blank

Beta HCG testi örneği

sonucu örneği – Kadınlar Kulübü Hamilemiyim Beta hcg değerlerine göre hamilelik Bhcg testinden hamile olduğumuzu nasıl anlarız ? Kanda gebelik haftası değerleri ?

Öncelikle BETA HCG nedir; öncelikle onu anlamak gerekiyor değerli anne adayları. BETA HCG bir hormondur ve bu hormon hamilelik hormonu olarak bilinir. Yani sizlerde gebeliğin olup olmadığını bu hormonun varlığı ile tespit edebilirler. Bunun için sizler kan vererek bu hormon değerlerine bakıyorsunuz ve buna göre hamile olup olmadığınız ortaya çıkıyor. Biz annelerin ve anne adaylarının daha doğrusu tüm kadınların en büyük özelliğidir sabırsızlanmak. Özellikle hamilemiyim değilmiyim gibi süreçleri araştırırken hep bu aralar netten bakarız her şeye.

Yada sağdan soldan sorarız. Şimdi BETA HCG testi yaptıranlar yaptırıp  eline alanlar hamile kaldıklarını nasıl anlayacaklar nasıl anlarlar ? Bunun için sizlere bir adet test örneği sunmak istiyoruz hanımlar. BHCG TESTİ ÖRNEĞİ olarak aşağıda yer alan rakamsal verilerdeki çıktılar her kadında aynı olmayabilir. Dolayısı ile buradaki rakamlar yaklaşık olarak kaç haftalık hamile olduğunuza işaret eder. Lütfen net olarak bebeğin kaç haftalık olduğunu, kaç haftalık hamilelik yaşadığınızı anlamak üzere, uzman doktorunuzdan Ultrason ile muayene isteyin. Zira en net sonucu ultrason verileri sunacaktır bilginiz olsun hamilemiyim.org kullanıcıları…

Bhcg testi örneği kadınlar kulübü
Bhcg testi örneği kadınlar kulübü

Aşağıdaki teste bakarak hamilemisiniz değilmisiniz anlayabileceksiniz. Burada yer alan değerlerden bir şey anlamayanlar bizlere bu konunun altından yorum atabilirler. Testinizin sonucunda ne yazıyor ise lütfen bize bildirin ona göre sizlerin kaç haftalık hamile olup olmadığına hamilemisiniz onada bakalım.

bETA hCGE DEĞERİNE GÖRE HAMİLELİK HAFTASI
bETA hCGE DEĞERİNE GÖRE HAMİLELİK HAFTASI

blank

Yukarıdaki tablolardan anlamayan arkadaşlarımız, lütfen konuda belirttiğimiz HCG mIU/ml değerlerinizi yazın bizlerde sizlere hamilelik durumu olup olmadığnı, var ise kaç haftalık hamile olduğunuzu yazalım.

Başka bir hcg testi örneği resmin de de daha iyi anlaşılacağını düşündüğüm için ekleme yapıyorum meleklermekanı sitesine ayrıca teşekkür ediyorum bu değerli resim için

BETA HCG DEĞERLERİNE GÖRE HAMİLELİK HAFTASI 

blank

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Değerli anne adayları, regl tarihinize 3 gün kala Baş dönmesi bulantı ve göğüslerde hassasiyet, karında batma gibi belirtiler var ise testi yaptırınız. Daha erkenden yapılan testlerde bhcg hormonu değerlerini alamayabilirsiniz. Erken yaptırdığınızda tarafımıza gelen baya soru var. Şöyleki; Erken yaptırdığım bhcg değerleri sonradan yükselir mi diye soruyorsunuz evet anne adayları, erken yaptırdığınız testin sonucu da net olmayacağına göre, bu değerler daha sonradan artış gösterebilir.

Sevgiler. Allah, isteyen tüm meleklere hayırlı bir evlat nasip etsin İnşAllah.

Beta HCG testi örneği” için 8.375 yorum

 • blank
  Mayıs 30, 2018 tarihinde, saat 5:46 pm
  Permalink

  Bana yardım olurmusunuz kan testi yaptirtim hamile değilmiyim anlıyamadım 0-5mlU/lU

 • blank
  Mayıs 30, 2018 tarihinde, saat 9:47 pm
  Permalink

  Merhaba hcg değeriniz gebelik lehine değil.

 • blank
  Haziran 9, 2018 tarihinde, saat 1:40 am
  Permalink

  Kan testi yaptırdım 2.1 cikti sonuç nedir
  Lekeleme geldi adet doneminde

 • blank
  Haziran 11, 2018 tarihinde, saat 10:37 pm
  Permalink

  Merhaba, hcg değeriniz gebelik lehine değil.Yani hamile değilsiniz.

 • blank
  Temmuz 11, 2018 tarihinde, saat 4:38 pm
  Permalink

  benim değerim 10 uncu gün 44 cıktı 12 gün 71 cıktı umudum kalmadı eşimin morali sıfır sizce durum nedir

 • blank
  Temmuz 12, 2018 tarihinde, saat 10:15 am
  Permalink

  Hcg değerlerini kendi kafanıza göre hesaplamayın. Hekim kontrolünde olun. Son adet tarihiniz + hcg değerleri usg ile birlikte değerlendirilerek net bilgi edinilebilir.

 • blank
  Eylül 7, 2018 tarihinde, saat 4:50 pm
  Permalink

  adetimden 4-5 gün gecikme oldu. beta hcg yaptırdım 2,1 cıktı.mide bulantılarım sabah aksam cok yogun oluyor.gün içinde bas dönmelerim oluyor. hamile olabilir miyim.

 • blank
  Eylül 10, 2018 tarihinde, saat 10:04 am
  Permalink

  Hcg değeriniz gebelik lehine değil. Adet gecikmeniz için bir kadın doğum uzmanına görünün.

 • blank
  Ekim 15, 2018 tarihinde, saat 10:46 am
  Permalink

  1.20 ul
  0 – 5 NEGATİF
  5 – 25 ERKEN GEBELİK ŞÜPHESİ
  >25 POZİTİF
  yazıyor hamilemiyim acaba ? İdrar testi yaptım ama negatif çıktı lütfen bana yardımcı olurmusunuz ?

 • blank
  Kasım 21, 2018 tarihinde, saat 11:59 am
  Permalink

  Beta hcg 7.3 çıktı acaba hamilemiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.