Kasıklarımda ağrı batma var hamilemiyim?

Sayfamıza sık yöneltilen sorulardan biride kasıklarımda ağrı batma var bu hamilelik belirtisimi,hamilemiyim ? Öncelikle belirtelim gebeliğin ilk belirtisi adet kanamasının gecikmesi dir.Tabiki her adet gecikmesi gebelik lehine değildir(yara,kist,miyom,enfeksiyonlar,rahim kaynaklı bir sorun gecikmeye neden olmuş olabilir)Hamilelik sürecinde hamile kadınlarda en sık görülen şikayet kasık ağrılarıdır. Daha gebeliğin ilk haftasından itibaren başlayan ve doğuma kadar hiç bitmeyen bu şikayet bazen göz ardı edilebilecek bazen ise mutlaka takip edilmesi şart olan bir durumdur.Tabi öncelikle bu kasık ağrısı gebelik kaynaklımı yoksa rahim kaynaklı bir sorundanmı onu teyit ettirmek gerekiyor.Eğer gebelik şüphesi varsa öncelikle mutlaka hcg testi yapılmalı ve Dr kontrolüne başlanmalı.Eğer gebeliğiniz teyit edildiyse ; gebeliğin ilk haftalarında hissedilen bu ağrılar, fetusun rahme yerleşmesi sırasında kadının vücudunda meydana gelen bu değişikliğe adapte olma sürecidir.Rahmin büyümesiyle rahmi tutan bağ dokular genişleyip uzamaktadır.Ani hareketlerle birlikte çoğu kez tek taraflı olan keskin ağrılar olabilir. Bu ağrıların sebebi rahmi yerinde tutan bağların gerilmesidir. Bu ağrılarınzararı olmamasına rağmen ani hareketlerden kaçınmak gerekir.Tüm bunlar gebelikten şüphelenilen ya da gebelik boyunca görülen durumlardır. Ancak kesin tanı gebelik testileriyle ve ultrasonografiyle konulmaktadır.


Adetime 3 gün var gögüslerim ağrıyor hamilemiyim?

Adetime 3 gün var gögüslerim ağrıyor hamilemiyim?

Sayfamıza anne olmanın heyecanını yaşamak isteyen bir çok bayan tarafından adetime 1 hafta var gögüslerim acıyor

Adetim 3 5 gün geçti belim ağrıyor hamilemiyim ?

Adetim 3 5 gün geçti belim ağrıyor hamilemiyim ?

Adetinizin üzerinden 3 4 yada 5 gün geçtiyse ve beliniz ağrıyorsa hemen hamilemiyim diye kendi kendinize

Çatlatma iğnesi yaptırdım ağrım var hamilemiyim?

Çatlatma iğnesi yaptırdım ağrım var hamilemiyim?

Anne olmak isteyen bir çok bayan tarafından sayfamıza sık sorulan bir soruya değinmek istiyorum.Yumurtlama problemi olan,yumurtası


Yorum Gönder

 1. Exhe diyor ki:

  Ben 14 eylül de adet oldum. Ancak 26 eylül de kasiklarimda batma olmaya başladı. Bugün 27 si devam ediyor. Düz yatıyorum kasiklarimda batma oluyor. Sağa sola dönüyorum batma oluyor . Acaba neden bu. Bebek düşünüyoruz 2 aydır deniyoruz.

  1. Site Yönetimi diyor ki:

   Muayene olmadan durumunuz değerlendirilemez. Hekime görünüp muayene olun.

 2. Beyza diyor ki:

  İlaç kaynaklaı kanama olabilir jinekoloğa görünmenizde fayda var

  1. Lth diyor ki:

   Cuma günü ilişkide bulundum. Yumurtlama dönemimdi ve maalesef ki içe boşalma durumu oldu. 3- 3.5 saat içerisinde ertesi gün hapı kullandım. Bugün de kan geliyor regl dönemime 10-12 gün olmasına rağmen. Bunun anlamı sizce nedir? Gebe olma ihtimalim yok mu veya var mı? Neden böyle bir kanama geldiğini anlayamıyorum. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.