Köfte kızartmasını nasıl yapıyorsunuz hanımlar?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Köfte kızartması püf noktaları kadınlar kulubü köfte kızartması nasıl yapılır hamilemiyim forum'da.​

Kızlar köfte yapıyorum çocuklar bir şekilde yiyor ama eşime bir türlü beğendiremedim. Köfte kızartması yanında patates kızartması çok seviyorlar. Ama köftede bir eksik mi oluyor bilemiyorum. Siz tecrübeli hanımlar köfte kizartmasini nasıl yapıyorsunuz? Köfte kızartması püf noktaları nelerdir? Ne olur çok leziz köfte tarifi istiyorum sizden?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Ev hanımlığı gerçekten zor iş. Çalışan da olsak ev hanımı da olsak evin tüm işleri bize bakıyor hanımlar. Yemek bulaşık çocuklar ütü temizlik daha neler neler. Yemek yapmak başlı başına bir sorun. Her gün yenisini yapmak zorundasın ve tek çeşitte yetmiyor maalesef. En az 2 çeşit yapmak zorundasın. Köfte de neredeyse herkesin sevdiği bir yemektir. Köftenin kıymasının özenle seçilmesi içindeki malzemelerin kararında ve doğru eklenmesi yoğurulması ve bekleme zamanı çok önemlidir. Ben kızartma yapacağım köftenin kıymasını biraz hafif yağlı alırım çok yağsız olursa da kuru olur. Köfteye hafif yağlı kıyma yakışır hanımlar. Soğanı karabiberini tuzunu ekmek içinin hepsinin bir püf noktası var. Şimdi gelelim onların püf noktasına.

''Köfte kızartması püf noktaları''​

• Kıymanız az yağlı olsun
  • Kıymanın iki kez çektirilmesini isteyin
  • Ekleyeceğiniz bayat ekmek kabukları değil içi eklenmeli
  • Soğanın mutlaka suyunu sıktıktan sonra ekleyin
  • Köfteyi elinizde iyice yoğurun
  • Köfte hamurunu iyice yoğurduktan sonra streç film ile kapatın ve en az yarım saat bekletin
  • Köftenin kısık ateşte pişirilmesi gerekir öncesinde harlı ateşte mühürleyin kabuklanınca kısığa alın
  • Yapışmaması için döküm veya teflon tava tercih edin ayrıca köfteleri çatalla çevirmeyin
  • Her yüzü için 3 dk yeterlidir
Bu şekilde yapacağınız bir köfte harika olacaktır. Şimdi ise size buradan harika bir köfte tarifi sunmak istiyorum. Deneyin mutlaka eşinize tattırın bakalım sevecek mi? Sizin gibi bir misafirimizin peynirli börek tarifi istediği başlığımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. ''Peynirli börek tarifi arıyorum denenmiş olsun ama'' hemen girip börek tarifini inceleyip incelemekle kalmayın hemen yapmaya kalkışabilirsiniz.