Ağrılı ilişkinin nedenleri nelerdir?

İlişkide ağrı oldukça sık görülen bir sorundur.Bu konu hakkında  hamilemiyim.org sayfamıza ağrılı ilişkinin nedenleri hakkında sorular almaktayız.Ağrılı

ilişki hakkında bizlerde araştırma yaparak konuya açıklık getiriyoruz. İlişkiye girilmesi esnasında, ağrı duyulması durumuna, disparoni ismi verilir.


Yeni evli çiftlerin sık yaşadığı ağrılı ilişkinin aslında bir çok nedeni vardır.Vajina girişin dar olması,vajinal kuruluk,stres,hazır olmadan ilşkiye  girme, doğum kesisi ile alakalı ağrılar,enfeksiyonlar,rahim kaynaklı sorunlar vs...Ağrının neden oluştuğunu anlamak için cinsel ilişki sırasında vücudunuza ne olduğunu bilmelisiniz.Ağrılı ilişkinin nedenleri arasında en sık olarak jinekolojik hastalıklar bulunmaktadır. Bu yüzden kesin nedenin saptanması için jinekoloğa görünüp muayene olmakta fayda vardır.

 

Ağrılı ilişkinin nedenleri nelerdir?


Oldukça önemli bir problem olan ağrılı ilişki çiftleri olumsuz yönde etkilebilir.Ağrılı ilişki cinsel ilişki sırasında korkuya yol açabiliyor  ve beraberliğin tamamen bozulmasına yol açabilir.Farklı ağrı çeşitlerinin farklı nedenleri vardır. Sebebi bulmak önemlidir ona göre bir yol izlenecektir.

Ağrılı ilişkinin en sık karşılaşılan nedenlerinden biride vajinal kuruluktur.Bu sorunu çözmenin en paratik yolu kayganlaştırıcı kullanmaktır.Eczanelerde lokal etkili hormonal ilaçlar ,kaygenlaştırıcılar mevcuttur.Tabi size tavsiyemiz hekim kontrolünden geçmeniz.Yukarda ağrılı ilişkinin nedenlerii sıraladık ve bunu en iyi şekilde saptamanın yolununda hekim muayenesi olduğunu belirttik.  İlişkide ağrıyı üreten nedenin ortaya çıkarılması olup bu da basit bir jinekolojik muayene sırasında saptanabilmektedir.

 

Herhangi bir jinekolojik neden saptanamayan hastalarda psikolojik nedenler araştırılmalıdır..Doğru tanı konulamayan hastalar yıllarca cinsel ilişkilerde problemler yaşamaya devam etmektedir.Cinsel ilişkide ağrı duymanız vücudunuzdaki bir sorunun göstergesi olabilir. Doğru psikolojik ve medikal tedavi ile  cinsel yaşamınızdan keyif alabilirsiniz.Sağlıklı günler diliyoruz..

2015-08-14


En erken gebelik belirtileri nelerdir?

En erken gebelik belirtileri nelerdir?

Sayfamıza sık yöneltilen sorulardan biride en erken gebelik belirtilerinin ne zaman başlayacağıdır.Hamilelik belirtilerinin başlangıcı kişiden kişiye

Hormonlu spiralin avantajları nelerdir?

Hormonlu spiralin avantajları nelerdir?

Spiral pek çok kadının tercih ettiği korunma yöntemidir.Güvenilir ve günlük yaşantıyı etkilemeyecek bir doğum kontrol yöntemidir

Anal ilişki'nin zararları nelerdir?

Anal ilişki'nin zararları nelerdir?

Bu konu anal ilişki'nin zararları nelerdir hakkında bilgiler vermektedir.

Yoğurt suyunun faydaları nelerdir?

Yoğurt suyunun faydaları nelerdir?

Bu konu Yoğurt suyunun faydaları hakkında bilgiler vermektedir.

Tüp bebek tedavisinin zararları nelerdir?

Tüp bebek tedavisinin zararları nelerdir?

Bu konu , Tüp bebek tedavisinin zararları nelerdir hakkın da bilgiler vermektedir.

Normal doğumun faydaları nelerdir?

Normal doğumun faydaları nelerdir?

Bu konu , Normal doğumun faydaları nelerdir , hakkın da bilgiler vermektedir.


Yorum Gönder

Etiketler :