Mantarın yanında yoğurt yemek zehirler mi?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Mantarla yoğurt yenir mi kadınlar kulubü mantarın yanında yoğurt yenebilir mi hamilemiyim forum'da.​

Kızlar amcamlar köyde yaşıyor da bize de köyden topladıkları mantarlardan getirmişler. Köyümüzün mantarı da lezzetli olur hani. Ama mantarı da çok severim de yoğurtla birlikte yenir mi onu merak ediyorum. Hep şey denirdi ben küçükken yoğurtla yenmez diye. Mantarla yoğurt yenir mi? Bilgisi olan var mı? Merak ettiğim için soruyorum yani yoksa illa mantarla yoğurt yemek gibi bir arzum da yok da:)

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Mantarı ben de çok severim ya sanki kültür mantarından ziyade bu dağlarda yetişen yabani olan mantarlar daha lezzetli geliyor bana. Hele kavurması fena olur. Ama zehirsiz olmalı bilene danışarak toplanmalı tabii. Allah korusun zehirlenip öteki tarafı boylamayalım. Mantar lezzetli bir o kadar da vitamin barındırıyor içinde. o kadar yararlı ki çocuklarınıza bile yedirebilirsiniz. Mantarla birlikte yoğurt yenir mi sorusuna ise mantar ile yoğurdun aynı anda yenmesinde sakınca olmadığı söyleniyor. Ama şu şartla yediğiniz mantar bayat olmaması gerekiyor. Mantar gibi besinler zaten taze ve aldığınız marketten tarihi geçmemiş olmasına da dikkat ediniz. Yiyeceğiniz mantar kültür ya da kültür değilse de iyice pişirmek gerekiyor. Tam pişirilmeyen mantarların zehirliliği de ortadan kalkmamış olur.

''Mantarın yanına ne gider?''​

• Közlenmiş kırmızı biber çorbası
  • Köz biber patlıcan mezesi
  • Fesleğenli makarna
  • Bol yeşillikli salata
  • Patates püresi
  • Et ızgara
  • Garnitürlü pirinç pilavı
Mantardan bu kadar bahsetmişken size bir güzel tarif daha sunmak istiyorum. Bu tarifimiz çok beğenildi mutlaka siz de girin inceleyin. Harfi harfine uygularsanız mükemmel bir börek elde edebilirsiniz. ''Peynirli börek tarifi arıyorum denenmiş olsun ama'' tarife aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.