Hamileyim grip oldum hapşırmak çok rahatsız ediyor

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Hamilelikte hapşırmak tehlikeli mi kadınlar kulubü hamilelikte hapşırmak zararlı mı hamilemiyim forum'da.​

Merhabalar 35 haftalık hamileyim ve grip oldum maalesef. Ama her hapşırdığımda göbeğim karnım kasılıyor sanki yaa. Benim gibi olan var mı? Hapşırmak istemiyorum gerçekten. Hapşırmaktan korkuyorum yaa inanın. Doğumu erkenleştirir mi bu hapşırmalar? Doktora gitmeme gerek var mı yoksa yapmam gereken bir şey var mı evde? Tecrübeli hamiş anneler yardımcı olabilir mi? Hamilelikte hapşırmak tehlikeli mi?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Hamile anne adayları grip ya da soğuk algınlığı geçirdiklerinde haklı olarak endişeye kapılabilirler. Hamile anne adayları bu şekilde rahatsızlık geçirdiklerinde ilaç kullanamadıkları için de biraz endişe duyabilirler. Hapşırmanın hamile anne adaylarına herhangi bir zararı olmaz. Yani hapşırmak da öksürmek gibi durumlar da bebeğe bir zararı olmaz. Hamileliğin başında ise hapşırma gibi durumlar düşüğe sebep olmaz. Ama eğer doğuma yakın zamanlardaysanız yani sizin zamanınıza yakın haftalarda doğumu hızlandırıcı etkisi olabilmektedir. Hamilelikte grip soğuk algınlığı durumlarında yüksek ateş olursa dikkat etmelisiniz. Hapşırma sırasında kendinizi çok sıkmayın eğer sonrasında aşırı kasılma ve ağrı olursa mutlaka doktorunuza başvurunuz.

''Hamilelikte hapşırma nasıl geçer?''​

• Burun tıkanıklığı varsa sıcak banyo buhar burnu açabilir rahatlatabilir
  • Bol sıvı alınmalı
  • Hapşırma geldiğinde kendinizi sıkmadan hapşırmalısınız
  • Yürüyüş yapabilirseniz iyi gelecektir
  • Hapşırma geldiğinde kendinizi sıkmadan burnunuza dokunmanız ovuşturmanız hapşırmayı engelleyebilir
  • Odanın nemli olmasına dikkat ediniz
  • Kesinlikle kendi başınıza ilaç almayın uzman doktorunuza danışabilirsiniz.
Boğaz ağrısı çok rahatsız edici bir durum. ''Evde boğaz ağrısı nasıl geçer'' Konumuzu inceleyerek evde neler yapabilirsiniz boğaz ağrısına linkten inceleyebilirsiniz.