Cinsiyet tahmini 16 . günde cinsiyet tahmini

Hamile olduğunuzu öğrendikten sonra merakınız artık bebeğin kızmı yada erkekmi olacağı olur. Geçmişten günümüze bebeğin cinsiyetini tahmin eden bir çok yöntem uygulanmıştır. Bu uygulamaların çoğunun aslın da bilimsel bir dayanağı yoktur. Bebeğin cinsiyeti gebeliğin 17-18 ve 20. haftasın da bir ultrason muayenesi ile görebilirsiniz.

 

 

 

Bebeğinizin cinsiyetini keşfetmek, hamileliğin heyecan verici bir parçasıdır. Ultrason yüksek frekanslı ses dalgaları, bebeğinizin rahmin içinde iken görüntüleri üretir. Ultrason ile cinsiyet tahminin de yanılmalar nadiren olur. Bu duruma bebeğin pozisyonu , bacak arasına sıkışan kordon neden olabiliyor.

Çin takvimi ile cinsiyet belirme yöntemini duymuşsunuzdur. Bu yöntem hakkında bazı insanlar doğruluk payının olduğunu söylüyor. Bu durum bilimsel kanıttan yoksundur. Hatta size bir ip ucu vereyim çinlilerin ortaya attığı bu yöntem işe yaramış olsaydı çinde kız nüfusta patlama olmazdı .

Bebeğin cinsiyetini tahmin etme ile ilgili diğer söylemler şunlardır. Tatlı ve tuzlu hatta protein açısın dan zengin besinler tüketiyorsanız bebek erkektir. Ekşi besinler tüketiyorsanız bebek kızdır. Sabahları çok sık kusuyorsanız bebek kız olabilir. Ten ve saçınız parklak görünüyorsa bebek erkektir. Gebelikte güzelliğinizden eser kalmadıysa bebek kızdır.

Gebelikte karnınız düşükse ve sivri ise bebek erkektir. Gebelikte karnınız yüksekse ve genişse bebek kızdır. Gebeliğin ilk günlerinde hcg değerinin yüksek çıkması kız çocuğa işaretmiş. Yüzük testi ile bebeğin cinsiyeti tahmin edilebiliyormuş. Bir alyansa ip geçirilir ve hamile kaının karnı üzerine bu yüzük sarkıtılır. Yüzük yuvarlak dönüyorsa bebek kız ileri geri geliyorsa bebek erkekmiş.

Tuhaf yöntemlerden biride sarımsak testidir. Sarımsak cilde sürülüyor koku çabuk geçiyorsa bebek kız, koku uzun süre kalıyorsa bebek erkekmiş. Bir diğer ilginç yöntem anne adayının kafasının üzerine tuz koymak. Anne adayı farkında olmadan elini kafasına götürürse bebek kız götürmez ise bebek erkekmiş. Son olarak makas testi var. Bu inanışa göre makas açılır ve bir minderin altına konur. Anne adayı oraya oturursa bebek kız oturmaz ise bebek erkekmiş.

Evet sevili okurlar ultrason dışın da bebeğin cinsiyetini kesin olarak öğrenmek mümkün değil. Bu verdiğimiz yöntemlerin kesinlikle bilimsel bir dayanağı yoktur. Eğlence amaçlı yöntemlerdir. Bebeğinizin cinsiyeti merakınızı katlayabilir fakat sabırlı olmalısınız . Daha önce belirttiğimiz gibi en erken 17 18 ve 20. haftalarda bebeğinizin cinsiyetini görebilirsiniz.

Cinsiyet Tahmini 16. Günde Cinsiyet Tahmini

Bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi ve tahmini olayı üzerine bir haber kızlar. 16. günde bebeğin cinsiyetinin ne olacağını İsrailli bilim adamları çözmüşler. Bakın haberin devamında neler yer alıyor.

16. Günde Cinsiyet Tahmini Nasıl Yapılacak ?

Doğaca bebeğinizin cinsiyetini merak ediyorsunuz. Kız mı Erkek mi  olacak ? Gebeliğinizin 16. gününde tespit edilebilecek. İsrailli bilim adamları, ceninin beslenmesini sağlayan bir hormonun, ceninin dişi olması durumunda daha fazla salgılandığını saptadı.Tel Aviv Genetik Enstitüsü’nde yapılan araştırmalarda, gebeliğin 16. gününde, ceninin beslenmesini sağlayan MSHCG hormonunun, ceninin dişi olması durumunda daha fazla salgılandığını saptadı.MSHCG hormonunun, annenin kan ve idrarında, gebelik veya gebelik olmadığı zamanlarda testle saptanabildiği biliniyor. Bilim adamları, annenin bir kız çocuğuna gebe kaldığı zaman, MSHCG hormonunun 5 defa daha fazla salgılanadığını belirttiler.

Daha önce bir başka araştırmada, MSHCG hormonunun, gebeliğin ikinci ve üçüncü ayında, kız çocuğuna hamile kalan annelerde daha fazla salgılandığı saptanmıştı. Bilim adamları, araştırma sonucunun şimdilik bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi için kullanılmaması gerektiğini, bu konuda başka işaretlerin de elde edilmesiyle daha kesin sonuç alınabileceğini kaydettiler.347 hamile kadın üzerinde yapılan araştırmada, gebeliğin 14-20 günlerinde MSHCG hormonunun 1 veya 3 kez daha fazla salgılandığı belirlendi. Araştırma sonucunda 184 dişi, 163 erkek ceninin meydana geldiği gözlendi. Gebeliğin 3. haftasında MSHCG hormonu yüzde 18.5 daha fazla belirlenen hamile kadınların daha sonra kız çocuğu doğuracakları belirlendi.Çevre cinsiyeti etkiliyor

ABD’de Michigan State Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, çevresel faktörlerin doğacak çocuğun cinsiyeti üzerinde etkili olabileceğini gösterdi. Journal of Occupational and Environmental Medicine adlı dergide yer alan araştırma raporunda, çevre kirliliğinden etkilenen erkeklerin çocuklarının daha çok erkek olduğu kaydedildi. Araştırmada, kanlarında yüksek oranda PCB (poliklorlu bifeniller) bulunan erkeklerin çocuklarının yüzde 57′sinin erkek olduğu saptandı. PCB, vücuttaki iç salgı bezlerinin çalışmasını engelleyerek, kansere de yol açabiliyor.

 

Cinsiyet Tahmini 16. Günde Cinsiyet Tahmini” için 60 yorum

 • Haziran 28, 2016 tarihinde, saat 5:46 pm
  Permalink

  Beklenen mensiniz gerçekleşirse gebelik söz konusu değil demktir.

  Yanıtla
 • Haziran 27, 2016 tarihinde, saat 10:14 pm
  Permalink

  Iliskiye girdim hamilemiyim.bilmiyorum test yapmadan adet oldugumda hamile olmamis mı oluyorum

  Yanıtla
 • Şubat 25, 2014 tarihinde, saat 1:50 pm
  Permalink

  Vücut ısısı sadece ovülasyon döneminde değişiklik göstermez.Bu yüzden gebeliğin gerçekleşip gerçekleşmediğini ancak gecikmeniz olursa test yaparak öğrenebilirsiniz.Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmak yanıltıcı olur.Sevgiler

  Yanıtla
 • Şubat 15, 2014 tarihinde, saat 11:49 am
  Permalink

  merhabalar; en son adetim ocak 21de oldum adetim 27 günde bir oluyor normal olarak yrn adet olmam gerekiyor… şubatın 15 deyiz. fakat internetten bir araştırma yaptım vücut ısısı yüksek seyrederse hamile kalmış olma olasılığı yüksekmiş. adet olmadan 2 gün önce ısı düşermiş eğer hamilelik yoksa benim ısım dünden beri ölçüyorum 38-39 dercelerde hasta falan değilim… üzerimde bir yorgunluk var, yumurtlama dönememimden beri sarı renkte bir akıntı var, duygularım çok yoğun… 4 gün önce göğsümde çok şidettli bir ağrı belirdi ama çok fenaydı. çok nadir kasıkta sızlama oluyor ve sürekli geyiriyorum gaz çok fazla… acaba bunlar hamilelik belirtisi olabilrmi? yardımcı olursanız çok sevinrim teşekkürler…

  Yanıtla
 • Haziran 13, 2013 tarihinde, saat 12:36 pm
  Permalink

  Merhaba,ben 10 aylık evliyim.3 ay korunduk ve daha sonra bebek sahibi olmaya karar verdik.7 aydır adetim düzensizleşti.sürekli gecikiyo.bu gecikmenin 15 günü bulduğu oluyo.test yaptığımda ise sonuç hep negetif.ayrıca adet günün normalde tam bir hafta sürerken korunmayı bıraktığımzdan beri 3-4 gün sürüyo.bu ay yine aynısı oldu.4 gün adet gördüm.ama bitmesine rağmen göğüslerimde az da olsa ağrı var.birde sırtım aşırı derece ağrıyo.dayanılmaz halde.bütün bunlar hamileliğe hazırlık belirtisi olabilir mi ? yoksa kendimi mi kandırıyorum ? bebk sahibi olamyı çok istiyorum.cvp yazarsanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler…

  Yanıtla
 • Nisan 16, 2013 tarihinde, saat 2:55 pm
  Permalink

  Merhaba belirtilere dayuanarak gebe olduğunuzu söyleyemeyiz.Gecikme yaşarsanız test yapın sevgiler

  Yanıtla
 • Nisan 16, 2013 tarihinde, saat 2:14 pm
  Permalink

  merhaba benim adetime iki gün var ancak bir hafta önceden göğüslerim şişti ve çok kasık ağrım oluyor miğdemde yanma var ve çok gazım var acaba gebemiyim

  Yanıtla
 • Nisan 11, 2013 tarihinde, saat 10:34 pm
  Permalink

  sorunuz onaylanmış??

  Yanıtla
 • Nisan 11, 2013 tarihinde, saat 8:32 pm
  Permalink

  Merabalar sordugum soruya cvp vrrirmisiniz lutfen

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.