Adet söktürücü ilaç nedir?

Bu konu adet söktürücü ilaçlar hakkında bilgiler vermektedir.

Bir çok kadının hayatın da  mutlaka 1 defa kullandığı ilaçlardan biridir adet söktürücüler..Bu ilaçlar  çok yaygın kullanılır.Özelliklede korunmasız ilişki

yaşayan deneyimsiz genç kızlarımız  tarafından..Adet söktürücü  ilaçların zararları varmı,adet söktürücü ilaçlar nasıl kullanılır,adet söktürücü ilaçlar gebeliği engeller mi ? Biz bu  konu hakkında sayısız soru almaktayız..Adet geciktirici ilaçlar hakkında detaylı bilgileri makalemizde bulabilirsiniz..

 

 

Düzenli adet priyodu olan bayanların  bazı  sebeplerden mensi gecikebilir..Bu mens gecikmesi kimi zaman gebelik,kimi zaman adet düzensliliği ile ilişkilidir.Adet gecikmesi vücutta şişkinlik,ödem,stres,sinirlilik yapabilir.Adet gecikmesine  çözüm progesteron içeren haplar  dır.Bu durumda kullanılan ilaç adeti söktürecektir.. Östrojen ve progesteron hormonu içeren ilaçlar da adet söktürücü olarak kullanılırlar.Adet söktürücü ilaçlar kullanılırken hamilelik şüphesinin kesinlikle olmaması gerekir.Hamilelik döneminde kullanılmaması gereken  ilaçlardır.. Adet gecikmesini sebebi gebelik ise ve bu fark edilmeden bu ilaçlar kullanılır ise gebelikte bebek üzerine bazı olumsuz etkileri görülebilir   Her adet gecikmesi adet söktürücü kullanılmasını gerektirmez. 

 

 


Her  adet gecikmesinde adet  söktürücü ilaç kullanılmaz.Adet gününün gelmesine rağmen, kanamanın başlamaması olarak tanımlanabilecek adet gecikmesi durumunda mutlak surette ilk yapmanız gereken hekime görünmek olsun..  Bu adet söktürücü ilaçlar, hormon içeren ilaçlardır ve bu nedenle doktor denetimi altında olmadan yanlış kullanımlar adet düzensizliği başta olmak üzere bir takım problemlere yol açabilirler.

 

 

Bize sık yöneltilen sorulardan biride  adet geciktirici ilaç kullandım bitti ne zaman adet olucam ? . Adet kanaması genellikle ilaç kesildikten 3-5 gün sonra başlar. Bazen 1 hafta – 10 günü bulabilir. Doktorlar tarafından daha çok duphaston 10 mg tablet ilacı önerilse de, piyasada bu ilacın bir çok alternatifi mevcuttur.Bu ilaçlar tarlusal,luy-teynyl,cyclo,naprosyn ve advil. Sevgili hanımlar  yazımızı sonlandırmadan tekrar uyaralım.Adetinizi geciktirmek istiyorsanız mutlaka  hekime danışın.

2016-03-10


Her adet gecikmesi gebelik lehinemidir?

Her adet gecikmesi gebelik lehinemidir?

Sayfamıza sık yöneltilerden sorulardan biri de mens tarihim 5 gün geçti hamilemiyim,adet tarihim 3 gün geçti

Adet olmadım akıntım çok hamilemiyim?

Adet olmadım akıntım çok hamilemiyim?

Sayfamıza anne olmak isteyen günü gecikmemiş yada henüz yeni geciikmiş olan hanımların merakla sordukları sorulardan biri

Hamilelik döneminde adet olunurmu ?

Hamilelik döneminde adet olunurmu ?

İnternet  alemini karıştıran bir çok kadında da merak konusu  olan hamilelik döneminde adet olunurmu konusu kafalarda

Adet dönemini nasıl geciktirebilirim ?

Adet dönemini nasıl geciktirebilirim ?

Bu konu adet geciktirme,adet erteleme hakkında bilgiler vermektedir..

Adet döneminde ilişki sakıncalımıdır?

Adet döneminde ilişki sakıncalımıdır?

Bu konu adet döneminde ilişkin sakıncaları hakkında bilgiler içermektedir.

Adet dönemi nasıl hesaplanır ?

Adet dönemi nasıl hesaplanır ?

Bu konu Adet dönemi nasıl hesaplanır hakkın da bilgiler vermektedir.


Yorum Gönder

Etiketler :