Aşılamadan sonra lekelenme olması normalmidir?

hamilemiyim.org sayfamıza en sık yöneltilen sorulardan biride,kısırlık tedavisinde aşılama yaptıran bayanların aşılama sonrası görülen lekelenmenin normal olup

olmadığı hakkında..Bizlerde bu konuya açıklık getirmek için aşılama da görülen kan lekesi,aşılama sonrası kanama ile ilgili yazımızı ayrıntılarıyla paylaşıyoruz.

 

Öncelikle aşılama nedir ona açıklık getirelim.Aşılama tedavisi, üremeye yardımcı bir yöntemdir. Çiftin doğurganlığının en yüksek olduğu yumurtlama döneminde, baba adayından sperm örneği alınır. Bu spermler oldukça kolay bir yöntemle anne adayının rahminin içine transfer edilir. Peki aşılama kimlere yapılır?

 

Aşılamadan sonra lekelenme olması normalmidir?

 


Aşılama nedeni olmayan kısırlık tedavisinde,erkekteki sperm sayısının azlığı e hareketililiğinin azlığında,vajinusmus hastalarında,spermin rahim ağzından geçemediği durumlarda aşılama yapılır.
Aşılama ağrılı bir işlemmi tabiki değil.Aşılamada başarı oranı nedir diye sorarsanız ortalama %15-20 dir .Lakin bu oran kadının yaşı,spermin özelliği ve tüplerin durumuna göre değişkenlik göseterebilir.


Şimdi aşılama sonrası oluşan lekelenme ve kanamalara değinelim.Aşılama sırasında ve sonrasında sıklıkla hiçbir kanama olmaz ancak bazen işlem sırasında kullanılan aletlere bağlı olarak rahim ağzından çok az miktarda veya damla damla kanama, lekelenme olabilir. Bu durum bir probleme neden olmaz veya gebelik şansını etkilemez. 

 


Aşılama sonrası kasıklarım ağrıyor bu normalmidir diye soranlara cevaben evet aşılama sonrası kasık ağrısının olması normaldir.Sizlere tavsiyemiz aşılama sonrası stresten uzak durmanız ,her ayrıntıya kafa yormamanız.Gereken bilgilendirmeler yani olacaklar hekiminiz tarafından size anlatılıcaktır.Dileyen her bayanın anne olması dileklerimizle..

2015-08-11


İlişkiden Sonra Kan Gelmesi

İlişkiden Sonra Kan Gelmesi

İlişki Sonrası Adet Kanaması ( leke görülmesi ) İlişki sonrası kanama nedenleri ve sebepleri Bazı kadınlarda cinsel

Düşükten sonra dikkat edilmesi gerekenler

Düşükten sonra dikkat edilmesi gerekenler

Düşükten sonra yapılması gerekenler - Düşükten sonra nelere dikkat edilmesi gerekiyor Kadınlarımız için en zor durumlardar bir

Adetten sonra ne zaman hamile kalınır ?

Adetten sonra ne zaman hamile kalınır ?

Adet bitiminden sonra hangi günler ve tam olarak ne zaman hamile kalacağınızı anlattığımız yazımızdan tüm sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz

Doğumdan Sonra adet ne zaman başlar

Doğumdan Sonra adet ne zaman başlar

Doğumdan sonra adet ne zaman görülür ? Doğumdan sonra adet olmamak ve adet düzeni Selamlar sevgili

Doğumdan Sonra dikkat edilmesi gerekenler

Doğumdan Sonra dikkat edilmesi gerekenler

Doğumdan hemen sonraki bakım: Doğumdan sonra ateş, tansiyon, nabız bakılır. Kanamanın miktarına ve rahmin kasılı olup

Doğumdan sonra ne zaman adet görülür ?

Doğumdan sonra ne zaman adet görülür ?

Hepinizin merak ettiği sorulardan birtanesi de doğum yaptıktan sonra ne zaman adet görüleceğiyle ilgili sorularınız sevgili


Yorum Gönder

Etiketler :