Üstüne görme adet olup hamile kalmakmıdır?

Üstüne görme,üstüne görüp hamile kalma hamilemiyim sayfamıza sık yönelitilen sorulardan biri.Üstüne görmek, adet kanaması değildir.Gebeliğin rahim iç tabakasına yerleşmesinden kaynaklanan bir kanamadır.Adet kanaması gibi yoğun olmaz.Genelikle lekelenme şeklinde olur.Anne adayı hamile olduğunun farkında olmadığı için bunu adet kanaması sanır. Yaklaşık gebelik iki aylık olduğunda, bu sefer adet görmeyince fark eder hamile olduğunu. Tüm gebeliklerde bu kanama gerçekleşmez. Üstüne adet görme genellikle döllenme gerçekleştikten 7-10 gün kadar sonra olur..Bu her zaman fark edilmeyebilir. Üstüne adet görme oluşan gebeliğe ve anne rahmine yerleşen bebeğe herhangi bir zarar vermez. Üstüne görmenin yaratacağı problem ise, gebeliğin anne tarafından geç fark edilmesidir Anne adayının üstüne görme diye bir şüphesi varsa, mutlaka hcg testi yapmalı ve kadın doğum uzmanına görünmeli.Özet olarak, hamile olduğunuzu düşünüyorsanız, her türlü kanama durumunu mutlaka doktorunuza danışmalısınız.Doktor gerçekleşen kanamanın nedenini öğrenmek için detaylı araştırma yaparak sonuca ulaşacaktır.Sağlıklı günler dileklerimizle..


Adet Geciktirici İlaçlar

Adet Geciktirici İlaçlar

Güvenli adet geciktirici ilaçlar ilaç isimleri, adet geciktiricilerin yan etkisi etkileri ve zararı var mı ? Çok

Yumurtlama Olmadan Adet Olunurmu?

Yumurtlama Olmadan Adet Olunurmu?

Merhaba beyza hanım .Aklıma takılan soruyu size sormak istiyorum . Ben daha öncede sorunumu söylemiştim yumurta

Her adet gecikmesi gebelik lehinemidir?

Her adet gecikmesi gebelik lehinemidir?

Sayfamıza sık yöneltilerden sorulardan biri de mens tarihim 5 gün geçti hamilemiyim,adet tarihim 3 gün geçti


Yorum Gönder

  1. Pınar diyor ki:

    Mrhba ben gecen ay 24 aralikta adet oldum yumurtlama gunum 7 ocakti esimle 7 ocak 8 9 10 ocakta iliskiye girdik 7 ocaktan hesapladigim zaman 15.gun dundu 14.gun idrarimda kan fark ettim sonra 15. Gun yani dun lekem geldi rengi kahverengiydi sonra gelmedi lekem bi daha bugun hastaneye gittim kan Testimin sonucu 4.5 cikti doktor bna hamilede olabirsin olmayada bilirsin dedi 3 gun sonra bi test daha yapalim dedi suan hamilemiyim bilmiyrm o kanama tutunma kanamasi olabilir mi gebe kalmayi cok istiyrm sizce nasil dikkat etmeliyim simdiden tesekkur ederim

    1. Site Yönetimi diyor ki:

      Merhaba doktorunuzun dediği gibi bir kaç gün sonra testinizi tekrarlayın,Stres yapmayın..Sorunuz forumda da yanıtlandı..