Gebe kalma ile ilgili sık sorulan sorular

Bu konu Gebe kalma ile ilgili sık sorulan sorular hakkın da bilgiler vermektedir.

Hamilemiyim.org sayfamıza  genellikle en sık olarak aldığımız sorular gebelik ile alaklı olmaktadır.Bir çok takipçimizin gebelik şüphesi ile ilgili yönelttiği

 soruları  bu konumuz da değinicez.Özellikle korunmasız ilişki sonrası ,gebelik endişesi yaşanların  tüm sorularını ve yanıtlarımızı bu yazımız da bulabilir,sizin de benzer sorularınız olur ise bu başlık altın dan bizlere yöneltebilirsiniz.

Cinselllik gerek kadın gerekse erkekler için bir ihtiyaçtır.İsteğin dürtüsü ile çiftler arası yaklaşım olmakta ,bununla beraber de kaygılar da artmaktadır.Özellikle cinsel deneyimi olmayan gençlerin,öğrencilerin ilk defa cinselliği yaşamaları  gebelik endişesini de beraberin de getiriyor.

Öğrenciler den gelen en sık sorular dan biri ; Erkek arkadaşımla  sürtünerek ilişkiye girdik hiçbir boşalma olmadı ama zevk suyundan şüpheleniyoruz hamile kalma olasılığım nedir ? Sürtünerek ilişkide, tam bir cinsel temas olmayıp vajinaya da boşalma olmamaktadır. Hamile kalma riski yok denecek kadar azdır. Ancak ; Çok nadir olarak meninin vajina ağzından içeri girme ihtimali vardır.Bu yüzden beklenen menste gecikme söz konusu olduğun da tedbiren de olsa gebelik testi yapılması yararlı olacaktır.

Bir diğer soru ise ; Erkek arkadaşım ile arkadan (anal ) ilişkiye girdik hamile kalma olasılığım nedir ? Bakirelik bozulmasın diye başvurulan bu ilişki  de hamilelik ihtimali yok denecek kadar azdır.Ancak İlişki sonrası anüsten sızan spermler vajinadan içeriye sızar ise gebelik söz konusu olabilmektedir.Düşük ihtimalde olsa bu tür ilişki de bile korunmak gerekmektedir.Bu ilişki sonrası beklenen menste gecikme olduğunda tedbiren gebelik testi yapılabilir.

Bir diğer sorumuz ise ; kız arkadaşım ile ilişkiye girdik.Üzerinde elbise,eşofman vardır boşalma oldu .Kız arkadaşım bu şekil de hamile kalabilir mi ?Tam olmayan bu cinsellik beraberlik sonrası, çamaşır veya giysiye boşalma olduğunda hamilelik yok denecek kadar azdır.Gebeliğin oluşabilmesi için boşalma sonrası spermlerin çamaşırdan vajina ağzına teması ,geçmesi lazım.Böyle bir ilişki sonrası beklenen menste en az 3 günlük gecikme söz konusu olursa gebelik testi yapılmalıdır.

Sevgili takipçilerimiz ; Hamilemiyim.org sayfamıza sık yöneltilen, Hamileliğin hangi ilişkilerde düşük ihtimal olduğu, gebelik testi ve hamilelik olasılıklarına dair en  sık merak edilen soruları incelediniz.Hamilemiyim.org olarak sizlere tavsiyemiz ,istenmeyen gebelikler den ve bulaşıcı hastalıklardan korunma adına cinsel birlikteliğiniz de mutlaka prezervatif kullanmanız.Benzer soruları bize yöneltebilir,en kısa zaman da sorularınıza yanıt alabilirsiniz..

 

2016-06-22


Hamile Kalma Günleri

Hamile Kalma Günleri

Hangi günler hamile kalınır kalabilirim ve hangi günler hamile kalınmaz ? Hamile kalma günü yada günleri

Geleneksel ilginç hamile kalma yöntemleri

Geleneksel ilginç hamile kalma yöntemleri

Çocuk sahibi olmak isteyen eğitimli ve eğitimsiz tüm kadınlar halen geleneksel ilaçlar la çare bulmaya çalışıyor.Anne

HSG sonrası hamile kalma olasılığı ne kadardır?

HSG sonrası hamile kalma olasılığı ne kadardır?

Bu konu HSG sonrası hamile kalma olasılığı ne kadardır hakkında bilgiler vermektedir.

Ella hap kullandım hamile kalma olasılığım nedir?

Ella hap kullandım hamile kalma olasılığım nedir?

Bu konu ella hap hakkında bilgiler içermektedir.

Sürtünme yolu ile hamile kalma hakkında bilmeniz gerekenler

Sürtünme yolu ile hamile kalma hakkında bilmeniz gerekenler

Sürtünme yolu ile hamile kalmak mümkün mü ? Nelere dikkat edilmesi gerekiyor ? Bu konuyla alakalı sitemize

Dış gebelik sonrasında tekrar hamile kalma oranı nedir?

Dış gebelik sonrasında tekrar hamile kalma oranı nedir?

Merhaba hocam geçen yıl dış gebelik teşhisiyle sağ tüpüm alındı.Aynı şeyleri tekrar yaşarım korkusuyla gebe kalmamak


Yorum Gönder

  1. Pınar diyor ki:(24 Haziran 2016 15:36)

    Hastalığım dört gün geçti kan testi yaptırdım 13.6 çıktı bir hafta oldu halen daha hasta olmadım gebelik testi ettirdim sonuç negatif çıktı sizce hamilemiyim ?

    1. Site Yönetimi diyor ki:(26 Haziran 2016 18:43)

      Testiniz nasıl negatif baya gebelik lehine.

Etiketler :