Evde haliyi nasıl temizliyorsunuz kizlar

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Evde halı nasıl yıkanır kadınlar kulübü evde halı temizleme hamilemiyim forum'da.​

Kızlar merhaba 3 yaş arali iki çocuğum var valla ne yapayim bilmiyorum bu halılar batıyor 1 ayda. Her yeri leke içinde kalıyor. Lekeleri silmek yerine yıkamaya versem yeridir. Evde nasıl temizleme yapıyorsunuz halılarınızı. Fikirlerinize açığım. Lekeleri yok eden adeta yıkanmış gibi gorunsun istiyorum ben.

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Kolay gelsin iki tane de bizde var ikiz hemide. Ben halilarimi temizlerken büyükleri genelde yıkamaya veririm 6 ayda bir leke filan olursa da Arap sabunu kullanıyorum. Suya Arap sabunu ve aspirin var hani bilirsiniz onunla karıştırıp lekelerin üzerine bastırarak silerim. Ama son zamanlarda baş edemeyince halı kılıfı aldım. Çok rahat doğrusu. Lastikli halı kılıfı çıkarıp yikanabiliyor. Arada bir de yıkamaya verince tertemiz oluyor. Evde halı yıkamak için büyük balkon olması lazım diğer türlü sadece silip bırakırsınız. Ama sildiginiz lekeler yuzeyden gidiyor doğru ama halinin dipleri ne oluyor acaba. Kirer dibe inince halinin ömrü kısalıyor. Dolayısı ile vakumlamak lazım geliyor. Arada yıkamaya versen bile daha temiz oluyor gerçekten.

Temizlikten sonra çay kahve içmek gibisi yok değil mi hanımlar yanında şöyle yumuşacık poğaçalar olsa fena olmazdı.

"Poğaçanin üstüne yumurta harici ne sürülür?" konumuz ilginizi çekecektir.