7 Gün Süren Adetim 3.Günde Bitti

Bu konu 7 Gün Süren Adetin 3 gün sürmesi normalmidir hakkında bilgiler vermektedir.

Sayfamıza  bir çok bayan tarafından mens döngüsü hakkında sorular gelmekte bunlardan biride  7 gün mens düzeninin 3 gün sürmesi

normalmi değilmi diye .Bizde bu konuya açıklık getirmek için  araştırma yaptık ve normal mens düzeni nasıl olmalıdır hakkında bir yazı hazırladık.Yazımızı dikkatlice okuyarak  bu konu hakkında bilgi edinebilrsiniz.

 

Bayanlar da adet düzensizliği yoksa eğer her ay belirli zamanlarda adet  kanaması görülür. Adetlerin başladığı tarihler arasında en az 21 gün en fazla 35 gün olması gerekir.Bazı bayanların adet kanaması az olurken bazı bayanların adet kanamaları çok olur. Kimi bayanın adet görme zamanı kısa sürerken bazı bayanların adet görme zamanları uzundur. Adet  kanamasının 2-7 gün arasında sürmesi normal kabul edilir. sadece 1 gün kanama olup bitmesi az miktardadır ve altta yatan sebepler bulunmalıdır.40 yaşından önce adetin azalması veya kesilmesi kesinlikle normal olmayan bir durumdur.7 günden fazla süren kanamalar da uzun kabul eedilir ve nedenin araştırılması gerekir. Günde 3-5 pedden fazla değiştirilmesi fazla kabul edilir.Kadınlarda adet döngüsünden önce de görülen kanamalar dikkate alınmalıdır. Gerekirse pap smear testi yapılmalı, kültür alınmalı, kan sayımı ve hormonal testler uygulanmalıdır..Adet dışı kanmalarda altta yatan sebep kadının genel sağlık durumu ile yakından alakalı olabilir. Stres,üreme sistemiyle ilgili hastalıklar,hormonal rahatsızlıklar,yumurtlama bozuklukları vs..

 

Adet kanaması nın az olmasında ki nedenlerin en başında hormonal sebepler gelir. Adetin  8 günden uzun sürmesi  menoraji  olarak tarif edilir ve normal değildir.. Rahimde myom ,polip, tümör veya yumurtalık kistleri gibi problemler bu tür adet düzensizliklerinin sebebidir.Öncelikle düzensiz adet kanaması yakınması mutlaka bir jinekoloji uzmanı  tarafından değerlendirmelidir.Tıbbi tedavide doğum kontrol ilaçları, adet düzenleyici hormonal ilaçlar  yanında dengeleyici alternatif tedaviler de uygulanabilir.  Özetlersek adetin  2-7 gün arasında sürmesi normal kabul edilir. Fakat aniden mens miktarında ve döngüsünde değişimi farkederseniz hekime görüğnmenizde fayda var.

2016-01-27


Hamilelik Belirtileri En erken ne zaman belli olur ?

Hamilelik Belirtileri En erken ne zaman belli olur ?

Hamilelik belirtileri ne zaman belli olur ? Hamile olduğumuzu ne zaman anlarız ? Gebelik ne zaman başlar

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır Kızlar implantasyon kanaması nasıl oluyor ? Tam olarak belirtileri nelerdir bu yazımızdan sizlerle paylaşıyoruz.

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile kalmak istiyorum hamile olmak istiyorum diyen sevgili hanımlar. Hiç bir problem olmadığı halde neden hamile

Bebek Nasıl Bakılır ?

Bebek Nasıl Bakılır ?

Yeni anne olmuş yada anne adaylarının bilmesi gereken bir konu olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Bebek

Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik için uygun dönemler, uygun zamanlar ve uygun günler hangileridir ? Hamile kalınması için bilmeniz gerekenleri tek

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet gecikmesi kaç gün olur, adet gecikmesinde hamilelik, adet gecikmesinin nedenleri sebepleri ve ne kadar normal


Yorum Gönder

Etiketler :