Doğumu başlatabilir miyiz kendimiz?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Doğumu başlatmak için kadınlar kulubü doğumu başlatmak için ne yapılır hamilemiyim forum'da.​

Merhabalar kızlar çok sıkıntıdayım. 40. haftaya girdim hala doğum olmadı. Doktorum da bekleyelim dedi ama ben bekleyecek durumda değilim. Deyim yerinde ise karnım tam olarak burnuma geldi. Geceleri uyuyamıyorum artık. Doğumu kendim başlatabilir miyim böyle bir şey mümkün mü? Bazıları doğumu başlatılabileceğini yazmış ama size de sormak istedim. Doğumu başlatmak için ne yapılır?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Maaşallah bebiş iyi kalmış içerde. Dışarı çıkınca acısını çıkarır kesin:) Doğum henüz başlamadı ise doktorlar suni sancı ile doğumu başlatabiliyorlar ama sizin evde doğumu başlatmak için hem de doğumu kolaylaştırıcı şeyler var. En önemli şey yürüyüş. Belki evden çıkamıyorsunuz ama evin içinde yürüyüş yapabilirsiniz. Merdiven çıkmak da çok önemli. Merdiven çıkmak açılma da sağlayacaktır bu açıdan önemlidir. Artık doktorunuz suni sancı vererek doğum olacağını söylemesi üzerine ve bebekte sizde bir problem yoksa bebek artık doğum pozisyonuna döndü ise aşağıda sizler için doğumu başlatmak için tüyolar vereceğim ama yine de doktorunuza sormadan bunları yapmayın.

''Doğumu başlatmak için ne yapılmalı?''​

• Bol yürüyüş ve merdiven çıkmak
  • Göğüslerin uyarılması
  • Rezene çayı papatya çayı gibi bitki çayları
  • Nefes ve gevşeme egzersizleri
  • Cinsel birliktelik
  • Hurma ananas gibi besinler de doğumu kolaylaştırır
  • Kalça hareketleri
  • Müzik dinleyin masaj yaptırın hoş kokular koklayın
Sizce sezeryan mı yoksa normal doğum mu? Sezeryan ve normal doğum neye göre tercih edilir? ''Sizce sezeryan doğum mu normal doğum mu'' aşağıda linkte konu ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz.