Ayva çekirdeğinden maske yapmak istiyorum

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Ayva çekirdeği maskesi nasıl yapılır kadınlar kulübü ayva çekirdeği maskesi faydaları hamilemiyim forum'da.​

Hanımlar ayva mevsimi alıyoruz sürekli tatlısını yaptım bir kere diğer türlü pek yiyemiyorum. Ama çekirdeğinin de çok faydalı olduğunu öğrendim. Atmıyorum artık. Ayva çekirdeği maskesi yapanlar var mı cilde ne gibi faydaları var acaba? Ayva çekirdeği maskesi nasıl yapılır? Tarifini verirseniz sevinirim.

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Ayva başlı başına vitamin dolu bir meyve iken çekirdeğinin de bu denli vitamin dolu olması ne kadar güzel değil mi? Aslında Allah'ın yarattığı her şeyde bir şifa bir iyilik var. Gerçekten ayva çekirdekleri cilt bakımında mucizelere oluşturan bir meyve. Ayva çekirdeklerini düzenli ve uzun süreli kullanımda gerçekten çok fayda sağlıyor. Hem temizliyor hem gözenekleri açıp temizliyor hem kırışıklık giderici oluyor. Uzmanlar da ayvanın ve çekirdeğinin antioksidan olduğunu söylerken biz de ayvanın çekirdeklerini çöpe atmadan değerlendirmemiz lazım.

"Ayva çekirdeğinin faydaları"​

• Cildi nemlendirir
  • Cildi temizler
  • Cildinizi sıkılaştırır
  • Gözeneklerin içini temizler ve siyah noktaları yok eder
  • Doğum lekelesi gibi cilt lekelerini giderir
  • Göz altınızda torbalanma var ise morarmalar var ise bunları da giderir

''Ayva çekirdeği maskesi nasıl yapılır?''​

• Ayvanın en ortasında bulunan tüm çekirdeklerini cam bir kaseye alın
  • İçine yarım çay bardağı ılık su ekleyin
  • Bu su içinde en az 1 gün beklemeli
  • Bekleyen ayva çekirdekleri sıvısı jel haline gelecektir
  • Bu jeli yüzünüzün her yerine sürün ve 30-40 dk bekleyin
Jel yüzünüzde beklerken yüzünüzün gerildiğini göreceksiniz. 30-40 dakika sonra yüzünüzü hareket ettiremeyecek hale geleceksiniz. Yine ılık su ile yıkayarak cildinizin temizlendiğini görebilirsiniz. Bu maskeyi haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz. Mucize bir şey ayva çekirdeği ben de çok sürekli olmasa da her kış yaparım mutlaka kendime ayva çekirdeği jeli maskesi. Bu arada kahve telvesi maskesini denemediyseniz mutlaka denemelisiniz. ''Kahve telvesi maskesi nelere iyi gelir'' hemen inceleyebilirsiniz.