Hamilemiyim Nasıl Anlarım ?

Hamilemiyim - Gebemiyim nasıl anlarım ? Net bulgular ve net belirtiler nelerdir ? Hamile olduğunu en erken nasıl nereden anlarım ?

Belkide yeni bebek sahibi olacaksınız ve bu sizin ilk bebeğiniz olacak kızlar. Bu soruyu kendi kendinize sormanız da gayet normal gibi geliyor bana. Zira genelde gebelik belirtileri regl belirtisi ile tamamen karıştırılıyor. Net bulguları isterseniz sizlere yazalım. Bu bullgular dünya standartlarına gör çıkartılmıştır. Yani başkada bulgu olmaz :) Dilerseniz belirtilerinizi bu yazımızın altından bizlere soru olarak gönderebilir ve net cevaplar bulabilirsiniz. Malesef biz kadınlar gebeliğin tet olarak belirtileri hususunda biraz bilgisiziz kızlar. Çoğu zaman adet belirtileri ile bu durum karşılaştırılmakta ve çoğunlukla da sonu hüsran olan psikolojik çöküntü durumları ile son bulmakta bu durum. Gebeliğin dünya literatüründe bilinen ilk belirtilerini şu şekilde özetlememiz mümkün.

Bulantı: Sabahları daha belirgin olan bulantılar genelde günün ilerleyen saatlerinde hafifler ya da kaybolur.Bazı hastalarda beklenen adet gününden bile önce ortaya çıkabilir.Gebeliğin 10. haftasına kadar şiddeti artabilir.Büyük bölümünde daha sonra kaybolur.Gebelik hormonunun (Chorionic gonodotropin) düzeyindeki artışa bağlanmaktadır.

 Kokulara karşı duyarlılık: Genel olarak kokulara karşı bir duyarlılık olsa da her anne adayında farklı şekilde ortaya çıkabilir.Örneğin mutfağa giremeyen,sabun kokusuna duyarlılık nedeniyle ellerini yıkayamayan,dişlerini fırçalayamayan anne adaylarına sıklıkla rastlarız.

Fazla uyuma ihtiyacı: Genelde hamileliğin erken dönemlerinde ortaya çıkar.Çalışan hanımlar bunu daha iyi fark edebilir.

Tansiyon düşmesi: Açlık durumunda ve yetersiz sıvıalındığında daha sık görülür.Gebeliğin etkisiyle  dolaşım sisteminde oluşan değişikliklere bağlıdır.Birinci ve ikinci 3 aylık periodta belirgindir.

Kasık ağrıları: Ani yapılan hareketlerde , oturur pozisyondan ayaga kalkarken ya da yatar pozisyonda sağa sola dönerken çoğu kez tek taraflı ,ancak bazen çift taraflı da olabilen kısa süreli  keskin ağrılar görülebilir.  ‘Round ligament ağrısı’  olarak bilinen bu ağrı rahimi yerinde tutan bağların gerilmesiyle ortaya çıkar.Keskin bir ağrı olmasına karşın zararı yoktur. Ani hareketlerden kaçınmak uygun olacaktır.

Sık idrara çıkma:  Erken dönemde başlar ve  genelde  hamilelik boyunca  da devam eder Göğüslerde değişiklikler  : Şişkinlik,gerginlik ve ağrı görülebilir.bu bulgular adet öncesi gerginlik sendromunde da ortaya çıkabilecek bulgulardır.Ayrıca bazı gebelerde de görülmeyebilir. Sizlerde de yukarıdaki bulgular eşleşiyor ise gebelik için test yaptırma vaktiniz gelmiş demektir. İkinci çizginiz çok silik çıkarsa kızlar lütfen kandan BETA HCG gebelik testi yaptırın.    


Acaba hamilemiyim hamile kaldım mı ?

Acaba hamilemiyim hamile kaldım mı ?

Acaba hamilemiyim, hamile kaldım mı yada belirtilerim var hamile olabilirmiyim ?  Sitemizin açılış amaçlarına en uygun konu

Kasıklarımda ağrı batma var hamilemiyim?

Kasıklarımda ağrı batma var hamilemiyim?

Sayfamıza sık yöneltilen sorulardan biride kasıklarımda ağrı batma var bu hamilelik belirtisimi,hamilemiyim ? Öncelikle belirtelim gebeliğin ilk

Adet olmadım akıntım çok hamilemiyim?

Adet olmadım akıntım çok hamilemiyim?

Sayfamıza anne olmak isteyen günü gecikmemiş yada henüz yeni geciikmiş olan hanımların merakla sordukları sorulardan biri


Yorum Gönder

 1. diyor ki:

  25 eylülde evlendim adetim 4. Günüydü ve birlikte olduk herhangi bir şekilde korunmadım midem bulanıyo sürekli tuvalet ihtiyacı duyuyorum canım yemek tatlı vs bişeyler istiyo burnuma istediğim şeylerin kokusu geliyo 2 kerede başım döndü erken biliyorum ama merak ediyorum hamilemiyim

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi olmaz. Durum psikolojikte olabilir. Gecikmeniz olursa test yapın.

 2. diyor ki:

  Agustosun 10adet oldum 5 surdu ve 1 eylulde oldum 30 eylulde kahverenginde kanama basladi sag kasigimda cok agrim var ayaklarima vuruyor halsizligim mide bulantilarim gebelik olabilirmi idrar testi yapsam cikarmi yardimci olursaniz sevinirim

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   HCG testi yapın net sonucu alırsınız.

 3. diyor ki:

  MerhaBa. Geçen ay ilişkiye girdik ve biraz içime boşalDi. 24 saat icinde Ertesi gün hapı aldim. 4 gün sonra regl oldum. Ilk gunu cok ağrılı ve ishalliyi. Toplamda 3 gün sürdü. Bu ay adetim 5 gün gecikti ve eczaneden aldığım testi yaptım ancak negatif. Sadece belirti olarak göğüslerimde hassasiyet var sizce hamile olabilir miyim ?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Mensiniz gerçekleşmiş , testiniz negatif gebelik söz konusu değil..

 4. diyor ki:

  Merhabalar eşimle 1 eylülde ilişkiye girdik 13ünde olmam gereken adetimi 10 eylülde oldum fakat 3 gün sürdü kan az geldi kasıklarım ağrıyor idrar yolu enfeksiyonumda var acaba bu yüzden mi yoksa hamilemiyim

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Normal döngüde mensiniz gerçekleşmiş. Mensin 3 gün sürmeside normaldir.

 5. gizli kullanıcı diyor ki:

  lütfen cevaplayabilir misiniz? ağustosun 19unda adet oldum ve bir kaç gün içinde primolut hap kullandım keser gibi oldu bir kaç gün yine devam etti eylülün 2sinde sevgilimle kısa süreli korunmasız birliktelik yaşadık ve içime boşalmadı aynı gün ella hap kullandım ve 13 eylül sabahı hafif kanamam başladı normalden erken geldi normal adet gibi fazla değildi ama kırmızı kanın normal bir şekilde aktığını da gördüm 1 tane kan pıhtısı da lakin 15 eylül gecesi kesilir gibi oldu kanama zaten azdı şimdide kanamam hafif devam ediyo çok fazla stres yaptım,acaba bunlar hapların düzenimi bozması ve stresimden mi kaynaklanıyor yoksa hamile olabilir miyim? ayrıca 15 eylülde gebelik testi yaptım evde ve negatif çıktı lütfen yardım eder misiniz ? kan pede çok az geliyor ve peçeteye pembe izlerin geldiği de oluyor,bir kaç kere kanın normal geldiği oldu

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Sorunuzu daha önce yanıtladım . Gebelik söz konusu değil.

 6. gmze diyor ki:

  Hocam eşimle ilşkiye girdim yumurtama doneminde bugun 5.gün kasik bacak bel agrim var goguslerimi sis hissediyorum sizce hamilemiyimdir

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Gecikmeniz olursa en az 3 günlük test yapın..Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapılmaz.

 7. Şüpheli diyor ki:

  Bundan üç hafta önce sürtünme yoluyla ilişki yaşadık. Üzerimizde kıyafet filan da yoktu ve vajen çevresine bosaldi. 36 saat sonra da ertesi gün hapı kullandım. Hamile olabilir miyim.

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Bu tür birliktelikte gebelik söz konusu olmaz.

 8. diyor ki:

  Yeni evliyim adetime bir hafta var yumurtaliklarim ağrıyor hamiliyim

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Mensinizde gecikme olursa en az 3 günlük test yapın.

 9. beşiktaş diyor ki:

  merhabalar admin.ben 26 güne bir adet olurum.yumurtlama tarihim nedir.ilgin için tşk ederim

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba aşağıdaki linkten hesaplamanızı yapın..

    

   http://www.hamilemiyim.org/yumurtlama-donemi-tarihi-hesaplama/

 10. diyor ki:

  Mrb eşimle 31 temmuz adet bitiminin günü iliskiye girdik korunmadım ve 16 ağustosta tekrar adet oldum ve 3 gün sürdü eşimle hala korunmuyoruz hamile kalma ihtimalim nedir acaba ?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.

 11. yeşim düğüm diyor ki:

  pco hastasıyım. ayın 9 ve 18inde kan testi yaptırdım negatif. adetimin sökülmesi için tarlusal kullandım 4 gün oldu hala regl olamadım. bu yüzden 27'sinde tekrar kan testi yaptırdım 0.03 çıktı. hamile miyim?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Değer gebelik lehine değil.

 12. dilara ışık diyor ki:

  merhaba hocam. 1 ağustosta şüpheli bir ilişkiye girdim, fakat tam birleşme kesinlikle olmadı ve kıyafetler vardı. yinede ertesi gün hapı kullandım kullandıktan 2 gün sonra kahverengi leke ve 4 gün kanamam oldu . daha sonra ayın 3'ü, 9'u ve 18'inde kan testi yaptırdım hepsi negatif çıktı, aynı zamanda 2 gün önce evde idrar testi uyguladım o da negatif.. aynı zamanda pco hastasıyım,adetlerim çok düzensiz. doktorum bunun üzerine tarlusal adlı ilacı verdi. ilacım bitti, 3. gün bugün fakat hala regl olmadım. hamilelik ihtimalim var mıdır?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba bu tür birliktelikte gebelik söz konusu olmaz..

 13. Endişeli diyor ki:

  Merhabalar ağustosun 7 sinde regl oldum 12 sinde reglmin son günü eşimle birlikte olduk boşalma anında geri çekildi ve içime boşalmadı bunun üzerine aynı şekilde ayın 19 unda birlikteliğimiz oldu regl günüme 7 gün var ama benim gögüslerimde şişlik ve hassasiyet var çok fazla gazım oluyor birde sık sık idrara çıkıyorum sabahları zor uyanıyorum ve gün içinde çok acıkıyorum hamile olabilir miyim evde yapacağım idrar testinde varsa eğer gebelik belli olur mu bu dönemde yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapılmaz. Bu yanıltıcı olur. Beklenen mensiniz de en az 3 günlük gecikme söz konusu olursa test yaparsınız.

 14. diyor ki:

  Merhabalar benim bi sorum olucaktı hocam ben temmuz ayının 06 gününde adet oldum.geçen gün ağustos ayının 13 ü eşimle ilişkiye girdik ve korunmadık bugün gebelik testi yaptım negatif çıktı acaba hamile olasılığım varmıdır .şimdiden teşekkürler.

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   HCG testi yapın net sonuç alırsınız..

 15. Sevgi diyor ki:

  Meraba . Ben temmuzun 25imde iliskiye girdim . Ve adetime bir gun kala yani 13 agustosata tekrar esimle iliskiye girdik ve o gunun aksami pembe kan geldi . 14 agustostada adet oldum fakat normalde oldugumdan az ve silik kirmizi akiyor ayrica sabah karnim agridi aksama kadar da rahmimde batmalar oldu ve karsiklarim agriyo ayrica sol karsigimin oralarda siskinlik var .onumumu goruyorum ben su anda yardim edermisiniz ?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba tedbiren test yapmanızı öneriyorum.

 16. Ayse hayriye diyor ki:

  Arkadan bi ilişki gerçekleşti fakat bunun üstüne 3 ay düzenli adet gördüm fakat bu ay adetim 8 gün falan gecikti gebelik var mıdır

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   3 defa mensiniz gerçekleşmiş + bu tür birliktelikle gebelik söz konusu olmaz.

 17. Endiseli diyor ki:

  haziranın ilk haftasi sürtünme yoluyla birlikte olduk 2 gün gecikmeli hasta oldum.19 gün sonra yine oldum 6 gün sürdü adet dönemim. Goguslerim de şişkinlik kasiklarimda ve basimda ağrı var hamile olma ihtimalim varmı?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.

 18. Cannes diyor ki:

  Merhaba Ben 17 temmuz da regl oldum 21.bitti 23 de ilişkiye girdim ve boşalma olmadı ve bu günler ovulasyon dönemim ve 5 gündür kan seklinde lekelenme geliyor kasiklarm çok ağrıyor 2 gün önce gebelik testi yaptım negatif çıktı sizce hamilemiym.

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba lekelenmenin  bir kaç nedeni var. Muayene olmadan anlaşılmaz.Lekelenme devam ederse hekime görünün.

 19. sse diyor ki:

  Mrb ayın 21inde esimle birlikte olduk ertesi gun ella kullandim ve o aksam tekrar korunmasiz birlikte olduk ayni gece reglme 3 gun varken reglim basladi agrili bir sekilde ve 2 gun surdu kesildi hamile olabilirmiyim?en yakin ne zaman öğrenebilirim?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.Testi istediğiniz zaman yapabilrsiniz.

 20. esrazorlu diyor ki:

  2 ay önce ilişkiye girdim ilişkiden iki gün sonra adet oldum ikinci adetim 5 gün gecikti ilk kan kahverengi geldi sonra düzeldi son adetim pembe renkli gibiydi göğüs uclarimda koyulaşma oldu ve karnımın büyüdügünü hissediyorum 2 kere idrar testi yaptım ikiside negatif hamilemiyim

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Testler negatif mensinizi olmuşsunuz gebelik söz konusu değil.

 21. Bursa boz diyor ki:

  Merhaba benim adetim az silik kan şeklinde geldi ve sarı ve kahverengi sıvı geldi ilişkiye girdikten sonra da sıvı akıntı devam etti sizce ne olabilir ve karnım şiş ve kasıklarım arada ağrıyor

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Bunu anlamak için önce test yapın sonra hekime görünüp muayene olun..

 22. Seda diyor ki:

  Duphaston kullandıktan sonra adet olmamız halinde hamilelik söz konusu mudur? Ufakta olsa ihtimali var mıdır?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Mens başlarsa gebelik söz konusu olmaz.

 23. Aslı diyor ki:

  Merhaba. Eşim askerde olduğu için 1 nisan da geldiğinde yakınlaşmamız oldu. Ben mayıs ve haziran aylarında regli oldum fakat bu ay 2 gün gecikti. Midem bulanıyor başım dönüyor ve aşırı uykum geliyor bu aralar. Sizce hamile miyim. Lütfen yardımcı olun

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba mensniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.

 24. Elif diyor ki:

  6 haziranda son adetimi oldum , düzenim 28 günde 1. Yani bugün olmam gerekiyor fakat isteyerek çocuk yapmaya çalıştık eşimle. Daha doğrusu ben şırınga yöntemi ile ağzıma hiç hava ile temasa geçmeden gelen spermleri enjektörle çekip içime boşalttım sonrada hiç ayağa kalmmadan uyudum. Adet gecikmesi olmasını bekliyorum test için fakat belirti olarak günde 10 saat uyku ve sık idrara çıkma başladı birde sadece sağ göğsümün koltuk altına doğru olan kısmı acıyır adet olucakmışım gibi. Başka belirti şimdilik yok çabuk yoruluyorum , çok uyku ve çok sık idrara çıkma. Sizce hamile olabilirmiyim?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Belirtilere göre gebelik teşhisi yapmak yanlış ve yanıltıcı olur.Beklenen mensinizde en az 3 günlük gecikme olursa test yapın.

 25. diyor ki:

  Merhabalar erkek arkadasimla uzakta oldugumuz icin 2 gunlugune yanina gitmistim ve 26,27 mayista yakinlasmamiz oldu ama sadece surtunme yoluyla bende birsey yoktu onda ise ince pijama vardi ve 20 haziranda yani tam zamaninda gecikme olmadan adetimi oldum.hamile olma ihtimalim varmi? Simdiden tesekkurler

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.

 26. Buket diyor ki:

  Merhaba eşimle korunmasız ilişkiye girdikten sonra 2 saat içerisinde ella kullandım ve iki gün sonra kanamam başladı ama adet düzensizligim var ve öncekinden daha az agrısız ve lekelenme gbi hamile kalma ihtimalim varmı teşekkürler...

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba ,Mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu olmaz.

 27. figen diyor ki:

  merhabalar adetime bir gün kala çok hafif kanamam oldu.leke şeklinde.bende adet olduğumu düşünerek üzüldüm ancak tam 24 saat geçti üzerinden hala çok hafif leke şeklinde kanamam oluyor.Daha önce hiç böyle olmamıştı.önce hafif leke olur bir kaç saat sonrada kanamam başlardı.4 gün öncede kan testi yaptırmıştım sonuç negatif çıkmıştı hamile olabilirmiyim.

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba  adet miktarı her zaman aynı olmayabilir.Gebelikle alakalı bir durum değil testiniz de negatif..

 28. berra diyor ki:

  merhaba ben en son Mayıs ın 16da adet oldum. bu ay 7gün geçti. iki gün önce idrarda test yaptım fakat negatif çıktı. göğüslerimde ağrı şişme, bulantı kusma yaşıyorum. acaba hamile miyim? sağlık ocağına gittim kandan test yaptırmak için ebe bana adetin den 10gün geçmeden gelme dedi. daha 3gün var 10günü tamamlamak için ne yapacağımı şaşırdım doğrusu

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba hastanede hcg testini hemen yapabilirsiniz.Belirtilere daynarak gebelik teşhisi yapmak yanlış ve yanıltıcı olur.

 29. Nur diyor ki:

  İyi günler ben en son 5 mayıs tarihinde adet oldum. 19 mayısta boşalma olmadan bir ilişki yaşadım. 26 mayısta da kahverengi lekelerim gelmeye başladı.1 hafta kadar sürdü. Sol kasıkta da ağrı olunca doktora gittim. Durumu izah ettim. Ultrasonda karnımdan baktı ve 2cmlik ve daha küçük kistler belirledi.Lekelenmelerin bu sebepten olacağını söyledi ilaveten yine kan testi de yaptırdım o gün. Haziranın 2siydi. Yani 13 14 gün geçmişti ilişkinin üzerinden değer 0.59 çıktı. Gebelik yok diyerek bana duphaston adında kist için bir ilaç verdi. İlacı kullanırken göğüs hassasiyeti oluştu bugün ilacın bitişinin 3.günü hala regl olmadım. 2 sorum var size. 1.si yaptırdığım kan testine güvenebilir miyim? 2.si duphastonun bitmesine 2 hap kala antibiyotik tedavisi olmam gerekti. Antibiyotik reglim de gecikme yapabilir mi? Cevaplarsanız sevinirim teşekkür ederim.

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba hcg testinin yanılma payı yoktur.Bazı ilaçlar mens gecikmesine neden olabilir.Gebe değilsiniz.İçiniz rahat etsin..

 30. diyor ki:

  Ben Mayıs'ın 6 sinda son adeti mi oldum bugün haziranin 11 i bugün kan testi yaptım negatif çıktı bu kadar gecikme normal mi ne kadar daha bekliyeyim evham etmeye başladım ne olur yardimci olun

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Her mens gecikmesi gebelik değildir.Gecikmeniz için hekime görünün.

 31. diyor ki:

  ben erkek arkadasimla ters iliskiye girdim. vjinaya da degdi ne arkadan iceriye nede vajina ustune bosalmadi. sadece zevk akintisindan korkuyorum. 5 gun oldu midem cok bulaniyor hamile olabilir miyim. idrar testi yaptim negatif cikti ama zaten daha 5 gun oldu kac gunde idrar testinde hamilelik belli olur. ayni zamanda polikistik overim var

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Bu tür birliktelikte gebelik söz konusu olmaz.

 32. Selen diyor ki:

  Kızlar ben 21mayısta regl oldum eşimle ilişkiye girdik şuan yorgunluk var üstümde göğüslerim şişti karnımın altı şişiyor. Şuan test yapmadım ama hamile gibi hissediyorum bazen midem bulanıyor sizce hamilemiyim kızlar

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Bu kadar erken gebelik belirtisi olmaz gecikmeniz de yok.Psikolojik.

 33. diyor ki:

  Ben erkek arkadasimla adetimden 1 hafta once falan sürtünme ile iliskiye girdim. 3 mayista adet oldum. Çok yogundu ilk gün soğan kürü icmemden kaynaklanmis da olabilir her neyse 9 gün sürdü yani 11 mayista bitti. 1 haziran aksaminda adet oldum tekrar fakat pıhtı şeklinde yogunluklu geliyo surekli biraz da fazla koyu geldi sanki. Daha devam ediyor adetim. Yoğunluğu da ne çok az ne çok fazla. Pıhtı seklinde gelmesinin sebebi nedir? Hamile olma olasiligim var mi?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Mens döneminde pıhtı zaten olur .İki defa mens olmuşsunz gebelik söz konusu değil.

 34. diyor ki:

  merhaba ya ben erkek arkadaşımla beraber tatile gittim yurt dışına herşey çok güzel gidiyordu ama alkol falan da aldık içime boşaldı üstünden 15 gün geçti adetime son iki gün var ama her zaman 2 gün önceden olurdum olmadım ve sabahtan beri midem çok bulanıyor sigara içemedim kusuyorum test yapsam mı yoksa2 gün daha mı beklesem işk defa başıma böyle bişe geliyor

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Beklenen mensinizde en az 3 günlük gecikme olursa test yaparsınız.

 35. 5 diyor ki:

  Selam admin. Test yaptirmadan yorum yapmam doğru değil demiştiniz. Evde test yaptım. Negatif çıktı. Kan testi yaptırmaya gerek var mıdır nolur yönlendirici cavplar bekliyorum. Teşekürler

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba plano testler hatalı sonuç verebilir hcg testinin yanılma payı yoktur .Bundan yola çıkarak test yapabilir ve yapmayabilirsiniz.

 36. 5 diyor ki:

  Selam admin. Ben adet gününden önce erkek arkadasimla ilişkiye girdim. Ama içime boşalmadi. Adet donemimden 3 gun once test yaptım negatif çıktı. Sonra adet oldum ama kanamamda bi tuhaflık vardı 7 gün sürdü ve kanamam cok fazla değild. adetim bitti fakat. Midem cok fena bulanıyor ve kasıklarımağrıyor mide bulantim sabah aksam devam eediyorbunun dışında başkabir belirti yok. Testte yyapamıyorum sizce hamile olabilir miyim ?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Test yapmadan sonucu öğrenmeniz mümkün değil.Olaslıklı yorum yaparak yanıltmak istemem.

 37. diyor ki:

  Sevgilimle arkadan ilişkiye girdik arkama boşaldı hastaligim 6 gün gecikti hamilelik belirtileri yazamıyorum sizce hamilemiyim

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Bu tür birliktelikle gebelik söz konusu olmaz.Gebelik tek koşulda olur sperm vajinadan içeri sızarsa.

 38. Yağmue diyor ki:

  İyi günler ben 13 mayısta regli oldum 19 unda bittim 13 mayıstan öncede korumasız ilişkimiz olmuştu şu 10 gündür çok fazla midem bulanıyor ve uyku hali ve kasıklarda ağrım var 2 gün önce kan testi yaptırdımm fakat doktor olsada şuan negatif çıkar bi sonraki adetini bekle eğer gecikirse tekrar yap dedi şuan resmen kendimi hamile hissediyorum sizce olurmu ya çok istiyorum ALLAH nasip ederse :((

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Doktorunuz gereken bilgiyi vermiş gecikmeniz olursa test yapın.

 39. Fatoş diyor ki:

  Bnm nisanın 17sinde adet oldum eşimle mayısın 6 tısında ilişkiye girdik acaba içine boşaldı hamile olabılirmiyim?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Gebe olup olmadığınızı biz bilemeyiz gecikmeniz olursa test yaparsınız.

 40. tuba diyor ki:

  Ben üç gün hasta oldum nısanın 28 de ama snra kanalda olmadı arada bulantı oluyor sabah ve gün arası hamılemıyım acaba cvplarmısınız

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Bu şekilde gebelik teşhisi olmaz gebelik şüphesi için test yapın.

 41. esra diyor ki:

  Nisanin 16 sinda adet oldum 10gun sürdü ve suan 17 gün oluyor eşimle 2gune bir ilişkiye giriyoruz dünden beri az miktarda kanamam ve lekelenmem var kan testi yaptırdım negatif çıktı kanama neden oluyor gebe olma ihtimalim varmi

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Ara kanamaların nedeni muayene olmadan anlaşılmaz.Testi erken yapmışsınız gecikmeniz yok.

 42. zeynep diyor ki:

  Sabahlari mide bulantilarim oluyo hatta gun icindede tekrar bulanti yasiyorum. Kokulara karsi hassasiyetim var. Halsizlik uyku halide mevcut.şeffaf sekilde akintim var.gecen ayin 21inde adet oldum ve sonrasi duzenli iliskim oldu. Adetime daha cok var sizce bu belirtiler hamile oldugumu gosterir mi lutfen cvp. Bebegimin olmasini cok istiyorum...

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi olmaz.Gecikmeniz olursa test yaparsınız

 43. Arzu diyor ki:

  Merhaba ben eşimle korunmadan ilişkiye giriyorum ama içime bosalmiyor bu durumda risk varmı ben çocuk istemiyorum suan

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba korunmasız her ilişki istenmeyen gebelik açısından risktir.Gebelik istemiyorsanız uygun bir korunma yöntemi uygulayın

 44. diyor ki diyor ki:

  Adet olma tarihim 14 nisan ve bu 5 gündür aşırı bulan tim var ve bel agriyo halsizlik var test yaptım negatif çıktı ve çok üzüldüm neden bulan tim var hamilemiyim yoksa degilmiyim

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Her mens gecikmesi gebelik değildir.Plano test yaptıysanız emin olmak için hcg testi yaptırın

 45. Dery diyor ki:

  Ben adetime 8 gün kala kan testi yaptırdım beta hcg 7 çıktı.ardından evde idrar testi yaptım ikinci çizgi silik çıktı.hamilemiyim ?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba testleriniz gebelik lehine gecikmeniz olursa testi tekrar yapın

 46. diyor ki:

  Benim adetime iki gün var ama ben çok halsizim ve arada midem bulaniyor kasiklarimda agri bugün kanda test yaptırdım negatif çıktı ne yapmalıyım ?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba  belirtilere daynarak gebelik teşhisi yapmak yanıltıcı olur.Gecikmeniz olursa test yaparsınız

 47. diyor ki:

  Benim adetime iki gün var ama ben çok halsizim ve arada midem bulaniyor kasiklarimda agri bugün kanda test yaptırdım negatif çıktı ne yapmalıyım ?

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba gecikmeniz için hekime görünün.Her mens gecikmesi gebelik lehine değildir

 48. diyor ki:

  Adetim bir hafta gecikti kasıklarım ağrıyor mide bulantım normale göre çok fazla ama kusma falan olmuyor mide bulantım geliyor afedersiniz geğiresim geliyor snra geçiyor idrar yolu ağrıyor. Özellikle bugün en sevdiğim dondurmayı yiyemedim kötü değişik koku tat geliyor gibi oluyordu hamile olduğumdan şüpheleniyorum test alıp yapmak istiyorum ama önceki yaptıklarım gibi negatif çıkar diye korkuyorum eşime güzel haber vermek istiyorum artık :(

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba  test yapmanızdan başka olur yok hanımefendi.Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmak yanıltıcı olur.

 49. diyor ki:

  Adetim 8 gün gecikti.ilişde geri çekme yoluyla oldu. İlişkiden 2 hafta sonra idrar testi yaptım negatif çıktı.karın bölgemde kramp şişlik var halsizlik var. Sizce hamile miyim.

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Her mens gecikmesi gebelik kaynaklı değil.Gecikmeniz için hekime görünün

 50. Esra diyor ki:

  Merhaba 2 ay önce sürtünme yolu ile ilişki yaşadım bakireyim. Olmam gereken iki adetimi de oldum. Hamilelik riskim var mıdır. Karnım iki haftadır şiş ama bir ağrı yok

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba mensinizi olmuşsunuz gebelik söz konusu değil

 51. hilal cintimar diyor ki:

  Merhaba adet gunume 12 gun var ama kasiklarim da agri var ve 2 gundur lekelenme oluyo ve ara ara midem bilaniyo .hamile olabilirmiyim

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba bu kadar erken gebelik belirtisi olmaz.Rahim kaynaklı yada hormonal bir sorun olabilir hekime görünün

 52. gülbeyaz diyor ki:

  merhaba benım adetım gec gelıyordu erken geldı bu ay belım ve kasıklarım cok agrıyor mıdem bulanıyor basım donuyor aşırı uykum asırı iştah acıldı vajinamdan da bem beyaz akıntı gelıyor bunu sebebi hamılelık olabılır ??

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba test yapmanızı öneriyorum.Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmak yanıltıcı olur..

 53. VAHIDe diyor ki:

  Slm belietilerin cogu hemen hemen var yarin adet gunum ama acayip bi sekilde mide bulantisi ozellik le oksurunce yemek yapilan yerde kokulara duyarlilik kasiklarimda acayip agri batiyo gibi goguslerim hassas ama cok istedgim icin pisikolojik olabilir mi die de korkuyorum

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba gecikmeniz varsa test yapın..Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmıyoruz

 54. Bagdat diyor ki:

  Slm ben 27/11/2015de normal adet oldum 23/12de adetim 3gün geldi ve sonra üç dört damla kahverengi leke geldi ama kassıklarımda agrı var ve baş dönmem oluyo hafite mide bulatım oluyo neden acaba

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Normal mens olmuşsunuz özel bir nedeni yok.Diğer problemleriniz  psikolojik olabilir.

 55. Ceylin diyor ki diyor ki:

  Adetim iki gün geçikti akıntı geliyo adet sanıyorum bakıyorum bişey yok ayrıca sol gögüsümde şişti sizce ne olabilir acil cvb verirseniz

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Yarın gebelik testi yapın belirtilere dayanarak gebelik var yok diyemeyiz.

 56. esmerim diyor ki:

  hastalığıma 4-5 gün kasıklarım ağrıyor ve midem bulanıyor hamile olabilirmiyim çok istiyorum bebek ama bazen adetten önce bu belirtiler oluyor

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi olmaz.Gecikmeniz olunca test yaparsınız.

 57. esmerkız diyor ki:

  Ii aksamlar bn 19 yaşındayım.sevgilimle surtunme ile ilişki yaşadık.ben bakireyim gobegimin alt tarafina bosaldim dio ama oda hatırlamio.1 gün sonra adetim geldi ama boşalInca hamile k alındığını yeni ogrendim psikolojim bozuldu doktora gidemiom testte almaktan çekiniyorm hiç ilişkiye girmedik bn hamileyim gibi hissediyorum psikolojik olarak lütfen cevap verin

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Bu tür birliktelikte gebelik söz konusu olmaz.Mensinizi de olmuşsunuz..

 58. Korkuyorum diyor ki:

  Sevgilimle iliskiye giriyoruz ilk prezervatif takmadan biraz icome giriyor bosalmasina yakin takiyor gecen ay yine boyle bir iliski yasadik iliskiden iki gun sonra hastalandim tam gun surdu simdi hastalanmama 9 gun var ama sag kasigimda agri oluyor basim donuyomus gibi oluyor midem bulanicakmis gibi oluyor hamilemiyim yoksa psikolojik olarak mi yapiyorum aba lutfen yardim edinn :(

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Daha önce mensinizi olmuşsunuz gebelik söz konusu değil

 59. Emine diyor ki:

  Merhaba gecen ay 16 sinda adet gördüm 6 gun surdu ve 7 günu esimle birlikte olduk 10 gün sonra kahverengi leke ve ara ara pembe leke geldi 3 gün sürdü. Adetime 9 gün var 3 gündür belim agriyor gazim var sürekli kasiklarim agriyor hamile olabilirmiyim

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Merhaba her lekelenmeyi gebeliğe bağlamayın.Kaldıki bu kadar erken gebelik belirtisi olmaz.Gecikmeniz olursa test yapın

 60. Beyza diyor ki:

  Daha önce mensinizi olmuşsunuz saydıklarınız enfeksiyon bulugusunu gösteriyor jinekoloğa görünün

  1. Beyza diyor ki:

   Rica ederim sevgiler

   1. Smsk diyor ki:

    Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim..

    1. Beyza diyor ki:

     Merhaba bu kadar çabuk gebelik belirtisi olmaz beklenen mensinde gecikme en az 3 günlük olursa test yaparsın sevgiler

     1. Smsk diyor ki:

      Merhaba , Adetim bitince korunmasız ilişki yaşadım adetim ayın 6 da bitti ama yumurtalama dönemim olmadığı için hamile olamam die okuyorum açıklamalarda fakat belirtilere bakacak olursak göğüslerimde hiç bişi yok ama belim çok ağrıyor midem bulanmıyor ama midemde ağrı var ve çok halsizim uykulardan zor kalkıyorum sizce bunlar ramazan dolayısıyla mı yoksa hamilelikle ilgili belittiler olabilir mi evde kendim test yapsam ne Zaman yapmam doğru olur ? kafam çok karıştı yoksa kendimi psikolojik mi etkiliyorum anlamadım bana yardımcı olursanız sevinirim.

      1. Beyza diyor ki:

       Korunmasız her ilişki risktir her dönem gebe kalınabilir düzensiz ovülasyonla

       1. ??? diyor ki:

        Adetimden hemen sonra ilişkiye girdim hamile kalma olasılığım var mı ?

        1. Beyza diyor ki:

         Mensinizi olmuşsunuz gebelik söz konusu değil

         1. Gülşah diyor ki:

          Merhaba, Ben ayın 27 de hasta oluyordum ve ayın 25 de ilişkiye girdim. Hastalığım 2 gün gecikmeli geldi 29 da oldum.ve hastalığımdan hemen sonra tekrar ilişkiye girdim hamile olma olasılığım var mıdır? Veya sizce hamile miyim ?

          1. Beyza diyor ki:

           Mensinizi olmuşsunuz gebelik söz knusu değil

           1. Gossip diyor ki:

            Sevgilimle çıplak surtunduk surtunduk zevk suyu bulastı vajinama bu olaydan 4 gun sonra adet oldum ve 4. Gun kahverengi akıntım geldi karın altı sisti ve cok gazım var acaba hamile miyim

            1. Beyza diyor ki:

             Mensinizde gecikme varsa test yapın belirtilere dayanark gebelik teşhisi yapmıyoruz

             1. Ay_bus diyor ki:

              Merhaba dogum kontrol hapini birakali 8ay oldu 4aydir cocuk icin ugrasiyorum bu dort ayda adetim duzensiz sekilde oldu 15gun daha sonra 20.gunde adet oldum yaklasik 3hafta gecti migdem bulaniyor yaniyor sol kasigim cok agriyor bazen ayaga kalktigimda krap girer gibi oluyor kasigima ama negatif gormekten cok korktugum icin test tapmiyorum adetim bi duzene girmedigi icin yumurtlama gunumu de hesaplayamiyorum bi kac gundur elim ayagim ates icinde daraliyorum

              1. Beyza diyor ki:

               Merhaba gebelik planı öncesi jinekolojik muayenedne geçmenizi öneriyorum Ayrıca bu kadar çabuk gebelik belirtisi olmaz

               1. sewda diyor ki:

                Merhabalar ben 17 aydır evliyim ve yaklaşık 1sene kadar dogum kontrol hapi kullandım bıraktım hemen hemen 6 aydır kullanmıyorum ama 4aydir falan cocuk yapmak icin çalışıyoruz ama bir türlü hamile kalamiyorum adetime 1 hafta var ve ben 1haftadir sabah kalkinca ve akşam saatlerinde midem inanılmaz bulanıyor su dahi icsem bulanıyor ama kusmuyorum kasiklarim da agridan ziyade kasilmalar oluyor biranda kısa sureli sancı giriyor 3saniye kadar sürüyor. . Sizce hamile kalmış olabilir miyim . Test icin adetimi beklemeli miyim

                1. Beyza diyor ki:

                 Kanda gebelik testi yap çubuk testler hatalı sonuç verebilir

                 1. yegane diyor ki:

                  salam menim adet vaxtimdan 7gun kecib ureyim bir kez bulandi ara sirada gun erzinde bulantilar olur agrilarimda var bir az test yaptim neqatif hamile ola bilirmiyim acaba hamileyemse niye test gorsetmedi ?

                  1. Beyza diyor ki:

                   Test yapın

                   1. ayşe diyor ki:

                    Merhaba benim adetim 8 gün gecikti sabahları da kahvaltıdan önce hafif midem bulanıyor ve yumurtalıklarıma ara ara çok ağrı giriyor hamile olabilirmiyim acaba?bugün kan testi yaptırdım amaa çook heyecanlıyım inşallah pozitif çıkar..

                    1. hul diyor ki:

                     Muptele arkadaşım pko olmasın umarım bişi yoktur

                     1. Beyza diyor ki:

                      Merhaba hcg değerinizi bilmiyorum ama pazartesi tekrar yapın ve jinekoloğa görünün her adet gecikmesi gebelik lehine değildir

                      1. müptela diyor ki:

                       Merhaba Beyza hanım.Benim reglim 5 gün geçti.2 gün geçtiğinde sabah idrar testi yaptım negatif.Aynı gün kan testi yaptırdım o da negatifmiş.Hala regl olmadım ve ağzımın içi sulu sulu,midem bulanıyor,başım dönüyor,yorgun ve uykusuz hissediyorum kendimi.karnımın alt kısmı dolgun ve ara ara kasıklarım belim ağrıyor.Ben çarşamba yaptırdım testi.Acaba sabah idrar testi ve pazartesi de regl olmazsam kan testi mi yaptırsam.Kanda çıkmaması kesin sonuç mudur,hafta içi de kadın doğuma gitcem.Size yazarken bile sağ kasığımda batma,şişlik ve ağrı var.Biraz uzun oldu ama.Şimdiden çok teşekkür ederim.Sevgiler

                       1. Beyza diyor ki:

                        Valla test yapmazsınız biz nerden bilicez Test yapın yeterli gecikme var

                        1. gamze diyor ki:

                         Ocak 2de adet oldum bu ay adetim 3 gün geçti vitamin kullandım acaba hamilelik varmı heyecandan test yapamıyorum

                         1. Beyza diyor ki:

                          1 aydır doktora gitmeyi düşünmedinizmi ?

                          1. Beyza diyor ki:

                           Gecikmeniz olursa testi yapın

                           1. aysun diyor ki:

                            Benimde sol kasigim da çok bakmaya oluyor ayaklarıma vuruyor 3 gündür ise sabah gel akşam bulantı oluyor hafif hafif idrar çıkıyorum ağız kuruluğu var regl 3 var idrarda yapsam cikarmi

                            1. Beyza diyor ki:

                             Normal mensinizi olmuşsunuz gebelik söz konusu olmaz

                             1. prenses diyor ki:

                              Bndede iltihap vardı ama su anda iyiym bi sorunum yok bebek çok istiyorum 3aylık evliyim ve cok takıyorum geçen ayki adetim 3gün filan sürdü sonra kahvemsi seyler geldi adetliykende test yaptım negatif cıktı mide bulantım nadiren oluyo tekrar negatif çıkcak diys test yapmaya korkuyorum

                              1. Beyza diyor ki:

                               Merhaba mensinizde en az 3 günlük gecikme yaşarsanız test yapın

                               1. elif diyor ki:

                                Merhaba adetim 5kasimdi ayin 15 de 17de19da ve 20sinde esimle birlikte olduk acaba hamilemiyim ne zaman sonuc alabilirimm hamile kalmak istiyorum

                                1. Beyza diyor ki:

                                 Düşük ihtimalde olsa kalınır

                                 1. sinem diyor ki:

                                  Zevk suyu ile hamile kalınır mı

                                  1. Beyza diyor ki:

                                   Hamile kalıp kalmıyacağınızı biz bilemeyiz gecikmeniz olursa test yaparsınz

                                   1. Beyza diyor ki:

                                    HCG testi yaptır için rahat etsin

                                    1. gùlsah diyor ki:

                                     merhaba.hamilelikte olan belirtilerim mevcut.lakin ben her ay adet gôrmekteym.yaklasik son bir aydir alt karin bôlgemde kipirdanmalar ve sislik hissetmeye basladim.eczaneden test alip yaptim fakat negatif cikti.sizce bu durum nedir?

                                     1. Beyza diyor ki:

                                      Doktorunuzun verdiği ilacı düzenli kullanın + doktorunuzun tavsiyelerine uyun (beklenen tarihte testi tekrarlayın)

                                      1. ismini vermek istemiyorum diyor ki:

                                       7yildir evliyim bir defa olsun hamile kalmadim azeriyim polikistik hastasiyim tedavi oluyorum hormonlarim yumurtaliklarim cok iyi 4 aydi ki normal 28 gunde bir reql oluyorum ben 13 mart adet gordum 24 martda bana kahvemsi leke oldu 3gun sonra test yapdim test sonucu biri tam birisi acik hat dusdu doktorum obur ayin on ucunu beklememi soyledi uzanmami tafsiye etdi lekeye karsi 3tane iyne yazdi cevap yazsaniz cok mutu olurum

                                       1. Beyza diyor ki:

                                        Pazartesi kanda geblik testi yapın sevgiler

                                        1. fatma diyor ki:

                                         Merhaba benim her ay adetim 26 günde biro luyor gecen ayın 27sinde regl oldum fakat 1.1,5 gun surdu bu ay 24- mart ta olmam gerekıyordu fakat olmadım daha bu sabah ıdrar testi yaptırdım faakat negatıf cıktı kan testı yaptırmalımıyım. nezman bellı olur ıdrarda yada kanda bugun yaptısam sonuc kesın olur mu tesekkurler.

                                         1. Beyza diyor ki:

                                          Ne açıklayıcı gelmedi tatmin olamıyorsanız netten cevap arıyacağınıza doktora görünün ..

                                          1. Beyza diyor ki:

                                           Zaman zaman kanama miktarında değişim olabilirMevsimler geçişler stres rahim kaynaklı sorun vs..Tedbiren gebelik testi yapın

                                           1. aysun tekin diyor ki:

                                            Mrb ben bu ay adetim sadece iki gun sürdü ve üçüncü günü kahverengi leke geldi uc gundur vücudumda gariplikler hissediyorum kasiklarimda agrilar başladı migdem bulanıyor belim de ağrılar başladı sık sık tuvalette gitmeye başladım merak ediyorum hemen böyle belirtiler baslarmi acaba piskolojikmen mi oluyor adetim yeni bittiği için test yapamıyorum

                                            1. aysun tekin diyor ki:

                                             Bana pek açıklayıcı gelmedi ben bu ay yine adet oldum ama sadece iki gun oldum ve üçüncü gün kahverengi renk geldi.İki gündür kasiklarim cok agriyo , bas dönmeleri ve migde bulantilari yasiyorum karnimin cevresindede agrilar basladi ve evet dediginiz gibi sık sık kucuk tuvalette çıkıyorum bel ağrısıda cabasi ama hemen böyle belirtileri başlarmı lutfen beni aydınlatin

                                             1. Beyza diyor ki:

                                              Bu kadar çabuk gebelik belirtisi olmaz .Akıl var mantık var gecikmen olursa test yap

                                              1. Beyza diyor ki:

                                               Bu kadar çabuk gebelik belirtisimi olur? Gecikmen olursa test yap

                                               1. ılayda diyor ki:

                                                acaba ne zaman cvb alabılırımm

                                                1. ılayda diyor ki:

                                                 mrba hocam ben adetım bıttıkten bır gun ve ıkıncı gun esımle bırlıkte olduk ve ılskıden 4 gun sonra mıde bulantısı yasadım ıkı gun..ve 1 hafta sonrada kasıklarımda agrı batma seklınde ve bunu takıp eden bel agrıları cekıyorumm acaba bu sekılde adet bıtımının hemen arkasından gırılen ılıskıden hamıle kalınırmı ???? şimdeden tesekkurler

                                                 1. AYÇA diyor ki:

                                                  bn adet bıtımınde 1ve 2. gunlerı esılmle ılıskıye gırdım ve ılıskıden bır hafta sonra kasıklarımda belımde agrılar basladı ılıskıden 4 gun sorada aralıksız ıkı gun boyunca mıde bulantısı yasadım sabahları sorum adet bıtımınden hemen sonra hamıle kalınırmı

                                                  1. Beyza diyor ki:

                                                   Merhaba belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmıyoruz.Kanda gebelik testi yapın net sonucu alırsınız

                                                   1. Nihan diyor ki:

                                                    Merhaba ben en son adetimi 27 ocak 2014 tarihinde gördüm. O günden beri adet olmadım normalde mart başında gelmesi gerekiyordu. adet gecikmemin 3. ve 10. günün de evde test yaptım ikiside negatif çıktı gün boyunca çok hafif bulantılarım ve ara ara kasıklarımda sızı oluyor. ve sık idrara çıkıyorum. Hamile olabilir miyim?

                                                    1. Beyza diyor ki:

                                                     Merhaba canım olasılıklı yanıtlar vermiyorum Eşiniz korunuyormuş korunmadan eminseniz gebelik söz konusu olmaz.Tedbiren içiniz rahat etsin diye hcg yapın

                                                     1. Oylumcakir diyor ki:

                                                      Merhabalar...ben 4ayönce dogum yaptım...eşim korunuyor fakat 1 haftadır çok sık idrara çıkıyorum ve adet sancısı gibi sancım var aynı zamanda midemde bulanıyor(((bu arada oluşalım döneminden sonra hiç reel görmedim)))dün sabah aç karnına test yaptım negatif çıktı sizce hamile olma şansım kaç:(((((

                                                      1. Beyza diyor ki:

                                                       Adet gecikmesi yaşamadan yapılan testler değerlendirilmemelidir.Gecikmeniz olursa testi tekrarlayın

                                                       1. admin diyor ki:

                                                        Selamlar Nazlı, Bir gün kala test yapmışsın sonuç doğrudur hamile değilsindir. Kesin mi vs derseniz net olarak kesin değil diyerek yüzde vermemiz gerekiyorsa % 90 oranında doğrudur. Yani hamile değilsinizdir. Ama ben yinede kafamda soru işareti var ne yapayım diyorsanız kandan gebelik testi yaptırın lütfen. Sevgiler.

                                                        1. nazlı diyor ki:

                                                         merhabaa adetime daha 1 gün var ve ben bügün test yaptım sonuç negatif çıktı acaba test doğru mudur yani adetten önce test yaptırmak kesin sonucu doğrular mı?

                                                         1. Beyza diyor ki:

                                                          Beklenen adetinizde gecikme yaşarsanız test yapın.Belirtilere dayanark gebelik teşhisi yapmıyoruz

                                                          1. songül diyor ki:

                                                           merhaba gecen ay 17 de adet gördüm bu ay daha olmadı mide bulantısı ara ara kasık ağrısı ve göğüslerim geçen aydan beri çok hasas hamile olabilirmiyim yaşım 43

                                                           1. Beyza diyor ki:

                                                            İlaç doğru kullanıldığı taktirde %85-90 koruma sağlar.Ki siz de prospektüste okumuşsunuz.Gecikmeniz olursa test yapın.Gebe kalıp kalmayacağınızı biz bilemeyiz

                                                            1. çiçek diyor ki:

                                                             merhaba ben geçen ay 7şubatta ilişkiden 12 saat sonra norleva kullandım içerisindeki prosödür 12 saat içinde%95 etkili olduğunu söylüyor normalde 3-4 yada tam olduğum tarihte adet oluyodum bu ayda eşimle ilişkide geri çekimle korunduk adet görmeme daha 2 gün var ama ben tedirginim hamile olabilir miyim? olma olasılığım nedir? TEŞEKKÜRLER

                                                             1. Beyza diyor ki:

                                                              Merhaba hatice kanda gebelik testi yaptır net sonucu alırsın..

                                                              1. hatice diyor ki:

                                                               merhabalar hocam ben gecen ay 11 nde hastalandım ama gcen ay 28 cekiyo bu ay 31ve bnm yarın hastalanmam gerekiyoo test yaptım 1 hafta once sonuc negatif sizce bdaha ypıyım mı ama sanki adet olcakmısım gbi gögüslerme dokunamıyorum ltfen yrdmcı oln szce hmlmiyim..

                                                               1. Beyza diyor ki:

                                                                Merhaba Korunmasız her ilişki istenemeyen gebelikler açısından risktir.Her adet gecikmesi gebelik lehine değildir.Tedbiren gebelik testi yapın ve jinekolojik muayeneden geçin.Sevgiler

                                                                1. M.M diyor ki:

                                                                 Merhabalar size bi sorum olacaktı ben 31ocakta adet oldum ve 6 şubatta bitti adetim ayin 15 inde de ilişkiye girdim fakat ice boşalma durumu olmadi. Adetim de hala gelmedi fakat bugun kahverengi renkte akintim geldi bir günlük pedi batiracak kadar. Adetim ne zaman gelir bu akinti neden geldi hamile olma riskin var mi. Bilgilendirir deniz çok sevinirim.

                                                                 1. Beyza diyor ki:

                                                                  Hayatım gecikmen varsa test yap test yapmadan belirtilere dayanarak gebelik teşhisi olmaz .Umarım gebesindir.Sevgiler

                                                                  1. reyhan diyor ki:

                                                                   merhaba en genelde duzenlı adet oluyordum ama aralıkta 11de oldum ocaktada 11de oldum bu ay hala olmadım gebe kalmak istıyorum acaba gebe olabılırmıyım bulantım cok az ama kavun içi rengınde akıntım oluyo cevaplarsanız cok sevınırım test yapıcam ama olumsuz cıkarsa dıyede cok korkuyorum inş hamıleyım dır lutfen cevap yazın

                                                                   1. zehra diyor ki:

                                                                    Merhabalar ben 2 ay önce ölü gebelik nedeniyle kurtaj oldum doktorum 2 ay dinlen daha sonra hamile kalabilirsin dedi suan adetim 6 gün geçti dün hem kan testi hem idrar yaptırdım ikiside pozitif ama kan degerleri sanki düşük beta hcg 308.5 cikti korkuyorum acaba diger hamileligim gibi bundanda bi sorun olacakmi daha yuksek cikmasi lazımdı galiba bu durumu yaşayanlar varmi acaba

                                                                    1. özlem diyor ki:

                                                                     merhaba hocam.ben de yıllardır adet düzensizliği vardı şu an 24 yaşındayım...evlenmeden önce doktor diane 35 i kullanmamı söylemişti yaklaşık 6 ay kullandım.Bıraktığımda çok düzenli olmamakla beraber düzene girmiş sayılırdı. yani günü tam tutmasa da her ay adet oluyordum.evlendim 1 yıl korunduk sonra çocuk düşündüğümüzde 3 ay kadar çocuk olmadı doktora gittim herhangi bir sorun yok dedi Duphaston adlı ilacı verdi.kullandım ertesi ay hayatımda ilkkez aynı gün adet gördüm.sonra ilaca devam ettim bu ay o günü birkaç gün geçti..doktor bırakınca adet görmezsen hamilesindir dedi. bahsedilen belirtilerden sadece kasık ve bel kısmımda hafif ağrılar var gelip aniden gidiyor.gögüslerde adet yaklaşınca çok ağrı olurdu hiç ama hiç ağrı yok..bszı şeylerden ciddi anlamda tiksinme durumu oluştu..psikolojik olabilir mi ümitlenip hayal kırıklığınaa uğramak da istemiyorum ama hamile olabilir miyim gebelik testi kesin sonuç verir mi?

                                                                     1. merve diyor ki:

                                                                      merhabalar... ben normalde adet günümden hep bır hafta gec olurdum, ama bugun 1 hafta erken oldum sıvılcelerde oluştu yüzümde mıde bulantımda oluyo ara ara, neden olabılır acaba. tesekkurler

                                                                      1. arya diyor ki:

                                                                       merhaba, ben 1 ay önce bi ilişki yasadım ve aradan 24 saat gectikten sonra ertesi gün ilacı aldım ve 1 gün sonra adetimi gördüm bir sonraki ilişkimde dısarı bosalma oldu ve adet günüm gecikti gebelik testini yaptım tek çizgi çıktı fakat yeterli midir bu kan testi yaptırmam gerekiyor mu ?

                                                                       1. nursen diyor ki:

                                                                        normalde adet tarihim düzenli bebek istiyorum bu ay adetim gecikti 6 gün 3 günde kan testi yaptırdım yok dr gittim adet olmamam için herhangi bir durumda yok yumurtalıklarım temiz dr. bekleyelim dedi 10 gün daha acaba hamilemiyim teste yapmadım birdaha

                                                                        1. gulcan diyor ki:

                                                                         Merhabalar ben 1.5 yildir evliyim korunuyorduk 2 aydir bebek istiyoruz ama ben cok heycan yapiyorum sanirim cok istedigimizden beynimde ole seyler yaratiyorum belki.. adetim gecen ayin basindaydi 03.10.2013 bu tarih civari simdi gecikmisti test yaptim olumsuz cikti simdidede ayni tarihlerde bekliyorum ama merak ediyorum acaba diyorum olabilirmi duzensiz yani bir iki gun hep gecikir veya erken gelir adetim... daha 3-4 gunum var gelmesine ama karnimda agrilar hissediyorum normal mi bilemiyorum okdr cok istahim acikki kendimi taniyamiyorum. goguslerimde agri sanci var ama nedenini aciklayamiyorum kendime sabirsizim sanirim biraz :)

                                                                         1. Beyza diyor ki:

                                                                          sorunuz yanıtlandı

                                                                          1. Beyza diyor ki:

                                                                           Test yapmadan gebe olup olmadığınızı anlayamazsınız Gecikmeniz var test yapın

                                                                           1. gözde diyor ki:

                                                                            arkadaşlar merhaba ben düzenli olarak adet geçiriyordum fakat bu ay gecikti aşırı göbek olustu be gögüs uclarında kararma var test yapma geregi duymadım silerden bilgi almak istedim...

                                                                            1. gözde diyor ki:

                                                                             arkadaşlar düzenli bir adet geciri yorum her ay bu ay gecikti ve aniden kilo alma gögüslerde şişkinlik uclarında kararma yardımcı olurmusunuz testte yapmadım sizlerden bilgialmakistedim yardımcıolursanız seviniri...

                                                                             1. Beyza diyor ki:

                                                                              Kanda gebelik tetsi yapın..

                                                                              1. esra koçak diyor ki:

                                                                               ben 18 yaşındayım adet günüm hem erken oldu hemde çok kısa sürdü şu anda mide bulantılarım var göğüs uçlarımda karartı vardı fakat birden bire kayboldu sık sık idrarada çıkıyorum karnımda şişlikte var fakat bi ay geçmeden test yaptım negatif sonuç aldım sizce hamile miyim

                                                                               1. Beyza diyor ki:

                                                                                Merhaba şüpheniz varsa kanda gebelik testi yapın

                                                                                1. Beyza diyor ki:

                                                                                 İçinizin rahat etmesi açısından kanda gebelik testini yenileyin

                                                                                 1. brna diyor ki:

                                                                                  normalde her ayın 15 inde mutlaka olurdum fakat 2 gün gecikti snra 3gün damla damla oldum snrda parça parca oldum ve 4gün kan testi yaptırdım 1,20 cıktı ve kanamam biti fakat bulantım sırt ağrım geçmedi anlmadım hiç adetliyken bulantım olmazdı şaşırdım.

                                                                                  1. aslı gökmen diyor ki:

                                                                                   merhaba.benım her ay adetim düzensizdir gecikmeler olur.bu ay tam zamanında oldu ve her ay sadece leke şeklinde gelen adetim bu ay ilk gününde çok yoğun geldi sonraki 3 günde leke şeklinde devam etti yine.dün tamamen akıntımda bitti ama 2 gündür müthiş bir bel ağrısı ve bulantım var dün gece uyuyamadım kustum bu gün hala bulanıyo ve tansiyonum aşırı düşük.eczaneden test alıp yaptım fakat negatif çıktı.sizce adetin hemen sonrasında çıkan bu belirtilerden sonra üstelikte test negatif çıkmışken hamilelikten şüphelenmelimiyim.çünkü ilk hamileleiğimi bu şekilde bulantılarla anlamıştım fakan o zaman adet gecikmeside olmuştu

                                                                                   1. Beyza diyor ki:

                                                                                    Berna ne kadarlık gecikmen var değerinle beraber tekrar yaz

                                                                                    1. serife diyor ki:

                                                                                     cok tesekkur ederim :)

                                                                                     1. brna diyor ki:

                                                                                      kanda gebelik testi yaptırdım ve 1,20 cıktı sanırım değilim ama halen bulantım var :(

                                                                                      1. Beyza diyor ki:

                                                                                       Merhaba test yapmadan gebe olup olmadığınızı öğrenemezsiniz Keşke elimden bir şey gelse canım..Kanda gebelik testi yaptır ve sonuca göre jinekoloğa görün sevgilerimle

                                                                                       1. Beyza diyor ki:

                                                                                        Merhaba şerife Aslı yok canım :) cinsiyeti senin yumurtan değil eşinin spermi belirler..Sevgiler

                                                                                        1. Beyza diyor ki:

                                                                                         Kanda gebelik testi yapın sonuca göre jinekoloğa görünün

                                                                                         1. brna diyor ki:

                                                                                          msjımı almadınız sanırım?

                                                                                          1. brna diyor ki:

                                                                                           merhaba ben her ayın 15 inde adet olurum ve bu ay bebek bekliyoduk 2 gün gecikti 3gün az az kanamam var fakat cok bulantım ve bas dönmem var hamilemiyim?? lütfen cvp yazarsanız sevirim

                                                                                           1. serife diyor ki:

                                                                                            selamlar doktor hanim benim size bir sorum olacak benim 3 tane kizim var ama ben birtanede oglum olsun istiyorum ALLAH nasip ederse tabi benim sag yumurtaligimda sag overde gelip gecici kis oldugunu soyledi doktor bu kis surekli tekrarliyo sorum su sag yumurtaliktan oglan sol yumurtaliktan kiz oldugunu duymustum ne kadar dogru bilmiyorum ama bu benim hamile kalmama ve erkek bebegim olmasina engel olurmu cevabiniz icin simdiden tesekkur ederim.

                                                                                            1. serife diyor ki:

                                                                                             slm beyza hanım benim adetim çok düzensiz her ay adet olmadan 2 3 gün önceden kasıklarım ağrımaya başlıyo göğüslerim şişiyo ama bu ay 12 gün geçti aşırı kasık ağrım baş dönmesi mide bulantısı kramplar ve göğüslerimde ağrı var dokunamıyorum bile sizce hamile miyim test yapmaya korkuyorum hamile değilsem yine çok üzülürüm diye lütfen bana yardımcı olur musunuz?

                                                                                             1. Beyza diyor ki:

                                                                                              Acabalarla kafanı oyalıyacağına gebelik testi yap canım.Umarım mutlu haberlerini alırız sevgiler

                                                                                              1. bûşra diyor ki:

                                                                                               Ablacim ben 10da adet olmam gerekiodu olmadim bebek istiyorum7aylik ewliyim gunum gecio ama hic bir belirtisi yok test yaptirayimmi yada bekliyimmi. Hayal kirikligi geciririm diye korkuyorum.

                                                                                               1. Beyza diyor ki:

                                                                                                Kanda gebelik testi yapın sonuca göre jinekoloğa görünün

                                                                                                1. elif diyor ki:

                                                                                                 merhaba ben gecen ayin 6 sinda regl olmustum bu ayin 3 unde bi kac damla kanamam geldi ve gitti simdi akintim var acaba hamilemiyim

                                                                                                 1. Beyza diyor ki:

                                                                                                  Merhaba buşra Yarın sabahın ilk idrarıyla gebelik testini yapabilirsin canım Sevgiler

                                                                                                  1. busra diyor ki:

                                                                                                   Merhaba beyza hanm ben 28.temmuzda regl oldum bes gun suruyo bnm regl 2 si gibi bitti sonra biz ağustos ortasinda İlişki ye grdk esimle ben korunmadm ve bugun ayin biri oldu hala regli olmadm 4-5 gun gecti midem bulaniyo ve idrara surekli Cikiyorum hamilemiyim diye supelendim gun doldumu idrar testi yaptirsam cikarmi tesekkur ederimm..

                                                                                                   1. Beyza diyor ki:

                                                                                                    Gecikme yaşamadan test yapmayın sevgiler

                                                                                                    1. arjin diyor ki:

                                                                                                     merhaba ben 27 temmuz da adet oldum.6.gun sürdü.yumurtlama günlerinde özellikle denedik.adetime 5 gün var.çok heycanlıyım yeni evliyim ama bebek istiyoruz.Allah nasip ederse.tahlil yapsam çıkarmı yoksa erken mi.

                                                                                                     1. Beyza diyor ki:

                                                                                                      Ağrılarınızın olması normal gebelikle,adetle alakası yok

                                                                                                      1. Nisa26. diyor ki:

                                                                                                       Ben 8ağustos da aşılama yaptırdım kasiklarimda ani ağrılar oluyo göğüslerim ağrıyor bunlar gebelik belirtileri olabilir mi yoksa gecelik için daha erken belirti olmaz mi

                                                                                                       1. Beyza diyor ki:

                                                                                                        değer şüpheli 2 gün sonra tekrar yapın

                                                                                                        1. Beyza diyor ki:

                                                                                                         merhaba bebeğin cinsiyeti bu şekilde belirlenmez .Günü geldiğin de usg ile öğrenirsin.

                                                                                                         1. sudenaz diyor ki:

                                                                                                          slmlar bnim sorum şudur tşk ederim şimdiden tabiki.benim 1.bebeğim kızım sol kasığımdaydı ve şu anda 2.bebeği düşünüyoruz bu ay 2 bebeğime hamileyim yeni 3 haftalık fakat bunda hem sol kasığım arada ağrıyor sağda ağrıyor ama çoğunluk sol tarafımda bunun da cinsiyeti kız olabilme ihtimali varmıdır.yanlış anlaşılmasın ben sağlıklısını istiyorum kızımda olabilir ama 2 sininde oğlum olmasını istiyoruz.oğlum olsa kızım olmasını isterdik hepimiz sanırsam.cvp verirseniz tşk ederim.

                                                                                                          1. sbel diyor ki:

                                                                                                           Merhaba doktor hanim benim sat tarihim 23 haziran kan testi yaptitfim beta hcg 6.3 cikti hamilemiyim acil cvpppp nolurrr

                                                                                                           1. Fatma diyor ki:

                                                                                                            Ve kasiklarima baski yaptigimda sanki biseyler atiyor gibi lutfen yardmci olun

                                                                                                            1. Fatma diyor ki:

                                                                                                             Ben 25 haziranda adet oldum fakat herzamankinden biraz farkli gibiydi daha sonra herhangi bi birlesme yasanmadi suan adetime daha 5 gun var fakat 3 gundur sol kasigimda agri var acaba adet belirtisi veya usutmeyle alakali bi durum olabilir mi hamilelik olma olasiligi var mi acaba

                                                                                                             1. Beyza diyor ki:

                                                                                                              sorunuz yanıtlandı

                                                                                                              1. Beyza diyor ki:

                                                                                                               Günün geciktiyse test yap gebe olup olmadığını ancak bu şekilde öğrenebilirsin

                                                                                                               1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                Merhaba bu kadar erken gebelik belirtileri olmaz canım gecikme yaşarsan test yap

                                                                                                                1. nisanur diyor ki:

                                                                                                                 merhabalar.ben 28 yaşındayım bir senedir bebek denemeleri yapıyoruz ama olmadı. reglime on üç gün kala gece mide bulantım başladı 2 gün sürdü sadece geceleri oldu.şu an reglime tam bir hafta var ve dün gece mide bulantısından uyuyamadım.sürekli midem bulanıyor ama kusma yok zaten normalde de kusamam, midem de kolay kolay bulanmaz. göğüslerimde aşırı derece şiş ama bu regl öncesinde de olan bir şey. hamile olma ihtimalim var mı ? test almak için erken diye düşünüyorum sizce de erken mi? teşekkürler...

                                                                                                                 1. Şerıfe diyor ki:

                                                                                                                  Hamılemym dye sorduğmda basm agryo mıdem bulanyo.7 hazranda nısanlmla surtnme oldu ama bna az bı sıvı geldı gbı hssettm o bısı olmdı dyo.o zmandan berı adet grmuyorum.bna cvap verırmsnz lutfn ck korkuyorum.kndımı ck kotu hssedyorum. :(

                                                                                                                  1. Şerıfe diyor ki:

                                                                                                                   Hamılmym dye aklıma gldğımde mıydem bulanyo basım agryo.7 hazranda nısanlmla beraberdk.surtnme oldu ama grmdı.bosaldımı blemyorum sankı az bı sıvı gldı ama o olmdı dyo.adet gormdm o zmandan snra ve cok korkuyorum. . Lutfn cevap werırmsınz.

                                                                                                                   1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                    Yaşadıkların psikolojik olabilir.İçin rahat etsin diye kanda gebelik testi yaptır

                                                                                                                    1. aysu diyor ki:

                                                                                                                     ben düzenli adet oldum fakat beyza hanım benim iki gündür midem yanıyo ben anlamıyorum bu durumlar psikolojik mi.normaldede arada sırada midem yanardı.ben adet oldum aklımda gebelikle ilgili hiç bi soru yoktu taki girdim belirtileri okudum bşyler olmaya başladı.ne bilim anlık baş dönmeleri gerçi bikere başım döndü.iki gündür aralıklarla midem yanıyo.üstüne görme diye bi durum varmış öyle birşey olabilirmi.başıma böyle birşey hiç gelmedi çok tedirginim hastaneye gidip test yaptırmaya çekiniyorum eczaneden test almaya çekiniyorum kafayı yiycem.ama mide bulantım yok.sbah kalktıgımda agzımda kötü bi tat yok.geceleri gayet rahat uyuyorum.halsizlik yok.

                                                                                                                     1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                      adet olmuşsunuz gebelik söz konusu değil

                                                                                                                      1. aysu diyor ki:

                                                                                                                       merhaba.ben 28 mayısta nişanlımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik.kalçalarıma boşaldı.fakat bacak aramada geldi herhalde tam bilmiyorum.4 haziranda adet olmama gerekti ve 4 haziranda normal bir şekilde adet oldum.şuana kadar hiç bir hamilelik belirtisi yok.ama ne zaman ben hamile miyim? diye düşünsem stres olsam, mideme bir kramp giriyor anlık baş dönmesi oluyor.acaba ben hamile miyim?lütfen cevap verin.çok sinir bozucu bir durum.ne zaman hamile miyim diye düşünsem birşeyler oluyor.

                                                                                                                       1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                        Gecikmeniz için jinekoloğa görünün

                                                                                                                        1. gülcan yalçın diyor ki:

                                                                                                                         arkadaslar ben nisan 26 da kürtaj oldum ama çok pişman oldum sonra kürtajdan sonra hiç korunmadım ama hamile kalmadım mayıs26 adet oldum adetten sonra daha düzenli ve sık ilişkiye girdim daha adet günüm gelmeden kan tahlili yaptırdım çıkmadı su anda 24. günümdeyim adet olalı bu ay cok umutlandım ne zaman test yaptırmalıyım sizce yardım edin lütfen

                                                                                                                         1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                          Rica ederim ..İlacınız hakkında bilgim yok Her kesin tedavisinde kullanılan ilaçlar da farklıdır

                                                                                                                          1. Beyhan diyor ki:

                                                                                                                           Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Tedavi öncesi 8 kilo verdim ama tedavi içinde biraz dikkatsizlik yüzünden 3 kilo geri aldım. Daha çok ödem oluşuyo. Ödem söktürücü kurlar yaptım faydasını gördüm ama tekrarlıyo. Dikkat etmem gerekiyo :( Merak ediyorum acaba bu gördüğm tedavi doğrumu? Türkiyede de bu tür ilaçlarmı kullanılıyo? Selamlar

                                                                                                                           1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                            Merhaba beyhan ;Adet düzensizliği için ovülasyona yardımcı tedaviler uygulanıyor.Hormon bazlı ilaçlar bazı bayanlarda kiloya yol açabiliyor.Eğer kilo probleminiz varsa mutlaka diyetisyene giderek size uygun diyet seçeneğiyle kilo vermeye çalışın Çünkü kilo gebe kalmada sıkıntı yaratabiliyor.Düzenli ovülasyon için incir tüketin +tedavinizi olun.Gebelik şüphenizden dolayı kanda gebelik testi yaparak net sonucu alabilirsiniz Sevgilerimle

                                                                                                                            1. Beyhan diyor ki:

                                                                                                                             Merhabalar, ben yaklaşık 6 aydır hamile kalmaya çalışıyorum ama ne yazık ki olumsuz. Bende çocukluktan beri adet düzensizliği var bu yüzden 16 yaşımdan itibaren korunma hapı kullandım. Zararlı olduğunu duydum bıraktım sonra adet olmayınca tekrar kullandım. 26 yaşımda evlendim ve 4 sene boyunca düzenli olarak haplarımı kullandım. Adet düzensizliğim olduğu için doktoruma başvurdum. Hamile kalmam için özel bir tedavi görüyorum. Yumurtlama dönemim düzensiz olduğu için hormon hapları ile kontrol ediliyor. Bu 6 aydır sürüyo ve sonuç negativ. İğne tedavisi uygulancak bende ama yanetkilerinden korkuyorum. Hormon dengesizliğmden kilo sorunumda var ve bu kullandığım ilaçlarla ödem oluyor vücutta. İğne tedavisi daha çok şişirirmi? Şuan 30 yaşındayım biran önce gebe kalmak istiyorum. Son tedavimde adetim 1 gün gecikmeli geldi ama 3 gün sürdü. Daha önce hiç yaşamadığım ağrılarım oldu sol kasığımda iğne gibi batmalar gibi. Kanamam durdu ama ara ara o ağrılarım devam ediyo. Aşırı yorgunluk ve halsizlik var ve 2 gün önce sabaha karşı bulantıyla uykumdan uyanıp istifra ettim ( normalde kolay kolay istifra edemem ) kanamam olduğu halde hamile kalmış olabilirmiyim? Şu son içtiğim ilacın adı ARİMİDEX ve düzenli olarak günde 3 defa METFORMİN kullanıyorum. Benim gibi hastlara türkiyede nasıl tedavi uygulanıyor? Ben isviçrede yaşıyorum. Cevabınızı bekliyorum, teşekkürler

                                                                                                                             1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                              Merhaba kürtaj sonrası lekelenme düzensizlik olabilir.Doktor kontrollerinizi aksatmayın sevgiler

                                                                                                                              1. Fatos diyor ki:

                                                                                                                               Mrb beyza hanim ben 24 nisanda kurtaj oldum.30 gun sonra ilk adetimi oldum adetin 1 gunu ilac kullanmaya basladim bugun 12 gun oluyor ilac kullanali (dogumkontrol hapi)ama halen kahferengi lekelenme var gecen ay jinekolog kontrolunde herseyin normal oldugu icimin temiz oldugu nu souledi acaba boyle halen lekelenmem normalmidir ? Tesekkur ederim ....

                                                                                                                               1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                emin olmak için knda gebelik testi yapın.Belirtilere dayanarak gebelik var yada yok diyemeyiz

                                                                                                                                1. acelya diyor ki:

                                                                                                                                 Slmlar Hocam, Yaklasik 2 hafta önce gebelik testi yapmistim ve sonuc negativdi.Regel dönemim 13-14 de gelmeliydi hala gelmedi.Migdem cok bulanio kasiklarim coook agrio belimde fehci bir sekilde.Yüzümde sivilceler cikmaya basladi,migdem eksio ,dudaklarim vatlio durduk yere sizce hamile miyim?? Simdiden tskler cevaplar icin

                                                                                                                                 1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                  Merhaba kanda gebelik testi yapın ve doktorunuza görünün.

                                                                                                                                  1. emine diyor ki:

                                                                                                                                   merhaba. ben polikistik over bulunmakta bebek istiyoruz ama bakalım allah nasip ederse. adetim oldum olası hep düzensiz en son 13.03.2013 de odu şuanda hala olmadı doktor geçen ay klomen verdi kullandım sonra gitmedim bilmiyorum test yapmaya korkuyorum artık çok dengem bozuluyor şu hastalıktan bir kurtulabilsem. :(

                                                                                                                                   1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                    sorunuzu yazdığınız yerden takip edin

                                                                                                                                    1. esra diyor ki:

                                                                                                                                     Mesajimi almadiniz sanirim

                                                                                                                                     1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                      Merhaba biz olasılıklara ihtimallere göre yanıt vermiyoruz her hangi bir sağlık probleminiz varsa gebe kalabilirsiniz

                                                                                                                                      1. tuğba diyor ki:

                                                                                                                                       Merhaba. Ben her ay düzenli olarak 30 günde bir adet oluyorum. 2 nisan da adet oldum yumurtlama dönemim ise 18 nisanda. Fakat ayın 12sinde eşimle ilişkide bulunduk ve içime boşaldı hamilelik ihtimali var mıdır? Eğer varsa da diş rahatsızlığımdan dolayı bu süreç içinde 2 defa majezik içtim bebeğe herhangi bi zararı etkisi olur mu?

                                                                                                                                       1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                        Damlacım inan bana stresten adetin öyle geliyor.Kendini kasma artık rahat bırak http://www.hamilemiyim.org/forum/ forumda üstüne görmeyle ilgili konu var mutlaka oku

                                                                                                                                        1. Damla diyor ki:

                                                                                                                                         Ablacim adetimi bekledigim tarihten bi gun once oldum.fakat adetim kirmizida olsa az az gelior,onceki adetim gibi degil..hamilelik belirtiside yok.sadece goguslerim hala dolgun fakat agrisi gecti..korkuyorum hamile olabilir miyim? Ustune gorme falan diolar.. Ucuncu gunum adetimin ama kesilecek gibime gelior.. N yapmaliyim.? Idrar testini n zaman yapmam bana dgru sonucu verir? Cok tsk ediyorum ..

                                                                                                                                         1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                          her adet gecikmesi gebelik değildir.Kadın doğum uzmanına görünün sevgiler

                                                                                                                                          1. tubatuba diyor ki:

                                                                                                                                           merhaba öncelikle en son 7 şubat 2013 tarihinde adet oldum ve 43 gündür adet olmadım eşimle düzelli ilişkiye girdik bebek istediğimiz için. eczaneden aldığım test silik çizgi çıktı.Kan testi yaptırdım doktor negatif dedi ama neden adet olmuyorum adetlerim hep günü gününedir.Hamile olma ihtimalim varmı.

                                                                                                                                           1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                            MerhabaAdet olmuşsunuz gebelik söz konusu değil

                                                                                                                                            1. selin diyor ki:

                                                                                                                                             Slm ben su anda hamile miyim degil miyim bilemiyorum. esimle iliskiye girdimistik korunmadan ve ondan sonra adetim geldi yaklasik 1 hafta sonra 6.3.13 geldi.ama su anda acayip hamilelik.belirtileri var migdem vok bulaniyo basim dönüyor kasiklarim agriyo ve basim sizve hamile miyim??

                                                                                                                                             1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                              Doktor tedavisi şart pınarcım.Ama sana bitkisel kür önerebilirim.Hayıt meyvası hormon denegeleyen harika bir bitkidir.Yalnız bunu sakın kaynamakta olan suya atma zehirlenirsin.1 çay fincanı suyu kaynat ,kaynadıktan sonra söndür.içine 1 tatlı kaşığı hayıt meyvasını at ve demlendikten sonra tüket.Sabah kahvaltısından sonra adaçayı,akşamları hayıt meyvesı çayı.Tadı çok acıdır,ama işe yarıyor.Bal ve kara çörek otunu ,tarçını karıştır.Her sabah 1 tatlı kaşığı tüket.

                                                                                                                                              1. pinarr diyor ki:

                                                                                                                                               bunun icin onerdikleri dogum kontrol haplari ama kullaniyorum bunlarda bi işe yaramiyo. ilk ay duzenli sonra yine düzensizleşiyo:(

                                                                                                                                               1. Beyza diyor ki:

                                                                                                                                                Olasılıklara göre cevap vermiyoruz..Size önerim adet düzensizliğiniz var öncelikle tedavi olun sevgiler

                                                                                                                                                1. pinarr diyor ki:

                                                                                                                                                 merhabalar hocam.ben 5haftalik bi düşükten sonra 3ay dogum kontrol hapiyla korundum.3aydirda hicbir sekilde korunmuyoruz.ama hamile kalamiyorum.bu ay kasiklarimda batma arada hafif bazende siddetli mide bulantisi oluyo arada bas donmesi.sizce hamile miyim? bu aeada adetlerim de duzensiz

                                                                                                                                                 1. Mehmet diyor ki:

                                                                                                                                                  Adet öncesi ve adet döneminizde olan kasılmalar ve daha bir çok etki,gebelik belirtisi ile de aynı olabilir fakat belirtilere göre kendinizi şartlandırmayın lütfen. İlişkinin üzerinden 12 gün, adetinizde en az 3 en fazla 10 gün geçtikten sonra,kanda gebelik testi ile kesin sonuç elde edebilirsiniz. Çubuk testlerde az da olsa hata payı olabiliyor. Fakat kan testi ile alacağınız sonuç kesindir efendim. Sevgiler

                                                                                                                                                  1. Mehmet diyor ki:

                                                                                                                                                   Adet öncesi ve adet döneminizde olan kasılmalar ve daha bir çok etki,gebelik belirtisi ile de aynı olabilir fakat belirtilere göre kendinizi şartlandırmayın lütfen. İlişkinin üzerinden 12 gün, adetinizde en az 3 en fazla 10 gün geçtikten sonra,kanda gebelik testi ile kesin sonuç elde edebilirsiniz. Çubuk testlerde az da olsa hata payı olabiliyor. Fakat kan testi ile alacağınız sonuç kesindir efendim. Sevgiler

                                                                                                                                                   1. Mehmet diyor ki:

                                                                                                                                                    Adet öncesi ve adet döneminizde olan kasılmalar ve daha bir çok etki,gebelik belirtisi ile de aynı olabilir fakat belirtilere göre kendinizi şartlandırmayın lütfen. İlişkinin üzerinden 12 gün, adetinizde en az 3 en fazla 10 gün geçtikten sonra,kanda gebelik testi ile kesin sonuç elde edebilirsiniz. Çubuk testlerde az da olsa hata payı olabiliyor. Fakat kan testi ile alacağınız sonuç kesindir efendim. Sevgiler

                                                                                                                                                    1. Selen diyor ki:

                                                                                                                                                     Merhaba eşimle adet dönemimin 3.günü geri çekilme yöntemiyle ilişkiye onda sonra 23.kasım.2012 düzenli adettimi gördüm arada bazı belirtilerden dolayı evde test yaptım sonuç negatif bu testen sonra tekrar adettimi düzenli gördüm ama bel ağrım miğde yanmam ve sol kasığıma arada ağrı giriyor sizce şüpenmelimiyim tekrar evde tes yapıcam ama eşimle yeni evliyiz ve bebeğin erken olduğunu düşünüyoruz ne yapmam gerekiyor?

                                                                                                                                                     1. ilknur diyor ki:

                                                                                                                                                      kımse yokmu

                                                                                                                                                      1. pinar diyor ki:

                                                                                                                                                       Hocam merhaba ben 6 ekim 2012 de kurtaj oldum.esimden ayrildigim icin hicbir birlikteligim olmadi ve kurtajimdan 35 gun sonra regl oldum ve sonrasinda eski duzeninde oldugu gibi 28 gunde bir duzenli regl olmama ragmen midem bulaniyor tansiyonum dusuyor karnimda siskinlik var ve gurultular geliyor arada seyirmeler oluyor.adetimin bittigi gun test yaptim negatif.ama ben korkuyorum kurtaj basarisiz olduysa 21. Hafta oldu ve artik evlide degilim psikolojim bozuldu lutfen bi cevap.

                                                                                                                                                       1. ayşeee diyor ki:

                                                                                                                                                        hocam ben en son 15 aralıkta hastalandım bu ay 12 ocakta hastalanmam gerekiyordu ama olmadım 28 gün sürüyordu acaba hamilemiyim bide ben ilaç kullanıyorum onların etkisi olabılır mı gecikmeyle ilaçlar KLOMEN VE FOLİDOCE

                                                                                                                                                        1. ilknur diyor ki:

                                                                                                                                                         merhaba hocam benım sorunum şu ? ben 1.5 yıllık evliyim ve çoçuk istiyoruz artık ben 3 aydır düzenli adet görüyorum adet tarihlerim 12 ekim 11 kasım 13 aralık tarihlerinde adet gördüm. bu ay ise adet tarihime daha 9 gün varken kahverengi akıntım geldi bu akıntım 1.5 gün felan sürdü. acaba hamilemiyim hocam çok merak edıyorum bırde alt karın bölgemde agrı var sürekli degildi ama bugunlerde asırı olmaya başladı. bunun dışında ıse hıç bır belırtım yok adet olucagım zaman genelde bu gunlerde goguslerımde hassasıyet olurdu o bıle yok bu ay ne yapmam gerekıyor lutfen yardım edın ???

                                                                                                                                                         1. ilknur diyor ki:

                                                                                                                                                          merhaba benım yorumun neden hala denetim için beklenıyor yazıyor yorumum nezaman denetlenecek

                                                                                                                                                          1. kdaenn diyor ki:

                                                                                                                                                           NzkxEa uemjulyhhalp, [url=http://zkausdvuvixn.com/]zkausdvuvixn[/url], [link=http://wrlzjydrnkqi.com/]wrlzjydrnkqi[/link], http://herjdsoohjti.com/

                                                                                                                                                           1. sarı kız diyor ki:

                                                                                                                                                            mrhb arkadaslr benim sorum su 3 ay lık ewliyim 24 yasındayım adet kanamam beklediğim tarihten erken oldu ve her zamankinden az bi kanamam oluyor pembemsiden baslayarak kan rengi koyulastı ara ara bas dönmesi ve mide bulantı hisine kapılıorum kasık ağrısı ve gögüslermde doldunlasma oluyor acaba gebe kalmıs olabilir miyim acil cvp istiyırm

                                                                                                                                                            1. sarı kız diyor ki:

                                                                                                                                                             mrhb arkadaslr benim sorum su 3 ay lık ewliyim 24 yasındayım adet kanamam beklediğim tarihten erken oldu ve her zamankinden az bi kanamam oluyor pembemsiden baslayarak kan rengi koyulastı ara ara bas dönmesi ve mide bulantı hisine kapılıorum kasık ağrısı ve gögüslermde doldunlasma oluyor acaba gebe kalmıs olabilir miyim acil cvp istiyırm

                                                                                                                                                             1. elosh diyor ki:

                                                                                                                                                              merhaba 3 ay önce evlendim ... 2 ay adet oldum bu ay 23 ünde olacagım fakat sag yumurtaligimda hafif şişkinlik var fakat çok az agrım var hafif bir şekilde ve başım çok agrıyor gözlerimde aynı sekilde ... acaba hamilemiyim .. bir kac gun once rahatsizlanddim hataneye gittim doktora ilac kullanmak istemedigimi soyledim gebelik olabileceginden supheleniyorum diye adet gunumu sordu soyledigimde hesaplama yaparak olabilir dedi... fakat test yapmadi bende adet gunumun gecmesini bekliyorum sizce sag yumurtaligimin sisme sebebi gebelik olabilirmi ? cok tesekkur ederim.. bebek isteyen arkadaslarima allahsaglikli bir bebek nasip etsin...

                                                                                                                                                              1. sonngül diyor ki:

                                                                                                                                                               ben geçen ayın 13de adet oldum normalde bu ayın 10 da olmam gerekirdi bugünde sarı akıntı var hamile ola bilirmiyim lütfen bilgilendirin beni.

                                                                                                                                                               1. ilknur diyor ki:

                                                                                                                                                                merhaba hocam benım sorunum şu ? ben 1.5 yıllık evliyim ve çoçuk istiyoruz artık :D ben 3 aydır düzenli adet görüyorum adet tarihlerim 12 ekim 11 kasım 13 aralık tarihlerinde adet gördüm. bu ay ise adet tarihime daha 9 gün varken kahverengi akıntım geldi bu akıntım 1.5 gün felan sürdü. acaba hamilemiyim hocam çok merak edıyorum bırde alt karın bölgemde agrı var sürekli degildi ama bugunlerde asırı olmaya başladı. bunun dışında ıse hıç bır belırtım yok adet olucagım zaman genelde bu gunlerde goguslerımde hassasıyet olurdu o bıle yok bu ay ne yapmam gerekıyor lutfen yardım edın ???

                                                                                                                                                                1. Esrabekir diyor ki:

                                                                                                                                                                 Merhaba 1yasinda kizim war adet olmuyodum esimle 3 defa korunmadik onun uzerinden 2 gun koyu kahverengi adet oldum acaba ustunemi gordum test yaptm negatif cikti testi erkende yapmis olabilirm cocugumu emziriyorum hamile miyim cok merak ediyorum bazen migdem bulaniyo ve kasıklarimda agri oluyo lutfen acil cvp bekliyorum

                                                                                                                                                                 1. pelin diyor ki:

                                                                                                                                                                  bir buçuk senedir bebek istiyorum guatr çıktı kanımda yeni hap kullanmaya başladım bide geçen ay birinde adet olsum 11 de bir tti ara kanamam oldu ve hala oluyorum ara kanama 3 üncü adet zamanıma gircem hala azar azar oluyorum hamile ola bilirmiyim hamile kalamıyorum bi türlü guatr varkende gebe kalına bilirmi

                                                                                                                                                                  1. efsun diyor ki:

                                                                                                                                                                   mrb ben 23 yasındayım 2 bucuk yıldır evliyim. 2 yıldır korunduk 4 aydır korunmuyoruz bebek istiyoruz benim sorum şu olucaktı.ben kasımın 6 sında adet oldum aralıgın 6 sında pembe bi leke geldi sonra koyulastı. 4 gün sürdü normalde adetm 6 gün sürer. erken bitmiştir diye düşünüp umursamadım aynı gün test yaptırdım negatif cıktı fakat 1 haftadan beri asırı derecede göğsüm sızlıyor agırlastı şişti kokulara karsıda hassaslastım acaba hamile olabilir miyim

                                                                                                                                                                   1. fatma diyor ki:

                                                                                                                                                                    slmlar olsun her keze admın bn düzensiz edet görüyorum ve yumurtalıklrımda küçük küçük kistler var adet söktürü ilaç kullandım 3 ay olmamsıtım o ilacı kullandıktan sonra 1 ay içinde iki sefer oldum kasım mın 29 2012 edet oldum ve su an agrılarım var kasıklrımda mide bulantıları var ve gögüslerimde hassasiyet ve agrı var acaba hamilelik belirtilerimi dua ediyorum ki tüm bebek isteyen annelerimize hayırlı evlatları nasip eder insallah VE banda (AMİNNNN)

                                                                                                                                                                    1. serap diyor ki:

                                                                                                                                                                     Hayirli aksamlar,benim adetime tam1hafta var ve kasiklarima sanci giriyor ara ara ayrica gögüslerimde cok sisti kokulara karsida cok hassas oldum acaba hamilemiyim?

                                                                                                                                                                     1. emel diyor ki:

                                                                                                                                                                      mrb adetime 1 hafta var cok kasık agrım var, gazım oluyor arada ama kasıklar cok agıryor.arada sırada mıdem bunaltılırım oluyo.ıstahım bayagı acıldı.2gun once ıdrar testı yaptım negatıf cıktı.acaba hamılemıyım.

                                                                                                                                                                      1. Sevgi diyor ki:

                                                                                                                                                                       Hocam cevap bekliyorum sizden. 17 Ekim değil Kasım olacaktı,yanlış ay yazmışım..

                                                                                                                                                                       1. gülşen diyor ki:

                                                                                                                                                                        mrb bn en son ayın ekim ayının 17 günü adet gördüm 6 gün geçti fakat söle de bişey var benım adet günlerim düzensiz 38 günde bir falan oluyorum. hamilemiyım acaba diyerek idrar testi yaptım negatıf cıktı. ama ben hala ümitliyım acaba diyorum.gercı bulantım falanda yok sadece kasık agrım var sol tarafımda.birde çok hassasım nerdeyse herşeye kırılıyorum.nerseye aglar oldum .acaba hamilemıyım bana bilgi verır mısınız lütfen

                                                                                                                                                                        1. Sevgi diyor ki:

                                                                                                                                                                         Hocam posta adresim önceki yorumumda hatalı,şuanki benim.. Kusura bakmayın telaştan hatalı olmuş ;)

                                                                                                                                                                         1. Sevgi diyor ki:

                                                                                                                                                                          Merhaba hocam. Ben doğum kontrol hapı kullanıyodum ve 2 ay önce bıraktım. Eylül sont ve Ekim sonunda adet oldum. Son adetim Ekimin 4ü gibi tam olarak kesildi. Eşimle 17Ekimde birlikte oldum ve bugüm pembemsi akıntım oldu. Adetim ay sonuna doğru olacak,yerleşme kanaması olabilir mi bu? Ve nezaman test yapmalıyım? Saygılar..

                                                                                                                                                                          1. aydan diyor ki:

                                                                                                                                                                           oncelikle herkese merhaba.benim adetim kasimin 1 de gerceklesti.adetimin gelmesine 10 gun var.benim goguslerim sisti koltuk altlarima yakin bolgelere bastirinca agri yapiyor.uykum cok geliyor.gunde 10 saat yatmama ragmen hep uykum geliyor.migdemde hafif bir agri var.ha bire tuvalate idrar yapmaya gidiyorum.yardimci olun lutfen!!

                                                                                                                                                                           1. belinay diyor ki:

                                                                                                                                                                            çok teşekkür ederim.sayenizde içim rahatladı.

                                                                                                                                                                            1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                             Aynen yerleşme kanamasıdır devam ederse her türlü lekelenme küçücükte olsa mutlaka doktora gidiyorsun sevgil belinay. Hayırlı olsun tatlım.

                                                                                                                                                                             1. belinay diyor ki:

                                                                                                                                                                              ben bişey daha sormak istiyorum.ben kan testi yaptırmadım.sadece idrar testi yaptım kendim pozitif çıktı.ama dün çok az açık kahverengi leke geldi.10 gün günüm geçiyor.şuana kadar bidaha gelmedi.acaba yerleşme kanaması denilen şey bumu.yoksa düşük tehlikesimi.ne yapmalıyım.lütfen bunada cvp verin.

                                                                                                                                                                              1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                               Evet hayatım kendin alıp uygulayabilirsiniz.

                                                                                                                                                                               1. belinay diyor ki:

                                                                                                                                                                                yada eczaneden kendim alıp kullansam olurmu.

                                                                                                                                                                                1. belinay diyor ki:

                                                                                                                                                                                 merhaba benim son adet tarihim 7 eylül.şuanda 10 gün geçti.idrarda test yaptım pozitif çıktı.tahminen 5+5 günlük hamileyim.ama alttan muayene olmak istemiyorum.çünkü kanamam oluyor.o yüzden doktora gitmedim daha.acaba şuanda vitamin yada demir ilacı kullanmam gerekiyormu.admin lütfen cvp verirmisinnnnnnnnnn.

                                                                                                                                                                                 1. glçin diyor ki:

                                                                                                                                                                                  lütfen soruma cvp verebilirmisiniz??

                                                                                                                                                                                  1. Nuriye diyor ki:

                                                                                                                                                                                   Ben 9eylülde adet oldum.Adetim geçtikten sonra korunmasız beraber olduk.Eger gebe kaldiysam 4 hafta 1günlük adetime de 1 var. Göğüslerimde batma oluyor ve kasiklarimda bacaklarimda ağrı oluyor. Sabah erken kalktigimda midem bulaniyor ve sol göğsümün üzerinde damarlarim belirginlesti acaba hamile olabilir miyim?Çok heycanliyim:)

                                                                                                                                                                                   1. Nuriye diyor ki:

                                                                                                                                                                                    Birde 4haftadır belim ağrıyor ve kasiklarım 4 haftadır ağrıyor. Erken kalktigim zamanlarda midem bulaniyor kusacak gibi oluyorum.Normalde tatlı sevmem ama devamlı tatlı yemek istiyorum.Hamile olabilir miyim çok istiyorum.

                                                                                                                                                                                    1. glçin diyor ki:

                                                                                                                                                                                     ben en son 28inde adet oldum 7sinde eşimle beraber oldum hamile olabilirmiyim ne kadar süre sonra test yapmalıyım??

                                                                                                                                                                                     1. Nuriye diyor ki:

                                                                                                                                                                                      Ben en son 9eylül de adet oldum geçtikten sonra korunmasız birlikte olduk.Eğer gebe kaldiysam suan 4 hafta 1günlük adetime 1 gün kaldı test yapsam doğru sonuç alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

                                                                                                                                                                                      1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                                       Hayatım hamile değilsin yüksek ihtimal ile regl oluyorsun.

                                                                                                                                                                                       1. gamze diyor ki:

                                                                                                                                                                                        selamlar bn gamze bnm yasım 18 ve 3senedır bır erkek arkadsım var 3sene boyunca surtunme yoluyla ılskıye gryrz bu son ıllşkımızden 1gn sonra kanamam oldu normalde adetm 5.gn bıterken 6.gndeym ve hala devm edyor kasııklarıma agrı grıyo kanamamın bsladıgı gn sıdedtlı mıde bulntsı ve bas agrısı oldu onn dsnda herhngı bır belırtı yok sızce hmılemıyım yrdıncı olrsanız sevınırım.tesekrler

                                                                                                                                                                                        1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                                         YUMURTLAMA GÜNÜ HESAPLA size yardımcı olacaktır.

                                                                                                                                                                                         1. canberrak diyor ki:

                                                                                                                                                                                          merhabalar 15 haziran, 16 temmuz ,16 ağustos da adet gördüm ben yumurtlama günlerimi merak ediyorum bana yardım edebilirmisiniz ne zamanlar ilişkiye girersem hamilelik olur teşekkür ederim.

                                                                                                                                                                                          1. ummu diyor ki:

                                                                                                                                                                                           merhaba ben 15temuzda itibaren cocgumuz olsun diye iliskiye basladik 30temuzda normal adetim oldu agustos ayinda iliskiye girdik bu ayin incinde kasiklarim ve bel agrim oldu merak etim evde test yaptim sonuc cikmadi agustosun 25 adetim geldi ama adetim cok az oldu nasil desem pedime bile cizgi seklinde leke oludu cok az yani bide sildikce tuvalet kagitina bulasti adetim cok merak ediyorum acaba gebe kalip ustune gorme diyorlar oyle bi durum olabilirmi (bu arada sunuda soyluyim ben 5senedir hic korunmuyorum esim devamli kendi korundu bebek pilanimiz olunca 15temuzda korunmayi biraktik)bu sorumu yanitlarmisiniz saygilar...

                                                                                                                                                                                           1. zümrüt diyor ki:

                                                                                                                                                                                            mrb nerdeyse 1 yıllık evliyim hamile kalmak istiyorum eşimle yumurtlama günlerimi hesapladık ve o dönemlerde ilişkiye girdik inşallah hamile kalırım yalnız sormak istediğim hamilelikten önce folik asit kullanmaya başlanması gerektiğini öğrenerek eşime eczaneden aldırdım adı FOLİDOCE 400 mcg folikasit+ 2 mcg B12 vitamini bunu kullanmaya başlamalımıyım lütfen acil cevap yazarmısınız...

                                                                                                                                                                                            1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                                             Selamlar Sarı Şeker, Tatlım senin hamile olduğunu düşünmüyorum. Ağrı sebeplerinin başka bir nedeni olmalı. Sana şiddetle bu durumu doktor kontrolünde atlatmanı ve doktora gitmeni öneriyorum. Sevgiler.

                                                                                                                                                                                             1. sarı şeker diyor ki:

                                                                                                                                                                                              3 ağustostan bu yana kasık ve rahım afsndan olucem yermde duramıyrm zaman zamn cok asırı sddetlenıo en son temmuzn 26snda regl oldm ve ve bu ay ağrıdan gozumu acamadm hastaneye gtyrm bsey gorunmuyo ama her agrı sddetlnnce geln dedıler ne yapıcam bole nezamn gecıcek blmyrm ve ayın 11 ınde cok az mıktarda kanamam oldu belım ağrıyo kasıklarm agrıyo duz yatamıyrm gerılıo sankı karnm ama goğslermde hcbı sızı agrı yok ve 7 aydr kornmuyrz..

                                                                                                                                                                                              1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                                               Selamlar Elif bbt, Büyük ihtimalle anlarsın tatlım. Sonuçta alabileceğini düşünüyorum.

                                                                                                                                                                                               1. elif bbt diyor ki:

                                                                                                                                                                                                kendim gebelik testi alıp evde yapsam sonuç alabilirmiyim ?

                                                                                                                                                                                                1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                                                 Selamlar Elif bbt, Bu soruyu daha önceden de cevaplamıştık. Vajinanızdan içeri doğru giren spermlerden dolayı hamile kalma riskiniz yüksek. Adetiniz geçti ise lütfen hemen test yaptırın.

                                                                                                                                                                                                 1. elif bbt diyor ki:

                                                                                                                                                                                                  hocam ben erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdim.erkek arkadaşım sadece penisinin başını vajinama sokarak boşaldı tamamen ilişkiye girmiş gibi değil.ama yukarıdaki tüm belirtiler ve vucut sıcaklığımda artışla beraber akıntı fazlalığımda var.adet günümden 2 gün geçti ..sizce hamilemiyim ? cevabınız için şimdiden teşekkürler

                                                                                                                                                                                                  1. öznur diyor ki:

                                                                                                                                                                                                   bu sabah adet oldum:(.bir hafta geciktiği için test yapmıştım tedavi gördüğüm halde düzensizlik devam edio sanırım bebek isteğimiz erteliycez

                                                                                                                                                                                                   1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                                                    Selamlar Öznur, Şu anda senin adetine kaç gün kaldı ? 2 gün kala bir kez daha test yaptır lütfen.

                                                                                                                                                                                                    1. öznur diyor ki:

                                                                                                                                                                                                     tekrar merhaba evet test yaptım 18 temmuzda ama sonuç negatif:( acaba erkenmi yaptım testi hala adette görmedim gösülerimdeki şişlik ve acı geçmio birde damarlar çok belirginleşti göğüslerimde sabahları mide bulantım oluyo ağzımde değişik bi tat oluyo bunlar bi belirti olabilirmi şimdioruçta tutuyorum ama ya bebiş varsa diye de düşünmekten kandimi alamıyorum :( acil cvb bekliyorum

                                                                                                                                                                                                     1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                                                      Selamlar Selyan, Geç cevap için üzgünüm malum tatil :) Acaba sonuç aldınız mı durumunuz nedir ? Test yaptırdınız mı ? Sevgilerimle.

                                                                                                                                                                                                      1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                                                       Selamlar Öznur. Bu yorumu üç gün önce yazmışsın. Acaba test yaptırdın mı son durum nedir ? Geç cevap için üzgünüm malum tatil :) Sevgilerimle....

                                                                                                                                                                                                       1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                                                        Merhabalar Elif, Umarım tatlım umarım hamile kalırsın. Evet bu ilaç hamilelik sürecinde güvenle kullanılıyor. Her aşamayı doktorunla planlamanda yarar var. Geç cevap için üzgünüm malum tatil :) Sevgilerimle.

                                                                                                                                                                                                        1. Elif diyor ki:

                                                                                                                                                                                                         merhaba benim adetim tatilime denk geldiği için duphaston 10mg ilacı günde iki defa 5 gün boyunca aldım adet günümden 4 gün önce başladım bırakalı 3 gün oldu fakat bugün sadece kahveye yakın bir damla kanamam oldu kesildi ishalde oldum doktorum 7 ay önceki düşüğümü bildiği için bu ilacı verdiğini düşünüyorum hamilelikte zararlı degilmiş bebek çok istiyorum hamile olma ihtimalim var mı acaba

                                                                                                                                                                                                         1. öznur diyor ki:

                                                                                                                                                                                                          merhaba ben en son haziranın 13ünde adet oldum yumurtlama dönemlerimi hiç kkaçırmadım şimdi göğüslerimde ağrı ve şişlik var karnım şişti kasıklarımda ağrım oluyo bulantıda var uyku halide var hamile olma olasılığım nedir acaba? iki ay önce adetet düzensizli iççin doktora gittim fitil falan verdi bunlar hem adetini düzenler dedi hemde hamile kalmanı kolaylaştırı dedi o iki ay adetim düzenliydi şimdi ilaçlar bitti bu ay yine gecikti hamilemiyim yoksa yine adet düzensizliğimi yaşıyorum uuuufffff çok karışığımmmm nolur yardıımmm

                                                                                                                                                                                                          1. Selyan diyor ki:

                                                                                                                                                                                                           Adetimde 2.3gun qabaq qarnimda hafif agrilar olurdu ve her ayki adetimden 5 gun once olurdum indi agrilar var amma deyisik test gostermir.Hamilemiyim bu haberi ailem sabirsizliqla gozleyir

                                                                                                                                                                                                           1. Selyan diyor ki:

                                                                                                                                                                                                            salam men her zaman adetimden 5gun tez olurdum.indi hemin vaxtdan 3 gun kecib olmadim.test yoxladim axsam seher durdum ki solgun reng var.sonra 2.3tane yene yoxladim 1 xett cixdi cok istiyorum bebegim olsun 1yildi artiq

                                                                                                                                                                                                            1. sınem diyor ki:

                                                                                                                                                                                                             merhaba;ben hazıran ayının 2 sinde regl(adet)oldum nişanlım uzun zamandır (1ay) kadar samsunda is sebebıyetyle oldugundan dolayı hıc bukadar uzak kalmamıstık bırbırımızden 13hazıranda geldı görüstük ogün beraberlık yaşadık iliskiye girdık. Normalde 2temmuzda regl olmam gerekıyodu ama 7gün gectı ve hala olmadım regl.13temmuzda nışanlımla iliskiye gırelı 1ay olcak korkuyorumhamıle olabılır mıyım.? Ilk belrtılere baktım okudum bende mevcut deıl 1gün yemek yemesem ıhtıyac duymazdım smdı aclıga dayanamıyorum ve günün belırlı zamanlarında uyku ıhtıyacı duyuyorum.ben hamıle olabılır mıyım lutfen benı aydnlatın bılgılerınızle

                                                                                                                                                                                                             1. filiz diyor ki:

                                                                                                                                                                                                              teşekkürler bende öyle olsun istiyorum.ailem belirtiler için çok erken diyor.soğuk algınlığı olabilirmiş.ilk hamileliğimdede belirtiler çok erken olmuştu ama ben anlamamıştım.hayırlısı inş stresten değildir.Allah herkes iin hayırlısını versin.

                                                                                                                                                                                                              1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                                                               Merhabalar Filizcim, Daha adetine iki hafta olduğu için şimdilik tahlil yaptırma lütfen. Üç gün kala tahlil yaptırabilirsin. Bence hamişsin :) Deyip seni umutlandıralım. Hayırlı haberlerini bekliyoruz.

                                                                                                                                                                                                               1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                                                                Merhabalar Esmanur, İkinci çizginin rengi ne olursa olsun solukluğu nasıl olursa olsun çizgi çıkması yeterli tabiki hamile olabilirsiniz. Lütfen kandan gebelik testi yaptırınız.

                                                                                                                                                                                                                1. esmanur diyor ki:

                                                                                                                                                                                                                 Sevgili admin ben adetimden 1hafta once gebelik testi yapdin ve uzerinde 3saat gecdikden sora soluk penbe cizik geldi hamile ola bilirmiyim

                                                                                                                                                                                                                 1. filiz diyor ki:

                                                                                                                                                                                                                  merhaba en son 6 sında adet oldum.3 gündür mide yanması bulantı karnımda belimde ağrı var.göğüslerim şiş.sıvı geliyor.sürekli tuvalete gidiyorum.kan testinde çıkmadı.hamileysen bile ıkmaz dediler.rahimde kalınlaşma var ama adet öncesinde normal dendi.2 hafta var adetime ne yapmalıyım.enfeksiyonda yok .anlamadım ne oldu bana.

                                                                                                                                                                                                                  1. eylems diyor ki:

                                                                                                                                                                                                                   sevgili admin görüyorumki ayşeye cevap vermeyi uygun görmemişsin.tebrikler aşye hanım size de yuh diyorum utanmazında yok dedeniz yaşında belkide.hiç ahlak kavramı varmı side.bizler hayal ederken meleklerimiz olsun diye.sizin gibiler hamile kaldıkça yazık diyorumm yazık.

                                                                                                                                                                                                                   1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                                                                    Merhabalar Sevgili Emine, Her halukarda hamile kalma ihtimaliniz var. Hesaplamaları yaparken adet olduğunuz normal günü sayacaksınız. Yani geciktirici kullansanız bile, bu geciktirici ilaçların etkisinin bitmesinden sonraki olduğunuz adet gerçek adet tarihiniz olacaktır. Bundan sonraki ayda ona göre erteleme olduğundan dolayı adetiniz ileri tarihe atacaktır. Sevgiler.

                                                                                                                                                                                                                    1. emine diyor ki:

                                                                                                                                                                                                                     merhabalar.Ben 17 nisanda regl oldum daha sonra mayıs 14 te regl olcaktım ama o gün tatil için yola çıktık ve ben geciktirici ilaç kullandım mayısın 21 inde regl oldum.regl dönemi bittikten sonra yumurtlama günlerinde günaşırı eşimle birlikte olduk.Şimdi sorum şu ben normal adet günümümü baz alıcam yoksa geciktirici sonrası regl günümümü ? şuan 5 gün var bende halsizlik fazlasıyla uyku isteği ani terlemeler ki normalde hiç terlemem ve sabahları sanki regl olcakmışım gibi kasık ve bel ağrısı yaşıyorum.Bu durumda hamile olma olasılığım nedir? cevaplarsanız sevinirim.SAYGILAR…

                                                                                                                                                                                                                     1. ayşe lütfen bana yardım edin diyor ki:

                                                                                                                                                                                                                      mrhb arkadaslar 3 ay önce kürdaş olmuştummm ve eşimle 2 adetimden sonra hiç korunmadım yani martan sonraaa vede şuan hamileyim ama bide 65 yaş üzeri bir adamla ayaktaaa yüzeysel sevişme yapabildim sperimi içime bile girmedi acaba hamilemiyim ne olurrrr cevap verinnn şuan çokkkkkkk kararsızımmm ne yapcam bilmıyommmmmm çocuk kimin bilmıyomm cevap verin ne olurrrr

                                                                                                                                                                                                                      1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                                                                       Selamlar Gamse, Bu durumu hamilelik olarak düşünmemek gerekiyor. Test yaptırdınız mı ? Malum içinde bulunduğumuz mevsimsel değişimde de ( İlk bahar ) uyku hali herkeste olabilir. Lütfen test yaptırınız.

                                                                                                                                                                                                                       1. gamse diyor ki:

                                                                                                                                                                                                                        selam ben en son 1 martta adet grdüm ondan sonra grmedm doktora gittim belli degl dedi folidoce veprogestan verdi miyde bulantm ve aşırı uykum oluyo ne yapmalıyım

                                                                                                                                                                                                                        1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                                                                         Selamlar Ayşe Ateş, Tabiki bu ve benzeri kanamaların olması durumunda da hamile kalma olasılığınız yüksek. Kanamalar haricinde eğer yumurtalıklarınızda olmadık bir ağrı ( daha önceki adetlerinizdeki ağrıdan farklı ) hissediyorsanız, göğüslerinizde hassasiyet var ise hamile kalmış olabilirsiniz. Yumurtalıkları el ile hissedemezsiniz. Onların gaz olduğunu düşünüyorum. Sevgiler.

                                                                                                                                                                                                                         1. Ayşe_Ateş diyor ki:

                                                                                                                                                                                                                          Merhabalar... Ben en son 7 nisanda adet oldum ve her zamanki gibi normal bir adet dönemi geçirdim yanlız ayın20 de adetimin 13. günü damla şeklinde kanamam oldu 21 de ise akşamına adet kanaması başladı sanıcam şekilde azda olsa kanamam oldu 22 sinde ise akıntıyla birlikte çok çok az pembe kanamam oldu doktorumla telefonla konuştum sadece adet başlarsa gel şuan gelmemnin bir anlamı yok dedi vve çok fazlada bilgi vermedi açıkcası bu neden olabilir. biz bu kanamaların yumurtlama dönemine bağlayarak gün aşırı eşimle beraber olduk ama aklımız çok karışık bu kanamalar varken hamile kalma olasılığım varmıdır acaba ve sürekli sol yumurtalığımda çok az tatlı bir ağrı var elimi yumurtalığımın üzerine koyuyorum tuhaf sesler geliyor karın gurultusu gibi bi sesler geliyo tam yumurtalıktan bizi bilgilendirirseniz çok sevinirim. İyi günler...

                                                                                                                                                                                                                          1. admin diyor ki:

                                                                                                                                                                                                                           Selamlar Ayşe Lili, Birlikte olduğunuz tarih itibari ile size yumurtlama döneminde olmadığınızı ve hamile olmayacağınızı ifade etmek istiyorum. İdrarınızdaki koyulaşma tabiki ilaçtan oluyor. Onun haricinde size yumurtlama günlerinde eşinizle birlikte olmanızı şiddetle öneriyorum. Saygılar.

                                                                                                                                                                                                                           1. ayşe -lili diyor ki:

                                                                                                                                                                                                                            mrb ben martın 29 unda adet oldum nisanın 4 ünde eşimle birlikte oldum olmamın 3üncü günü cok şiddetli ağrılar başladı vicudumda ayakta kaldığımda karnım şişiyo kasıklarımda çok ağrı oluyo göğüslerimde şişti ve arada ağrı yapıyo yemek kokuları cok kötü kokuyo burnuma ve sinirlerim cok gergin herşeye sinirleniyorum belimdede ağrı var ayrıca bide bebek düşündüğümüz akşam folidoce ilacına da başladım idrarımda öğleden sonra değişim oluyo koyulaşıyo ilaçtan değişiyo olabilirmi acil cevap yazarmısınız