Yumurtlama olmadan hamile kalınırmı?

Ovülasyon sorunu olan bir çok bayan tarafından sayfamıza yöneltilen sık sorulardan biride yumurtlama olmadan hamile kalınırmı?Bu sorunun cevabı hanımlar gebeliğin oluşabilmesi için 1 yumurta 1 sperm şarttır.Yumurtlama olmadan gebe kalınmaz.Gebeliğin oluşabilmesi yumurtlamaya bağlıdır.Yumurtlama olan günden bir gün sonra gerçekleşen cinsel ilişki ile de gebelik meydana gelebilir. sperm hücresi ortalama 3 gün yaşayabilir.Bu nedenle yumurtlamadan bir, iki hatta üç gün önce gerçekleşen bir cinsel ilişki neticesinde spermler kadının vücudunda 3 güne kadar (nadiren 5 gün) canlı kalabileceği için ilişkiden 3 gün sonra bile yumurtlama olsa gebelik meydana gelebilecektir.Yumurtlamadan 1 hafta önce veya 3 gün sonrası gibi yumurtlamaya uzak günlerde gebelik oluşamaz.Özetle Yumurtlama olmadan ya da yumurtalıkları olmayan bir kadının hamile kalma olasılığı maalesef yoktur.Yumurtlama sorununuz varsa mutlaka hekime görünüp ovülasyon destekli tedavilerle çocuk sahibi olabilirsiniz.İnternetten gördüğünüz yalan yanlış bilgilerle kafanızı bulandırıp çareler aramayın.Tıp çok ilerledi ve sizede uygulanan uygun tedavilerle anne olabilirsiniz.Tüp bebek gibi tedavi yöntemlerinde dışarıdan hazır dondurulmuş yumurtalar kullanılarak kadın yumurtlamasa da gebelik meydana getirilebilir. ancak doğal yollarla kadın yumurtlamadan gebelik olması imkansızdır.


Geri çekilme yöntemiyle hamile kalınırmı?

Geri çekilme yöntemiyle hamile kalınırmı?

Bu konu geri çekilme yöntemi ve gebelik riski hakkında bilgiler vermektedir.

Doğum kontrol hapı unutulursa hamile kalınırmı ?

Doğum kontrol hapı unutulursa hamile kalınırmı ?

Bu konu Doğum kontrol hapı unutulursa gebelik oluşurmu ,doğum kontrol hapı kullanımı hakkında bilgiler içermektedir.

Yumurtlama günü dışında ilişkiye girdim hamile kalırmıyım?

Yumurtlama günü dışında ilişkiye girdim hamile kalırmıyım?

Sayfamıza sık yöneltilen sorulardan biride ovülasyon olmadan hamile kalnırmı, yumurtlama günü dışında ilişkiye girdim hamile kalırmıyım?Kadın


Yorum Gönder

  1. Beyza diyor ki:

    Merhaba ara lekelnemnin bir çok nedeni var.Mensiniz başlamazsa beklediğiniz tarihte gebelik testi yapın .Sevgiler

    1. Özlem Öztürk diyor ki:

      Merhabalar birşey sorucam. Ben haziranin 11 adet oldum ve 14 bittim. Daha sonra haziranin 21 de korunmasiz bir iliski yasadim bilincli olarak ve bie haftayi geçkin bir sure hep yaptik. Su anda temmuz ayinin 11 de adet lazim olmam iken dün bir iki damla kirmizi acik kan geldi ama devami gelmedi dahha sonra ki günde bir iki damla geldi ne yapmam lazim ne onerirsiniz? Normalde adet olmama daha zaman var ve normalde bu sekil olmam adet ilk kahverengi bir akinti gelir daha sonra adetim başlar di ama bu sefeeki bole olmadi acaba bu hamile likmidir???