Menopoz Ateş Basması Acaba Bitiyor mu?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Menopoz ateş basması kadınlar klubü menopoz ateş basması neden olur hamilemiyim forum'da.​

Bende son 5 aydır hem çok sinirli hem ateş basmaları hem ruh halimdeki değişimlerle mücadele ediyorum. Adetlerim de hiç gecikmezdi ama 4-5 aydır 3-5 gün gecikir oldu. Ödüm kopuyor eğer menopoz değildir de gebelik varsa diye çünkü 45 yaşındayım hamile kalırsam utancımdan yerin dibine girerim. Gelinim var hamile demezler mi gelini ile yarışa girmiş diye. Doktordan randevu alacaktım ama korona dolayısı ile gidemiyorum. Menopoz belirtileri olabilir mi bu adet gecikmesi ve ateş basması. Hiç sinirlenmeyen insan herşeye sinirlenir oldum. Utanıyorum söylemeye ama inanın cinsel isteksizlik bile yaşar oldum kendi derdime düştüm desem yeridir ne olur böyle şeyler yaşayanlar bana yardımcı olabilir mi?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Söylediğiniz belirtiler menopoza başlangıç belirtileri gibi görünüyor. Ama tabii ki hormon tahlilleri ve muayene olmanız gerekir. Sağlıklı beslenme egzersiz özellikle kalsiyum alımını artırmanız gerekiyor. Aslında muayeneye gittiğinizde büyük ihtimalle doktorunuz da size kalsiyum ve östrojen takviyesi yapmanızı söyleyecektir artık. Menopozun etkilerinin biraz olsun azaltılması için egzersiz yapmanız, kafeinli baharatlı şeylerden uzak durmanız yerinde olacaktır ki bunlar ateş basmasını tetikleyecektir. Ani duygu değişimleri de menopoz belirtisi bunu azaltmak için de yoga gibi rahatlama egzersizlerini tercih edebilirsiniz. Adetin uzun sürmesi de menopoz belirtilerinden olabiliyor hemen aşağıdaki linkten bununla ilgili bir misafirimiz soru sormuştu.