Diyabet kısırlığa neden olurmu ?

Bu konu ; Diyabet kısırlığa neden olurmu hakkında bilgiler vermektedir.

Diyabet günümüzün en önemli sağlık sorunlarından  biri.Ömür boyu süren kronik bir hastalık olan diyabet çok fazla su tüketme,aşırı yemek

yeme,iştahın  artması,sık idrara çıkma ciltte kuruluk ,halsizlik,yorgunluk ,bulanık görme gibi belirtilerle kendini gösterir.Diyabetin tam bir tedavisi yoktur.Yalnız sağlıklı ve düzenli beslenme ile kontrol altına alınabilmektedir.Diyabet olup çocuk sahibi olamayan bir çok çift var.Ve bu çiftlerin merak ettiği sorulardan biri de diyabet kısırlığa neden olurmu  ? Bizde diyabetin kısırlıkla bir ilişkisi varmı sizler için araştırarak tüm çarpıcı detayları bir araya getirdik.Diyabet  kısırlığa neden olurmu hakkında  ki tüm bilgiler yazımızın devamın da.

Günümüzde gerek diyabet gerekse kısırlık sık karşılaşılan sağlık problemlerinden biri.Diyabetin belirtilerini yukarda belirttik.Kısırlığın nedeni kadına ve erkeğe bağlı olarak ikiye ayrılmaktadır.Erkeğe bağlı kısırlığın nedenleri ,sperm sayısında yetersizlik,spermin hiç olmaması,kronik hastalıklar, yaşam tarzı,sperm kanallarında tıkanıklık diye sıralayabiliriz.Kadına bağlı kısırlık nedenleri,pko,rahim bozuklukları,hormonal problemler,yumurtlama bozuklukları,pko,kanallarda ve tüplerde tıkanıklık,yapışıklık vs gibi nedenler.

Diyabet kısırlığa neden olurmu konusuna  değinirsek;Diyabet metabolik bir rahatsızlıktır.Çocukluk çağından gelen diyabetlilerde kısırlık görülebilmektedir.Hem bayanlarda hemde erkeklerde görülebilmektedir.Kontrol altına  alınmayan diyabet, kısırlığa yol açabilir. Ancak  erken teşhis ile birkaç ay tedavi gördükten sonra  kadın hamile kalabilir.Bir çok bayanın merak ettiği diğer sorulardan biride ünsilin tedavisinin kısırlığa bir etkisi olup olmadığı .Bu sorunun  cevabı İnsülin kısırlık yapmaz. 

Diyabet hastasısınız ve çocuğunuz olmuyorsa öncelikle uzman bir jinekoloğa çift olarak görünün.Akabinde bir beslenme uzmanına başvurun.Size uygun beslenme programı ve önerilerle diyebetinizi kontrol altına alabilirsiniz.Yürüyüş,yüzme bisiklet sürme gibi sporları yapın.Stresten uzak durun.Var ise zararlı alışnaıklarınız bunları terkedin.Az yağlı yiyeceklerle beslenin.Şekerli besinlerden uzak durun.Vitamin ve mineral ce zengin meyve sebzelerle beslenin.Posalı besinler kan şekerinizin kontollü hareket etmesini sağlayacaktır.Ve konumuzun içeriği ile yazımızı noktalayalım.Diyabetlinin kısır olacağı bilgisi yanlıştır.Diyabetli hasta gebelik planından 3 ay önce insülin ile tedavi edilir.Kan şekeri ayarlanan  anne adayı hamile kalabilmektedir.Kulaktan dolma bilgilerle hayatınızı karartıp stres yapmayın.Diyabet sorununuz var ise mutlaka hekime danışın.

2016-06-17


Vajina da kaşıntı neden olur?

Vajina da kaşıntı neden olur?

Bu konu vajinada kaşıntı nedenleri ve tedavisi hakkında bilgiler vermektedir..

Gebelikte kusma neden olur ?

Gebelikte kusma neden olur ?

Bu konu gebelikte kusma nedenleri ve tedavisi hakkında bilgiler vermektedir.

Gebelikte aşerme neden olur ?

Gebelikte aşerme neden olur ?

Bu konu gebelikte aşerme neden olur hakkın da bilgiler vermektedir.

Bacakta kramp neden olur ?

Bacakta kramp neden olur ?

Bu konu Bacakta kramp neden olur hakkın da bilgiler vermektedir.

Ağız kokusu neden olur ?

Ağız kokusu neden olur ?

Bu konu ağız kokusu neden olur hakkın da bilgiler vermektedir.

Yumurtlamam oluyor ama hamile kalamıyorum neden ?

Yumurtlamam oluyor ama hamile kalamıyorum neden ?

Yumurtlamam var ama buna rağmen gebe kalamıyorum. Neden? Düzgün adetleriniz olmasına ve zamanlı cinsel ilişkiye rağmen gebe


Yorum Gönder

Etiketler :