Yerleşme kanamasını adet kanamasından nasıl ayırd edebilirim?

Bu konu yerleşme kanaması ve adet kanaması arasındaki farklılıklar hakkında bilgiler içermektedir.

Hamilelik her bayanın hayali ve arzusudur..Hamile olmayı beklerken  mensin görülmesi bayanlar için hayal kırıklığıdır.Peki mens sandığınız kanama ya yerleşme kanamasıysa ? Anne olma hayali kuran kadınlar için her regl kanaması kendi içerisinde yerleşme kanaması şüphesini de taşır. Yaşanan kanamanın adet kanamasımı yoksa  yerleşme kanamasımı diye  bir merak uyanır.Sayfamıza yerleşme kanamasıyla alaklı her gün onlarca soru almaktayız.Bu merakı gidermek ve en sağlıklı bilgileri sizlere ulaştırmak için,yerleşme kanamasıyla ilgili küçük bir araştırma yaptık.Yerleşme kanamasıyla ilgili tüm detaylı bilgileri makalemizde bulabilir,bizlere bu konuda sorular yöneltebilirsiniz.

 


Yerleşme kanaması halk arasında farklı isimlerle tabir edilmektedir.Üstüne görme,üste görme diye..Bu kanama gebeliğin en erken belirtilerinden biridir.Her gebelikte görülmez. Anne olma hayali kuran kadınlar adet kanamasını kimi zaman yerleşme kanaması ile de karıştırmaktadırlar. Genellikle bu kanama mense yakın yada mens gecikmesiyle ortaya çıkan bir durumdur.

 

Adet kanaması bildiğiniz üzere hanımlar yoğun olur.Ve en az 3 gün sürer.Yerleşme kanaması ise sınırlıdır lekelenme şeklinde olur.Yerleşme kanaması kaç gün sürer diye sorular da almaktayız.Yerleşme kanaması 2 gün sürdüğü gibi 15-20 gün sürebilir.Yerleşme kanaması ne renk olur diye bize yöneltilen sorunun cevabı ise ,genellikle bu kanamanın rengi açık pembe olur.Adet kanamasının rengi ise koyu kırmızı olur.Yerleşme kanaması genellikle ortalama olarak yumurtlamadan 9 gün sonra görülür. Yerleşme kanamasının kanamasının bazı belirtileri kadından kadına değişiklik gösterse de çoğu zaman aynıdır. 

 

Özetle;Yerleşme kanaması ve mens kanaması hakkında ki farklılıkları  makalemizde anlattık.Her kanama yerleşme kanaması değildir.Uzun süren kanamalar ve lekelenmeler için mutlaka hekime görünmelidir.Düşük tehditi yada rahim kaynaklı bir sorun olabilir.İnternette bilgi kirliliği olduğundan bu tür konuları araştırıp kafanızı bulandırmayın.Adet gecikmesi ile gebelik kolay belirlenir.Ancak Adet  gecikmesi  olsa da, olmasa da belirtiler var olduğunda HCG testi  yaptırmak en sağlam sonuçları getirir.Dileyen her bayanın anne olması temennisiyle..


Adet Geciktirici İlaçlar

Adet Geciktirici İlaçlar

Güvenli adet geciktirici ilaçlar ilaç isimleri, adet geciktiricilerin yan etkisi etkileri ve zararı var mı ? Çok

Hamilelikte nasıl beslenmeli nasıl beklenmeliyim sorularınıza cevaplar.

Hamilelikte nasıl beslenmeli nasıl beklenmeliyim sorularınıza cevaplar.

  Hamilelikte beslenme listesi ve hamilelikte nasıl beslenilir ? Sevgili hamilemiyimhesaplama.com misafirleri ve sevgili anne adayları... Büyük uğraşlar

Yumurtlama Olmadan Adet Olunurmu?

Yumurtlama Olmadan Adet Olunurmu?

Merhaba beyza hanım .Aklıma takılan soruyu size sormak istiyorum . Ben daha öncede sorunumu söylemiştim yumurta


Yorum Gönder

  1. Asya diyor ki:

    Merhaba ben sevgilimle birlikte oldum diğer gün ertesi gün hapı kullandım ama 1 saat içinde kustum hapı kustuğuma emin değilim kesinlikle etkisi olmamışmıdır birde benim kanamam var ama adet olmayabilir çünkü adetimin gelmesine daha 10 gün var sizce hamilemiyim yoksa hapın etkisinden dolayımı kanamam var

    1. Site Yönetimi diyor ki:

      Merhaba ilaca bağlı kanama .Ertesi gün hapları %100 koruma sağlamaz. Beklenen menste gecikme olursa test yapın.