Rota Virüsü Aşısı Yaptıranlar Çocuğuma Yaptırmalı mıyım?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Rota virüsü aşısı kadınlar klubü rota virüsü aşısı yaptıranlar kadınlar klubü hamilemiyim forum'da.​

Hanımlar merhabalar benim yeni doğmuş bebeğim var benim merak ettiğim şey rota virüsü aşısı acaba yaptırsam mı yaptırmasam mı? Yaptırmamak çocuklarda kötü bir hastalık yapıyor galiba. Yaptırsam da bilemedim. Devlet tarafından yapılan aşılar kapsamı dışında aslında ne yapsam bilemedim. Vurdumak üretli ücretinde de değilim ama çocuğuma bir yan etki yapar mı açıkçası kafamda soru işaretleri var. Siz ne dersiniz yaptırmalı mıyım?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Aşı yüzünden bu denli soru işaretleri yaşamanız doğal hele ki bu çocuğunuzla ilgiliyse. Ben de bebeklerim küçükken rota virüsü aşısını yaptırmadım belki korktum belki de dedim ki amann çocuklara nereden bulaşacak ki rota virüsü dedim. Ama öyle olmadı hiç. Çocuklarımın ikisi de aynı anda rota virüsü oldu neler çektik neler. Şimdi size önerim bu aşıyı yaptırmak inanın çocuklar çok çabuk etkileniyorlar. Rota virüsü belirtileri ilk olarak ateş kusma ve arkasından ishal izliyor. Bebeğinizde ateş varsa bunun nedenleri neler olabilir aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Velhasıl kelam aşıyı yaptırmak sizin ve çocuğunuz için iyi olacaktır. En azından virüsü hafif atlatacaktır.