Adet öncesi ve sonrasında kahverengi akıntı kasık ağrısı nedenleri

ADET ÖNCESİ KAHVERENGİ AKINTI VE KASIK AĞRISI NEDEN OLUR Hamilemiyim Kadınlar Kulubü’nde…

Adet dönemi gelen her bayan yoğun kanama öncesi kahverengi lekelenme görür.Bu kahverengi lekelenme ilerleyen saatlerde ve günlerde yoğunlaşarak kırmızı kan şeklinde olur.Adet döneminin biteceği son günler ise tekrar kahverengi lekelenmeler olur.Bir çok bayanın kafasını karıştıran kahverengi lekelenmeler hakkında tüm detaylar yazımızda..

Adet öncesi gelen kahverengi akıntı ilişkiye engel mi ? Kadınlar Kulübü

Değerli kadınlarımız adetin hemen öncesinde gelecek olan kahverengi akıntı aynı zamanda regl olmanızın kuvvetli işaretlerindendir. Dolayısı ile bu tür bir durumda hijyen açısından ilişkinin sakıncalı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Mümkün mertebe bu tür durumlarda ilişkiye girmekten kaçınınız. Heme adet döneminde bu tür bir ilişki yaşamanız son derece sağlıksız olacaktır.

adet öncesi kahverengi lekelenme kadınlar kulübü
adet öncesi kahverengi lekelenme kadınlar kulübü

Adet öncesi kahverengi akıntı lekelenme namaza engel mi abdesti boza mı ?

En çok yöneltilen soruların başında bu geliyor. İslami olarak değerlendirmek için yaptığımız araştırmada, regl yani adet olacağınızın en belirgin işareti olan kahverengi akıntılı durumlarda ay haline geçeceğinizden dolayı namaz sizden düşecektir. İslami olarak ta engel teşkil ediyor ve abdesti bozuyor kızlar bilginiz olsun.

Yukarıda belirtiğimiz şekilde kahverengi lekelenmenin olması olağan bir durumdur lakin;bu dönem dışı görülen lekelenmeler normal değildir..Kahverengi lekelenmeler rahim kaynaklı bir sorundan ötürüde olabilir.Rahimde kist,miyom yara vs..Kahverengi renkli akıntının sebebi mutlaka araştırılmalıdır.Genellikle adetinize bir ya da 2 gün kala daha kahverengi ve çamura benzeyen bir akıntı gelebilir.Sizin için can sıkıcı görülen bu durum aslında mense hazırlık yapmanız için uyarıdır.Eğer lekelenme uzun sürüyorsa ve mensiniz başlamıyorsa mutlaka hekime görünmelisiniz.

Aden Öncesi kahverengi lekelenme hamilelik belirtisimidir ? Tabiki olabilir 

Genelde östrojen ya da progesteron hormonlarının az ya da çok miktarda salgılanmasından kaynaklanmaktadır.  Vajina bölgesinde oluşan iltihaplanma ve enfeksiyonlar, adet dışı lekelenmelerin görülmesine neden olabilmektedir.Adet döngüsündeki anormallikler adet kanamasındaki düzensizliklerden kaynaklanmaktadır.Bir kadın normal adet yerine kahverengi kan görüyorsa, ancak, akış normalden daha hafif ise bu durum özellikle gebeliğin ilk belirtisi olabilir.Bunu da belirtelim.. Aşağıdaki yerleşme kanaması isimli konumuz da size yardımcı olacaktır diye düşünüyoruz.

SORU: Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl olur nasıl anlaşılır

Özetle ;Adet öncesi kahverengi akıntı evli yada bekar olmaksızın hemen hemen her insanda görülebilir.Kahverengi akıntı adet öncesi ve bitiminde gelmesi  normal bir durumdur.Bu dönemde görülen kahverengi akıntılar eski kanın atılmasıdır.Meydana gelen diğer olguların nedeni ise kahverengi akıntının yapısı ve zamanlaması ile ilgilidir.Ayrıca doğum kontrol hapı kullanıyorsanız ,hormonal değişikliklerden ötürü kahverengi akıntı olabilir.Bunların dışında kahverengi akıntınız oluyorsa rahim kaynaklı hastalıklar,hormon bozuklukları olabilir.Bu durumda mutlak surette hekime görünmenizde fayda vardır.. Bu lekelenmeler ile alakalı sorularınızı bizlere gönderebilirsiniz. En kısa sürede cevaplandıracağız.

KADINLAR KULÜBÜ HAMİLEMİYİM ?

Adet öncesi ve sonrasında kahverengi akıntı kasık ağrısı nedenleri” için 49 yorum

 • blank
  Mayıs 6, 2020 tarihinde, saat 12:38 pm
  Permalink

  Merhaba
  Ben 28 yaşındayım..8 yıllık evliyim pkos var bende adet düzenliğim çok fazlaydı ve çok sancılı geçerdi..evlendiğimdede ağrım hep devam etti hep hastanelik olurdum iğne serom verirlerdi..evlendiğinde de 4 5 sene aynı şekilde ağrılı sancılı geçti 4.sene ellacnelle adında bi ilacı tedavi için 9 ay kadar kullandım ve adetim düzenli ve daha az ağrılı geçmeye başladı…ilacı bıraktıktan sonra sadece 6-7ay düzenli oldum ve sonra tekrar düzensizlik başladı..fakat son 8 aydır hiç bir ilaç kullanmadan ve tedavi olmadan adetim her ay düzenli olmaya başladı..sadece Aralık ayında adet görmedim (Kasım 25 adet oldum Aralık’ta görmedim Ocak 24 te tekrar oldum ve çok şiddetli ağrım bulantım oldu çok fazla kanamam oldu doktora gittim normal olduğunu söyledi)..şimdiye kadar çocuk düşünmediğimiz için hep korunduk(eşim korundu) fakat Nisanın 25 inden sonra adet olmam gerekirken olmadım ve 3 Mayıs’tan beri sadece kahverengi lekelenme geliyor.bunun sabebi ne olabilir?? (..Sadece Nisan’da korunmadık..)Hastaneye gitmek istiyorum fakat corona dolasıyla korkuyorum…biraz uzun yazdım ama açıklayıcı olsun istedim yardımcı olursanız sevinirim..

  Yanıtla
 • blank
  Mayıs 3, 2020 tarihinde, saat 1:33 am
  Permalink

  Merhaba ayın 16 da adet oldum her zaman düzenli oluyordum en son adetim 10 gün geçilmeli oldu neyse adetim bitti 4 gün sonra leke oldum ve hemen hemen her sabah kasık ağrılarım var gün içinde de oluyor adetten 15 gün sonra yine kahverengi leke oldum sanki adet olacakmışım gibi kasıklarım ağrıyor ilk kez böyle bişey gelgi başıma adetim geçikirdi ama hiç erken olmazdı

  Yanıtla
 • blank
  Mayıs 3, 2020 tarihinde, saat 12:41 am
  Permalink

  Merhabalar
  İki gün önce prezervatifle ilişkiye girdim dün ve bugün kahverengi leke geldi ama sadece günde bir kez geldi leke adetimin gelmesinede 9 gün var acaba hamile olma ihtimalim varmı ? Oruç tutuyorum ondan olabilirmi? cevap verirseniz çok sevinirim teşekkürler

  Yanıtla
 • blank
  Mayıs 1, 2020 tarihinde, saat 4:57 pm
  Permalink

  Mrb 6,7 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum bu ay adet görmeme 1 hafta varken 2 3 gündür kahverengi lekelenme geliyo hamile olma ihtimalim var mı ne yapmam gerekiyo

  Yanıtla
 • blank
  Nisan 26, 2020 tarihinde, saat 2:58 pm
  Permalink

  Merhaba 38 yasındayım. Nisanın 9 adet gordum yine nisanın 17 sinde ertesi günü hapı kullandım ve iki gundur kahverengi renk de lekelenmem var bugun bıraz daha pembe kırmızı oluyor korkuyorum yardımcı olurmusunuz lutfen. Mayısın 7 adet gunum.

  Yanıtla
  • blank
   Nisan 26, 2020 tarihinde, saat 2:58 pm
   Permalink

   Acil dönüş yapabilirseniz sevinirim. Tesekkurler.

   Yanıtla
   • blank
    Haziran 19, 2020 tarihinde, saat 10:33 pm
    Permalink

    Tmm tsk ederım🥰

    Yanıtla
 • blank
  Nisan 24, 2020 tarihinde, saat 1:09 am
  Permalink

  İyi günler adetim 3 yün geçikti açık kahve renginde bir sıvı geldi önce daha sonra adet oldum ama öncekilerden farklıydı normalde çok şiddetli geçerdi ama ağrım olmadı ve adetim çok açık renk ve çok az oldu neden olabilir acaba .

  Yanıtla
 • blank
  Nisan 24, 2020 tarihinde, saat 12:43 am
  Permalink

  Merhabalar
  Ben 18 yaşındayım günüm gecikti 10 gün oluyor ve bugün az miktardada olsa kahverengiye kaçan bi akıntı geldi adetin habercisi mıdır normal mıdır önceden böle bir gecikme yasamadim yani bu yaşadım fakat bu kadar uzun surmemisti korkmam gerekirmi malum virüsten dolayı hastaveyede gidemiyorum

  Yanıtla
 • blank
  Nisan 20, 2020 tarihinde, saat 7:40 am
  Permalink

  Merhaba 7 aylık evliyim 7 aydır bebek istiyoruz her zaman adetim 12 sinde oluyordu bu ay 8 gün geçiyor 2-3 gün hafif adet sancısı oldu bugünde çok hafif kahverengi leke gelmiş adet başlangıcımıdır sizce ne olabilir bayanlar

  Yanıtla
 • blank
  Nisan 18, 2020 tarihinde, saat 8:26 pm
  Permalink

  Merhaba ayın 4 unde adet gördüm 8gün süren adetten sonra duş aldım ve 3 gün sonra idrarımı yaptıktan sonra damla kan geldi ve 2 gündür idrardan sonra Peceteyle silince kahve rengi akıntı gelıyor dus aldıktan sonra ilişki yaşamadım 8senelik evliyim ilk defa boyle bi sorunla karıslasıyorum bu durumlardan dolayıda hastaneye gidemiyorum

  Yanıtla
 • blank
  Nisan 16, 2020 tarihinde, saat 4:02 am
  Permalink

  Merhaba
  Adetim biteli 9 gün oldu bugün kasık ağrımla beraber hafif kahverenginde akıyı geldi çok az ama puanda kaşıklarımda ağrı hala daha var lütfen bir şey söyler misiniz korkuyorum. Umarım gebe değişimdir. Çünkü ertesi gün hapı kullanmıştım.

  Yanıtla
  • blank
   Nisan 17, 2020 tarihinde, saat 4:53 am
   Permalink

   Böyle durumlarda psikoloji bozulur ve sürekli kişi hamileliği düşünür rahat olun hamilelik yok. Ama artesi gün hapıda yüzde yüz korumaz dikkatli olun lütfen.

   Yanıtla
 • blank
  Nisan 4, 2020 tarihinde, saat 6:21 am
  Permalink

  Merhabalar
  26 yaşında bekar biriyim. Adetime 9 gün var ve kahverengi akıntı gelmeye basladi.Bir gün boyunca cok az miktarda geldi ve hala devam ediyor. Kasıklarımda ağrıda var. Bir önceki adetimde yaklaşık bir hafta erken gelmişti. Bu seferde kahverengi akıntım olunca korkmaya başladım.

  Yanıtla
  • blank
   Nisan 10, 2020 tarihinde, saat 2:28 am
   Permalink

   Tamamda neden korkuyorsunuz onu anlamış değilim ilişki mi yaşadınız.

   Yanıtla
 • blank
  Nisan 4, 2020 tarihinde, saat 4:29 am
  Permalink

  Iyi günler ben 34 yaşımdayım adet öncesi köyü leke şekilde akıntı oluyor 4 .5.gün sürüyor sonra adet oluyorum bunda kurulacak pşe varmi.martin 31 randevum vardı bu olaylardan sonra iptal oldu .Ne yapmam gerekiyor. Saygilar

  Yanıtla
  • blank
   Nisan 10, 2020 tarihinde, saat 2:30 am
   Permalink

   Hemen hemen bütün kadınlarda bu koyu şekildeki akıntı, kokuntulu akıntılar olur korkulacak bir durum szö konusu değildir.

   Yanıtla
   • blank
    Nisan 29, 2020 tarihinde, saat 11:23 am
    Permalink

    Merhaba. Bu ay adetim tam 21 gün gecikti. Son 3 gündür cok cok az kahverengi lekelenme hafif yapışkan şekilde geliyor. Bu sebepten oructa tutamıyorum. Sizce oruca engel mi ?

    Yanıtla
   • blank
    Mayıs 13, 2020 tarihinde, saat 1:23 am
    Permalink

    Merhaba 37 yaşındayım adedim bittikten 7 gün sonra kahverengi lekelenmelerim oldu 3 4 gün oldu devam ediyor. Bel ağrım da oldu u durum beni kormutuyor

    Yanıtla
 • blank
  Nisan 3, 2020 tarihinde, saat 1:56 am
  Permalink

  İyi günler ria ile korunuyorum bundan 4 ay once bi kutu doğum kontrol bitirdim ek yöntem olarak lekelenme oluyor sürekli geçmedi 4 aydir haptan olabilirmi nasıl geçer bu lekeler ilişkiden sonra da oluyor

  Yanıtla
  • blank
   Nisan 10, 2020 tarihinde, saat 2:32 am
   Permalink

   İlişkiden önce sonra ya da hiç bir şekilde iliki yaşamasanız bile koyu akıntılarınız, kokulu akıntılar olabilir. Doktorunuzla görüşmenizde fayda olduğunu düşyünüyorum

   Yanıtla
   • blank
    Mayıs 3, 2020 tarihinde, saat 1:29 am
    Permalink

    İlk gün akıntı geldi biraz bir sefer ikinci günde sadece bir kez leke lütfen söyleyin hamile olabilirmiyim istemiyorum olmak çok korkuyorum

    Yanıtla
 • blank
  Mart 29, 2020 tarihinde, saat 1:26 pm
  Permalink

  Kahverengi sıvı geliyor ve adet günüm 4gün geçti kasıklarım ve ara ara ayaklarım ağrıyor sebebi nedir

  Yanıtla
  • blank
   Mart 30, 2020 tarihinde, saat 2:53 am
   Permalink

   Selamlar Nazlı,

   Hiç gebelik testi yaptınız mı ?

   Yanıtla
  • blank
   Mayıs 6, 2020 tarihinde, saat 5:22 pm
   Permalink

   Merhabalar ben adetım biteli 10 gün oldu ve 3 gündür sulu şekilde ara ara kahve renk akıntım oluyo kasık agrım var vajınamda yanma oluyo sızce gebelık olabılırmi?

   Yanıtla
  • blank
   Haziran 8, 2020 tarihinde, saat 11:27 pm
   Permalink

   Merhabalar adetim bittikten sonra 3 4 gün Yoğun bir şekilde kahverengi leke geldi ve belimin yan taraflarında ağrım var arada bir kasıklarımda da oluyor sizce sebebi nedir ?

   Yanıtla
 • blank
  Mart 26, 2020 tarihinde, saat 1:26 am
  Permalink

  Bn bekar 29yasinda bir kizim vajinamda koyu kırmızı hatta bazen siyah renkte nazende kahve rengte akıntı gliyo bu akıntı gkirken önce şiddetli sol tarafında bel ağrısı oluyor.ve ve bu adetim le alakasız çünkü adetim bitmesinden iki hafta sonra oluyo ve çok korkuyorum nedeni nedir teşekkür ederim simdiden

  Yanıtla
  • blank
   Mart 27, 2020 tarihinde, saat 11:24 am
   Permalink

   Selamlar Fethiye,

   Hayatım öncelikle geçmişler olsun, akıntılarda koku var ise ve şiddetli ağrılar ile adetten sonra geliyor ise acil şekilde doktora gidin görünün. Hatta biraz daha bekleyin şimdi bu korona vakaları artmış bunun için gidip te bir de bu hastalığı kapmayın lütfen. Soğan kürü uygulamanızı size tavsiye ediyorum. Sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Sevgiler.

   Yanıtla
   • blank
    Nisan 4, 2020 tarihinde, saat 8:13 pm
    Permalink

    Merhabalar,
    1 aydan beri adet olmadim ama bugun kahverengi kanla karisik akinti geldi. Sizce Adet donemimim baslangicimidir?

    Yanıtla
    • blank
     Nisan 13, 2020 tarihinde, saat 7:52 pm
     Permalink

     Merhabalar. 4 aydır adet olmuyordum. 12 gün önce önce adet oldum.ama sadece kahverengi geldi ve 3gun böyle devam etti ve biraz açık kırmızı gibi geldi 3 günde böyle devam.etti işin ilginç tarafı kan tahlilinde beta hcg hormonum 123.5 çıktı ve adetinin 14. Günündeyim hala köyü kahverengi geliyor. Sizce ne yapmalıyım. Malum.virus salgınından dolayı hastanelere de gidemiyoruz. Sizce bu durum.nedir?

     Yanıtla
     • blank
      Nisan 17, 2020 tarihinde, saat 4:56 am
      Permalink

      Selamlar eğer düşük yapmadı iseniz hamilelsiniz bhcg testini yenileyin değeri bana yazın kesin olarak cevap vereyim size.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.