Ella hap kullandım hamile kalma olasılığım nedir?

Bu konu ella hap hakkında bilgiler içermektedir.

Korunmasız her ilişki için bir çok bayanın başvurduğu gebeliği engellemeye yarayan bir ilaçtır ella.Norlevo tablet yerine üretilen ella  acil

bir doğum kontrol ilacıdır.Korunmasız bir birliktelik sonrası kullanıldığı zaman hamileliği önlemektedir.Ella ertesi gün hapı ile ilgili sürekli sorular aldığımızdan bu ilaçla ilgili detaylı bir makale hazırladık.Ella ertesi gün hapı ile ilgili tüm merak edilenleri bu yazıda bulabilirsiniz..

 

Bize sürekli gelen sorulardan biride partnerimle ilişkiye girdim bu esnada prezervatif vardı ve yırtıldı .Daha sonra ella ilaç aldım  hamile kalırmıyım ? Doğum kontrol hapımı almayı unuttum sonrası ella yuttum hamile kalırmıyım ? Ellayı ilişkiden 4 gün sonra yuttum hamile kalırmıyım ? Evet öncelikle şunu belirtelim ki ella tablet her durumda etkin değildir.Korunmasız cinsel ilişkiden 5 gün sonrasına kadar ella kullanan  100 kadından yaklaşık 2 tanesi hamile kalabilir.Yani ellayı bir doğum kontrol yöntemi olarak kullanmanız uygun değildir.%100 koruma sağlamaz..Bu yüzden eğer bir  cinsel birliktelik yaşıyacaksanız mutlaka size uygun bir doğum kontrol yöntemi tercih etmelisiniz.Ayrıca ellayı kesinlikle hekim tavsiyesi dışında kullanmayın.Şayet rahimde bir sorun varsa bu ilaç tetikleyebilir.Ella kullanmaya mecbur kaldıysanız şayet  en kısa zamanda kullanmanız gerektiğini unutmayın.5 gün geçmeden ağzı yoluyla ella  alınabilir.Ellayı aldıktan sonra 3 saat içinde kusma olursa mutlaka hekim tavsiyesi olursa tekrar alın.Ve ilaç kullanmanıza rağmen gebe kaldıysanız mutlaka hekime görünün..

 

 

Özetle ;Biz kesinlikle ilacı hekim kontrolü ve tavsiyesi olmadan kullanmanızı önermiyoruz.Makale bilgilendirme amaçlıdır. Ella  ilişkiden sonra ne kadar erken kullanılırsa, gebeliği önleme ihtimali o kadar yüksek olur.Yalnız koruması %100 değildir.Bu ilaç  sadece yumurtanın döllenmesini engelleyerek, gebeliğe engel olur.Ve bilinmelidir ki ella var olan gebeliği sonlandırmaz.Ellayı aldıktan sonra beklenen mensinizde gecikme olursa test yapın ve sonuca göre mutlaka hekime görünün..

2016-02-24


Gebe kalma ile ilgili sık sorulan sorular

Gebe kalma ile ilgili sık sorulan sorular

Bu konu Gebe kalma ile ilgili sık sorulan sorular hakkın da bilgiler vermektedir.

Gebe kalamama nedenleri ve gebe kalma yöntemleri

Gebe kalamama nedenleri ve gebe kalma yöntemleri

Bu konu gebe kalamama ve gebe kalma yöntemleri hakkında bilgiler vermektedir.

Ombre saç nedir?

Ombre saç nedir?

Bu konu ombre saç nedir hakkın da bilgiler vermektedir.

Postmatüre nedir ?

Postmatüre nedir ?

Bu konu Postmatüre nedir hakkın da bilgiler vermektedir.

Ani sağırlık nedir ?

Ani sağırlık nedir ?

Bu konu Ani sağırlık nedir hakkında bilgiler vermektedir

Anal kanser nedir?

Anal kanser nedir?

Bu konu Anal kanser nedir? Hakkın da bilgiler vermektedir.


Yorum Gönder

Etiketler :