İlişkiden sonra acaba hamile kalmış olabilir miyim?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

İlişkiden sonra ne zaman hamilelik belli olur kadınlar kulubü ilişkiden sonra ne zaman hamilelik testi yapılır hamilemiyim forum'da.​

Kızlar ben daha 20 yaşındayım ve bebek istiyoruz eşimle. Bebeğimiz olsun diye sürekli ilişkiye giriyoruz. Acaba ne zaman hamile kaldığım belli olur. Ne zaman test yapmalıyım? İlişkiden sonra ne zaman hamilelik belli olur ne zaman anlarım? Çok istiyorum bir bebeğim olsun. 4 aydır da evliyiz. Ben şimdi test yapsam acaba testte çıkar mı ne dersiniz?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Henüz çok daha yeni evlisiniz ve yaşınız çok küçük ne güzel. Bilmeniz gereken bazı durumlar olabilir sizi aydınlatmak istiyorum. İlişkiden hemen sonra hamile kalmanız kesin değildir. Her kadının bir adet döngüsü vardır. Sizin ki belki 28 gün belki 30 gündür. Eğer 28 günde bir adet oluyorsanız adetinizin ilk gününden sayarak 14-15-16. günlere denk gelen günler yumurtlama günleri olur. Yani hamile kalmanız için bu yumurtlama günlerini ilişki ile geçirmeniz önemli. Bu günlerde olgunlaşan yumurtalarınız çatlar ve ilişki anında sperm hücreleri çatlayan yumurta hücresini dölleyebilir böylelikle hamilelik olasılığınız artmış olur. Yani adetinizin 15. gününde yumurtlama oldu diyelim ve siz ilişkiye girdiniz sonrası 15 gün içinde oluşan embriyo artık hormonları devreye sokar ve beta hcg hormonu sayesinde idrara ve kana karışarak hamile olduğunuz belli olacaktır. İlişkiye girdikten 14-15 gün sonra test yapabilirsiniz. Ama bence adet gününüzün geçmesini beklemeniz daha doğru çünkü gebelik belirtilerinden ilki adet gecikmesi olur.

''İlk hamilelik belirtileri nelerdir?''​

• Adet gecikmesi ilk belirtidir
  • Kasıklarda ağrı hassasiyet
  • Mide bulantısı kusma
  • Baş dönmesi
  • Yorgunluk uyku hali
  • Halsizlik
  • Memelerde hassasiyet dokununca hassasiyet hissetme
  • Kokulara karşı değişik hisler
Evde test yapmak isteyenler için ''Evde yapılan gebelik testi yanlış sonuç verir mi?'' yazımızı linkten inceleyebilirsiniz. Evde test yapmak yanlış sonuçlara mahal verir mi?