Adet öncesi ve sonrasında kahverengi akıntı kasık ağrısı nedenleri

ADET ÖNCESİ KAHVERENGİ AKINTI VE KASIK AĞRISI NEDEN OLUR Hamilemiyim Kadınlar Kulubü’nde…

Adet dönemi gelen her bayan yoğun kanama öncesi kahverengi lekelenme görür.Bu kahverengi lekelenme ilerleyen saatlerde ve günlerde yoğunlaşarak kırmızı kan şeklinde olur.Adet döneminin biteceği son günler ise tekrar kahverengi lekelenmeler olur.Bir çok bayanın kafasını karıştıran kahverengi lekelenmeler hakkında tüm detaylar yazımızda..

Adet öncesi gelen kahverengi akıntı ilişkiye engel mi ? Kadınlar Kulübü

Değerli kadınlarımız adetin hemen öncesinde gelecek olan kahverengi akıntı aynı zamanda regl olmanızın kuvvetli işaretlerindendir. Dolayısı ile bu tür bir durumda hijyen açısından ilişkinin sakıncalı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Mümkün mertebe bu tür durumlarda ilişkiye girmekten kaçınınız. Heme adet döneminde bu tür bir ilişki yaşamanız son derece sağlıksız olacaktır.

adet öncesi kahverengi lekelenme kadınlar kulübü
adet öncesi kahverengi lekelenme kadınlar kulübü

Adet öncesi kahverengi akıntı lekelenme namaza engel mi abdesti boza mı ?

En çok yöneltilen soruların başında bu geliyor. İslami olarak değerlendirmek için yaptığımız araştırmada, regl yani adet olacağınızın en belirgin işareti olan kahverengi akıntılı durumlarda ay haline geçeceğinizden dolayı namaz sizden düşecektir. İslami olarak ta engel teşkil ediyor ve abdesti bozuyor kızlar bilginiz olsun.

Yukarıda belirtiğimiz şekilde kahverengi lekelenmenin olması olağan bir durumdur lakin;bu dönem dışı görülen lekelenmeler normal değildir..Kahverengi lekelenmeler rahim kaynaklı bir sorundan ötürüde olabilir.Rahimde kist,miyom yara vs..Kahverengi renkli akıntının sebebi mutlaka araştırılmalıdır.Genellikle adetinize bir ya da 2 gün kala daha kahverengi ve çamura benzeyen bir akıntı gelebilir.Sizin için can sıkıcı görülen bu durum aslında mense hazırlık yapmanız için uyarıdır.Eğer lekelenme uzun sürüyorsa ve mensiniz başlamıyorsa mutlaka hekime görünmelisiniz.

Aden Öncesi kahverengi lekelenme hamilelik belirtisimidir ? Tabiki olabilir 

Genelde östrojen ya da progesteron hormonlarının az ya da çok miktarda salgılanmasından kaynaklanmaktadır.  Vajina bölgesinde oluşan iltihaplanma ve enfeksiyonlar, adet dışı lekelenmelerin görülmesine neden olabilmektedir.Adet döngüsündeki anormallikler adet kanamasındaki düzensizliklerden kaynaklanmaktadır.Bir kadın normal adet yerine kahverengi kan görüyorsa, ancak, akış normalden daha hafif ise bu durum özellikle gebeliğin ilk belirtisi olabilir.Bunu da belirtelim.. Aşağıdaki yerleşme kanaması isimli konumuz da size yardımcı olacaktır diye düşünüyoruz.

SORU: Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl olur nasıl anlaşılır

Özetle ;Adet öncesi kahverengi akıntı evli yada bekar olmaksızın hemen hemen her insanda görülebilir.Kahverengi akıntı adet öncesi ve bitiminde gelmesi  normal bir durumdur.Bu dönemde görülen kahverengi akıntılar eski kanın atılmasıdır.Meydana gelen diğer olguların nedeni ise kahverengi akıntının yapısı ve zamanlaması ile ilgilidir.Ayrıca doğum kontrol hapı kullanıyorsanız ,hormonal değişikliklerden ötürü kahverengi akıntı olabilir.Bunların dışında kahverengi akıntınız oluyorsa rahim kaynaklı hastalıklar,hormon bozuklukları olabilir.Bu durumda mutlak surette hekime görünmenizde fayda vardır.. Bu lekelenmeler ile alakalı sorularınızı bizlere gönderebilirsiniz. En kısa sürede cevaplandıracağız.

KADINLAR KULÜBÜ HAMİLEMİYİM ?
blank
blank

49 thoughts on “Adet öncesi ve sonrasında kahverengi akıntı kasık ağrısı nedenleri

 • blank
  Haziran 19, 2020 tarihinde, saat 8:35 pm
  Permalink

  Selamlar, hic yapmadım test

 • blank
  Haziran 19, 2020 tarihinde, saat 8:07 pm
  Permalink

  Selamlar aysun, hiç test yaptın mı test ne diyor ?

 • blank
  Haziran 19, 2020 tarihinde, saat 8:03 pm
  Permalink

  Evet gectı 3 gun ama leke hala devam edıyo 1 haftadır lekelenmem devam edıyo napmalıyım

 • blank
  Haziran 18, 2020 tarihinde, saat 1:46 am
  Permalink

  Selamlar Aysun,

  Hayatım adetinin üzerinden geçmeden yapacağın testten sonuç alamazsın. Adetin geçti mi ?

 • blank
  Haziran 17, 2020 tarihinde, saat 9:50 pm
  Permalink

  Meraba bende adetıme 5 gun kala kahverengı leke oldu dun adet olmam gerekıyodu ve hala lekelenmem var ayrıca kasık agrımda var yerleşme kanaması
  olabılır mı test yapmalı mıyım lutfen acıl cevap verın

 • blank
  Haziran 13, 2020 tarihinde, saat 2:57 pm
  Permalink

  Selamlar Emine,

  Soğuk almış olabilir misin ? Ya da iltahabik bir durumun var mı ? Hamilelik değil ama onu belirtelim. Devam ederse bir hafta dan sonra doktora görün hayatım.

 • blank
  Haziran 13, 2020 tarihinde, saat 1:34 pm
  Permalink

  Merhaba adetten bir hafta sonra sildikce gelen kahverengi akıntı neden olur bel ağrısı eşliğinde 5 6 gündür devam ediyor

 • blank
  Haziran 8, 2020 tarihinde, saat 11:27 pm
  Permalink

  Merhabalar adetim bittikten sonra 3 4 gün Yoğun bir şekilde kahverengi leke geldi ve belimin yan taraflarında ağrım var arada bir kasıklarımda da oluyor sizce sebebi nedir ?

 • blank
  Mayıs 25, 2020 tarihinde, saat 1:09 pm
  Permalink

  Çikolata kistiniz varsa olabilir. Siyah kan genelde var olan kistin dökülmesidir. Ağrılı adet dönemi de kist habercisidir. İki kez yaşadığım için biliyorum.

 • blank
  Mayıs 18, 2020 tarihinde, saat 1:37 am
  Permalink

  26 yaşındayım 8 aylık evliyim . adetim düzenlidir. ancak son iki aydır adet tarihimde 2 gün önce kahverengi leke geliyor. ilk defa oluyor.ciddi olabilir mi?

 • blank
  Mayıs 13, 2020 tarihinde, saat 7:09 pm
  Permalink

  Merhaba adetim in ilk 2 günü şiddetli ağrıyla geçti ve aşırı derecede normalinden fazla geldi 5 gün sürdü bitti derken 6 gün daha adet görme gibi parçalar geldi, 3-4 gündür de siyah bir leke geliyor devlet 1ay sonraya randevu verdi özel 2 hafta sonraya cuma 3 de randevu aldım, test yaptım iki kez negatif cıktı düşük olabilir mi? Tesekkur ederim

 • blank
  Mayıs 13, 2020 tarihinde, saat 1:23 am
  Permalink

  Merhaba 37 yaşındayım adedim bittikten 7 gün sonra kahverengi lekelenmelerim oldu 3 4 gün oldu devam ediyor. Bel ağrım da oldu u durum beni kormutuyor

 • blank
  Mayıs 6, 2020 tarihinde, saat 5:22 pm
  Permalink

  Merhabalar ben adetım biteli 10 gün oldu ve 3 gündür sulu şekilde ara ara kahve renk akıntım oluyo kasık agrım var vajınamda yanma oluyo sızce gebelık olabılırmi?

 • blank
  Mayıs 6, 2020 tarihinde, saat 12:38 pm
  Permalink

  Merhaba
  Ben 28 yaşındayım..8 yıllık evliyim pkos var bende adet düzenliğim çok fazlaydı ve çok sancılı geçerdi..evlendiğimdede ağrım hep devam etti hep hastanelik olurdum iğne serom verirlerdi..evlendiğinde de 4 5 sene aynı şekilde ağrılı sancılı geçti 4.sene ellacnelle adında bi ilacı tedavi için 9 ay kadar kullandım ve adetim düzenli ve daha az ağrılı geçmeye başladı…ilacı bıraktıktan sonra sadece 6-7ay düzenli oldum ve sonra tekrar düzensizlik başladı..fakat son 8 aydır hiç bir ilaç kullanmadan ve tedavi olmadan adetim her ay düzenli olmaya başladı..sadece Aralık ayında adet görmedim (Kasım 25 adet oldum Aralık’ta görmedim Ocak 24 te tekrar oldum ve çok şiddetli ağrım bulantım oldu çok fazla kanamam oldu doktora gittim normal olduğunu söyledi)..şimdiye kadar çocuk düşünmediğimiz için hep korunduk(eşim korundu) fakat Nisanın 25 inden sonra adet olmam gerekirken olmadım ve 3 Mayıs’tan beri sadece kahverengi lekelenme geliyor.bunun sabebi ne olabilir?? (..Sadece Nisan’da korunmadık..)Hastaneye gitmek istiyorum fakat corona dolasıyla korkuyorum…biraz uzun yazdım ama açıklayıcı olsun istedim yardımcı olursanız sevinirim..

 • blank
  Mayıs 3, 2020 tarihinde, saat 1:33 am
  Permalink

  Merhaba ayın 16 da adet oldum her zaman düzenli oluyordum en son adetim 10 gün geçilmeli oldu neyse adetim bitti 4 gün sonra leke oldum ve hemen hemen her sabah kasık ağrılarım var gün içinde de oluyor adetten 15 gün sonra yine kahverengi leke oldum sanki adet olacakmışım gibi kasıklarım ağrıyor ilk kez böyle bişey gelgi başıma adetim geçikirdi ama hiç erken olmazdı

 • blank
  Mayıs 3, 2020 tarihinde, saat 1:29 am
  Permalink

  İlk gün akıntı geldi biraz bir sefer ikinci günde sadece bir kez leke lütfen söyleyin hamile olabilirmiyim istemiyorum olmak çok korkuyorum

 • blank
  Mayıs 3, 2020 tarihinde, saat 12:41 am
  Permalink

  Merhabalar
  İki gün önce prezervatifle ilişkiye girdim dün ve bugün kahverengi leke geldi ama sadece günde bir kez geldi leke adetimin gelmesinede 9 gün var acaba hamile olma ihtimalim varmı ? Oruç tutuyorum ondan olabilirmi? cevap verirseniz çok sevinirim teşekkürler

 • blank
  Mayıs 1, 2020 tarihinde, saat 4:57 pm
  Permalink

  Mrb 6,7 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum bu ay adet görmeme 1 hafta varken 2 3 gündür kahverengi lekelenme geliyo hamile olma ihtimalim var mı ne yapmam gerekiyo

 • blank
  Nisan 29, 2020 tarihinde, saat 11:23 am
  Permalink

  Merhaba. Bu ay adetim tam 21 gün gecikti. Son 3 gündür cok cok az kahverengi lekelenme hafif yapışkan şekilde geliyor. Bu sebepten oructa tutamıyorum. Sizce oruca engel mi ?

 • blank
  Nisan 26, 2020 tarihinde, saat 2:58 pm
  Permalink

  Acil dönüş yapabilirseniz sevinirim. Tesekkurler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.