Batık tüylerden kurtulmanın yolları

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için bir çok  teknik uygulayanların en sık karşılaştığı sorunlardan biride epilasyon sonrası oluşan batıklar.Batıklar kılın deri

altında dönerek irin toplama halidir.Kimi sıkarak ,cımbızla müdahala eder ve istenmeyen lekelere yol açar.Peki batıklardan ve batık lekelerinden nasıl kurtuluruz  tüm detaylar yazımızda.

 


Batık sorunu ve lekeleri bacaklarda  estetik  açısından hoş bir görünüm sağlamadığı gibi ordaki batığın varlığı ile kişiyi rahatsız eder.Genelde istenmeyen tüylerden kurtulmak için ağda yapanlar,epilatör kullananlarda sık görülür.Kesin olmayan ama batıkları azaltan yöntemleri birazdan sizlere sıralıyacam.Yalnız aşırı batık sorunu olanlara önerim lazerle epilasyon yapmaları.Lazer kıl köklerini yaktığı için kesinlikle batık oluşumu olmaz .Ve batıktan kesin sonuç alacağınız bir yöntemdir.

 

Batık tüylerden kurtulmanın yolları


Batık konusunda yardım alabileceğinizi düşündüğüm en kolay yöntemlerden biride kese  yapmaktır.Kese hem ölü derinizi temizler aynı zamanda batık oluşumunu en aza indirir.Kese yapmak batık oluşumunun oluşmadan önlenmiş olması açısından en radikal tedavisidir.Bir diğer önerimiz ponza taşı .Ponza taşı da kese gibi aşındırma yoluyla etkili olur lakin çok dikkatli kullanılmalıdır.

 

Bir diğer önerim bebek yağı .Yağlar kılları besler rahat çıkmasını sağlar batık oluşumunu engeller.Diğer bir yağ önerim ise gül yağıdır bu kılları beslemez çoğaltmaz batık için idealdir.Batıkları iğne ucuyla kurcalamak,batık kılı iğne kullanarak çıkarmaya çalışmak,iğnenin ucunu yakıp yada alkolleyip sterilize etmiş olsanız da lekeye yol açar.Hem sağlık açısındanda iğneyle kıl çıkarma yöntemini önermiyoruz.Batığın iltihaplanmasına yol açabilir.

 


Batıklar iyice olgunlaşmış ise ellerinizi dezenfekte ederek sıkabilirsiniz.Batıktan kesin kurulmanın tek çaresi lazer epilasyondur.Onun dışındaki yöntemler sadece  batık oluşumunu azaltır.Batık sonrası oluşan lekelenmeler içinse limon ve deniz tuzu karışımını lekeli bölgeye sürün.Limonun ağartma özelliği bulunduğundan lekeli bölgenin rengini açıcaktır.Batıksız günler dileyerek başka bir yazımızda görüşmek dileğiyle.

2015-08-21


Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik için uygun dönemler, uygun zamanlar ve uygun günler hangileridir ? Hamile kalınması için bilmeniz gerekenleri tek

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet gecikmesi kaç gün olur, adet gecikmesinde hamilelik, adet gecikmesinin nedenleri sebepleri ve ne kadar normal

Yumurtlama Dönemi Tesbiti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yumurtlama Dönemi Tesbiti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yumurtlama dönemi belirtileri Ovulasyon günü her kadına göre değişir. Bunu anlamak için bazal temperatür denen bir

3-4 Aylık Bebek Menüsü

3-4 Aylık Bebek Menüsü

3 - 4 aylık olan bebeğe neler verilmeli ? Bebek menüsü örneği ve bilinmesi gerekenleri sizlere

Beta HCG testi örneği

Beta HCG testi örneği

Beta hcg testi örneği - Beta hcg testinden hamile olduğumuzu nasıl anlarız ? Kanda gebelik haftası

Hamile Kalamama Sorunları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hamile Kalamama Sorunları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hamile Kalamıyorum neden ? Ne Yapmalıyım ? Hamile kalamamanın birbirinden çok nedeni var kızlar. Yumurtlama döneminizi kaçırmanız,


Yorum Gönder

Etiketler :