gebe

Yapay rahim (ko kültür ) uygulaması

Bu konu Yapay rahim (ko kültür ) uygulaması hakkında bilgiler vermektedir.

Çiftlerin en büyük hayalidir , çocuk sahibi olmak. Günümüzde bir çok çift  istemesine rağmen  çocuk sahibi olamamaktadır. Bir çok tedavi yöntemleri ,  günümüz teknolojisi ile , çocuk hayali kuranların yüzünü güldürüyor. Bunlar dan biri de KO -KÜLTÜR yani yapay rahim.. Yapay rahim ile ilgili tüm detayları , yazımızın devamın da bulabilirsiniz..

 

 

Tüp bebek tedavisi bilindiği üzre bir çok çifti çocuk hayaline kavuşturmaktadır. Tedavi aşama aşama dır. Tüp bebek tedavisin de  kadın ve erkekten elde edilen embriyo  yapay bir ortamda bir süreliğine büyümeye bırakılır , bu ortamdan alınarak daha sonra rahme yerleştirilir. Yapay rahim içi uygulaması olan bu yöntemle, tüp bebek başarı şansı artıyor. 

Yapay rahim  içi uygulamasın da ;  adetin 21. günü rahimden alınan bir doku örneğinin  , laboratuvar ortamın da üretilerek ,yapay rahim içi dokusu oluşturup , embriyoların bu doku üzerinde büyütülmesi sağlanıyor. Bu yöntem tüp bebek başarı şansını olumlu yönde etkilemektedir.

Yapay rahim uygulaması  gebelik oranını önemli derecede artırmaktadır.  Bu yöntem embriyo kalitesinin bozukluğunu azaltarak , en iyi embriyo elde etmeyi sağlamaktadır.  En iyi embriyo transferi ile gebelik başarı oranı artmaktadır. Yapay rahim içi uygulaması uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Hastalara ilave ek maliyet gerektiren bu durum , başarılı sonuçlar elde edilmesine olanak sağlıyor.

Yapay rahim içi uygulaması  en kapsamlı çalışmalardan biri. Peki kimler yapay rahim içi uygulaması yaptırabilir ? Daha önceden tüp bebek tedavisinde başarısız sonuç elde edenler, bu yöntemle çocuk sahibi olabilir.Yapay rahim içi uygulamasının  gebelik oranlarını önemli derecede artırdığı ve sonuçların yüz güldürücü olduğu uzmanlar tarafından vurgulanıyor.
Yapay rahim uygulamasında  embriyolar sadece kısa süreliğine burda tutulmaktadır. Daha sonra anne rahmine transfer edilen embriyolar   ,yapay rahimde yaklaşık 5  gün kalır. Burda anne rahmine  tutunmasını sağlayacak  proteinler üretir. Bu sayede tüp bebek başarı şansı artar.

Yapay rahim içi uygulaması alt yapı gerektiren bir uygulamadır. Bu uygulamayı yapan çok az merkez bulunmaktadır. Bu uygulamayı yapmadan önce iyi araştırma yapın ve başarı oranlarına bakın.. Yapay rahim içi uygulaması hakkında ki makalemizi incelediniz. Yapay rahim içi uygulaması hakkın da sorularınızı bizlere bu başlık altından yönlendirebilir, sorularınıza en kısa sürede yanıt alabilirsiniz.


Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile kalmak istiyorum hamile olmak istiyorum diyen sevgili hanımlar. Hiç bir problem olmadığı halde neden hamile

Bebek Nasıl Bakılır ?

Bebek Nasıl Bakılır ?

Yeni anne olmuş yada anne adaylarının bilmesi gereken bir konu olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Bebek

Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik için uygun dönemler, uygun zamanlar ve uygun günler hangileridir ? Hamile kalınması için bilmeniz gerekenleri tek

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet gecikmesi kaç gün olur, adet gecikmesinde hamilelik, adet gecikmesinin nedenleri sebepleri ve ne kadar normal

Hamile Kalamama Sorunları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hamile Kalamama Sorunları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hamile Kalamıyorum neden ? Ne Yapmalıyım ? Hamile kalamamanın birbirinden çok nedeni var kızlar. Yumurtlama döneminizi kaçırmanız,

3-4 Aylık Bebek Menüsü

3-4 Aylık Bebek Menüsü

3 - 4 aylık olan bebeğe neler verilmeli ? Bebek menüsü örneği ve bilinmesi gerekenleri sizlere


Yorum Gönder