Kocakarı yöntemiyle gebelik nasıl anlaşılıyordu kızlar?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Kocakarı yöntemiyle gebelik testi kadınlar kulubü kocakarı yöntemiyle gebelik nasıl anlaşılır hamilemiyim forum'da.​

Kızlar bu eski hani diyorlar ya kocakarı yöntemi gebelik testlerini çok merak ediyorum. Ben şuan gebeyim ama deneme yapmak istiyorum. Acaba tutacak mı? Eskiler nasıl gebe olduklarını anlıyorlarmış acaba hani kan testi yok idrar testi yok. Hadi karınları şişince hamile olduklarını anlarlar en fazla da bebeklerinin bir kalp sesini ilk zamanlar duyamıyorlar en azından ya da cinsiyetini doğduğunda öğreniyorlar nasıl duruyorlardı acaba merak etmeden:)Kocakarı yöntemiyle gebelik nasıl anlaşılır arkadaşlar bilenler var mı?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Dediğiniz gibi eskilerde nasıl olurmuş bilmem ama anne iç güdüsü işte merak etmez mi bebeğini. Hem nasıl bekliyordur bebeklerini. Bir de eskiden kadınlar o kadar ev işi tarla bahçe işi hayvanlar derken zaman geçiyordur. Şimdi bakmayın çamaşır bulaşık makinesi her şeyin kolayı var hala memnun olamıyoruz. Eski usul yani halk arasındaki deyimle kocakarı yöntemiyle gebelik testleri birçok şekilde olanı var. Eskilerde kesinliği belli olmasa da ninelerimiz bakalım nasıl denemeler yapmışlar.

''Kocakarı yöntemiyle gebelik testleri nelerdir''​

• Çamaşır suyu yöntemi. Çamaşır suyu dolu plastik kabın içine 3 çay kaşığı kadar idrar koyun. İdrar koyunca çamaşır suyu köpürüyor ise hamilelik olası
  • İdrarı bir gece bekletme yöntemi. Plastik kaba idrarınızı koyun ve bir gece bekletin. Sabah baktığınızda idrarın üstü beyaz ve ince tabaka oluştu ise olumsuz, idrarda değişim yoksa olumlu deniyor
  • Karbonat ile yapılan test. İdrarınızı plastik kabın içine yapın üzerine 1 çay kaşığı karbonatı idrarın üzerine koyun. Köpürüyorsa hamilesiniz deniyor
  • Şeker ile yapılan testler. Sabah ilk idrarla bir yemek kaşığı şeker üzerine 1 yemek kaşığı kadar idrar damlatılır. 1 dk sonra şeker çözünüyorsa olumsuz. Şeker çözünmüyorsa olumlu.
Tabii ki bunları siz sordunuz diye yazıyorum. Ayrıca bu tür kesinlik taşımayan denemeleri deneyebilirsiniz ama bel bağlamamak gerekir. Mutlak suretle gebelik testi olarak eczanelerden edineceğiniz gebelik testi ya da kanda beta hcg testi yaptırmalısınız. Siz hamilesiniz deneyim sonuçları dilerseniz yazabilirsiniz. Bakalım tutan olacak mı?:) Çok sorulan sorulardan biri de evde gebelik testi ne zaman yapılmalı? ''Evde gebelik testini ne zaman yapmalıyım?'' sorusunun cevabını ve ayrıntılarını linkten inceleyebilirsiniz.