Aşılama sonrası gebelik belirtileri ve gebelik testi

Bu konu Aşılama sonrası gebelik belirtileri ve gebelik testi hakkında bilgiler içermektedir.

Aşılama çocuk sahibi olamayan çiftlere uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir.Gebe kalmayı kolaylaştırmak için etkili bir tedavi yöntemidir.Aşılama yaptıran bir çok

bayan tarafından sayfamıza aşılama sonrası yaptıkları gebelik testleriyle ilgili sorular gelmektedir.Bu şorular;aşılamanın 8. günü test yaptım sonuç negatifmi,aşılamanın 12 . günü test yaptım sonuç negatif tekrar test yapmalıyım ?Bu sorulara açıklık getirmek için araştırma yaptık .Aşılama sonrası gebelik testi ne zaman yapılır tüm detaylar yazımıda.

 

Günümüzün sorunlarından biridir kısırlık.Bir çok çift istemelerine rağmen çocuk sahibi olamamaktadır.Bunun sonucu hekime başvurdukları zaman,çift olarak değerlendirilmeye alınır ve buna göre kısırlık tedavisinin ilk aşaması aşılama uygulanır.Aşılamada bayanın yumurtaları uyarıldıktan sonra belli bir olgunluğa gelince çatlatma iğnesi yapılır.Ve birlilenen zamanda erkekten alınmış yıkanıp ayıklanmış sağlıklı spermler  katater yardımyla enjekte edilmektedir.İşlem ağrısız bir uygulama olup yarım saat sürmektedir.Bundan sonrası yapılması gereken  stresten,uykusuzluktan vücudu yoran ağır işlerden kaçınmalısınız.Aşılama yaptım gebe kalma olasılığım ne zaman ? Aşılama nın başarısı başta kadının yaşı olmak üzere gebe kalamama süresi, tüplerin açıklığı, ve spermlerin sayı, kalitesi, yapısı ve hareketliliğine bağlıdır. Ortalama gebelik oranı %9- 10 civarındadır.Aşılama tedavisi 3-4 defa yapılır ve sonuç alınmazsa tüp bebek tedavisine başlanır.

 


 Aşılama da gebelik belirtileri,değişik renkte akıntılar,gögüslerde ağrı hassasiyet ve uçlarda şişme,kasıklarda adet olacakmış hissi,uykusuzluk,dudaklarda kurumanın başlaması,alt karında şişlik ve kabızlık.Bu belirtiler psikolojikte olabileceği için en garanti gebelik belirleme,size tavsiye edilen tarihte test yapmanız..

Aşılama sonrası bir miktar kasık ağrısı ve kramp normal olarak görülebilir.Görülen kanama ve lekelenme de sizi korkutmasın.Bu beklenen komplikasyonları yaşarken  gebe değilim diye asla olumsuz düşünmeyin.Diğer hastalarla kendinizi kıyaslamayın.Aşılama  dan 2 hafta sonra gebelik testi yapabilirsiniz.Tavsiye edilen tarih dışında kesinlikle test yapmayın.İlaç kaynaklı test pozitif olabilir ve buda sizde büyük bir hayal kırıklığı yaratabilir..

2016-02-16


Aşılama sonrası bilmeniz gerekenler

Aşılama sonrası bilmeniz gerekenler

Sevgili hanımlar, aşılama yönteminin kullanılması durumunda % 40 lık bir bölüm erkeğin sorunlu olmasından kaynaklanmaktadır. Bu

En erken gebelik belirtileri nelerdir?

En erken gebelik belirtileri nelerdir?

Sayfamıza sık yöneltilen sorulardan biride en erken gebelik belirtilerinin ne zaman başlayacağıdır.Hamilelik belirtilerinin başlangıcı kişiden kişiye

Yalancı gebelik belirtileri ve tedavisi

Yalancı gebelik belirtileri ve tedavisi

Bu konu Yalancı gebelik belirtileri ve tedavisi hakkın da bilgiler vermektedir.

En erken gebelik belirtileri nelerdir?

En erken gebelik belirtileri nelerdir?

Bu konu en erken gebelik belirtileri nelerdir hakkın da bilgiler vermektedir.

Klasik gebelik belirtileri nelerdir ?

Klasik gebelik belirtileri nelerdir ?

Bu konu Klasik gebelik belirtileri nelerdir hakkın da bilgiler vermektedir.

Kimyasal gebelik nedir belirtileri nelerdir?

Kimyasal gebelik nedir belirtileri nelerdir?

Biyokimyasal gebelik diğer adıyla da kimyasal gebelik ile ilgili hamilemiyimhesaplama.com a bir çok soru ve gebelik


Yorum Gönder

 1. diyor ki:(15 Aralık 2016 13:33)

  Bnde 3 ay sonra aşılama yaptiracam ona tutar rabbim ıns cumlemizle birlikte verir

  1. Tuğba diyor ki:(26 Eylül 2016 07:42)

   Mrb 2 gün önce aşılama işlemi yaptırdım klomen tedavisinden sonra sadece sağ yumurtalık 21 cm büyümüş yanlız 36 saati geçtikten sonra birlikte olabildik böyleyken hamile kalma şansım düşükmü şimdiden tşk ederim

   1. Site Yönetimi diyor ki:(26 Eylül 2016 07:45)

    Bu tedavi ile bir çok kadın gebe kalmakta .Umarız sizde gebe kalırsınız.

  2. melek.can diyor ki:(19 Haziran 2016 00:27)

   Anladım. Doktorum igneden iki hafta sonra test yapmami istedi. Bir hafta sonra yapacağım. Umarım pozitif çıkar ve bende burda paylaşım.

   1. Site Yönetimi diyor ki:(19 Haziran 2016 19:09)

    Umarım mutlu haberlerinizi alırız.

  3. melek.can diyor ki:(18 Haziran 2016 21:43)

   Bir hafta önce ovitrelle iğnesi yaptım. Adetime henüz 10 gün var. Şuan göğsümde hassasiyet kasiklarimda ve karnimda ağrı birde devamlı gazım var. Süt renginde akintimda var. Bunlar şimdiden gebelik belirtisi olabilir mi ? Şimdiden teşekkürlerrr :)

   1. Site Yönetimi diyor ki:(18 Haziran 2016 21:48)

    Merhaba gebelik belirtisi olabilir lakin  ilaç kaynaklıda olabiliyor.Sevgiler

  Etiketler :