Beslenmeyle cinsiyet belirlenirmi?

Bu konu beslenmeyle cinsiyet belirleme hakkında bilgiler vermektedir.

Çocuk sahibi olmak herçiftin hayalidir.Bir çok çift çocuk sahibi olmak istreken bunun yanında bebeğin kız veya erkek olmasını istiyor.Tabi

bu iş öyle ısmarlamayla da olmuyor.Bebeğin cinsiyetini belirlemek için sayısız yöntemler var.Çin takvimi,rus takvimi,beslenmeyle cinsiyet belirleme vs..Biz beslenmeyle cinsiyet belirleme konusuna değinicez.Peki, beslenmeyle  cinsiyet belirlemek mümkünmü? Tüm detaylar yazımızda.

 

Düzenli ve dengeli beslenmenin sağlık açısından nasılki olumlu etkileri var ise bebeğin cinsiyetini de belirleme de son derece etkili olduğu söyleniyor.Evet yanlış okumadınız beslenme şekliniz bebeğinizin cinsiyetini belirliyormuş..Uzmanlara göre bebeğin cinsiyetinin belirlenmesinde anne adayının beslenmesinin büyük etkisi bulunmaktadır. Erkek çocuk isteyen çiftlere ve de kız çocuk isteyen çiftlere farklı yöntemler uygulanmaktadır.Yanlız şunu belirtelimki bu yöntem %100 sonuç vermiyor..**Öcelikle uzmanların görüşlerinden alıntıları  paylaşalım.Kız bebek için gerekli olan Y kromozomları bazik, erkek bebek için gerekli X kromozomu da asidik ortamlarda gelişmektedir. Burdan yola çıkarakta kız çocuk isteyenlerin beslenmesinde balık, marul ve süt gibi kalsiyumu yüksek besinler tüketmeleri gerekirken, erkek isteyenler ise proteyince zengin et ve yumurta gibi ürünler tüketmelilerdir. İstatistiksel veriler doğrultusunda beslenme şeklinize göre cinsiyeti tutturma oranınız %80. Başarı oranı ciddi oranda yüksek.. **Araştırmalar her ne kadar kesin bir sonuç vermemiş olsa da, hamilelik döneminde yeme alışkanlıklarınız ve düzeniniz bebeğiniz cinsiyetinden önce sağlığı için çok önemlidir.

 

Birde geneleksel hurafe olan yöntemler vardır.Ye tatlıyı doğur hakkıyı,ye ekşiyi doğur ayşeyi.Oysaki bu iddaları çürüten  tersi durumlar olmaktadır.Hamileliği boyunca tatlı yiyen anne adaylarının kızıda oğluda olmakta .Aynı durum ekşi tüketen anne adayları için de geçerli. Unutmayın ki bazı yöntemleri deneyenler ve istediği cinsiyeti elde edenler tamamen tesadüften ibarettir.   Beslenme ve cinsiyet ilişkisi hakkında henüz kanıtlanmış bir bilgi yoktur.Ve unutmayınki  her şey takdiri ilahi.Sizin ve bebeğinizin sağlıklı olması herşeyden önemlidir. PGD denilen genetik yöntem dışında bebek cinsiyetini belirleyebilecek hiçbir yöntem yoktur.. Bu yöntemde ülkemizde uygulanmamaktadır.

2016-02-14


Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır Kızlar implantasyon kanaması nasıl oluyor ? Tam olarak belirtileri nelerdir bu yazımızdan sizlerle paylaşıyoruz.

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile kalmak istiyorum hamile olmak istiyorum diyen sevgili hanımlar. Hiç bir problem olmadığı halde neden hamile

Bebek Nasıl Bakılır ?

Bebek Nasıl Bakılır ?

Yeni anne olmuş yada anne adaylarının bilmesi gereken bir konu olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Bebek

Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik için uygun dönemler, uygun zamanlar ve uygun günler hangileridir ? Hamile kalınması için bilmeniz gerekenleri tek

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet gecikmesi kaç gün olur, adet gecikmesinde hamilelik, adet gecikmesinin nedenleri sebepleri ve ne kadar normal

Yumurtlama Dönemi Tesbiti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yumurtlama Dönemi Tesbiti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yumurtlama dönemi belirtileri Ovulasyon günü her kadına göre değişir. Bunu anlamak için bazal temperatür denen bir


Yorum Gönder

Etiketler :