Güzelim tenceremin dibi yandı yardım edin

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Tencerenin dibi yanarsa nasıl temizlenir kadınlar kulübü tencerenin dibi yandı nasıl çıkarabilirim hamilemiyim forum'da.​

Ya hanımlar derdime çare lütfen. En güzel tenceremin dibi tuttu. Ya ne yaparım bunu eski haline nasıl dondurebilirim. Dibi tutan tencere için ne yapabilirim. Böyle bir şey başına gelen varsa yardımcı olabilir mi? Birkaç bir şeyle geçirmeyi denedim ama ovmaktan tırnaklarım koptu gözünüzü seveyim kolay bir çözüm acil.

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Bu bir kadın için tam bir kabustur. Mutfağa giren o pis is kokusuna mi yansın güzelim yemeğine mi yansın yoksa güzelim yanan tenceresine mi yansın. Bu kabustan kurtulmak için o pis yanık tencere dibini temizlemek yerine çöpe bile atmayı düşünebiliriz. Ama çaresi var tabii. Tencerenizi atmayın ve yanık tencere nasıl temizlenir kulak verin pardon gözünüzü açın okuyun. Kimyasal bir şey kullanmak istemiyorsanız evde olan malzemelerle bunu temizlemek mümkün. Öncelikle bunun için

Dibi tutan tencere için sirke ve karbonat

1 tatlı kaşığı karbonat ve 1 çay bardağı sirke kaynatılır. İyice köpürsün ve kaynasın. Ama hemen dökmeyin ki içindeki yanıklar iyice yumusasin ve süngerle bile kolayca çıkacak hale gelecektir. Ama yanığı öncesinde kesinlikle çatal ya da kaşıkla kazimaya kalkmayin bu şekilde yaparsanız kolayca temizleyebilirsiniz. Eğer ilk seferde çıkmıyorsa yine yapın. Aynı şekilde kaynatın.

Ev temizliğinde bazı püf noktaları çok önemlidir hanımlar. Hemen aşağıdaki linkten "duvar boyasındaki lekeleri nasıl çıkarabilirim" yazısını da mutlaka incelemenizi tavsiye ederim.

S

Sadmin

Kadınlar Kulübü Hamilemiyim Forum
Yönetici
Güzel bilgiler ben de deneyeceğim ayrıca fırın yanığı ile başınız belada ise aşağıdaki konu size yardım edecektir yazdım biraz önce :D:D