Lohusa psikolojisinden nasıl kurtulunur?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Lohusa psikolojisi kadınlar kulubü lohusa psikolojisi nasıl geçer hamilemiyim forum'da.​

Ya kızlar bir şey soracağım ablam yeni doğum yaptı ama inanın benim de gözüm korktu diyebilirim. Ben evlenmek çocuk yapmak istemedim o kadar yani. Doğum yapalı henüz 8 gün oldu ama lohusa sendromudur nedir anlamadım ama değişik bir psikoloji içinde. Hamileyken bu kadar yapmamıştı kadın. Lohusa psikolojisi nedir nasıl geçer bilgisi olan var mı? Biz yakınları olarak nasıl davranacağımızı bilemedik. Çocuktan da soğumasın diye yanından da ayrılamayoruz.

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Ablanın yanında olmanız çok iyi aslında. Bu süreci yalnız geçirip sıkıntılar yaşayan travmalar oluşan da var maalesef. Lohusa kadın psikolojisi olayında her kadında aynı seyretmiyor ama bu kadının bu durumu kaldırabilirliğine bağlı biraz da. Ama ailesi olarak yanındasınız kolay atlatacaktır. Bazı lohusa kadınlar dediğin gibi çocuklarına bile yabancılaşabiliyorlar. Çocukla bağ kurmaya çalışmalı çocuğu sürekli çıplak bedenine dokundurmalı emzirmeli yani. Emzirerek bebeğini daha çok kendine bağlı hissedecektir. Bu çok doğal ve olağan bir süreç. Anne beslenmesine uyku düzenine özellikle yanına çok geveze konuşan insanların girmemesine dikkat edin. Onlar da ayrıca deli ediyorlar çünkü insanı. Mutlaka destek vermelisiniz bu süreçte bebek ve anne arasında pozitif ilişkiler kurulmalı ve güvenli bağlanma olmalı. Sürecin geçici olduğunu unutmadan ona göre yaklaşım göstermenizi tavsiye ederim. Şimdi dilersen lohusa psikolojisi belirtilerine bakalım.

''Lohusa psikolojisi belirtileri''​

• Uykusuzluk ya da çok uyuma isteği
  • İştah artışı ya da iştahsızlık
  • Bebekle bağ kuramama ve bebeğe zarar verir miyim kaygısı
  • Halsizlik
  • Sürekli ağlama halleri
  • Sinirlilik
  • Hayatından keyif alamama
  • Sevgisizlik hissetme
  • Her şeyden sıkılma

Yakın zamanda bir arkadaşımız daha sormuştu bu şekil bir soru. İstersen aşağıdan linkten girip burayı da bir incelemeni tavsiye ederim. ''Lohusayım depresyona girdim galiba''