Cilt rengini açan öneriler

Bu konu Cilt rengini açan öneriler hakkın da bilgiler vermektedir.

Ten rengi  kişiye has bir özellik olsada , bazı nedenler den ötürü ten rengin de koyulaşma görülebilir . En

büyük etken güneş ışığına maruz kalmaktır. Bu renk değişiminin tedavisi  mümkün dür.

 

 

Özellikle kozmetik ürünlerde ki çeşitlilik ten rengi koyulaşmasına iyi gelmektedir. Kozmetiğe vericek param yok , farklı önerileriniz varmı diyorsanız , makalemizi dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Cilt rengini açan önerileri sizlerle paylaşıyoruz.

Cilt rengi  doğuştan gelen bir özelliktir. Fakat bazı nedenler de cilt renginin koyulaşmasına neden olabilir.Güneş ışığı, tıbbi durum , stres, kötü yaşam  ve bazı kullanılan kimsayal bazlı kozmetikler bu nedenlerdendir. Cilt rengi koyuluğun dan hoşlanmayan bayanlar bu duruma çözüm aramaya başlar. Özellikle de internette araştırmaya koyulanlar , farklı yöntemleri okuyup uygular . Sonuç olumlu olabileceği gibi , olumsuz da olabilmektedir.

Cilt renginiz sonradan koyulaştı ise mutlaka ilk yapmanız gereken bir dermatoloğa görünmek olmalıdır. Dermatoloğun  yaptığı cilt analizine göre  tedavi uygulanacaktır. Sonrası evde yapacağınız bir yöntemle cilt renginizi açabilirsiniz. Bu sürede  yapmanız gereken en önemli şey , dışarıya çıkarken güneş koruyucu kullanmanız. Bir diğer önerimiz  başkalarının önerdiği bilmediğiniz kremleri kullanmaktan sakının.Herkesin cilt yapısı farklıdır , sorun aynı görünsede istenilen sonuç alınamayabilir  , aksi bir sorun yaşanabilir.

Cilt rengini açan öneriler 

En bilindik cilt rengini açan besinlerden biri  yoğurt.Yoğurt cildi beyazlatma özelliğine  sahip laktik asit içerir.Yoğurdu cildinize sürün ve 10 dk beklettikten sonra yıkayın.Düzenli uygularsanız şayet , cildinizdeki  değişimi görüceksiniz. Yoğurdun yanısıra limon da cilt rengini açmada önemli bir sonuç veriyor. Limonun içeriğindeki asidik özellik cildi yeniliyorve rengini açıyor. Limonu sıkın ve suyuna pamuk batırın.Doğrudan cildinize uygulayın.Limon hem cilt renginizi açıcak hemde güneş lekelrin den koruyacak. Elma sirkesi de cilt rengini açıyor.Sevgili hanmlar elma sirkesini organik temin edin.Organik olan cilt üzerinde olumlu sonuç verecektir.Elma sirkesini yine pamuk yardımıyla cilde tatbik ediyorsunuz.Göz çevresinden uzak tutarak işlemi gerçekleştirin. Bir diğer önerimiz çilekle cilt rengini açma. Çilekleri  blendır yarmıyla ezin. İçine  bir kaç damla limon suyu ekleyin. Daha sonra pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. 10 dakika sonra yüzünüzü durulayın. Cildinizdeki göz alıcı değişimi anın da farkediceksiniz. Cilt rengini açan önerileri incelediniz. Sizin de uyguladığınız yöntemler var ise bizimle bu başlık altın dan paylaşabilirsiniz.

2016-07-27


Hamilelik Belirtileri En erken ne zaman belli olur ?

Hamilelik Belirtileri En erken ne zaman belli olur ?

Hamilelik belirtileri ne zaman belli olur ? Hamile olduğumuzu ne zaman anlarız ? Gebelik ne zaman başlar

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır Kızlar implantasyon kanaması nasıl oluyor ? Tam olarak belirtileri nelerdir bu yazımızdan sizlerle paylaşıyoruz.

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile kalmak istiyorum hamile olmak istiyorum diyen sevgili hanımlar. Hiç bir problem olmadığı halde neden hamile

Bebek Nasıl Bakılır ?

Bebek Nasıl Bakılır ?

Yeni anne olmuş yada anne adaylarının bilmesi gereken bir konu olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Bebek

Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik için uygun dönemler, uygun zamanlar ve uygun günler hangileridir ? Hamile kalınması için bilmeniz gerekenleri tek

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet gecikmesi kaç gün olur, adet gecikmesinde hamilelik, adet gecikmesinin nedenleri sebepleri ve ne kadar normal


Yorum Gönder

Etiketler :