Anne karnın da bebeğin kalbinin durması

Bu konu Anne karnın da bebeğin kalbinin durması hakkın da bilgiler vermektedir.

Gebelik her kadın için kutsal bir değer ve en güzel hislerden biridir.Bir çok kadın gebeliğin sevincini yaşarken bir çoğunun

 mutluluğuda kursağında kalıyor.Anne karnında bebek ölümlerinin son günlerde sıklık göstermesi merak konusu oluyor.Özelliklede  gebeliğin ilk haftalarında bebeğin  kalbinin durması bir çok anne adayını telaşlandırıyor.Anne karnın da bebeğin kalbi neden durur,anne karnında bebeğin kalp atışları ne zaman başlar tüm detaylar yazımızın devamın da.

 

Gebe olduğunu öğrenen bir çok bayan bebeğinin kalp atışını duymak ister ve ilk muayenede bebeğin kalp atışını duymadığı zaman telaşlanır.İlk muayenede hcg değeri,usg  gebelik haftası ile ilgili bilgi verir.Gebeliğin 5-6 . haftası bebeğin kesesi görülür.Fetus yaklaşık  6 haftalık iken ilk kalp atışı izlenir.Bu evrede dakikada 100 kalp atışı duyulur.Yalnız bir çok anne gebeliğin 5-6. haftası kalp atışını duymaya bilir.Hemen telaşa kapılmayın .Sık rastlanılan bu durum geç döllenme ile ilgili olabilir.Fetalin kalp atımı en sağlıklı 7. haftalarda duyulur.Fetalin kalp atışı düzenli muayene ile izlenir.Bu süreçte kalp atışı fetalin gelişimi izlenir.Peki ya bu süreçte bebeğin kalp atışı izlenmez ise ? 5 mm olan fetalde kalp atışı izlenmediği durumda sağlıksız gebelik olduğuna karar verilir ve gebelik sonlandırılır.

 

Gebeliklerin bir bölümünde sağlıklı embriyo oluşmaz.Yapılan çalışmalarda düşüklerin en önemli nedeninin kromozom bozuklukları olduğu belirlenmiştir. Bebekte  kalp atışının izlenmemesinin nedenlerini  kromozom anomalileri,gebelikte kullanılan ilaçlar, pıhtılaşma bozuklukları,rahime bağlı enfeksiyonlar,diyabet  hipertansiyon  sıralayabiliriz.Gebeliklerin %25  canlı doğumla sonuçlansa da %15 düşükle sonuçlanabilmektedir.Gebelik kayıpları nı önlemek için gebe olduğunuzu öğrendikten sonra düzenli hekim kontrolünde olmalı,gebelikte gelişen kanama gibi durumları dikkate almak gerekir. .

 

 Gebelikte rutin istenilen tetkikler, tansiyon takibi, şeker taraması ve diğer tarama testleri yapılmalı. Gebeliklik kaybınız birden fazla ise genetik tarama testi yapılmalı ,gebelik kaybının sebebi araştırılmalı ve buna göre planlı bir gebelik olmalıdır.Anne karnında bebek ölmesinin  fazla nedeni olabilir. Bazen de neden bulunmaz.. Bir çok anne adayı  bebeğin kalbinin durduğunu farketmez.Ultrason incelemesiyle teşhis edilen bu durum kürtajlı müdahale gerektiri.Bir çok anne adayının vücudu da durumu fark eder bebeği dışarı atmaya çalışır kanama ile birlikte düşük yapar.Sevgili anne adayları öncelikle stresten uzak durun ve  gebeliğinizin seyri için internette yer alan kirli bilgilerle kafanızı karıştırmayın.Sağlıklı bir gebelik süreci için hekim kontrolünde olun.Konu ile ilgili sorularınızı bize burdan ulaştırabilir en kısa sürede yanıtlar alabilirsiniz.Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile..

2016-05-16


Bebeğin kalp atışı duyulmadı nedeni nedir ?

Bebeğin kalp atışı duyulmadı nedeni nedir ?

Bu konu bebeğin kalp atışı duyulmadı nedeni nedir hakkın da bilgiler vermektedir.

Bebeğin Kalp Atışı ne zaman duyulur ? Hakkında bilgiler

Bebeğin Kalp Atışı ne zaman duyulur ? Hakkında bilgiler

Bebeğinizin kalp atışlarını ne zaman duyarsınız ? Uzun uğraşlar sonunda hamile kalan anne adaylarının en merak ettiği

Hamilelik Belirtileri En erken ne zaman belli olur ?

Hamilelik Belirtileri En erken ne zaman belli olur ?

Hamilelik belirtileri ne zaman belli olur ? Hamile olduğumuzu ne zaman anlarız ? Gebelik ne zaman başlar

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır Kızlar implantasyon kanaması nasıl oluyor ? Tam olarak belirtileri nelerdir bu yazımızdan sizlerle paylaşıyoruz.

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile kalmak istiyorum hamile olmak istiyorum diyen sevgili hanımlar. Hiç bir problem olmadığı halde neden hamile

Bebek Nasıl Bakılır ?

Bebek Nasıl Bakılır ?

Yeni anne olmuş yada anne adaylarının bilmesi gereken bir konu olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Bebek


Yorum Gönder

Etiketler :