En erken gebelik belirtileri nasıl oluyor ?

Bu konu En erken gebelik belirtileri nasıl oluyor hakkında bilgiler vermektedir .

 Çoğu kadın, gebeliğin erken belirtileri konusunda sorular sorar ve belirtilerinin gebelik belirtisi olup olmadığını merak edebilir. Bu makale bir

kadının gebeliğin ilk üç ayında karşılaşabileceği en yaygın belirtilere odaklanmaktadır.  Bir kaçırılmış menstrüel periyod çoğunlukla gebeliğin ilk işaretidir ve yaygın bir ilk üç aylık dönem belirtisidir .Tüm kadınlar, hamilelikte erken belirtiler gösterecek veya bu semptomları aynı derecede deneyimleyecektir. Çok erken gebelik belirtileri ve işaretleri başlama zamanı da her kadın için farklıdır.

 

Gebelik belirtileri kişiden kişiye değişebilir. Genelde ilk belirti adet döneminde gecikme olmasıdır.Gögüs  şişmesi, hassasiyet veya ağrı da sıklıkla erken gebelik ile ilişkilidir.Hamileliğin ilk üç ayında genellikle az miktarda kilo alınır.Birçok kadın gebeliğin ilk aşamalarında belirli gıdalara karşı istekte bulunur. Ayrıca bazal vücut ısısında artış olması gebeliğin başka bir bulgusudur.Bazen sabah bulantısı olarak bilinen mide bulantısı ve kusma , genellikle gebeliğin 4 ila 8. haftasında başlar.Diğer olası erken hamilelik belirtileri , ruh halinde değişim , yorgunluk , cilt pigmentasyon değişiklikleri, sık idrara çıkma ve baş ağrısı dır.

 

Gebeliğin erken evrelerindeki kadınlar, hamileliği işaret edebilecek bir dizi farklı belirtiyle karşılaşabilirler. Bir kaçırılmış menstruel dönem sıklıkla gebeliğin karakteristik işaretidir.Kadınlar gebeliğin erken dönemlerinde herhangi bir belirti görmeyebilir, hamile olduğunun ffarkına bile varmayabilir.Hamilelik belirtileri deneyimi oldukça bireyselleştirilmiş ve kadınlar arasında farklılık göstermektedir. Aslında, bir kadın ilk hamilelikte olduğundan ikinci veya daha sonraki gebeliklerinde farklı belirtilerle karşılaşabilir.

 

 

Cevapsız bir döneme ( adet gecikmesi ) ek olarak şunlar dahildir:

 

Göğüslerde hassasiyet

Mide bulantısı ve kusma

Yemek isteği

Yorgunluk

Karında kramp ve şişkinlik

Sık idrara çıkma

Bazal vücut sıcaklığında yükselme

Gögüste değişimler

Cild renginde değişim

Ruh halinde değişim

Baş ağrısı

Ayrıca aşağıdaki linkleri inceleyerek erken gebelik bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Hafta hafta gebelik belirtileri

Hamilelik belirtileri nasıl oluyor ?

Duygudurum salınımları ve stres , gebeliğin erken evrelerinde birçok kadının bildirdiği yaygın belirtilerdir. Hamileliğin erken evrelerinde çoğu kadın, artan duygu veya hatta büyüleyici hisleri tanımlamaktadır. Hormon seviyelerindeki hızlı değişimlerin, bu ruh halindeki değişikliklere neden olduğuna inanılıyor. bir kadının belirtileri olabilir ve hamile olup olmadığından emin olamaz. Gebelikte hassasiyet, yorgunluk, şişkinlik ve hafif kramp gibi erken hamilelikteki pek çok semptom, menstrüel döneme işaret edebilir veya adet öncesi sendromu  ile ilgili olabilir. Menstrüel döneminiz yoksa ve bu semptomlar varsa, hamile olup olmadığını belirlemenin tek yolu gebelik testi almaktır.

 

 

Yukarıda verdiğimiz bilgiler gebelik belirtileridir. Fakat belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmak yanıltıcı olabilmektedir. Bu yüzden gebelik şüpheniz varsa mutlaka test yapın.Bir gebelik testi , idrar ve kandaki hormonu, insan koriyonik gonadotropin (hCG) ölçer. Bazı kadınlarda gebeliğin ilk işaretleri gelişmeden önce test pozitif olabilir.  Gebelik testi beklenen menste en az 3 günlük gecikme olunca yapılmalıdır. Gebelik testiniz pozitifse mutlaka teyidi için jinekoloğa görünün.

2017-04-12


Klasik gebelik belirtileri nelerdir ?

Klasik gebelik belirtileri nelerdir ?

Bu konu Klasik gebelik belirtileri nelerdir hakkın da bilgiler vermektedir.

Kimyasal gebelik nedir belirtileri nelerdir?

Kimyasal gebelik nedir belirtileri nelerdir?

Biyokimyasal gebelik diğer adıyla da kimyasal gebelik ile ilgili hamilemiyimhesaplama.com a bir çok soru ve gebelik

Gebelik belirtileri nelerdir ve ne zaman başlar ?

Gebelik belirtileri nelerdir ve ne zaman başlar ?

Gebelik belirtileri nelerdir ? Hangi bulgularla ve işaretlerle gebe olduğumuzu anlarız? Gebeliğin ilk ve kesin belirtileri

Çatlama iğnesinden sonraki gebelik belirtileri

Çatlama iğnesinden sonraki gebelik belirtileri

Çatlama iğnesi vurulduktan sonraki hamilelik belirtileri ve ilk ilişki zamanı hakkında bilgiler... Hamilelik sürecinde biz kadınların yumurtaları

Kimyasal gebelik neden olur belirtileri nedir bunu yaşayanlar ne yapmalı ?

Kimyasal gebelik neden olur belirtileri nedir bunu yaşayanlar ne yapmalı ?

40 haftalık bir maraton olan gebelik, anneden gelen yumurta hücresi (oosit) ile babadan gelen sperm hücresinin

Kimyasal gebelik nasıl anlaşılır?

Kimyasal gebelik nasıl anlaşılır?

Biyokimyasal gebelik diğer adıyla da kimyasal gebelik ile ilgili hamilemiyim.org bir çok soru lar geliyor. Hamilemiyim.org olarak


Yorum Gönder

 1. 2017 diyor ki:(17 Mayıs 2017 11:57)

  Nisan 30 da adetimin ilk gunuydu 7 gun sürdü 16 mayıstan itibaren berrek temiz bi akıntım var ve hala durmadı ilkkez basima geliyor hamile olabilirmiyim ?

  1. Site Yönetimi diyor ki:(19 Mayıs 2017 06:59)

   Akıntıyla gebelik teşhisi yapılmaz. Adetinizde gecikme varsa test yapınız.

  2. Site Yönetimi diyor ki:(19 Mayıs 2017 06:59)

   Akıntıyla gebelik teşhisi yapılmaz. Adetinizde gecikme varsa test yapınız.

Etiketler :