gebe

Meme kanseri belirtileri ve tedavisi

Bu konu Meme kanseri belirtileri ve tedavisi hakkın da bilgiler vermektedir.

Meme kanseri   yüzünden   bir çok kadın hayatını kaybedebiliyor. Kadınlar da kanser tipleri arasın da birinci sırada dır. Her kadının kansere yakalanma riski vardır. Bu yüzden erken teşhis hayat kurtarır sloganın dan yola çıkarak , düzenli aralıklarla meme muayenesi yaptırılmalıdır. 

 

 

Kanser günümüz de en sık rastlanılan hastalıklar dan biri oldu. Yaşam koşulları, genetik faktörler, stres, beslenme kansere davetiye çıkaran sebepler. Kadınlar da görülen kanser tiplerin den meme kanserine bu yazımız da değinicez. Meme kanserinin belirtileri , meme kanseri nasıl teşhis edilir , meme kanseri tedavisi .Tüm ayrıntılar yazımızın devamın da. 

Teknolojinin ilerlemesi, meme kanseri hakkın da yapılan reklamlar, meme kanserine yönelik broşürler sayesin de kadınlar daha bilinçli davranıyor  .Memede ki her değişimi kadın kendisi gözlemleyerek  hekime başvuruyor.  Dikkati sayesin de erken teşhis ile  meme kanserine meydan okuyor.Her kadın  mutlaka kendi kendine ev de meme muayenesi yapmalı , eline gelen sertlik olduğun da mutalak hekime başvurmalıdır.

Ev de meme muayenesini  özellikle duş esnasın da yapın. Sabunlanan memeyi saat kadranı yönün de parmak uçları ile  inceleyin. Elinize küçük büyük bir sertlik, oynayan  bir kitle  gördüğünüz taktirde hekime görünün. Her görülen sertlik , kanser değildir. Kadınlar da zararsız meme kistleri de görülmektedir.

Meme kanseri nin belirtileri, meme başın dan gelen akıntı, kanlı yada şeffaf  olabilir. Koltuk altın da meme de şişlik, sertlik, memede büyüme ve şekil bozukluğu , meme derisin de soyulmalar, memede kızarıklık , meme başının içeriye çekik olması  gibi .Bazı hastalar da bu belirtiler olmayabilir. Meme kanseri  mamografi ile tespit edilebilir.

Meme kanseri ne bağlı ölümler ikinci sırada bulunuyor. Meme kanseri her yaş gurubun da görülebilir. Kendi kendine muayene , erken teşhis ve tedavi  önem teşkil eder. Mutlaka düzenli aralıklarla meme muayenesi yaptırılmalıdır.Meme muayenesi için en uygun dönem  adet bitimi sonrası günlerdir. Meme kanseri tedavisi  uzman bir ekip tarafın dan yapılmalıdır. Meme kanseri genellikle cerrahi olarak yapılır. Meme kanseri ile ilgili konuyu incelediniz.  Buradaki metin genel bir bilgilendirme amaçlıdır. Doğru ve kişisel değerlendirme için mutlaka uzman hekime danışınız.


Kısırlık nedenleri ve tedavisi

Kısırlık nedenleri ve tedavisi

Bu konu , Kısırlık nedenleri ve tedavisi hakkın da bilgiler vermektedir.

Hormon bozukluğu nedenleri ve tedavisi

Hormon bozukluğu nedenleri ve tedavisi

Bu konu hormon bozukluğu nedenleri ve tedavisi hakkında bilgiler vermektedir

Prolaktin hormonu yüksekliği ve tedavisi

Prolaktin hormonu yüksekliği ve tedavisi

Bu konu Prolaktin hormonu yüksekliği ve tedavisi hakkında bilgiler vermektedir

Rahim yırtılması nedenleri ve tedavisi

Rahim yırtılması nedenleri ve tedavisi

Bu konu Rahim yırtılması nedenleri ve tedavisi hakında bilgiler vermektedir.

Vajinal kuruluk nedenleri ve tedavisi

Vajinal kuruluk nedenleri ve tedavisi

Bu konu , Vajinal kuruluk nedenleri ve tedavisi hakkın da bilgiler vermektedir.

Riskli gebeliğin nedenleri ve tedavisi

Riskli gebeliğin nedenleri ve tedavisi

Bu konu ,Riskli gebeliğin nedenleri ve tedavisi hakkın da bilgiler vermektedir.


Yorum Gönder