                                                                                                                                                   ikinci aşılama yaptırdım.bugün 14.günü dünden beri kahverengi lekelenmem var yarın kan testi için hastaneye gideceğim fakat bugün gebelik testi alıp bakıcam .hakkımızda hayırlı olsun .

                                                                                                                                                   1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                    Gecikme yaşarsan test yap canımn bu şekilde değerlendiremem

                                                                                                                                                    1. ayseren diyor ki:

                                                                                                                                                     merhabalar benım adet olmama 2 gun adetıme 1 hafta kala lavaboya gıdınce pecetede 1-2 damla kan geldı ve daha sonra gelmedı goguslerım falan cok agrıyor ve tabı kasıklarımda vajınal yanma gıbı seylerde oluyo ve usuyorum atesım oluyo ayaklarım cok usuyo vb. sızce hamılemıyım tesekkurler..

                                                                                                                                                     1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                      :D :D sizler çok yaşayın inşallah gözün aydın bennu sağlıklı gebelik geçirmeni diliyorum

                                                                                                                                                      1. bennu diyor ki:

                                                                                                                                                       Admin geçen gün kahve fali mi bakiyoz dediydin ya bana gebelik testi yaptm dün akşam hafif silik çikti sabah farkli bi markadan 2 tane daha aldim yaptm ikisinde de pozitif yani net çikti hamileyim ama yine de her ihtimale karşi yarin kan testi yaptircam. RABBIM HERKESE NASIP ETSIN.

                                                                                                                                                       1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                        Korunmasız her ilişki hangi dönem olursa olsun gebelik riski taşır.Gecikme yaşarsanız test yapın

                                                                                                                                                        1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                         Canım korunmasız her ilişki risktr.Yani her dönem gebelik söz konusu olabilir gecikme yaşarsan test yaparsın

                                                                                                                                                         1. elif diyor ki:

                                                                                                                                                          Adetim biter bitmez eşimle birlikte oldum. Sabah 2-3 damla kan geldi.adet kanımı.bu şekilde hamile kalabilir miyim

                                                                                                                                                          1. elif diyor ki:

                                                                                                                                                           Merhaba. Benim sorum şu. Ben 26 gunde bir adet oluyorum ve bu ayın 11 inde adet oldum 5 gun surdu. Kaydettim biter bitmez eşimle birlikte oldum. İçime boşaldı.sabah 2-3 damla kan geldi. Adet kanmıydı.bu şekilde hamile kalabilir miyim acaba,

                                                                                                                                                           1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                            ultrasonda nasıl belli olsun?Ultrasonda gebe olup olmadığın anlaşılır Hamilelikten şüpheleniyor isen kanda gebelik testi yaptır canım

                                                                                                                                                            1. çiçek diyor ki:

                                                                                                                                                             meraba.yerleşme kanaması ultrasonda belli olurmu.benim bu ay adetim az ve çoğunlukla kahverengi oldu katran gibi.ağrımda çoktu.dr vücudun yumurtlamaya çalışıuor gerçek adet değil bu dedi.göğüslerim hala ağrıyor hatta dahada arttı ağrısı.gerçi elimdede test var umudum yok :)

                                                                                                                                                             1. Duygu diyor ki:

                                                                                                                                                              okudum fakat pekte bişey anlaşılmıyo,sanırım bekleyip görucez.. T.ederim bu arada.

                                                                                                                                                              1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                               http://www.hamilemiyim.org/forum/threads/adetliyken-adetten-%C3%96nce-hamile-kal%C4%B1n%C4%B1rm%C4%B1.48/ bu konuyu okuyun

                                                                                                                                                               1. Duygu diyor ki:

                                                                                                                                                                öncelikle herkeze merhaba:)) size bi sorum olucaktıı eşimle adetimin son 2gunu birlikte olduk cok az geliyodu hatta gelmiyo bıle diyebilirim.gunde 2kez 1hafta ilşkiye girdik ve içme boşaldıı hep,1hafta sonra tekrar adet oldum hamile olabilirmiim?üstüne görmek bumudur :(

                                                                                                                                                                1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                                 Bir kadın doğum uzmanına görünün

                                                                                                                                                                 1. sıla diyor ki:

                                                                                                                                                                  merhaba benim adetim 27 günde bir oluyo en son 7 marta adet oldum test yaptım ikinci çizgi silik çıktı 2 gün sonra kahverengi lekelenme oldu sonra tekrar test yaptım negatif çıktı hiç böyle olmazdım lütfen acil cvp verebilirmisiniz

                                                                                                                                                                  1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                                   Bunu tek başına değerlendiremem,mensinde gecikme yaşarsan test yaparsın

                                                                                                                                                                   1. musay diyor ki:

                                                                                                                                                                    Slm ben adetime 5 gün kala pembemsi lekelenme gordum ve bu lekelenme geri kesildi gebe olabilirmiyım acaba

                                                                                                                                                                    1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                                     Erken yumurtlamış olabilirsin canım.Ağrın devam ederse jinekoloğa görün sevgiler

                                                                                                                                                                     1. Esmer diyor ki:

                                                                                                                                                                      Mrhb bu gun esimle iliskiye girdikten sonra yumurtaliklarimda adet sancisi gibi hafif bir sancim oldu ve daha sonrasinda hafif pembemsi bir kan gordum pedimde bu gun adetimden itibaren 12.gunum ben 8 aylik evliyim ama halen daha gamile kalamadim heveslenmek istemiyorum ama tecrubeli arkadaslardan allah rizasi icin bi yorum bekliyorum arkadaşlar.

                                                                                                                                                                      1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                                       hayatım çıkmazsa canın sağolsun dünyanın sonu değil.Kafandaki acabalar için testi yapmanı öneriyorum ;)

                                                                                                                                                                       1. yaren diyor ki:

                                                                                                                                                                        korkuyorum ya cikmazsa ya hamile degilsem bide kasik agrisi gogus agrisi cok fazla cok da sancilarim oluyor lutfen bu kanuda bana yardim edin

                                                                                                                                                                        1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                                         Gebelik testi yapmanızı öneriyorum

                                                                                                                                                                         1. yaren diyor ki:

                                                                                                                                                                          slm ya ben enson 6subatta adet oldum ve bu ayin 13de olmam gerekiyordu olmadim cok az acik renkte kanamam oldu ve halen adet olmamisim sizce ben hamilemiyim cvp bekliyom simdiden tesekkur ediyom

                                                                                                                                                                          1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                                           Canım gebelik söz konusu değil.Sıkma canını bir dahaki sefere inşallah ..

                                                                                                                                                                           1. eda eda diyor ki:

                                                                                                                                                                            merhabalar bugun aşılamamın 12.günü beta hcg sonucum 0.548 bu kesin negatif demek sanırım yardımcıolursanız sevinirim :( üzgünüm...

                                                                                                                                                                            1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                                             Merhaba canım korkma bu lekeyi görmen normaldir.Aşılama yapan bir çok anne adayı bu lekeyi görüyor.Gebesin diyebilmek için henüz erken tatlım.Umarım en kısa zmanda mutlu haberlerini alırız sevgiler

                                                                                                                                                                             1. eda eda diyor ki:

                                                                                                                                                                              merhabalar benim aşılamamım 7. günü az once tuvalette silinince bi damla acık kırmızı kan lekesi gördüm yerleşme kanaması olabilir mi .Çok heyecanlandım

                                                                                                                                                                              1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                                               Haayatım muhtemelen adet olucaksın.Gecikme yaşarsan test yap

                                                                                                                                                                               1. elif diyor ki:

                                                                                                                                                                                Merhaba Son adetim 19 subatti,bugun kahverengi bir lekelenme oldu ama bu ay adetim 17 mart olucak.belimde ve kasiklarimda da hafif agri var.sizce hamilemiyim yoksa doktorami gitmeliyim.ilk defa boyle birsey basima geliyor. Tesekkurler.

                                                                                                                                                                                1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                                                 Canım jinekoloğa görün istersen

                                                                                                                                                                                 1. ışıl diyor ki:

                                                                                                                                                                                  adet günüm 28 günde bir....düzenli olarak ve hiç değişmeden...9 mart-10 mart ve 11 mart totalde hergün 1 er damla kahverengi ve bir kez pembe kan geldi....halen bel ağrım ve göğüs ağrım var...ne olabilir....adet günüm takvime göre 11 mart...sizce ne olabilir...

                                                                                                                                                                                  1. gul diyor ki:

                                                                                                                                                                                   Cevap icin tsk ederim hayirlisi olur ins.

                                                                                                                                                                                   1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                                                    dediğim gibi adet gününüz geçince test yaparsınız.

                                                                                                                                                                                    1. gul diyor ki:

                                                                                                                                                                                     Peki hamile olabilirmiyim

                                                                                                                                                                                     1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                                                      Adet gününüz geçmeden test yapmayın..

                                                                                                                                                                                      1. gul diyor ki:

                                                                                                                                                                                       Mrb benm adetim 35 37 gunde bir ve son adetim 5subat 27 sinde yimurtlama gunumdu ve dun kahverengimsi akinti geldi bilgisi olan arkadslar yardimci olurmusunuz hasaplamama gore 13unde adet olmam gerkyo acaba hamile olabilirmiyim test yapipta negatif sonuc gormek istemiyorum yardimci olurmusunuz?

                                                                                                                                                                                       1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                                                        Merhaba yaran;Knda gebelik testi yapmanı öneriyorum.Gebe olabilirsin

                                                                                                                                                                                        1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                                                         Rica ederim hayatım.Bu yolla bu kist illetinden kurtulan çok oldu.Yalnız dediğim gibi doktorunun verdiği ilacıda aksatma. Sarı soğan kürü Yumurtalık kistleri, yumurtalık kanseri, miyomlar ve prostat için İki bardak klorsuz suyu kaynatın Orta boy yemeklik kuru soğanın en dış açık kahverengi ince kabuğunu soyduktan sonra dörde veya altıya bölüp kayanamakta olan suyun içine atın Ağzı kapalı olarak 5 dakika kaynattıktan sonra ılımaya bırakın Ilık olarak süzdükten sonra bir su bardağı alınıp, öğle yemeğinden 10 dakika önce için Aynı şekilde akşam yemeğinden önce tekrar taze hazırlanıp 10 dakika öncesinde içilir Bu küre 15 gün devam edilir Kırmızı ve mor soğan amaca uygun değil Kürün taze hazırlanması ve ılık olarak içilmesi şart

                                                                                                                                                                                         1. nurayy diyor ki:

                                                                                                                                                                                          tesekkur ederım sogledıgınız seylerı hemen deneyecem sogan suyunu kaynatıp ıcecem degılmı sıcak veya soguk ıcmem farketermı ac karnına mı ıcmeyelım CEVAP VERDIGIN ICINDE COK AMA COK TESEKKUR EDERIM UMARIM BI KIST BELASINDAN KURTULURUM COK MORELIM BOZUK PSKOLOJIMI ETKILEDIGINI DUSUNUYORUM TEKRAR TESSEKKUR EDERIM,

                                                                                                                                                                                          1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                                                           Merhaba nuraycım öncelikle çok geçmiş olsun hayatım.Doktorunun önerdiği ilacı aksatmadan kullan ve bunun yanında günde 2 fincan adaçayı tüket.Kistlerden tamamen kurtulmak için de soğan kürünü öneriyorum.Umarım en kısa zamanda bebeğinize kavuşursunuz sevgilerimle

                                                                                                                                                                                           1. nurayy diyor ki:

                                                                                                                                                                                            slm bende renklı olmamama bırkac gun kala kananmam olunca yerlesme kanamsı zannetım cunku netteen okudugum kadarıyla yerlesme kanamasına cok benzıyordu tıpa tıp aynısıda dıge bılırım sonra doktoruma gıttım 5cm lık kıs olustugunu ve bu kanamnın kıstten kaynaklı oldugunu ogrenınce cok uzuldum 5 ay once over kıst patladıgı ıcın amelıyat olmustum patlayan yer 20 gun ıcınde tekrar olustu teavı sonrası erımıstı bır ay once kontrolde hıcbıseyım yoktu sımdı tekrar olusmus benım gıbı hayal kırıklı yasamayın once doktora gıdın cocugum olsun cok ıstıyorum suan yasmın verdı doktor daha once kullandım kısım erıdı ınsallah sonuc guzel olur aALLAH HEPINIZIN GONLUNE GORE VERSIN

                                                                                                                                                                                            1. Yaran diyor ki:

                                                                                                                                                                                             Mrb.kizlar ben 19 Ocak regl oldum normalde 28 günde bir adet görürüm şimdi ayın 21 ben hale regl olmadım dün çok az kahverenkli akıntım oldu bitti bel ağrım var sizce hamilemiyim cevab yazarsanız çok sevinirim:)

                                                                                                                                                                                             1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                                                              Merhaba ayça;Gebesiniz:)Büyük ihtimalle yerleşme lekesi görüyorsunuz. lekeniz kana dönüşürse doktorunuzla irtibata geçin..Sevgiler

                                                                                                                                                                                              1. ayca diyor ki:

                                                                                                                                                                                               mrh.son sat24ocak yaklasik 5gundur koyu kahverengi leke geliyor doktora gtim beta hcg 273,2 ikincisi ise 367,5 cikti ben simdi hamilemiym ultrasonda kese daha belli degil dedi doktor kafam cok karisti

                                                                                                                                                                                               1. tuba diyor ki:

                                                                                                                                                                                                iki aylık evliyim ve adetime 14 gün kala kan geldi acaba adetmi oldum yoksa hamilemiyim

                                                                                                                                                                                                1. tuba diyor ki:

                                                                                                                                                                                                 iki aylıık evliyim adetime 15 gün var ve benden kan geldi adet mi oldum yoksa hamilemiyim

                                                                                                                                                                                                 1. Gamze ozmen diyor ki:

                                                                                                                                                                                                  17 sınde adet olacaktım olmadım 23 aralıktada korunmasız ılıskıye gırdık esımle ve 2 hafta sonra kahverengımsı kanama ve kasıklarımda agrı olustu dusuk mu yapıorum yoksa tutunma kanaması mı sızce

                                                                                                                                                                                                  1. fatoşşş diyor ki:

                                                                                                                                                                                                   adetimden üçgün geçti ama son bir aydır mide bulantısı baş dönmesi gögüslerimde agrı vardı bu günde acık renkli kanamamm oldu sizce nedeni nedir

                                                                                                                                                                                                   1. banu diyor ki:

                                                                                                                                                                                                    Meraba hanımlar.ben 23 aralık pazar aşılama yaptırdım.daha 4-5 gün aldu ama şimdiden adet belirtilerim oluyo.göğüslerim.kasıklarım agrıyo.aceba tutmadI mı?moralim bozuluyo.ilk aşılamamda tutmamıştı.lütfen bi cvp yazın ihtiyacım var..

                                                                                                                                                                                                    1. esra diyor ki:

                                                                                                                                                                                                     ben 7 haftalık gebeyim fakat çok az pembe renginde leke gelio bel agrısı ve kasık agrısı oluyo nden acaba lütfen cevap

                                                                                                                                                                                                     1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                                                      Yerleşme kanaması olabilir hulyanur lütfen test yaptırıp bana sonucu yazar mısınız ?

                                                                                                                                                                                                      1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                                                       Test yaptırdın mı hayatım ?

                                                                                                                                                                                                       1. çiçekkkkk diyor ki:

                                                                                                                                                                                                        benim bi sorum var..size.ben geçen 1 kasımda kanamam oldu ve 18 kasım eşimlekorunmadan berber olduk..bugün adet tarihime 2 gün geçti ve bugün çok açık pempe lekelenme oldu..azcık damla şeklinde..acaba benhamilemiyim kafam çok karıştı bi yardıcı olurmusunuz

                                                                                                                                                                                                        1. hulyanur diyor ki:

                                                                                                                                                                                                         adetime 3 gün var bugun kan geldi pede gelmiyor sadece tuvaletteyken geliyor ve koyu renk bir de regl gibi kasık agrım var.cevaplarsanız cok memnun olurum...

                                                                                                                                                                                                         1. yagmur diyor ki:

                                                                                                                                                                                                          adetım onunda oldu az ve kısa surelıydı adetım bıtımınden uc gun sonra pembemsı ve kahverengı akıntım oldu nedenın nedır acaba daha once boyle olmamıstı

                                                                                                                                                                                                          1. yagmur diyor ki:

                                                                                                                                                                                                           adetım 10 nda oldu ama dgerlerıne gore kısa ve az surdu adet bıtımınden uc dort gun sonrada kahve ve pembemsı akıntılarım oldu fazla deıldı nedenı nedır acaba daha once hıc boyle olmazdı

                                                                                                                                                                                                           1. gönül erdoğan diyor ki:

                                                                                                                                                                                                            Merhaba, benim adetim her ay düzenli olur. son 4 aydır 26 günde bir oluyor. bu ay 23 ekimde olmam gerekirdi geçen ay 27 sinde olmuştum. 27 ine kadar beklemem gerekir mi test için. bu ay çok fazla göğüs ağrısı yaşadım ve mide bulantısı oldu. adet tarihimdeyim ama birkaç gün önce hafif kasık ağrım vardı ama şuan yok fakat akıntı ile beraber pembe ya da kahve akıntı geliyor. gebelik testi şuan sonuç verir mi sizce hamile olabilir miyim

                                                                                                                                                                                                            1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                                                             Hayatım yerleşme kanaması olabilir büyük ihtimal ile adetine iki gün kala test yaptırırsan sonuç alırsın.

                                                                                                                                                                                                             1. şüle soysal diyor ki:

                                                                                                                                                                                                              merhaba ben 05 ekım de ilişkiye grdım eşimle sat 20 eylul du 17 ekımde pembemsı kanamam oldu acaba bu yerleşme kanamsı mı yoksa adetmıoldum bırde adet kanamam gıbı dgl pembe çok az gelıyo nezaman idrar testı yapsam dogru olur.

                                                                                                                                                                                                              1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                                                               Hayatım ilişki sonrası 8. günde bu tür durumlara yerleşme kanaması da diyebiliriz bebekte, başka şeylerde diyebiliriz. Hangi tarihte birliktelik yaşadınız en son ne zaman regl olmuştunuz regliniz kaç gün sürüyor yumurtlama gününde mi birlikte oldunuz? Bu soruların cevabını verebilirseniz daha net birşeyler söyleyebiliriz size.

                                                                                                                                                                                                               1. melis diyor ki:

                                                                                                                                                                                                                merhaba tahmini adet tarihimde kahverengi ve açık kırmızı renkte az miktarda akıntım var.2-3 gündür devam ediyor.normal regl gibi değil.acaba yerleşme kanamasımıdır.beta-hcg baktırdım ama normal çıktı.ilişki sonrası 8. gün.ne düşünüyosunuz.şimdiden tşk.

                                                                                                                                                                                                                1. ummie diyor ki:

                                                                                                                                                                                                                 merhaba benim gebeligim 5haftasinda ilk gun lekeleme kanama geldi 2ci gun az fazlasi geldi 3cu gunde biraz dinme oldu leke seklinde halen devam ediyor aralardada kan pirtisida geliyor doktora gitim altimdan camarayla bakildi fakat 5hafta erken oldugu icin bebegi goremedi simdi 1hafta sonra geri gel dedi ayni sekil bakilacak cok korkum var dusukmu acaba belirtisimi bilmiyorum ama dusukdede karin agrisiyla beraber asiri kanamada olurmus hayirlisi artik sonucu bekliyecegim

                                                                                                                                                                                                                 1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                                                                  Sevgili Sema tabiki yerleşme kanaması dediğimiz durum olabilir. Adetinize bu kadar zaman varken akıntınızın gelmesi bunu işaret ediyordur diye düşünüyorum. Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz.

                                                                                                                                                                                                                  1. sema diyor ki:

                                                                                                                                                                                                                   benim adet donemimie 12 gun var amma bu gun benden kahve renginde akinti oldu.wu ne ola bilir sizce